• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Facebook Kako da prijavim Fb stranicu?

Jutjuber

Član
Tu od
14 Lis 2015
Kako da prijavim FB stranicu koja postavlja lazne nagradne igre i jos pri tome koristi opciju Share i Like radi uslovljavanja da bi se ucestvovalo u samoj igri?

Pokusao sam one standardne procedure ali nema opcije vec samop ono uobicajno. Nema nigdje specificno za taj problem!?

Tu od
7 Svi 2010
Jutjuber kaže:
Kako da prijavim FB stranicu koja postavlja lazne nagradne igre i jos pri tome koristi opciju Share i Like radi uslovljavanja da bi se ucestvovalo u samoj igri?

Pokusao sam one standardne procedure ali nema opcije vec samop ono uobicajno. Nema nigdje specificno za taj problem!?

a sto bi ti to radio ? I kako uopste znas da su lazne nagradne igre ?

jedino ako nisi frustriran jer ti nisu poslali iPhone 7 pa bi sad da ih prijavis.

Oni ne krse ni jedan ToS facebook-a koji ti mozes dokazati, tako da nemas ni mogucnost da ih 'tuzis' I prijavis.

E sad, sto su ljudi neinformisani i lakoverni pa misle da nagrade padaju sa neba, pogotovo neke nerealne koje sam ja video da npr dele 10 iPhone-a 4s... toliko ni fabrika nije podelila kao nagrade, a ne neka neprofitna fb grupa koja objavljuje neke gluposti. Naravno mnogi zele da bez muke dobiju novu stvar, ali to je vec njihov problem, a ne tvoj, a ni vlasnika koji gleda debile kako pisu DA DA DA jedan za drugim i osecam da se valja od smeha uz komentar da li je moguce da ima toliko idiota.

Svaka skola se placa, tako da kada idiot ostane razoracan, mozda ce razmisli zasto mu nisu poslali, ko to salje i zbog cega, da li ce to jedno DA da mu pomogne da okrene pare i isplati nagradu i pritom zaradi... Onda ce, nazalost, na svojoj gresci nauciti nesto novo..

tako da su te 'nagradne igre' dobre da se narod malo opameti, a i kao socijalni eksperiment za statisticke podatke da vidimo koliko nasi ljudi skloni prevarama, i njihov nivo odvajanja realnog od nerealnog.

Jutjuber

Član
Tu od
14 Lis 2015
telekomsrbija kaže:
Jutjuber kaže:

a sto bi ti to radio ? I kako uopste znas da su lazne nagradne igre ?

jedino ako nisi frustriran jer ti nisu poslali iPhone 7 pa bi sad da ih prijavis.

Oni ne krse ni jedan ToS facebook-a koji ti mozes dokazati, tako da nemas ni mogucnost da ih 'tuzis' I prijavis.

E sad, sto su ljudi neinformisani i lakoverni pa misle da nagrade padaju sa neba, pogotovo neke nerealne koje sam ja video da npr dele 10 iPhone-a 4s... toliko ni fabrika nije podelila kao nagrade, a ne neka neprofitna fb grupa koja objavljuje neke gluposti. Naravno mnogi zele da bez muke dobiju novu stvar, ali to je vec njihov problem, a ne tvoj, a ni vlasnika koji gleda debile kako pisu DA DA DA jedan za drugim i osecam da se valja od smeha uz komentar da li je moguce da ima toliko idiota.

Svaka skola se placa, tako da kada idiot ostane razoracan, mozda ce razmisli zasto mu nisu poslali, ko to salje i zbog cega, da li ce to jedno DA da mu pomogne da okrene pare i isplati nagradu i pritom zaradi... Onda ce, nazalost, na svojoj gresci nauciti nesto novo..

tako da su te 'nagradne igre' dobre da se narod malo opameti, a i kao socijalni eksperiment za statisticke podatke da vidimo koliko nasi ljudi skloni prevarama, i njihov nivo odvajanja realnog od nerealnog.

Ne radi se o tome!
Ti znaci ne znas, idemo dalje, neko ce vec zanti.

Tu od
7 Svi 2010
Objasni i nama neupucenima o cemu se tu radi, lakse ce ti neko ponuditi savet I resenje ako objasnis sta je tacno u pitanju.

Loxo

Legenda
Tu od
14 Velj 2013
Pa zasto bi je fb uklonio ako ne krsi njegova pravila?
Btw mislim da je to da traze share zabranjeno, ali ne znam gde se prijavljuje. Postoji milion takvih stranica, a nikad nisam cuo da je neka ugasena zbog toga.

Lazar023

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2015
Jutjuber kaže:
Ne radi se o tome!
Da,ne radi se o tome,vec da ti njima zavidis.
Ili su se oni umesali u neki posao/oblast na koji si se i ti namerio,pa im opet zavidis.
Cist takav altruizam,da je tebi bas toliko zapelo zarad drugih,je malo sumnjiv.

Ali dobro,kaze telekomsrbija da objasnis o cemu se radi,pa ti mozda neko i pomogne.

EDIT:
Da se razumemo,i meni je piss off kad vidim da tako neko bezocno laze u reklami.Obecava kule i gradove,ono je prosto za neverovati.Pomislim "Pa jel moguce da neko u ovo veruje?".I onda vidim listu od...milion njih,koji su se tamo uclanili i klikcu na "like","share" i ko zna sta.Pa reko nekim ljudima stvarno treba dodatna lekcija u zivotu.
Pusti ih nek se nauce pameti,mozda ti trenutno propadne posao zbog toga (ako ti ta stranica predstavlja konkurenciju),ali na duze staze ce se pokazati ko je tu bolji i iskreniji.

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
Ovo je veoma zanimljiva situacija, jer slično je bilo i sa Adsensom u ne tako davno vreme.

Tada su secikese počele sa šemom da se ljudi masovno preko FB navlače na stranice sa bolesnim naslovima i sa šemom klikni na oglas od Googla da bi se prikazoa video. To se prikazivalo samo posetiocima koji su dolazili sa FB. Neki okvirni stav je bio kao pustite ljude da rade svoj posao, ne nanose vama štetu. Posle nekog vremena neko od zaposlenih u Googlu je skontao kakva je šema na ovim prostorima i kako nemaju baš neki sistem da reše problem jednostavno su smanjili odobravanje novih naloga za Adsens na minimum svih minimuma.

To će biti i ovde na Facebooku, jer njima nikako neće odgovarati kad to postane malo masovnije (na našim prostorima) i kad korisnici počnu FB označavati kao prevaru jer organizuje prevaratske igre. Suviše je malo tržište da će se cimati sa rešavanjem situacije, već će oštro preseći kao i Google kad je imao probleme sa jajarama.

U svakom slučaju kod Googla su najebali uglavnom oni koji rade pošteno, a secikese su maznule par hiljada eura. Tako će i sa FB na kraju najebati oni koji rade propisno.

liquid

Moćan
Tu od
14 Tra 2014
novii kaže:
U svakom slučaju kod Googla su najebali uglavnom oni koji rade pošteno, a secikese su maznule par hiljada eura. Tako će i sa FB na kraju najebati oni koji rade propisno.

Kako će najebati ovi što rade pošteno? Ko ima nalog sa propisnim oglasima nema brige, isto kao i sa AdSenseom. Ko radi po pravilima ne mora se brinuti. Čak iako 2-3 mjeseca bude niža cijena klika vremenom se normalizira sve.

Loxo

Legenda
Tu od
14 Velj 2013
Najebali su oni koji rade posteno u smislu sto dosta sajtova odbijaju za adsense

Tu od
7 Svi 2010
novii kaže:
Ovo je veoma zanimljiva situacija, jer slično je bilo i sa Adsensom u ne tako davno vreme.

Tada su secikese počele sa šemom da se ljudi masovno preko FB navlače na stranice sa bolesnim naslovima i sa šemom klikni na oglas od Googla da bi se prikazoa video. To se prikazivalo samo posetiocima koji su dolazili sa FB. Neki okvirni stav je bio kao pustite ljude da rade svoj posao, ne nanose vama štetu. Posle nekog vremena neko od zaposlenih u Googlu je skontao kakva je šema na ovim prostorima i kako nemaju baš neki sistem da reše problem jednostavno su smanjili odobravanje novih naloga za Adsens na minimum svih minimuma.

Nema nikakve slicnosti izmedju obicnog fb posta i adsenesa gde je klijent platio da se njegova reklama prikaze potencijalnom kupcu.

Zbog toga google mora da reaguje zestoko da ne bi izgubio klijente.

Generalno gledano, 90% nagradnih igri su prevare. Ne racunajuci ove secikese, vec ogromne i ozbiljne korporacije.

Licno sam bio prisutan, u firmi gde sam bila je nagradna igra slanja bar kodova, gde su stizali sleperi dzakova sa pismima.. 80% tih dzakova je zavrsilo u seckalici za papir, 20% je izlozeno za izvlacenje..

Takodje, ako neko deli 1 iPhone, a njih 10.000 se jave, i po dobro poznatom scenariju nagradu dobija neko poznat davacu nagrade, ovih 9.999 ne treba da zvone na sva zvona da je to prevara, vec jednostavno nisu imali dovoljno 'srece'.. To tako funkcionise decenijama...

novii kaže:
To će biti i ovde na Facebooku, jer njima nikako neće odgovarati kad to postane malo masovnije (na našim prostorima) i kad korisnici počnu FB označavati kao prevaru jer organizuje prevaratske igre. Suviše je malo tržište da će se cimati sa rešavanjem situacije, već će oštro preseći kao i Google kad je imao probleme sa jajarama.

poredjenje je tipa: Tuziti graditelje zeleznicke stanice jer me je na toj istoj stanici prevario sibicar. FB ne organizuje prevarantske igre, fb nema uvid da li je nesto prevara ili ne. FB samo ima profit od masovne aktivnosti korisnika gde ce im uvaliti po koju reklamu ili sponsored post

Ako ja organizujem nagradnu igru i kazem: oglasite se u komentarima, neko random koga izaberem ce dobiti nagradu. pored 1000 njih javi se i neki moj drugar(ili moj drugi nalog) i njega eto slucajno odaberem, i on(tj ja) se javim kako je poklon stigao i savrsen, ko moze dokazati da je to zapravo namestena nagradna igra?

Tako je oduvek i to znaju svi.

Kao sto nikad niste upoznali srecnog dobitnika loto premije, necete ni ovog sto je 'dobio' iPhone.

Na vrh