Grafički dizajn Izrada logo-a

mico

Dobro znana faca
Tu od
4 Sij 2012
Poruka
271
Ubacis u folder gde su fontovi nove.
Imas veliki izbor fontova na dosta sajtova.

Legi

Novi član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
1
DaFont

Pronađi neki sličan font na sajtovima koji sadrže kolekcije istih, kao npr. DaFont, pronađeš po kategorijama koji ti odgovara i preuzmeš ga. Samo pazi da nisu svi besplatni, odnosno da možeš da ih preuzmeš i vežbaš ali moraš da platiš kada želiš da ga prodaš u nekom logou ;)

Johny Cash

Član
Tu od
22 Svi 2012
Poruka
95
Postoji sajt koji se zove What tha font i slicni, gde mozes da postavis jpg sliku sa fontom, a sajt ti nadje koji je font, ako postoji, tj ako nije custom made.
Ovakav font neretko je nacrtan, tj nije originalni font, nego crtez.

Make

Član
Tu od
22 Stu 2015
Poruka
12
SvetliTheKiller kaže:
Pozdrav,
Treba mi pomoc.Zanima me koji font se koristi pri izradi logoa kao sto je logo za lagalicu http://www.prva.rs/web-tv/emisija/lagalica.html
Ili da li neko moze da mi objasni kako u Illustaroru ili Photoshopu to da uradim.
Hvala unapred.

U praksi se za logo iskljucivo koristi ilustrator (Zato sto je vektorski program) no postoji i mogucnost da se failovi iz photoshopa prebace u vektor... tako da ce mo koristiti photoshop u ovom tutorialu.
Preporuka (sajt za skidanje fontova) FONTS (napomena ovaj 3D efekat na slovina nije radjen u programima koje si naveo, no nesto slicno se moze postici i u photoshop-u)
-font koji sam koristio u tutorialu: PUSAB
Tutorial
1. ispisi zeljeni text "Lagalica" jedno slovo jedan leyer i koriguj ih po zelji (pomocu ctrl+t)
u0DM0P3.png

F1qPAXa.png

2.Selektuj sva slova/leyere i dupliraj ih
XrIBbEk.png

3. Leyere koje si duplirao konvertuj u jedan leyer i postavi ga na poslednje mesto,
68Ni0Gc.png

4. Na tom leyeru ces otvoriti "Leyer Style" [Duplim klikom na njega] pritom odabrati opciju "Stroke", povecanjem njegove velicine "Size" postici zeljeni oblik naravno on je bele boje kao i na primeru:
0Ri0GUc.png

5. Nakon toga prelazimo na slova (koja u mom slucaju i nisu bas najbolji primer za ovaj efekat zbog svojih tankih i debelih poteza no dobro). Selektujte leyer na kome se nalazi slovo "L" duplim klikom otvorite njgov "Leyer Style" i promenite boju slova "L" u belu,
G5tCiZI.png

pritom na istom tom "Leyer Style" aktivirajte i "Inner Glow" Korigujte kao i na primeru dole. moguce je da necete dobiti isti prikaz kao i ja u svom primeru jer nisam naveo dimenzije slova no kad podesite opcije kao i ja sami regulisite "Choke/Size" da bi postigli zeljeni rezultat kao i ja u primeru 2.
QMoLriM.png

primer 2.
UYKrJb3.png

Pritom aktivirajte i sekciju "Inner Shadow" u istom tom "Leyer Style"
fOhrZIz.png

Takodje cete dodati i "Drop Shadow"
cmUOKvg.png

Klikom na ok trebalo bi da sta dobili ovako nesto
9LF1dwO.png

6. To isto uradite i sa ostalim slovima
rezultat:
yeCvPhj.png

To bi bilo to sto se tice "Efekata" koje nudi photoshop ostale efekte ces morati napraviti pomocu Alata iliti rucno.

PSD tutoriala mozete preuzeti sa sledeceg linka : DOWNLOAD
Postoji vise nacina da se odradi ovako nesto (ovo je najprostiji) ostale nacine ces skontati i sam...

filip3ff

Član
Tu od
14 Tra 2017
Poruka
19
Nije loše,odlično!Kako se odredjuje veličina dok se izradjuje logo u PS?

Na vrh