• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izrada Android aplikacija - AdMob zarada

m1l4n

Dobro znana faca
Tu od
5 Lip 2012
IMEmperor kaže:
Evo sada sam prešao thread još jednom. Zanima me kakva su tvoja iskustva sa zaradom? Gde se smeštaju te oglasne jedinice, jel imaju neke odredjene pozicije gde se one prikazuju u sklopu aplikacije? Kakav ti je prosečan CPC, kakav prosečan CTR?

Iskustva su mogu reći malo slabija nego što sam očekivao, ali što je važno zarada raste (ne očekivano). U početku sam mislio da se može na brzinu zaraditi na google playu, slabo tržište staviti par aplikacija nabiti bar stotina hiljada skidanja i da pare samo idu. Za ovo ipak treba vremena i truda. Ne trab odustajati i raditi kako na kvalitetu tako i na kvantitetu. Prosječan CPC i CTR zavisi od aplikacije do aplikacije, neke ga smanjuju neke povećavaju. Zavisi sve da li je aplikacija zanimljiva, koliko se ljudi zadržavaju na aplikaciji, da li je korisniku uključen internet kako bi mu se oglasi mogli prikazati itd.

Što se tiče pozicija, meni obično oglasi stoje u donjem uglu, dok ih možeš pozicionirati i na gornjem. Pored statičkih banera imaš i oglase koji se otvaraju u novim prozorima, njih podešavaš da se otvaraju za neko vrijeme ili na klik (na ovim oglasima je veći CPC i CTR). Ja ne koristim oglase koji iskaču u obliku prozora jer želim prvo da dođem do popularnosti aplikacija, da ne zatrpavam korisnike oglasima itd.

Mogu reći da sam sada angažovao programere za izradu aplikacije tipa Kviz, i da sam uložio dio zarade u tu aplikaciju. Znači zarade ima, sad zavisi šta očekuješ i koliko radiš. Ja ti kažem da se do sada nisam ispunio očekivanja što se tiče zarade i planova, ali kao što sam rekao raste svakim danom što je dobro.

User name kaže:
Airpush je Costa bolji od AdMin

Ne znam nisam ih probao, za sada koristim samo AdMob.

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Gledam šta veli ovaj User name, kad ono Milan skontao. :D Airpush sam koristio kratko vreme i prešao sam na Leadbolt ali planiram ponovo da krenem sa aplikacijama određenog tipa i 99% ću koristiti Airpush tamo pa ću videti kako ide. Mada verujem da nisu bolji od Admob, ali opet kažem, proveriću.

Što se tiče same zarade od aplikacija, ta oblast je sama po sebi preširoka da bi se moglo pričati o nekom proseku. To je isto kao i sa sajtovima, imaš boljih, imaš lošijih, imaš traženijih, imaš usko specijalizovane itd. Koliko ćeš zaraditi dosta zavisi od zemalja iz koje su korisnici koji koriste tvoju aplikaciju. Balkan je kao i uvek loše plaćen, ali nas vadi onaj deo sunarodnika koji su negde preko i onda na njima dobijamo zaradu. Ja imam aplikacije za nekoliko govornih područja, US je naravno najbolje plaćen.

Android je super stvar, može super da se zaradi ali zahteva dosta učenja, dobar research, dobre ideje. Ja sam u startu mislio da ću sa 200 aplikacija imati do jaja zaradu i onda sam dobio 150 aplikacija koje su dnevno zarađivale po 2 centa i 50 koje su malo bolje zarađivale. Onda sam seo i pregledao sve ponovo i našao nove ideje i zasad je ok. Videćemo šta će biti u budućnosti.

stef1993

Novi član
Tu od
17 Stu 2014
Pozdrav Miljane,

zamolio bih te za informaciju koliko od prilike može da se zaradi po korisniku za android app ukoliko je besplatna?
Da li aplikacije mogu da se naplaćuju u BiH ili Srbiji?

m1l4n

Dobro znana faca
Tu od
5 Lip 2012
Aplikacije ne mogu da se naplacuju u BiH i Srbiji, ali za sve se nađe način, mada u te vode neću ulazim. E sada po korisniku koliko se zaradi to nemam pojma, to su već dublje statistike do kojih se dolazi dubljim istraživanjem koje i nije bas toliko potrebno.

Ali ako žeiš baš ozbiljnu zaradu onda moraš imati pa mogu reći i preko 100 000 aktivnih korisnika, to je što se tiče za naše tržište, ali opet u toj statistici ulogu igra i vrsta aplikacije i reklame kolike su postavljene, da li se aplikacija redovno ažurira pa je korisnici posjećuju često i još mnogih faktora.

Ono što hoću reći da za neki optimalan uspjeh treba proći dosta vremena, i trebaš se baš potrduti. Ako imaš viška vremena i ako imaš znanja da programiraš aplikacije, okušaj se u ovom poslu što da ne. Neka ti bude sekundarni izvor zarade, pa polako i vremenom će ti se isplatiti.

stef1993

Novi član
Tu od
17 Stu 2014
m1l4n kaže:
Aplikacije ne mogu da se naplacuju u BiH i Srbiji, ali za sve se nađe način, mada u te vode neću ulazim. E sada po korisniku koliko se zaradi to nemam pojma, to su već dublje statistike do kojih se dolazi dubljim istraživanjem koje i nije bas toliko potrebno.

Ali ako žeiš baš ozbiljnu zaradu onda moraš imati pa mogu reći i preko 100 000 aktivnih korisnika, to je što se tiče za naše tržište, ali opet u toj statistici ulogu igra i vrsta aplikacije i reklame kolike su postavljene, da li se aplikacija redovno ažurira pa je korisnici posjećuju često i još mnogih faktora.

Ono što hoću reći da za neki optimalan uspjeh treba proći dosta vremena, i trebaš se baš potrduti. Ako imaš viška vremena i ako imaš znanja da programiraš aplikacije, okušaj se u ovom poslu što da ne. Neka ti bude sekundarni izvor zarade, pa polako i vremenom će ti se isplatiti.

Hvala na brzom odgovoru :D

Imam nekih ideja, ništa ozbiljno za sada.. Deo jedne aplikacije sam i realizovao, pa zbog toga pitam, neka ima i 10 download-a zadovoljan sam za početak xD
Samo koliko vidim teško je to izreklamirati, ali dobro..

Ako sam dobro shvatio potrebno je da otvorim neki račun i uplatim 25e. Ako npr. imam 1000 downloada, ta zarada ide na taj račun?

m1l4n

Dobro znana faca
Tu od
5 Lip 2012
Ne ide ti zarada za downloade, nego postaviš admob i onda preko toga zarađuješ. Naše tržište je dosta nerazvijeno pa ako utrefiš sa aplikacijom možeš se dobro progurati i bez reklame. A tih 25$ plaćaš jednokratno i dobiješ pristup google developer računu, i kada to uplatiš možeš postaviti koliko želiš aplikacija.

Ali ako želiš da zarađuješ moraš imati AdMob račun i postaviti reklame na aplikaciju. Nakon čega ćeš biti u mogućnosti da zaradiš, zarađuješ od klika na reklamu, ne od broja downloada.

stef1993

Novi član
Tu od
17 Stu 2014
m1l4n kaže:
Ne ide ti zarada za downloade, nego postaviš admob i onda preko toga zarađuješ. Naše tržište je dosta nerazvijeno pa ako utrefiš sa aplikacijom možeš se dobro progurati i bez reklame. A tih 25$ plaćaš jednokratno i dobiješ pristup google developer računu, i kada to uplatiš možeš postaviti koliko želiš aplikacija.

Ali ako želiš da zarađuješ moraš imati AdMob račun i postaviti reklame na aplikaciju. Nakon čega ćeš biti u mogućnosti da zaradiš, zarađuješ od klika na reklamu, ne od broja downloada.

Aha, sad sam shvatio.

Hvala još jednom!

nidzone

Novi član
Tu od
30 Kol 2014
Odlican tutorial, upravo sam pregledao tvoje aplikacije, pa mi se dopalo kako izgleda ova igrica "Tacno ili Netacno". Mozes li samo ukratko pojasniti kako si je napravio?

Lakisa94

Dobro znana faca
Tu od
20 Velj 2014
Da ozivim malo temu, da li je neko poceo da se bavi ovim od pisanja ovog tuturijala?
Izgleda mi odlicno, krenuo bi ja da se bavim ovim delom internet zarade

dragan993

Član
Tu od
1 Ožu 2013
Napravio sam nalog na marketu i admob-u i naravno kupio sam APP sa navedenog sajta. Imam problem sa implementaciijom ADMOB u samu app. Da li neko moze da napise neki tutorial u vezi sa ovim jer sam totalni pocetnik :D

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Ako si totalni početnik onda uzmi pa uči. ;) Ne znam sa kog si sajta kupio source ali ako je Admob ready trebalo bi samo da dodaš ID od tvojih reklama koje si napravio na Admob nalogu. U svakom slučaju treba ti Eclipse da importuješ source i njega i da posle promene napraviš .apk fajl.

daniela1991

Novi član
Tu od
19 Ožu 2015
korak po korak tutorial za implementiranja admob velike reklame, znaci di da se stavi kod i sta da se promeni ili da se doa, moze neko da ovo objasni korak po korak, hvala unaprijed

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Youtube je pun snimaka na kojima je objašnjeno kako se to radi. :waving

lazar1501

Novi član
Tu od
16 Velj 2014
Pozdrav ljudi, nedavno sam usao u celu pricu sa android aplikacijama, pa imam par nedoumica. Ineresuje me koliko je legalno i izvodljivo kopirati tudje aplikacije posto vidim da se to masovno radi, i kakve posledice se mogu snositi? I da li neko moze da mi objasni kako se vrsi naplata u srbiji posto vidim da nase zemlje nema na spisku :D

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Pa ne možeš da prodaješ aplikacije, možeš reklame da ubaciš. Kopiranje aplikacija nije dozvoljeno, ime može da prođe ako aplikacija nije neki brend ili zaštićeno ime ali ako radiš sličan izgled onda je problem. Npr. masa njih se žali da im briše razne plejere, koji naravno liče svi jedan na drugi. Sad opet zavisi šta misliš da kopiraš, ja sam ideje i nalazio tako što krenem da tražim po marketu pa šta ispadne dobro to prepravim i objavim, ali se trudim da to uradim što bolje.

noviji

Član
Tu od
12 Tra 2015
Da li negde postoje youtube,facebook... aplikacije za starije modele androida koji ne podrzavaju nove verzije aplikacija.

lazar1501

Novi član
Tu od
16 Velj 2014
Mene interesuje na koji nacin se vrsi naplata od reklama? A sto se tice tog kopiranja aplikacija, kakve su posledice, posto je moguce videti gomilu slicnih ili cak istih aplikacija, sa samo malo izmenjenim interfejsom. :D

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Firme čije reklame postavljaš ti šalju pare na način koji ti odabereš, a da ga oni imaju u izboru tipa Paypal, Wire, čekovi itd. Najgore što može da se desi je da ti suspenduju taj app. Posle 5 takvih appova ti gubiš nalog.

Na vrh