• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izgled Stranice

ward

Dobro znana faca
Tu od
25 Lis 2009
Malo sam pregledavao šta ima pisano tome,i mislim da ima prostora za jednu raspravicu:
Kako izabrati pravi izgled stranice?
Ima li izbor izgleda stranice (znaći od boje headera,backgrounda,izbora fonta) veze s tematikom stranice?
Isto tako, ima li stranica s dobro pogodjenim izgledom veče izglede da se vizitor zadrzi duže,da prelista po stranici,pa i da se vrati?
Kako uopče znati, za određenu tematiku kakav bi izgled bio pristajao?
Držite li se uvriježenih normi koje postavlja konkurencija i pretpostavka, ili ste skloni experimentiranju ili recimo stvaranju indentita kroz jedistven izgled?
Mjenjate li templejt na vašim stranicama? Ako da, da li je to jednom-godišnji refresh, ili to radite češće , ili pak nemjenjate nikad?

Rezime : Jedna slika vrijedi tisuću riječi, vrijedi li to i za naše stranice?

Black Dragon

Legenda
Tu od
7 Tra 2009
Kada biras izgled stranice dovoljno je samo koristiti zdrav razum (Kada je
web sajt o odgajanju beba sigurno neces da stavis black backgrund).
Takodje treba gledati od jakih konkurentskih sajtova (Koji unajmljuju
profesionalce da im dizajniraju web sajtove) da vidis kako su oni to uradili.
Ali ipak najbolje je kada sam to sve testiras i vidis sta tebi najbolje funkcionise
(Free resenje za testiranje www.google.com/websiteoptimizer).

Sada stvarno nemam vremena da napisem jos nesto na ovu temu ali veceras
cu sigurno jos nesto da dodam na ovo jer imam dosta teoretskog znanja na
ovu temu ali nisam imao prilika da ga iskoristim.

Davor85

Aktivni član
Tu od
15 Ožu 2010
Iz mog iskustva dizajn nije bitan, kolko sadržaj. ja dost držim do dizajna i često sam gubio puno vremena na neke grafiček sitnice, i onda vidim neki konkurentski sajt puno uspješniji neg moj, a koristi neki template instalrian u 5min samo logo promjenjen.

Bitno je sam oda je funkcinalan dizajn, da se korisnik lako snalazi, da nema nekih nesretnih i upadljivih kominacija boja, uglavno mda izgleda pristojno i sređeno.. al ipak sadržaj je majka svakog web sajta! mož imat kak oš lijep sajt, al neće se nitko vraćat svaki dan da se divi tvom sajtu, vraćat će se da čita/gleda sadržaj.

cwvps

Član
Tu od
21 Srp 2015
Dizajn treba da bude responzivan i priladodjen i smart telefonima. Treba biti lako da se kreces kroz sajt, sto znaci da treba da bude funkcionalan i logican. Ne znam koliko danas, sa toliko veb sajtova svuda, mozes biti potpuno jedinstven u vizuelnom smislu, ali znam da mozes biti jednistven u svom pristupu nisi, temi i u sadrzaju koji stvaras.

Na vrh