• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata sa Elance-a - Wire Transfer

Dzokanica

Član
Tu od
8 Lis 2013
Pozdrav ekipo :)

Pre svega, da se pohvalim da sam ubrzo posle postavljanja teme ovde dobila prvi posao na Elance-u. Neke stvari sam naucila na tezi nacin vezano za poslovanje Elance-a i klijente, ali Boze moj, svaka skola se placa. :)

Ono sto me sad muci je podizanje para. Naime, aplicirala sam za Payoneer karticu, ali posto su mi posle skoro 2 meseca cekanja poslali pogresnu karticu (njihovom greskom_ uz obrazlozenje kako 'nije problem, mogu oni to da zamene, ako platim ovu 29,95$, pa jos dodatno za zamenu 12,95$ i sacekam da mi je ponovo posalju', definitivno mi ne pada na pamet da saradjujem sa njima - sve ima svoju granicu. Verujem da ima gomila ljudi sa pozitivnim iskustvom, moje je nazalost (ili na srecu) ovakvo.

Jureci drugu opciju, na Elance-u sam pronasla ovo:

Wire Transfer
Withdraw in your local currency or US dollars. If you opt for local currency, Elance will convert your funds at wholesale foreign exchange rates and then send them directly to your account through our global banking platform.
Costs:
Each Elance account is allowed one free Local Currency wire transfer per calendar month. Any additional Local Currency wire transfer withdrawal within one calendar month will be charged a $5.00 processing fee, which will be deducted from your available balance prior to the wire transfer. The $5.00 Wire Transfer Processing Fee will be displayed on your Transaction History as a separate line item.
Each US Dollar wire transfer will be charged $25 per transfer, which will be deducted from your available balance prior to the wire transfer. The $25.00 Wire Transfer Processing Fee will be displayed on your Transaction History as a separate line item.
Refunding processing fees: Wire transfer processing fees will be reversed by Elance if an error occurred due to our procedures. However, if you have entered in the incorrect banking information causing the error, Elance will not reverse Wire Transfer processing fees.
Additional notes on Wire Transfers:

Your bank account must be listed on your 'Financial Accounts' page prior to requesting a withdrawal. Contact your bank for information on authorizing a wire transfer to your bank (for example, providing the appropriate bank identification code). Depending on your location, you may need to enter intermediary bank information in order to process your wire transfer.
Some banks will require a note to be attached to the wire, such as purpose of payment or a correspondent bank account number. If your bank requires specific information to be sent with the wire, you must include this information in the field "Special Instructions (optional)" at time of withdrawal request. A maximum of 70 alphanumeric or space characters is allowed.

Probao neko u praksi? Iskustva? Savet?

Hvala unapred! :)

lutherus

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Wire transfer je najlošiji mogući način isplate sa bilo kojeg servisa pa tako i sa elanca. Koristi payoneer ili Skrill. Brzo i jednostavno.

vlasta

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2013
Ja koristim wire transfer, mozes prebaciti jednom mesecno novac bez naknade, kad biras valutu, odaberi evro a ne dolar. Kurs nije bas povoljan, ali je sasvim ok.

Dzokanica

Član
Tu od
8 Lis 2013
Hvala ljudi :)

Htela sam da izbegnem komplikovanje sa karticama i racunima, otuda ideja za Wire Transfer. Zna li neko kako konverzuju novac, po cijoj kursnoj listi? Ako, primera radi, u menjacnici mogu da dobijem 8500 za 100$, koliko bih mogla ovako (makar odprilike)? Jos jedna stvar me zbunjuje (jer sam glupa za bilo sta sto ima veze sa bankama :smarty ), jel meni za to treba dinarski ili devizni racun? Da li banka uzima neku dodatnu proviziju? Koliko se ceka na sve to?

Sto se Skrilla tice, imam neki account tamo, imam i neki devizni racun u Intesa-i. Ako sam dobro shvatila, besplatno je da svucem novac sa Elance-a, ali se placa 1% da prebacim sa Skrilla na devizni racun? Vidim da je ta provizija u evrima, kako to preracunavaju u dolare? Koliko se na ovo ceka?

Izvinjavam se zbog mase pitanja... :help

vlasta

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2013
Isto imam devizni u Intesi, Elance ima svoju kursnu listu, 200 dolara je ispalo oko 130 evra, banka nije uzela proviziju, za 2-3 dana stize. I meni je lakse tako :)

Kimi

Dobro znana faca
Tu od
5 Lip 2013
Jel moguce da svi jedva cekate da platite porez? Ta prica je ispricana milion puta..:)

Dzokanica i Skrill daje neke kartice pa probaj da uzmes njihovu,koliko sam shvatio placa se 1.80 za podizanje na bankomatu..

lutherus

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Netočno. Skrill kao servis za podizanje love na bankomatu naplačuje 3,05 kn ( što je daleko manje od 1$ ) dok svaka banka naplačuje proviziju za korištenje njihovog bankomata i u $ te cifre variraju od 1,5 do 5$. Payoneer je po tom pitanju skuplji, naknada za podizanje novaca sa bankomata im je 9 kn + provizija banke za bankomat.

Kimi

Dobro znana faca
Tu od
5 Lip 2013
Fiksno 1.80e.

cUiWEAt.png

htCM24F.png

Payoneer

N4RqjDv.png

lutherus

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Po izvodu ne bi rekel ;)
sori ali svaki dan koristim obje kartice već jedno dulje vrijeme. Nedavno su pošteno srezali naknade.

Kimi

Dobro znana faca
Tu od
5 Lip 2013
Ja koristim samo Payoneer i nemam nikakvih problema. Znam neke ljude koji koriste skrill kartice i oni su mi rekli da im se odbija samo 1.80, kao sto pise na sajtu,jedina mana je limit..

Dzokanica

Član
Tu od
8 Lis 2013
vlasta kaže:
Isto imam devizni u Intesi, Elance ima svoju kursnu listu, 200 dolara je ispalo oko 130 evra, banka nije uzela proviziju, za 2-3 dana stize. I meni je lakse tako :)

Izgleda da cu ipak morati da jurim Skrill... Ovako je 200$ oko 150e, a na cifru koju trebam da podignem, to bi znacilo da cu ostati kratka 100e... Ne svidja mi se to nikako, da se ne lazemo. :D

Jel ima negde na forumu detaljno uputstvo za Skrill, da vas ne smaram ovako? :)

I da, hvala na konkretnim odgovorima. :)

Na vrh