• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Web dizajn Guestbook

kklukov2

Član
Tu od
28 Lip 2009
Pozz svima
Zamolio bi nekog da mi objasni šta ovo znaci:
"Upload index.php (guestbook script) and gbook.dat (data file) to a directory in ASCII mode. CHMOD gbook.dat to 666 (Unix/Linux only), to make the data file writeable or you will get writing permission error."

Htio bi na svoju stranicu staviti knjigu gostiju i probao sam nekoliko skripti ali mi nijedna ne radi pa ocito negdje griješim.
Kakav je to ASCII mode i CHMOD?
Molim nekoga ko to sve razumije da mi odgovori.
Hvala i pozz

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Kad uplodas file mozes izabrati binary i ASCII mode. Neki file-ovi zahtjevaju specifican mode. CHMOD su ti permisioni. To imas valjda u svakom ftp programu. Najcesce je desna tipka na file pa onda izaberes permisione. I onda imas read, write, execute za svaku od grupa a imas 3 grupe. E sad to mozes zadati i putem broja jer svaka kombinacija ima svoj broj pa onda samo ukucas 666 i to je to.

kklukov2

Član
Tu od
28 Lip 2009
Hvala dbomestar
Koristim SmartFTP i išel sam pogledat i našo sam i sad idem probat.
Hvala još jednom i pozz :waving

Na vrh