Facebook Google ads u facebook apps

erik

Iskusan lik
Tu od
29 Svi 2009
Poruka
312
Mislim da nslov govori sve, ali ajde da pojasnim... Može li se koristiti google adsense u facebook aplikaciji? Vidio sam dosta aplikacija koje imaju oglase od googla (npr. ova) pa me zanima vaše mišljenje. Da li to krši nekakva pravila od google, ili facebooka, da li ću biti zbog toga banovan od strane googla?
meni se čini, i logično je, da google oglasi nemaju šta raditi na facebook-u ali vidim da ima dosta aplikacija koje to koriste, pa ono...

Ima li netko iskustva sa tim, ili da je to već istraživao?

skepi91

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2010
Poruka
176
pa ne bi trebalo da je zabranjeno, facebook ima svoju ads affiliate mrezu, a ti u svojoj aplikaciji mozes preko iframe staviti sta hoces ;)

erik

Iskusan lik
Tu od
29 Svi 2009
Poruka
312
skepi91 kaže:
pa ne bi trebalo da je zabranjeno, facebook ima svoju ads affiliate mrezu, a ti u svojoj aplikaciji mozes preko iframe staviti sta hoces ;)

Negdje sam čitao da je zabranjeno dodavanje google oglasa u iframe. Ne kužim, zabranjeno je dodavanje oglasa u iframe, a ekipa to koristi i nije kažnjena zbog toga... Volio bi čuti i komentare drugih, iskusnijih od mene...

hary

Novi član
Tu od
3 Lis 2010
Poruka
1
erik kaže:
skepi91 kaže:

Negdje sam čitao da je zabranjeno dodavanje google oglasa u iframe. Ne kužim, zabranjeno je dodavanje oglasa u iframe, a ekipa to koristi i nije kažnjena zbog toga... Volio bi čuti i komentare drugih, iskusnijih od mene...

i ja trenutno radim na jednoj aplikaciji u neku fan foru, u flashu!
Moze neki prijedlog koje reklame da ubacim! sta je dozvoljeno, sta nije? Jel zna neko odgovor?

p.s. trazim i host za aplikaciju neki povoljan ili da je free :D, moze prijedlog?

filalibelghit

Novi član
Tu od
3 Ruj 2018
Poruka
1
ja jeg kan for å lage google annonser med facebook apps god idé
Du trenger øyeblikkelige spill med godkjent godkjenning

Na vrh