• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Godaddy i hostgator problem

Jozo

Član
Tu od
22 Sij 2010
Pozdrav!
Registrirao sam domenu na godaddy.com i tu domenu prijavio na hosgator.com i kada u browser upišem ime svoje domene prikaže mi se godaddy stranica kao ova
http://img689.imageshack.us/f/27464998.png/
Kako da preusmjerim da se prikazuje index.html iz public_html foldera na hosgator.com?
Hvala!

hrc

Član
Tu od
7 Ožu 2009
Nije ti se jos propagirala. Jesi DNS ispravno promjenio?

ako da..

Sačekaj....

Jozo

Član
Tu od
22 Sij 2010
u domain manageru na godaddy sam promijenio nameservers kako sam dobio mailom od hostgatora, npr.
Your Nameservers:
NS1: ns****.hostgator.com
NS2: ns****.hostgator.com

octavia77

Iskusan lik
Tu od
22 Tra 2009
Promjeniš name servere kod godaddya. Kod hostgatora dodaš tu stranicu(mislim da netrebam objašnjavati kako) i to je to.

Jozo

Član
Tu od
22 Sij 2010
octavia77 kaže:
Promjeniš name servere kod godaddya. Kod hostgatora dodaš tu stranicu(mislim da netrebam objašnjavati kako) i to je to.

Riješeno!
Napravio sam to i prije, ali samo je bilo potrebno sačekati!
:waving

dev_masta

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012
Malo je stara tema, ali poslužit će.

Imam godaddy domenu i fatcow hosting.
Domenu sam kupio neki dan, transferirao sa godaddy na moj godaddy.

DNS name servere sam updejtao u četvrtak, 31.05. oko 13h
Sad je petak, 2:38 (am) i još uvijek mi hvata podatke sa starog servera.

who.is kaže da je DNS od fatcow-a
godaddy kaže da je DNS od fatcowa
na fatcowu je isto sve u redu

samo sam ja lud više od čekanja :)

kaže godaddy, obično sat-dva, najviše 48 sati čekanja
kažu ljudi na internetu svašta, od par minuta do sat vremena, od 4-8 sati
ali ja čekam skoro 14 sati, a do tada nemam nikakav promet na stranici :(

nadam se da ću se sutra javiti s postom "sve je ok, samo se trebalo strpiti" - držite mi fige...

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Start -> Run -> kucaj "ipconfig /flushdns"
Bez navodnika. Inače to je normalno, 14 sati je kratak period da to sve legne na mesto, pogotovo tebi, ostalima to ide brže... ;)

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
Sto ne koristite Google public DNS pa ce vam resolve ici za 15 minuta.

8.8.8.8
8.8.4.4

mali_ri

Član
Tu od
5 Sij 2011
Meni se isto desila slicna stvar, samo pricekaj i bit ce ok. Za 48 sati ce sigurno bit, mislim da je to onako "odokativno" najduze sto se moze cekat.

dev_masta kaže:
Malo je stara tema, ali poslužit će.

Imam godaddy domenu i fatcow hosting.
Domenu sam kupio neki dan, transferirao sa godaddy na moj godaddy.

DNS name servere sam updejtao u četvrtak, 31.05. oko 13h
Sad je petak, 2:38 (am) i još uvijek mi hvata podatke sa starog servera.

who.is kaže da je DNS od fatcow-a
godaddy kaže da je DNS od fatcowa
na fatcowu je isto sve u redu

samo sam ja lud više od čekanja :)

kaže godaddy, obično sat-dva, najviše 48 sati čekanja
kažu ljudi na internetu svašta, od par minuta do sat vremena, od 4-8 sati
ali ja čekam skoro 14 sati, a do tada nemam nikakav promet na stranici :(

nadam se da ću se sutra javiti s postom "sve je ok, samo se trebalo strpiti" - držite mi fige...

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Veza domene sa hostingom je gotova u roku od 1 sat maksimalno (inače u 99% slučajeva u roku od 1 minut), a vama sajt neće biti dostupan sve dok vaš internet provajder ne uradi DNS cache, što obično rade 3 puta na dan radnim danima, vikendom nikada. mtel.ba pruža usluge premium DNS-a gde se vrši čišćenje keša svakih 15 minuta i košta dodatnih 3 KM na bilo koji ADSL paket.

dev_masta

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012
@lxGuru - guglao sam satima i shvatio da je problem u ISP-u, ali nisam znao što napraviti

aleksej kaže:
Start -> Run -> kucaj "ipconfig /flushdns"
Bez navodnika. Inače to je normalno, 14 sati je kratak period da to sve legne na mesto, pogotovo tebi, ostalima to ide brže... ;)
što radi ta naredba ?
i, zašto bi meni išlo sporije nego ostalima ? :)

Hellas kaže:
8.8.8.8
8.8.4.4
hmm, prvi put čujem.
a bilo bi dobro da znam, vjerojatno ću još neka u životu mjenjati hostinge, kupovati sajtove i sl.
kako se to koristi ?

@All - konačno je proradio, cca 24 sata, me happy :D
ali svjedno, predugo je to, tko zna koliku sam štetu napravio sa posjetom...

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
dev_masta kaže:
Hellas kaže:
8.8.8.8
8.8.4.4
hmm, prvi put čujem.
a bilo bi dobro da znam, vjerojatno ću još neka u životu mjenjati hostinge, kupovati sajtove i sl.
kako se to koristi ?

@All - konačno je proradio, cca 24 sata, me happy :D
ali svjedno, predugo je to, tko zna koliku sam štetu napravio sa posjetom...

Kao sto je rekao lx. Do provajdera je.

Kupis domenu i prije nego si podesio nameservere otvoris je. Kod provajdera ostaje u cachu na kojoj ip adresi je domena. Nakon sto si promjeno nameservere provajder i dalje vraca da je sajt na IP adresu koju je vidio kad si prvi put otvorio sajt.

Da se ne zezas sa provajderom i ne kupujes premium dns i dajes pare bezveze
podesis da tvoj racunar koristi ovaj gore Google DNS.

Kako to da uradis zavisi od operativnog sistema, a detalje imas opisane ovdje:
https://developers.google.com/speed/public-dns/

edit:
Ovo sto kazes da je predugo sam si kriv. Zasto si gasio sajt na prethodnom serveru. Prije pomjeranja sajta, na starom samo ugasis interaktivni sadrzaj npr forum za nove upise. Sajt prebacis, a na starom serveru ne brises. Promjenis dns. Nakon 7 dana brises stari sajt ako ti ne treba vise. Znaci ne gubis ni jednog posjetioca. Jer ce sajt otvoriti ili na novom ili na starom serveru.

Inace neki provajderi osvjezavaju taj cache svakih 7 dana pa ces da se otelis samo tako iako pise da propagiranje traje od 0 do 48 sati.

dev_masta

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012
Hellas kaže:
Ovo sto kazes da je predugo sam si kriv. Zasto si gasio sajt na prethodnom serveru. Prije pomjeranja sajta, na starom samo ugasis interaktivni sadrzaj npr forum za nove upise. Sajt prebacis, a na starom serveru ne brises. Promjenis dns. Nakon 7 dana brises stari sajt ako ti ne treba vise. Znaci ne gubis ni jednog posjetioca. Jer ce sajt otvoriti ili na novom ili na starom serveru.
A jbg, u mom slučaju ugasiti interaktivni sadržaj znači da stavljam index.html koji kaže "Stranica je privremeno pod održavanjem" - sve je interaktivno.

Nikako mi ne odgovara da pola korisnika koriste jednu bazu, a pola drugu, staru, kada se prebacim na novu bazu, jedan dio korisnika će ostati bez svojih kredita, ili još gore, novoregistrirani korisnici će se morati ponovno registrirati.

Jedini način da to spriječim je ono što sam napravio, "stranica je pod održavanjem"...

Šta je tu je, sad je gotovo, sve radi, posjete su se nastavile, hvala bogu :)

Na vrh