• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Finansiranje vlastite firme

Vitez

Član
Tu od
29 Lip 2016
Pozdrav,

Intresuje me koji sve nacini finansiranja postoje za firme, konkretno intresuje me postoji li nacin finansiranja preko virtuelnih valuta tipa one coin/bit coin?

Hvala na odgovorima.

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
U Srbiji ide po principu neko uplati novac, navede razlog za šta je novac uplaćen, "firma" to upiše u knjigu i napiše fakturu koju po potrebi dostavlja onome ko je uplatio. Ako je uplata iz inostranstva "firma" treba da ima devizni račun na koji će primati novčane uplate. Da li one coin/bit coin mogu da ležu na devizni račun firme zavisi od zemlje do zemlje i da li su priznate kao sredstvo plaćanja.

Termin "firma" sam stavljao pod znakove navoda jer zakon ne prepoznaje tu frazu.

Vitez

Član
Tu od
29 Lip 2016
novii kaže:
U Srbiji ide po principu neko uplati novac, navede razlog za šta je novac uplaćen, "firma" to upiše u knjigu i napiše fakturu koju po potrebi dostavlja onome ko je uplatio. Ako je uplata iz inostranstva "firma" treba da ima devizni račun na koji će primati novčane uplate. Da li one coin/bit coin mogu da ležu na devizni račun firme zavisi od zemlje do zemlje i da li su priznate kao sredstvo plaćanja.

Termin "firma" sam stavljao pod znakove navoda jer zakon ne prepoznaje tu frazu.

U redu, dakle od takvog finansiranja na balkanu nema nista..
Koristimo onda strucnije izraze-preduzece :D

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
Ne postoje ni "preduzeća", "banke", "trgovinski lanci", "butici", "kafana", restoran", sve je to za zakon nepoznato.

Uglavnom imaš preduzetničke radnje/obrte, zatim DOO i akcionarska društva. Pravila oko vođenja knjiga se za njih znaju razlikovati i zato je poželjno koristiti ispravne izraze kad se postavljaju pitanja. Nepoznavanje zakona ne oslobađa odgovornosti, tako kažu knjige.

snisson

Član
Tu od
12 Tra 2013
Preciznije preduzetničke radnje i privredna društva, koja se dalje dele na društva kapitala (društva ograničene odgorovnosti i akcionarska društva) i društva lica (komanditna i ortačka društva).
Privredne delatnosti mogu obavljati i udruženja građana i neki drugi oblici organizovanja.

Virtualnim valutama se može tragovati na berzama virtualnih valuta i sa tih berza se novac dobija na devizni račun ili PayPal. U zavisnosti od toga preko koje berze trguješ zavise i opcije kako novac može leći na račun preduzeća.

Nije mi jasna sama bit pitanja. Da li želiš da zadržiš anonimnost koji kriptovalute nose sa sobom ili prosto želiš nuditi kao opciju plaćanja?

Na vrh