• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fedex ili DHL

josip150

Član
Tu od
17 Sij 2010
Kupujem neke stvari iz USA i jedine opcije za dostavu su ove dvije. Čitao sam po forumima da uz poštarinu koju platim moram još i dodatno platiti kad podižem robu. Radi se o 500-600$ vrijednosti na koje mi se isplati platiti carinu i PDV ali ako još moram platiti 20-30% od vrijednosti za te njihove usluge onda mi se ne isplati kupovati. Ako ima netko tko je koristio gore navedene da napiše svoje iskustva i koji se bolje isplati za koristiti.

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Tako je, nije bas jeftino kad narucujes iz US. Meni je stiglo sa fedexom, oni imaju zastupnika u HR za nas iz HR. Oni su obavili kao uslugu carinjenja za mene (iako sam ja morao trcat da mi izdaju carinski broj na carini itd.) i onda sam im slao podatke. E taj zastupnik si isto uzme tj. naplati uslugu carinjenja. Sat me kostao sto eura, kad sam platio dostavu, carinu, pdv i tom zastupniku od fedexa za usluge carinjenja sve skupa me doslo nesto manje od 200 eura. Tako da dodje skoro pa duplo. U mom slucaju opet jeftinije nego slicne alternative iz europe. E da, taj zastupnik od fedexa nije toliko skup sam, ali kad se zbroji sve dodje dosta. Ne znam ovako napamet koliko je koja stavka dosla.

josip150

Član
Tu od
17 Sij 2010
Hvala na odgovoru ako netko ima jos iskustva moze napisati. Probati cu ovaj mjesec naruciti pa ako ne uzmu vise od 10% i plus jos 35% carine i PDV biti ce odlicno, i jos ako uspijem prodati sve imati cu dobiti oko 2000kn po kupovini. Jedini je problem da me ne budu zezali na carini posto je posiljka za osobnu uporabu ali za 2-3god koristenja hahah.

Raymond

Dobro znana faca
Tu od
14 Tra 2010
josip150 kaže:
Hvala na odgovoru ako netko ima jos iskustva moze napisati. Probati cu ovaj mjesec naruciti pa ako ne uzmu vise od 10% i plus jos 35% carine i PDV biti ce odlicno, i jos ako uspijem prodati sve imati cu dobiti oko 2000kn po kupovini. Jedini je problem da me ne budu zezali na carini posto je posiljka za osobnu uporabu ali za 2-3god koristenja hahah.

pa to bi te mogli vrlo lako zezati, npr ako si naručio 100 novčanika ili nešto u tom stilu, jako teško da će ti to proći za osobnu upotrebu, nisu oni baš tako blesavi

josip150

Član
Tu od
17 Sij 2010
Raymond kaže:
josip150 kaže:

pa to bi te mogli vrlo lako zezati, npr ako si naručio 100 novčanika ili nešto u tom stilu, jako teško da će ti to proći za osobnu upotrebu, nisu oni baš tako blesavi

Nisam jos nista narucio jer me to najvise brine, radi se o jednoj vrsti suplemenata. Imaju dobre ocjene po stranim forumima kod nas ih jos nema ima nesto slicno ali je cijena 2-3 puta vece nego sto bi ja prodavao. Ako bi se islo kako ja planiram znaci da mogu mjesecno prodati 150-200kom nije problem ni otvoriti obrt i placati i porez na dobit ili sto se vec placa, ali prvo moram znati mogu li to prodati pa sam mislio naruciti 50kom, napraviti website, fb stranicu, uloziti u fb promociji jer mi se to cini kao najlaksi nacin kako dovesti target posjetitelje na site i jos napisati koji post na forumima iz niche malo se tu reklamirati i mislim da bi mogao skupiti ovaj broj na koji ciljam, ne odmah ali sa dosta rada na promociji sigurno. Problem je carina i dostava, ako podijelim na manje pakete onda mi se ne isplati jer ovi iz naslova uzimaju dosta a plus ih platim dosta i kad narucivam, ako uzmem vise velika je vjerovatnost da nece proci carinu.

Raymond

Dobro znana faca
Tu od
14 Tra 2010
josip150 kaže:
Raymond kaže:

Nisam jos nista narucio jer me to najvise brine, radi se o jednoj vrsti suplemenata. Imaju dobre ocjene po stranim forumima kod nas ih jos nema ima nesto slicno ali je cijena 2-3 puta vece nego sto bi ja prodavao. Ako bi se islo kako ja planiram znaci da mogu mjesecno prodati 150-200kom nije problem ni otvoriti obrt i placati i porez na dobit ili sto se vec placa, ali prvo moram znati mogu li to prodati pa sam mislio naruciti 50kom, napraviti website, fb stranicu, uloziti u fb promociji jer mi se to cini kao najlaksi nacin kako dovesti target posjetitelje na site i jos napisati koji post na forumima iz niche malo se tu reklamirati i mislim da bi mogao skupiti ovaj broj na koji ciljam, ne odmah ali sa dosta rada na promociji sigurno. Problem je carina i dostava, ako podijelim na manje pakete onda mi se ne isplati jer ovi iz naslova uzimaju dosta a plus ih platim dosta i kad narucivam, ako uzmem vise velika je vjerovatnost da nece proci carinu.

ha cuj... iskreno 50-ak komada istog suplementa, ne znam... znao sam citati po forumima da onda trazi porezna ili tko vec da donese neke papire ovo ono, ne znam detalje.

jedino ako ti sve skupa nije veliki financijski trosak, uzmes pa sta bude da bude. Ak ti uzmu to, a jbg, ako prođe super, ak ti hoce neke kazne nalijepiti pravis se lud da je to samo za tebe za godinu dana ili nesto i tak...

mislim ak si spreman na rizik, probaj, ali IMO postoje realne sanse da se to zakomplicira pa sad koliko si spreman na eventualne posljedice ili ostanak bez robe, to samo ti znas

jbg to je najgora situacija, mislis da bi nesto islo, ali nisi toliko siguran da otvoris legalno, a ovako je zeznuto itd.

pogledaj jel ima negdje u eu pa uzmi od tamo, vjerojatno su cijene vece, ali cisto da vidis koliku to prođu ima pa da znas ici u neki legalan biznis

Imaj na umu da ako mislis otvarat neku firmu/obrt i to uvozit iz amerike, to ti treba proci neke kontrole u sanitarnoj sto ce te isto kostati, ovako napamet, oko 2000 kuna mozda i vise, a mozda i manje s obzirom da smo u eu, nisam to pratio vec neko vrijem. To ti ide po artiklu, vise razlicitih artikla vise puta ta cifra.

PA onda moras neko skladiste imati ak mislis imati web shop i tako. Ima tu kojekakvih izdataka na sto covjek ne racuna odmah

creatifcode

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Ja bih to napravio ovako. Sastavio web stranicu, slozio web shop, ubacio placanja i postavio artikle koje mislim prodavati. Slozio promociju, ispromovirao, vidio kako trziste dise i onda i samo onda narucio vece kolicine. Za pocetak mozes sve raditi kroz svoj sop tako sto preuzmes uplatu i narudzbu ondes na njihov stranicu i tamo platis i narucis, ali adresu dostave stavis od kupca, a ne od sebe. KUpcima to i jasno i glasno kazes, da ce na racunu biti navedena firma iz te i te zemlje zato sto si ti njihov "direktni distributer", uostalom ogledaj sa tom firmom dali imaju dropshipping.

my 2 cents

Raymond

Dobro znana faca
Tu od
14 Tra 2010
creatifcode kaže:
Ja bih to napravio ovako. Sastavio web stranicu, slozio web shop, ubacio placanja i postavio artikle koje mislim prodavati. Slozio promociju, ispromovirao, vidio kako trziste dise i onda i samo onda narucio vece kolicine. Za pocetak mozes sve raditi kroz svoj sop tako sto preuzmes uplatu i narudzbu ondes na njihov stranicu i tamo platis i narucis, ali adresu dostave stavis od kupca, a ne od sebe. KUpcima to i jasno i glasno kazes, da ce na racunu biti navedena firma iz te i te zemlje zato sto si ti njihov "direktni distributer", uostalom ogledaj sa tom firmom dali imaju dropshipping.

my 2 cents

to je donekle ok, jedini problem je sto kupac mora cekati 2-3 tjedna da roba stigne, a i u paketu ce vjerojatno biti izvor i cijena od kuda roba dolazi pa kupac drugi puta moze i sam kupiti po nizoj cijeni...

josip150

Član
Tu od
17 Sij 2010
Malo smo otisli u off topic s obzirom na naslov.

Kada sam dosao do ove ideje i sve istrazio stavio na papir i vidio sta kako koliko trebam prodati sve je se cinilo savrseno. Sada kada malo bolje pogledam sve vidim da sam gledao samo uzu sliku i da je sve to puno kompliciranije i dosta teze za realizirati nego sto sam zamisljao.

Prvo sam mislio naruciti cu 2-3 artikla koja sam pronasao po 50kom svakoga, cijena sa svim troskovima i cariniom i pdv 90-ak kn po kom, prodavati po 120kn sto je pristojna cijena i za nase uvijete jer pakiranje je za 30 dana koristenja i na kraju imam finu svotu novca koja meni ostaje. Cak bi mogao ici i na vecu cijenu ovo je neki minimum po kojem se isplati prodavati.
I onda se sjetim carine i kako je nemoguce da narucim sve to a da prodje carinu i mislim otvoriti cu j.d.o.o za pocetak. Zakupim neki min prostor samo onako na papiru da imam svakako cu drzati sve u stanu, platim mjesecno knjigovodju i isplatim sebi placu i doprinose neki minimum i opet mogu normalno funkcionirati, mozda ne odmah na pocetku ali za pola godine sigurno. Ali zaboravio sam na sanitarnu inspekciju ili koju vec posto su ovo suplementi i jos neki biljni proizvodi kojih nema na nasem trzistu pa vjerovatno trebaju proci jos neku kontrolu, a to sigurno dosta kosta. Iz eu mi se ne isplati kupovati jer je kada kupujem cijena vece nego sto sam planirao prodavati ovde kod nas. Jedino sto mi pada na pamet je naci nekoga u US da kupuje i meni salje normalnom postom manje kolicine za pocetak pa onda ako bude bas islo poceti sve legalno pa sta bude.

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Fedex i DHL su katastrofa kaj se tiče uvoza izvan EU jer su im cifre prebolesne. Naplate ti svoju špediciju, skladištenje, ponovnu dostavu od svog skladišta do tebe doma i još svašta nešta tak da te ispadne još bar 20-30% na na tu cijenu (nekad i više) + 25% poreza + 10% carine (carinska stopa varira ovisno o proizvodu).

guglastican

Dobro znana faca
Tu od
30 Sij 2012
Mozda ti je bolje da kontaktiraš neku firmu koja se bavi veleprodajom suplemenata, pa da ti oni prodaju po veleprodajnoj cijeni. Možeš im rec da si u planu da otvoriš firmu pa ti trebaju proizovdi za promociju ili pokušaj. Nemaš potrebe ništa lagati znaju oni sve o tome. Trži veleprodajni cjenovnik, ištraži cijene tržišta pa vidi dal' ce ti se isplatit.

josip150

Član
Tu od
17 Sij 2010
guglastican kaže:
Mozda ti je bolje da kontaktiraš neku firmu koja se bavi veleprodajom suplemenata, pa da ti oni prodaju po veleprodajnoj cijeni. Možeš im rec da si u planu da otvoriš firmu pa ti trebaju proizovdi za promociju ili pokušaj. Nemaš potrebe ništa lagati znaju oni sve o tome. Trži veleprodajni cjenovnik, ištraži cijene tržišta pa vidi dal' ce ti se isplatit.

Istražio sam sve mogućnosti, ovih suplemenanta koja ja planiram prodavati nema kod nas, u EU je cijena tri do cetri puta veca negu u US. To cu morati istražiti jer ne vjerujem da su troškovi uvoza toliki sigurno ima jos nesto sto se u EU mora platiti prilikom uvoza takvih proizvoda. Ostale suplemente kojih ima na našem trzistu ne planiram prodavati jer je zarada minimalna ili je cak i nema jer je dosta dobro pokriveno trziste. Ostaje jedino iskorisiti ovaj manji dio trzista koji jos nije pokriven i koji ce donosti zaradu ako se dobro iskoristi.

Za pocetak cu kupiti manji broj proizvoda i nadam se da me nece puno zezati na carini, kasnije ako sve bude prema planu otvoriti cu j.d.o.o.

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Neznam točno kak stoje stvari, ali mislim da moraš svaki proizvod koji se prodaje kao dodatak prehrani poslati na HZZJ da napravi analizu.

josip150

Član
Tu od
17 Sij 2010
djetlic kaže:
Neznam točno kak stoje stvari, ali mislim da moraš svaki proizvod koji se prodaje kao dodatak prehrani poslati na HZZJ da napravi analizu.

Članak 9.
Prilikom prvog stavljanja dodataka prehrani na tržište Republike Hrvatske subjekt u poslovanju s hranom (u daljnjem tekstu: podnositelj zahtjeva) mora podnijeti zahtjev Ministarstvu za izdavanje notifikacijskog broja, o čemu Ministarstvo donosi rješenje.
Ministarstvo vodi Registar dodataka prehrani stavljenih na tržište Republike Hrvatske u elektroničkom obliku. Registar dodataka prehrani nalazi se na web-stanici Ministarstva.
Notifikacijski broj može se navesti na tekstu koji označava proizvod, ali ne u svrhu oglašavanja, reklamiranja i prezentiranja dodatka prehrani.

Sve skupa kosta 2300kn. 2000kn za notifikacijski broj i jos 300kn drzavnih pristojbi, osim ovoga nisam nasao nista drugo sto bi moglo stvoriti neki dodatni trosak iako je i ovo samo po sebi dovoljno.

Na vrh