• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

eTarget ne prikazuje reklame posjetiocima iz Hrvatske

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
Ne znam da li se itko susreo sa ovim, ali jedan kolega iz Srbije ima na stranici etarget reklame. Medjutim, ako na njegovu stranicu dodjete iz Hrvatske, reklame se uopce ne prikazuju. Ovo sam ustanovio tako sto sam otisao na njegovu stranicu preko proxija kao da sam iz Srbije (Firefox-Advanced-Network) i tada normalno vidim reklame, Medjutim, kada idem direktno, reklame se ne vide. Ovo u svakom slucaju nije dobro za njega, jer ovako gubi jedan dio zarade posto je dio posjetioca iz Hrvatske.
Ja prvi put cujem za ovako nesto, i nije mi jasno cemu to, i kako to etarget posluje ?
Znate li nesto vise o ovome ?

Pa naravno kontaktiraj eTarget, sigurno ti mogu dati više informacija nego mi.

Imaju poseban kod za svaku državu.

Ako hoćeš da ti se oglasi prikazuju posetiocima iz npr. Hrvatske moraš da se prijaviš na etarget.hr i generišeš novi kod oglasa.

Kod:
http://www.etarget.rs/partner/help/faq.php

Hvala na odgovoru !

Boze dragi, nikad nisam cuo vecu glupost ! Pa oni o poslovanju nemaju pojma. nije ni cudo sta je sa njihovim reklamam zarada nikakva, cudi me kako su uopce opstali do sad.

Pa, opstali, jer nemaju domaću konkurenciju. Ljudi nemaju bolju alternativu.

Istina, zeraprinc, mozda tu lezi put do uspjeha. Napravit nesto kao Adsense,samo domace...

Biće tokom sledeće godine, ali psttt, nikome nemoj da kažeš, to je za sada tajna. ;) :)

mrgood kaže:
Hvala na odgovoru !

Boze dragi, nikad nisam cuo vecu glupost ! Pa oni o poslovanju nemaju pojma. nije ni cudo sta je sa njihovim reklamam zarada nikakva, cudi me kako su uopce opstali do sad.

Prosle godine to jest negde do marta ove to nije bilo tako, i imao sam solidnu zaradu od njih ( oko 15-20k ) mesecno, a sada su bruka nemam 5k mesecno a poseta se dosta povecala jedino sto uredno isplate, samo cekam da skupim za isplatu i menjam ih to jest pokusati cu s nekom drugom kompanijom pa kako bude...

Nase trziste tacno pati za nekom da kazem srednje dobrom kompanijom, ne samo nase vec generalno svako koje nema ciljano englesko govorno podrucje.

mrgood kaže:
Istina, zeraprinc, mozda tu lezi put do uspjeha. Napravit nesto kao Adsense,samo domace...

Nasi ljudi brzo postanu alavi na pare pa vremenom sve vise uzimaju sebi i na kraju puknu eto ti sam etarget pa ima jos i zepterads, ne znam kakvo je trenutno stanje sa httpool al o njihovoj profesionalnosti da ne pocinjem, nikad nisam video ni cuo za kompaniju koja ti bar ne posalje mail ako nisi primljen a ne nesto drugo.

Etarget nije nasa kompanija, posluje u 9 zemalja, mislim da im je maticna zemlja Slovacka ili Ceska.

jer nemaju domaću konkurenciju. Ljudi nemaju bolju alternativu.

PPC oglasavanje ima dve strane, one koji prikazuju oglase i one koji se oglasavaju.
Bilo koja firma koja zeli da ulozi u oglasavanje uvek ce to raditi preko adwords-a ako je u pitanju PPC . Ne postoji nijedan razlog sto bi neko koristio Etarget ili Zepterads, ili bilo koju novu firmu , koju najavljujete ili prizeljkujete ( osim da ne zna za adwords ili ne zna da ga koristi). Sami i vidite problem, malo ima dobrih oglasivaca u Etargetu i samim tim cena po kliku, kao i procenat klikova je mali i samim tim relevantnost oglasa je mala . Da ne pricamo o tome koliko google vodi racuna u vezi laznih klikova, targetiranju i svim ostalim opcijama .
U sustini ovde je problem sa sajtovima koji ne mogu da koriste adsense , i koja je njihova alternativa, a nije problem u nepostojecoj rupi na trzistu.Za rupu je potrebno dvoje, u ovoj prici .

Zadnjih 20 dana mi je eTarget preloš. Gotovo da nema klikova. Zna li se šta sad zezaju?

Eh, El Mero, nije to samo zadnjih dana, oni su stalno prelosi...
Istina je da ce oglasivaci koristiti Adwords, ali onda nama publisherima ako nas Adsense ne daj boze banira, ne preostaje drugo nego se ubit, posto je sve osim adsense reklama po pitanju zarade zivi uzas.

Back
Na vrh