• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

EMD update

Tu od
12 Pro 2011
Šta mislite o najnovijem EmD updatu ? Da li mislite da će zahvatiti i sajtove srpskohrvatskog govornog područja ?
Imam nekoliko sajtova sa jakim keywordima u domenu, svi sajtovi su unikatni, sa ručno pisanim sadržajem, dobro odrađenim onsite seom i prirodnim ravnomernim linkovanjem. Međutim i pored svega strahujem šta će se desiti u narednom periodu.

hajro2

Legenda
Tu od
1 Tra 2012
Nemam sta da mislim, bio sam na 2. poziciji ,a posle tog update-a nema me u top 10.000
i to je SEO

Tu od
12 Pro 2011
hajro2 kaže:
Nemam sta da mislim, bio sam na 2. poziciji ,a posle tog update-a nema me u top 10.000
i to je SEO

Sajt je bio na engleskom jeziku ili ?

hajro2

Legenda
Tu od
1 Tra 2012
Enterijer Stana kaže:
hajro2 kaže:
i to je SEO

Sajt je bio na engleskom jeziku ili ?

Da, treci iz potpisa.. jos se rangira za jednu kljucnu rijec dobro, ali za drugu se rangirao na 2. mjestu i imao sam nevjerovatnu posjetu dok nije dosao taj update..

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
Google stalnim updateima stvara konfuziju medju webmasterima i šalje jasnu poruku da uspešnost nijedne seo strategije nije dugoročno garatovana,ako nešto radi danas uskoro neće zato je pametnije da se uloži u AdSense ili Adwords oglašavanje umesto u optimizaciju sajta.

guglastican

Dobro znana faca
Tu od
30 Sij 2012
Izgleda da neko pametuje u googlu :D, bice to sve uredu samo pitanje je vremena i google zavisi od webmastera. Mislim da im je jasan cilj ocistit sistem od smeća "losih stranica".

rigor04

Legenda
Tu od
12 Ruj 2009
Moguce, samo sto uz te lose web stranice stradaju i mnogo ozbiljniji sajtovi.

ASCI Master

Novi član
Tu od
31 Kol 2012
Uglavnom, loše su prognoze. :(
A što mislite, jeli dolazak na crnu listu u ovim zadnjim updateovima moglo uvjetovati (i) korištenje alata Socialmonkee.com ili Socialadr.com ?
Milslim konkretno na ova dva alata? :bored
Molim vas za mišljenje.

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Socialmonkee šalje spammy linkove (izuzetno niskog kvaliteta), a sumnjam da je Socialadr drugačiji. Svakako to može da bude razlog za blacklisting sajta.

Ja bih ove usluge koristio eventualno za rangiranje Youtube videa, Yahoo Answersa, nekih linkova trećeg tiera, ali nikako da mi idu ka glavnom sajtu.

ASCI Master

Novi član
Tu od
31 Kol 2012
smilika kaže:
Socialmonkee šalje spammy linkove (izuzetno niskog kvaliteta), a sumnjam da je Socialadr drugačiji. Svakako to može da bude razlog za blacklisting sajta.

Hvala ti. Da, bojim se da je tako. Primijetio sam i prije da je od njih više štete nego koristi. :(
@rigor04 - Što ti misliš Rigore?

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
cvetasti kaže:
Izgleda da neko pametuje u googlu :D, bice to sve uredu samo pitanje je vremena i google zavisi od webmastera. Mislim da im je jasan cilj ocistit sistem od smeća "losih stranica".
Google ima webmastera koliko hoće i svakoga dana je sve više sajtova i sve više kvalitetnih sajtova a webmasteri imaju samo jedan Google.
Gugle je sproveo i Panda 20 update skoro istovremeno sa EMD updateoma on će se završiti ovog vikenda,meni nije stradao nijedan EMD domen ali jesu dva bez emd-a i to padom sa 2 i 3 pozicije na tridesetu i pedesetu.
Više o o ovom updateu i reakcijama možete pročitati na http://www.seroundtable.com/google-panda-20-15789.html
i http://www.seroundtable.com/google-two-updates-15782.html

hajro2

Legenda
Tu od
1 Tra 2012
Jako zalosno je kad website sa 1.700 posjeta dnevno padne na samo 4 je**** posjete na dan..

rigor04

Legenda
Tu od
12 Ruj 2009
ASCI Master kaže:
smilika kaže:

Hvala ti. Da, bojim se da je tako. Primijetio sam i prije da je od njih više štete nego koristi. :(
@rigor04 - Što ti misliš Rigore?

Sto se tice Socialmonkee-a, ako dobro secam, jos od prve Pande su se ljudi zalili, tako da sam slicne servise zaobilazio u sirokom luku.

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
Tražeći gde mi je pao sajt za jednu ključnu reč našao sam u prvih 100 rezultata 5 svojih link will web 2,0 blogova napravljenih pre skoro dve godine sa po 3 do 5 strana (jedan je 15-ti) ali ne i stranicu glavnog sajta ka kojoj spamy blogovi linkuju.To je valjda panda 20....

mindhunter

Iskusan lik
Tu od
3 Stu 2010
Evo bas gledam jedan EMD.org sto mi je bacen u bezdan a konkurent koji ima EMD.net koji je pre toga bio u bezdanu sada je(od pocetka updejta) na prvoj strani sa sadrzajem: Index Of :taunt. Svaka cast.

JohnWizzer

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Ovo mi liči na onu zbrku od proljetos kad su greškom pomeli "parked" domene, onda krenuli Panda i Penguiin.
Ovaj put su se EMD i Panda preklopili istovremeno, a Penguin nakon par dana, ništa čudno da je nastao haos. Treba pričekati neko vrijeme da se to sve raščisti i slegne pa ćemo biti malo "pametniji".
Zasad ipak većina samo nagađa koga je šta pogodilo ili nije, ne treba raditi nikakve drastične promjene već pomalo prilagođavati taktike novim uvjetima.

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
JohnWizzer kaže:
Ovo mi liči na onu zbrku od proljetos kad su greškom pomeli "parked" domene, onda krenuli Panda i Penguiin.
Ovaj put su se EMD i Panda preklopili istovremeno, a Penguin nakon par dana, ništa čudno da je nastao haos. Treba pričekati neko vrijeme da se to sve raščisti i slegne pa ćemo biti malo "pametniji".
Zasad ipak većina samo nagađa koga je šta pogodilo ili nije, ne treba raditi nikakve drastične promjene već pomalo prilagođavati taktike novim uvjetima.
Nisam znao da je radio i pingvin koga sam se plašio svo vreme od zadnjeg 1,1 i mnogo taktizirao sa gradnjom linkova po formuli "pričekati neko vreme da se sve raščisti" a ono prodje godina.:bored

JohnWizzer

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Recent Major Google Updates:
In the past week or two there have been some pretty major updates taking place at Google. So it can be confusing trying to figure out if you were negatively or positively impacted by one or more of these updates. Here is what happened:

EMD Update on September 28th
Panda Algorithm Update on September 27th through October 6th?
Google Image Update on around September 29th
Penguin Refresh on October 5th
Malo su se "zaigrali" pa pogodi ko je koga i kada :stars
http://www.seroundtable.com/google-penguin-3-15802.html

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
JohnWizzer kaže:
Recent Major Google Updates:
In the past week or two there have been some pretty major updates taking place at Google. So it can be confusing trying to figure out if you were negatively or positively impacted by one or more of these updates. Here is what happened:

EMD Update on September 28th
Panda Algorithm Update on September 27th through October 6th?
Google Image Update on around September 29th
Penguin Refresh on October 5th
Malo su se "zaigrali" pa pogodi ko je koga i kada :stars
http://www.seroundtable.com/google-penguin-3-15802.html

http://searchengineland.com/google-page-layout-algorithm-update-135847

Update:

Panda Update 20: Sept. 27, 2012
EMD Update 1: Sept. 28, 2012
Penguin Update 3: Oct. 5, 2012
Top Heavy 2: Oct. 9, 2012

Na vrh