• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema oko domene

rigor04

Legenda
Tu od
12 Ruj 2009
Pozz,
imam jedno pitanje pa nek se javi ko moze da me uputi u pravom smeru.
Recimo da prilikom istrazivanja keyworda za micro niche sajt naidjem na KW gde su slobodne .net i .ord pa cak i .com domene.
Medjutim ono sto uradim jeste da otvorim domen u
Kod:
http://whois.domaintools.com/
i u polju Registration cesto vidim da su recimo domene Deleted and available for registration. Obicno kad naidjem na ovakve domene idem dalje jer eazmisljam da je sajt koji je neko nekaga napravio tu ili bio neisplativ ili je u penalu pa zato vise ne postoji. Primer:

Kakvo je vase misljenje o ovakvim domenama?

Deni

Dobro znana faca
Tu od
25 Ožu 2012
Meni bi samo brinulo da domen nije u panalu. Dok to da je nekom bio neisplativ ne bas... Masa ljudi koji danas kupuju domene ili nece ili ne znaju kako da naprave i vode sajt koji ce doneti zaradu.

A i dosta njih kupuje domene pa onda pokusa da ih proda ako ih za 1 godinu recimo ne proda onda ih pusti za isteknu. Znam coveka koji kupi svake godine po 10 000 domena onda ih prodaje jednu godinu i one koje ne proda pusti da isteknu.

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Pogledaj kakvi linkovi idu ka tim domenama i pređi preko Waybak machiene pa zaključi sam. :) Može da se nađe i kvalitetna domena.

rigor04

Legenda
Tu od
12 Ruj 2009
Igor Tomić kaže:
Pogledaj kakvi linkovi idu ka tim domenama i pređi preko Waybak machiene pa zaključi sam. :) Može da se nađe i kvalitetna domena.

Eto, to mi nije palo na pamet. Moracu da probam.

nickname-zg

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2012
Može biti i da je netko jednostavno uzeo domenu za preprodaju, nije je prodao, pa je pustio da istekne. Samo provjeri da li ima Google ban, i ako to nema nemaš brige.

alencia

Član
Tu od
25 Sij 2014
Kapetan Bačvica kaže:
nickname-zg kaže:
Samo provjeri da li ima Google ban...

A kako si mislio to da napravi?
Kako ti to radiš? :huh
Hej, i mene zanima kako se provjerava da li domen ima google ban??
Isto me zanima, zašto za ime svijeta, ljudi toliko kupuju .net i .info domene??? :bored
com i samo com ako mislite nešto napraviti, net slabo rangira, info je samo suplement glavnoj domeni.. bar ja tako mislim. Razuvjerite me..

mindhunter

Iskusan lik
Tu od
3 Stu 2010
To se meni desilo nekoliko puta, kupim domen, napravim sajt i google ga ne indexira 2 meseca. Prvi put kad mi se to desilo tek posle 3 meseca ubacim sajt u webmaster tools i dobijem poruku da je banovan domen jer su radjene neke nedozvoljene metode. Kad sam proverio domen na wayback masini vidim da je sajt bio u nekoj link mrezi.

We've detected that some of your site's pages may be using techniques that are outside Google's Webmaster Guidelines.

U svakom slucaju ako ti se desi da kupis banovan domen, u webmaster tool-u imas reconsidiration request, tu prijvavis taj domen/sajt, kazes da si novi vlasnik i da si napravio potpuno nov sajt i slicno. Veoma brzo u roku od 7 dana (meni bar) najkasnije su odgovorili i uvek su skinuli ban. Mislim da mi se ovo desilo 3-4 puta.

Davor

Iskusan lik
Tu od
10 Velj 2012
alencia kaže:
Isto me zanima, zašto za ime svijeta, ljudi toliko kupuju .net i .info domene??? :bored
com i samo com ako mislite nešto napraviti, net slabo rangira, info je samo suplement glavnoj domeni.. bar ja tako mislim. Razuvjerite me..

Nikako ne mogu da se slozim s ovom tvrdnjom posebno vezano za .net domene. Ispada da nista sem .com domene ne igra ulogu a realno kvalitetan sajt moze da se bolje rangira u pretrazivacima i sa .in domenom nego neki zali boze sa .com.

Meni licno a nadam se da nisam jedini .net domen uopste nije drugorazredni vec rame uz rame sa .com, problem je sto su vec skoro sve moguce kvalitetne fraze zauzete na .com i .net pa ljudi nemaju izbora nego da se okrecu drugim domenima.

alencia

Član
Tu od
25 Sij 2014
Davor kaže:
alencia kaže:

Nikako ne mogu da se slozim s ovom tvrdnjom posebno vezano za .net domene. Ispada da nista sem .com domene ne igra ulogu a realno kvalitetan sajt moze da se bolje rangira u pretrazivacima i sa .in domenom nego neki zali boze sa .com.

Meni licno a nadam se da nisam jedini .net domen uopste nije drugorazredni vec rame uz rame sa .com, problem je sto su vec skoro sve moguce kvalitetne fraze zauzete na .com i .net pa ljudi nemaju izbora nego da se okrecu drugim domenima.
Pa, eto, u tome i jeste problem, .com domen zauzet, ti kupis .net i automatski imaš suparnika u borbi za rezultate u pretragama, ako je prije kupio domen i izgradio sajt, naravno da će biti ispred tebe. A osim toga, ljudi kad tipkaju adresu, obično dodaju ono com na kraju, tako da opet izvisiš. Ali, dobro, nemam baš iskustva sa .net domenama, ali znam samo da sve velike zvjerke imaju .com

Davor

Iskusan lik
Tu od
10 Velj 2012
Ne mora da znaci kvalitet jos uvek ima neku vrednost, nije nemoguce da .net dodje ispred .com ili tik ispod njega, takodje retko ko kuca domen u pretragu vec odredjene fraze za sadrzaj koji trazi.

Primera radi uzmimo ovaj forum ja kada sam dosao to jest pronasao ga nisam kucao u google internetzarada.org vec sam kucao nesto o domacim PPC mrezama i izbacilo mi teme s ovog sajta na prvim rezultatima. Onaj ko kuca diretan domen taj vec zna gde ide a ne trazi nesto odredjeno preko pretrazivaca. :)

Al ok svako ima svoje misljenje. :)

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
Ja i dalje tvrdim da su .com, net. org pa cak i .info jednako vijedne domene, a vi recite sta hocete. Google ne favorizira niti jednu domenu, jer nema smisla, niti razloga. Valjda se gleda sadrzaj i kvaliteta stranice, a ne jel .com ili .org .

lxGuru

U samoizolaciji
Tu od
23 Srp 2011
Google niti je, niti će favorizirati gTLD. To je samo besmislica koja se širi između većine marketera. Već par normalnih ljudi uzelo je dve iste domene, isti zadatak i odrađivalo marketing na isti način i pokazalo se da se zapravo "autsajder" domena rangirala bolje od .com (ne sećam se koja je bila, davno sam čitao taj tekst negde). Tako da bi bilo i lepo da i sami uradite testiranje ako još uvek imate podeljeno mišljenje što se tiče ovoga...

Na vrh