• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Digitalni nomadi IZF - Tajland 2014/2015 - malo motivacije

Lakisa94

Dobro znana faca
Tu od
20 Velj 2014
RE: Malo motivacije - digitalni nomadi IZF

Alal vera, svaka cast !! :)

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Rambutan ili čupavac :) je voće koje me je ovde najviše zaintrigiralo izgledom, ali evo tek sada sam ga prvi put probao.

Jede se sluzavi deo i ima ukus najsličniji grožđu. Dosta je slatko.

Prilozi

• SAM_0381.JPG
    SAM_0381.JPG
    84.6 KB · Pregleda: 1,236

Fitch

Član
Tu od
18 Tra 2014
Dobro si rekao, najsličnije grožđu, jeo sam to više puta, odlična stvar.

Također da Vas i ja podržim, nemojte se sramit nego samo postavljajte slike za nas obične smrtnike na balkanskoj peninsuli... :)

Lala

Član
Tu od
2 Lis 2011

freemind kaže:
Bilo je dosta komicnih situacija, recimo jedna je drzala ruku dole sve vreme i pocela da me ispituje odakle sam, pa su tu krenula pitanja iz geografije, pa smo dosli i do politike.....
Kada smo dosli do politike, proslo mi je kroz glavu kako bi neki ostrasceni clan vladajuce koalicije, onako u transu rekao:

"Svaka cast Vucicu, sto je za dve godine uspesne vladavine, omogucio i meni da upoznam Vas mlada gospodjice i Vasu predivnu zemlju."

Lejdibojsi (Ladyboys) :D? Moj dragi je u prvi momenat bio sav ushićen slobodom,a kasnije nakon par dana se jako istripovao kad je shvatio da su to u stvari muškarci :crazy_grin.

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011

Lala kaže:
freemind kaže:
Bilo je dosta komicnih situacija, recimo jedna je drzala ruku dole sve vreme i pocela da me ispituje odakle sam, pa su tu krenula pitanja iz geografije, pa smo dosli i do politike.....
Kada smo dosli do politike, proslo mi je kroz glavu kako bi neki ostrasceni clan vladajuce koalicije, onako u transu rekao:

"Svaka cast Vucicu, sto je za dve godine uspesne vladavine, omogucio i meni da upoznam Vas mlada gospodjice i Vasu predivnu zemlju."

Lejdibojsi (Ladyboys) :D? Moj dragi je u prvi momenat bio sav ushićen slobodom,a kasnije nakon par dana se jako istripovao kad je shvatio da su to u stvari muškarci :crazy_grin.

A baš smo se smejali jer su očigledno ladyboys, a niko nije primetio do sada. :p Doduše da budem iskren i nama je trebalo dosta vremena da skontamo kako to da procenimo, a imali smo i "učitelja".

Inače ima jako puno pravih žena, samo one generalno nisu napadne, niske su (Freemind je poprilično visok), i najčešće sitne. Dakle kada vidite visoku "Tajlanđanku", onda budite na jako velikom nivou opreza, vrlo verovatno je ladyboy. :)

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
I obavezno se trazi ID, to svako ima kod sebe i tu se vidi naravno, da li je musko ili zensko.

Juce smo bili na Maya beach ( gde je sniman film The Beach ), i Phi Phi ostrvu:

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Postala mi je pasija da uslikam natpise sa "odličnim" engleskim. Zanimljivo mi je to što se ove stvari mogu pogledati bukvalno za minut na Google, a ljudi bace ko zna koliko novca za znak sa nepravilnim spellingom:

Negde na patong plaži na Phuketu - RETAURANT :)
[attachment=839]

Ostrvo Phi Phi - Boat i BUT timetable :)
[attachment=838]

DONOTION box na aerodromu grada Chiang Mai:
[attachment=837]

Prodavnica u Chiang Mai - "Everything for your little ANGLE" :)
[attachment=836]

Computer / Printer REPIRE :) Ajd odnesite tamo vaš laptop, pa da ga poprave :)
[attachment=840]

Verovatno najjača firma na Tajlandu :)
[attachment=841]
Carevi! Otprilike po ovim znakovima možete zaključiti koji nivo engleskog možete očekivati od lokalaca. Npr. često imam poteškoća da se sporazumevam i sa turističkim vodičima, prodavcima... mada naravno ima i ljudi koji dobro govore engleski.

Bonus poeni za čoveka koji Tajlanđanina ili Tajlanđanku natera da izgovore slovo R ;)

Prilozi

• 1.jpg
    1.jpg
    20.2 KB · Pregleda: 914
  • 2.jpg
    2.jpg
    12.2 KB · Pregleda: 917
  • 3.jpg
    3.jpg
    23.3 KB · Pregleda: 919
  • 4.jpg
    4.jpg
    10.9 KB · Pregleda: 925
  • 5.jpg
    5.jpg
    40.4 KB · Pregleda: 916
  • 6.jpg
    6.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 924

shulk

Dobro znana faca
Tu od
18 Lis 2014
Danas je poznati komičar Vitalyzdtv postavio na Facebooku sliku. Inače on je na slici i na Phi Phi ostrvu.
Možda se susretnete :)

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
shulk kaže:
Danas je poznati komičar Vitalyzdtv postavio na Facebooku sliku. Inače on je na slici i na Phi Phi ostrvu.
Možda se susretnete :)

Da, ima poznatog sveta,par puta sam hteo da pridjem da se slikam sa nekima, a onda vidim, ljudi lezerno obuceni,opusteni, uzivaju, samo im ja falim. Ako bude neko koga bas gotivim pretpostavljam da necu imati toliko obzira.

Inace Phi Phi je naravno sjajan, ali meni se vise svidelo Raya ostrvo. Na ostrvu su samo bungalovi i dva restorana. Totalni mir i tisina. Idealno mesto da se ode sa voljenom osobom, a pogotovo ako se planira neki romanticni momenat.... Mi smo bili preko dana, a mogu misliti kako je nocu, na nekoj od plaza, gde mozes da budes potpuno sam.

Znaci Maya beach je prelepo mesto, ali tamo nema smestaja, ne mozes da ostanes. Glavni deo Phi Phi ostrva je naseljen, i prilicno je zivo.
A Raya je idealan mix, moze da se prespava, ali to je sve, potpuni mir i uzivanje u prirodi.

U tom jednom restoranu, imaju svedski sto,sa njihovom klopom ( piletina, pirinac...)

rakicko

Legenda
Tu od
4 Lip 2010
Piletina i pirinac, extra, to jedem i kuci, samo verujem da oni to bolje od mene spremaju, makar pirinac. :)

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
rakicko kaže:
Piletina i pirinac, extra, to jedem i kuci, samo verujem da oni to bolje od mene spremaju, makar pirinac. :)
Da, przeni pirinac i piletina, sa raznim povrcem, to im je nacionalno jelo. Toliko je ukusno, da na svakom svedskom stolu ispraznim celu tu kanticu. Ovi ljudi ne veruju, oni su toliko jednostavni i malo jedu ( gledao sam ih kako jedu i kolike su im porcije),i ubedjen sam da ta kantica moze da nahrani njih 10. Tako da ,kada mi dodjemo negde, a svi imamo oko ili preko 100 kila napravimo masakr.

bonzita44

Novi član
Tu od
12 Lip 2012
moze li molba da postavljate sto više cena koliko šta košta kakav je vaš smještaj slike i cijena. može li se radit sa adult sajtovima sa tajlanda pošto valjda imaju zabranu? da li je istina da se sa položenim tefl testom može dobiti posao nastavnika (profesora) engleskog? kakva je sigurnost na tajlandu jeste imali problema? ja razmisljam da se preselim na tajland sa ženom i bebom. dajte nam što više informacija jer ima sigurno masu ljudi sa sličnim idejama kao što je vaša. fala vi unaprijed

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Gde bi ziveo: na moru, na moru na ostrvu ili u severnijim delovima ?

Puket je ubedljivo najskuplji deo Tajlanda, a opet sam u sobi koja kosta 8e. Imas upotrebu kuhinje, sve je cisto. Nasli smo sjajne bungalove za 150e mesecno, uzimaju se samo na 6 meseci, sto pretpostavljam i tebi odgovara. Ako budemo prolazili pored njih opet, slikacu ih, ali oni nisu na obali.

Cene se uzasno razlikuju na obali i na krajevima grada. To smo pisali, 3x ili 4x jeftinije. Voce u glavnim ulicama i na obali je 100 bahta,a ako odes 4-5 ulica dalje 30 bahta.

To vazi i za restorane, na jednom mestu je 300 bahta, a mozes da nadjes slicno za 80 bahta malo dalje.

Ovo su cene za Puket.Bankok je jos jeftiniji.

Koliko sam video, oni zabranjuju sajtove po urlu, ne po kljucnim recima , znaci neko svaki sajt na koji naidje ubacuje u neku black listu. Ali uvek imas TOR za takve stvari.

Ovde je sve podredjeno turistima, i lokalno stanovnistvo zna da zivi od istih, ja do sada nisam cuo ili doziveo nista lose.

Raymond

Dobro znana faca
Tu od
14 Tra 2010
Oj ekipa pa di ste, šta ima novo? Jel se radi šta ili samo uživancija? kako vam se čini sada sve to skupa nakon nekih mjesec dana tamo? Ajde pišite malo :waving

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Meni je trenutno najveći utisak upoznavanje drugih ljudi koji rade preko neta. Zanimljivo mi je primetiti da svi uspešniji ljudi koje sam upoznao razmišljaju o poslu, novcu i o svom mestu u svetu na sličan načim - tj. niko od njih ne stavlja novac, već svoju misiju na prvo mesto (iako je novac daleko od nebitnog).

Što se tiče samog Tajlanda, ja sam u gradu na severu, drugom po veličini ovde, u Chiang Mai već skoro mesec dana. Saobraćaj je lud, konstantno osećam kao da igram Frogger. :) Klopa dobra, cure slatke (ali nisu lepe kao naše).

Ima i zezanja naravno, i ma koliko sam novog video najlepši utisak mi je ostavio Chiang Mai zoo u kom smo drugar i ja proveli dobrih 7-8 sati, ogroman je. U ZOO mi se najviše dopao jedan veliki rezervat sa pticama (veličine srednjeg parka recimo) koji je ograđen, a u koji se može ući. U njemu su ptice slobodne, dakle možete direktno da uživate em u lepoj prirodi em u razgledanju ptica koje slobodno lete oko vas.

Fitch

Član
Tu od
18 Tra 2014
Znači ode ti u unutrašnjost, nema više plaža.. Chiang Mai! Prijatelj mi je tamo svojevremeno živio i znam da je taj Chiang Mai zvao 'džungla'.

Inače, koliko vas ima, da li zapadni europljani dominiraju, odakle su najčešće?

Jesi sklopio nekakvu poslovnu suradnju, barem nekakav backlink :p

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Fitch kaže:
Inače, koliko vas ima, da li zapadni europljani dominiraju, odakle su najčešće?

Ima dosta zapadnjaka, no rekao bih jednako broju pre svega korejaca, pa i japanaca. Ima ljudi od svuda... a puno je i radnika iz okolnih zemalja Laosa i Myanmara, a čini mi se da ima dosta i Indijaca.

Fitch kaže:
Jesi sklopio nekakvu poslovnu suradnju, barem nekakav backlink :p

Sklopio sam saradnju, mada opet bih rekao da je mnogo veći trip od toga družiti se sa ljudima koji imaju uspešne projekte iza sebe, ući u njihov mindset.

Lakisa94

Dobro znana faca
Tu od
20 Velj 2014
Momci ima li nekih novosti,
jos jedno pitanje da li ste sigurni da se sa 600$ moze preziveti to jest ne preziveti nego lepo ziveti mesec dana na Tajlandu?
deluje mi kao suvise mala suma, poznajem coveka koji je ziveo 90 ih na Tajlandu, i naravno kaze mi da su tad cene bile bas bas jeftine al od tada se dosta toga promenilo kaze mi da sad za turiste uopste nije jeftino kao nekad to jest da cista i lepa soba ne moze da se nadje bez 15-30$ noc, nekad je na Tajlandu bila 50$ prosecna mesecna plata a sad je 150-300$, naprimer Kuba je sigurno 3x jeftinija od Tajlanda gde je prosecna plata 20-40$.

Na vrh