• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Da li znaš "tajnu" uspjeha?

M00nlander

Moćan
Tu od
9 Lis 2008
Oprostite, mrzim što ovo moram reći, ali...

NEMA tajne uspjeha - u tome i je problem

Većina ljudi koji kažu da žele uspijeti idu uokolo tražeći "tajnu" koju uspješni poslovni ljudi koriste. Misle kako jednom kada budu znali "tajnu" i oni će biti uspješni - to se neće dogoditi jer tajna ne postoji.

Sve što trebaju napraviti je "početi" nešto - to je sve što treba - Jednom kada "zbilja" počnu raditi, a ne tražiti tajnu uspjeha i što god to bilo širit će se i rasti u uspjeh.

Koliko sam već dugo u ovome čuo sam tisuću puta "tajna uspjeha" i njihovu rečenicu:

"Neću ući u posao koji donosi cente. Ja želim napraviti milione, a ne cente"

Stoga počnu kupovati sve što im padne pod ruku s natpisom "tajne". Oni nikada "ništa" ne naprave i treba im da shvate kako nisu otkrili "tajnu" već kako "raditi" na nečemu...a nije ih materijalno obogatilo u procesu učenja. I onda mahnito skaču na sljedeću stvar koja će im "dati" bogatstvo koje traže (bez da oni išta rade osim da znaju u čemu je "tajna"

VELIKA VEĆINA ljudi koji kažu da žele uspjeti i tu količinu uspjeha žele odjednom... samo jedna prodaja to neće postići. Oni žele velike prodaje ili tisuću prodaja istog trena - Stoga kada nova prilika napravi nekoliko prodaja i tu je kraj njihovoj motivaciji - umjesto da taj proces ponove iznova i iznova i iznova.... sve dok to ne rezultira u tisuće i tisuće prodaja.

Većina njih traži nekoga tko će im pomoći, umjesto da traže alate koji bi im omogućili da to sami rade.

Ako želiš uspijeti "učini" nešto. Neka te ono što "činiš" gura naprijed i prema gore sve dok ne dođeš do uspjeha koji si želio --- U ovom poslu NEMA "tajni"

Puno ljudi ustvari - Puno ljudi ima talenta - Puno ljudi ima potrebe - Puno ljudi ima ono što je potrebno -- Ali... samo mala količina uspije jer svi traže "tajnu" uspjeha umjesto da uspijeh dođe tako da se nešto počne raditi.

Neosynthesist

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
RE: Dali znaš "tajnu" uspjeha?

Sve se to da svesti na jednu rečenicu - Ne postoji tajna uspjeha, ne postoji nikakav overnight prečac do bogatstva, oni koji to očekuju neka slobodno izaberu drugo zanimanje i ostave ovo za sposobne, nije IM za svakoga (kao što sam milijun puta do sad rekao), manjina uspije u ovome, i to sa razlogom, samo treba znat da li si sposoban za ovo (a sklonost traženju ovakvih magičnih sistema sigurno nije karakteristika sposobnih, niti je nešto što bilo tko perspektivan očekuje).

Samo sam realan, s jedne strane postoje oni egalitarijanski ekstremisti koji guraju ideju da svatko može zaradit milijune sa ovim, ili u jednoj osiromašenoj verziji - da svatko može bit internet marketer... ja sam na drugoj strani uz realiste i kažem da ovdje vrijedi isto što i za svaki drugi posao, bilo da je to arhitekt, doktor, kontroler leta ili stolar - postoji određen skup kvaliteta koje individualac mora imat da bi imao ikakve šanse za uspjeh u tome.

M00nlander

Moćan
Tu od
9 Lis 2008

Slažem se Neo. Onaj tekst tipa 90/10 ili koji su danas omjeri u modi mi bio previše izlizan. Još i dan danas dobivam takovih poruka "maštanja o milionima" i mentalitetu "get rich quick". Pa čak i ako netko zaradi $100K u jednom danu, on je prije toga potrošio poprilično vremena da bi bio u mogućnosti explotirati takve zarade za tako kratke vremenske razmake (tipa List building i EMM).

hendrixja83

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2009

M00nlander kaže:
Oprostite, mrzim što ovo moram reći, ali...

NEMA tajne uspjeha - u tome i je problem

Većina ljudi koji kažu da žele uspijeti idu uokolo tražeći "tajnu" koju uspješni poslovni ljudi koriste. Misle kako jednom kada budu znali "tajnu" i oni će biti uspješni - to se neće dogoditi jer tajna ne postoji.

Sve što trebaju napraviti je "početi" nešto - to je sve što treba - Jednom kada "zbilja" počnu raditi, a ne tražiti tajnu uspjeha i što god to bilo širit će se i rasti u uspjeh.

Koliko sam već dugo u ovome čuo sam tisuću puta "tajna uspjeha" i njihovu rečenicu:

"Neću ući u posao koji donosi cente. Ja želim napraviti milione, a ne cente"

Stoga počnu kupovati sve što im padne pod ruku s natpisom "tajne". Oni nikada "ništa" ne naprave i treba im da shvate kako nisu otkrili "tajnu" već kako "raditi" na nečemu...a nije ih materijalno obogatilo u procesu učenja. I onda mahnito skaču na sljedeću stvar koja će im "dati" bogatstvo koje traže (bez da oni išta rade osim da znaju u čemu je "tajna"

VELIKA VEĆINA ljudi koji kažu da žele uspjeti i tu količinu uspjeha žele odjednom... samo jedna prodaja to neće postići. Oni žele velike prodaje ili tisuću prodaja istog trena - Stoga kada nova prilika napravi nekoliko prodaja i tu je kraj njihovoj motivaciji - umjesto da taj proces ponove iznova i iznova i iznova.... sve dok to ne rezultira u tisuće i tisuće prodaja.

Većina njih traži nekoga tko će im pomoći, umjesto da traže alate koji bi im omogućili da to sami rade.

Ako želiš uspijeti "učini" nešto. Neka te ono što "činiš" gura naprijed i prema gore sve dok ne dođeš do uspjeha koji si želio --- U ovom poslu NEMA "tajni"

Puno ljudi ustvari - Puno ljudi ima talenta - Puno ljudi ima potrebe - Puno ljudi ima ono što je potrebno -- Ali... samo mala količina uspije jer svi traže "tajnu" uspjeha umjesto da uspijeh dođe tako da se nešto počne raditi.
Ne postoji formula za uspjeh. Ja vjerujem samo u rad i dobru ideju.

maloni1991

Aktivni član
Tu od
18 Srp 2010

Robert Bartuš kaže:
Postoji recept uspeha.

aj mi otkri recept ? plss

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009

Tajna uspjeha postoji. Ona je 42.

Robert Bartuš

Aktivni član
Tu od
1 Pro 2010

maloni1991 kaže:
Robert Bartuš kaže:
Postoji recept uspeha.

aj mi otkri recept ? plss

Radi onako kako uspešni ljudi rade, i imaćeš rezultate koje oni imaju.

x3m1rx

Aktivni član
Tu od
19 Lip 2010

Ako postoji recept kolača, života mora postojati i recept uspijeha:
Znam, Mogu, Hoću

dexilon

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2010

Neosynthesist kaže:
Sve se to da svesti na jednu rečenicu - Ne postoji tajna uspjeha, ne postoji nikakav overnight prečac do bogatstva, oni koji to očekuju neka slobodno izaberu drugo zanimanje i ostave ovo za sposobne, nije IM za svakoga (kao što sam milijun puta do sad rekao), manjina uspije u ovome, i to sa razlogom, samo treba znat da li si sposoban za ovo (a sklonost traženju ovakvih magičnih sistema sigurno nije karakteristika sposobnih, niti je nešto što bilo tko perspektivan očekuje).

Samo sam realan, s jedne strane postoje oni egalitarijanski ekstremisti koji guraju ideju da svatko može zaradit milijune sa ovim, ili u jednoj osiromašenoj verziji - da svatko može bit internet marketer... ja sam na drugoj strani uz realiste i kažem da ovdje vrijedi isto što i za svaki drugi posao, bilo da je to arhitekt, doktor, kontroler leta ili stolar - postoji određen skup kvaliteta koje individualac mora imat da bi imao ikakve šanse za uspjeh u tome.

Ispravka, postoji overnight precica - LOTO :)

Robert Bartuš

Aktivni član
Tu od
1 Pro 2010

dexilon,

Greška. Loto te neće učiniti uspešnim niti bogatim. Čak naprotiv, zapašćeš u veće dugove nego pre dobitka loto-a ukoliko nemaš finansijsko obrazovanje.

Neosynthesist

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009

Deklarirat Loto prečacem prema uspjehu je analogno deklariranju minskog polja kao prečaca od jedne do druge točke; šansa da prijeđeš na drugu stranu postoji, brže je nego obilaznim putem, samo će jedan od milijun njih uspjet prijeći na drugu stranu.

Kad se već hvatamo semantike, reći ću i ja da postoji tajna uspjeha ako ćemo tu tajnu izjednačit sa nekim algoritmom. Algoritam postoji, sve što radiš su koraci određenog formiranog ili neformiranog, po prirodi determinističkog ili stohastičkog algoritma, jednako kao i sve što bi mogao radit a ne radiš, i negdje između svih tih dimenzija bi se dao formirat jedan hipotetski algoritam koji bi garantirao uspjeh, u jednostavnijoj varijanti individualno, u kompleksnijoj globalno, važno je da podloga za to postoji.

Ali kao što rekoh - samo u teoriji. Ovo što je gore navedeno je više stvar individualnog karaktera, mindseta i mentalnog sklopovlja, jedan dio toga je potreban za uspjeh, ali ne bih to nazvao bilo kakvom tajnom uspjeha, sama riječ "tajna", pogotovo u kombinaciji sa neodređenim i totalno subjektivnim pojmom "uspjeha" ne može proizvest nikakav kvalitetan odgovor, postoji jednostavno previše definicija, previše manevarskog prostora, previše rupa i sama diskusija o tome nema smisla. Bar što se tiče semantike, kad je već netko skrenuo raspravu u tom smjeru (a mogli bi okrivit OP-a, za copywriter wannabe naslov koji je sadržavao direkcije prema tome :D).

Gogo7

Dobro znana faca
Tu od
28 Svi 2010
Nema tajne uspjeha, uspjeh je individualna stvar, sve zavisi od čovjeka do čovjeka. Daj desetorici ljudi iste uvjete, isti budžet, isti zadatak i iste naputke za ostvarivanje cilja i neki će uspjeti, ali neki neće. A to je to otprilike ovo što Neo govori - stvar individualnog karaktera, mindseta i mentalnog sklopovlja. :lol

Tako govoreći, svi koji se bave internet zaradom kada su počeli imali su slične preduvjete, nešto malo ili nimalo znanja, puno volje i naravno konekciju na internet. :crazy_grin
I naravno neki su uspjeli u tom poslu, dok se ostali još muče ili su odustali. Ali sad je i uspjeh teško definirati, nekome je uspjeh mjesečno zaraditi 150$, nekome 1000$, a nekome 10,000$.

M00nlander

Moćan
Tu od
9 Lis 2008

Neosynthesist kaže:
a mogli bi okrivit OP-a, za copywriter wannabe naslov koji je sadržavao direkcije prema tome :D).

hehehehe ;)
Guilty as charged - Ja se slažem sa Hellasom mislim da je 42 :to_clue

Poanta toga je da nema magične formule koja bi te učinila uspješnim. Usput daleko bi mogli raspravljati šta tko smatra pod uspjehom. Meni je osoba koji radi od 9 do 5, ima obitelj i dobar je čovjek jednako uspješan ko i najbolji IM-er. Ako je poanta mahnito vijati lovu i pri tome izgubiti sve ostale elemente "vrijednosti" života onda je po meni to jednak neuspjeh. "džaba bilo konja vranih...". Novac nije mjerilo čovjeka već mjerilo njegovog odnosa prema radu (plodovima rada) i njegovog baratanja s novcima. Evo iz mog osobnog iskustva bi rekao kako me prije četiri godine u početku vijanja (dok sam bio gladan novaca) uspio izgubiti sve ostale elemente u životu. Od gubitka voljene osobe do gubitka svega što sam uzimao zdravo za gotovo. A love je bilo na pretek jer mi je to bila primarna okupacija...

Osobe koje "imaju" šta treba... Uvijek mi pada na primjer moj dobar prijatelj koji po meni može pisati romane koliko dobro zna pisati, ljudi ga na njegovim forumima obožavaju zbog spike, a uživo neznam koliko bi rekao da je "uspješan". Ipak tko sam ja da sudim što ta osoba radi od svog života. :to_clue

Jeste li se zapitali zašto se warrior forum baš tako zove? Jer na neku ruku IM-eri su ratnici, ljudi koji ne odustaju, koji se bore. Jest da je tamo tolika količina drugih dezinformacija i mentalitet (no comment).

Uspjeh je ono što si samo VI postavite kao cilj jer onda znate u kojem smjeru treba ići da bi se uspjeh postigao. "Tajna" pa recimo ukratko krenuti u tom smijeru :)

Neosynthesist

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
Za prvi paragraf - slažem se, 42 je smisao života, svemira, svega.

Dalje, nema baš smisla ulazit u bilo šta od toga, rasprava teži prema globalnoj definiciji uspjeha i univerzalnog mjerila istog. Kod uspjeha i poimanja tog pojma je bitno samo to što on znači za onog koji ga želi dostići, bilo čije tuđe poimanje pojma uspjeha je nebitno. Ako je njemu uspjeh imat gomilu para ili bit bez para a imat bilo šta drugo, i ako već ispunjava te uvjete, onda je uspješan, važno je samo njegovo poimanje uspjeha, sve ostalo ga ne dira niti može dirat. To kako će ga netko drugi obilježit je sporedna stvar, ovdje se držim tog jednog dualističkog principa.

Uspjeh je ono što misliš da je, uspješan si ako si zadovoljio te uvjete, bilo da je to da zaradiš milijune, da skupiš sve pokemone, da započneš treći svjetski rat - ako si postigao ono što smatraš uspjehom, uspješan si, prema definiciji onoga tko je mjerodavan, a u individualnom životu je samo jedan glas bitan, i jedan glas će čovjeka vodit prema realizaciji svih epikurejanskih težnji koje predstavljaju centralnu gravitacijsku točku svačijeg života, a to bi bila sreća, ili malo plića percepcija iste.

Vidim na kraju da si ipak odlučio skrenut post na pravi (zadnji paragraf) put (@m00n) (no pun intended... moon != -> way).

Sorry to hear 'bout your loss, btw. :[

M00nlander

Moćan
Tu od
9 Lis 2008
Pokemon majstor :) ovo je predobro XD Neo care :D

Yes, već spomenuto neki su zadovoljni s manje, neki s više, a neki bi pokorili svijet. A svi mi ovdje smo odabrali novac kao jednu od bitnih stvari. Samo hoću reći da ne žive u zabludi kako je novac univerzalan rješavatelj svih problema.

Black Dragon

Legenda
Tu od
7 Tra 2009
Tajna 'uspeha' sa kojom se ja slazem a za vase misljenje me boli .... :tease :

"Action is the foundational key to all success." - Pablo Picasso

M00nlander

Moćan
Tu od
9 Lis 2008
Black Dragon kaže:
Tajna 'uspeha' sa kojom se ja slazem a za vase misljenje me boli .... :tease :