• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

da li je moguće automatizovati ovu radnju?

mvasic

Aktivni član
Tu od
17 Srp 2012
Pozdrav svima. Odabrao sam ovaj podforum za ovu temu, ako nije ok, molim moderatore da premjeste temu.

O čemu se radi. Imam više internet stranica sa kojih treba da skinem neke podatke. Stranice su slične ovoj

http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/prod_10701_10001_334001910199MISC_-1

Dakle na primjeru odozgo, treba da skinem url stranice, cijenu proizvoda, boju i još neke karatkeristije i unesem u exel tabelu.

Moje je pitanje, da li postoji način da se gore pomenuto na neki način automatizuje, kako ne bih trošio vrijeme na ručno upisivanje?

mvasic

Aktivni član
Tu od
17 Srp 2012
joker123 kaže:
Mozes sa php scraperom

bogome se ja ne razumijem puno u to. ima li kakav softwer koji bi ovo mogao da riješi?

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Može.

Ja to radim. Na PM mi se javi pa popričamo. Ako je samo ovo ne bi trebalo biti skupo.

mishop

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2009
to se zove crawler i pravi se namjeniski.

urllib+pyquery i exportuješ u csv.

Na vrh