• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Credit Card Authorization Form - Banka Intesa

Tu od
25 Lip 2015
Pozdrav svima,

Hteo sam da vas pitam, poslujem pomocu PayPal-a, oni su mi zatrazili "Credit Card Authorization Form " , treba da im dostavim nedavnu izjavu kartice koja pokazuje poslednje četiri cifre na kartici, adresu za obračun i svoje puno ime i prezime. Molim vas ako mozete da mi objasnite kako da dodjem do tog obrasca, kako da kazem u banci kada odem, da li ce znati ? Dole u prilogu sam vam poslao primer tog obrasca doduse za Payza. Mislim da tako nesto treba. Samo mi treba za PayPal. Banka Intesa da napomenem jos jednom. I mozete videti poruku od Paypal-a sta tacno treba da uploadujem:

20160812147104340103990.JPG

Primer Credit Card Authorization Form:

20160812147104350568077.jpg

Molim vas ako mozete da mi pomognete. Hvala.

Tu od
25 Lip 2015
Zvali su me danas iz banke i rekli da nemaju ovlascenja da izdaju tu formu. Moracu da nazovem paypal da im objasnim. Da li znate kako bi se moglo srediti to? Limitiran mi je acc, dao sam dovoljno podataka, I onda su mi poslali mejl da posaljem dodatno, licnu kartu mogu, ali ovo drugo ne mogu jer Banka Intesa nema ovlascenja za to. Molim vas ako moze neko da mi pomogne. Hvala.

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Marijane/Ljubomire,

Paypal ti traži:

1. sliku prednje i zadnje strane lične karte ili stranica sa tvojim podacima na pasošu (plus zadnja strana?)
2. Card statement, tj. izvod deviznog ili kojeg god računa sa kojim ti je kartica koju si registrovao na PayPal povezana; na izvodu treba da se jasno vide poslednje 4 cifre kartice, adresa na koju je registrovana kartica i tvoje puno ime i prezime koje mora biti isto kao što je registrovano na PayPalu.

Dokument mora biti na engleskom ili preveden na engleski od strane sertifikovanog prevodioca.

Ne piše da išta drugo traže...

Tu od
25 Lip 2015
Igor Tomić kaže:
Marijane/Ljubomire,

Paypal ti traži:

1. sliku prednje i zadnje strane lične karte ili stranica sa tvojim podacima na pasošu (plus zadnja strana?)
2. Card statement, tj. izvod deviznog ili kojeg god računa sa kojim ti je kartica koju si registrovao na PayPal povezana; na izvodu treba da se jasno vide poslednje 4 cifre kartice, adresa na koju je registrovana kartica i tvoje puno ime i prezime koje mora biti isto kao što je registrovano na PayPalu.

Dokument mora biti na engleskom ili preveden na engleski od strane sertifikovanog prevodioca.

Ne piše da išta drugo traže...

Da ali iz banke kazu da ne mogu takvu dokumenta da mi uruce. Nisu ovlasceni za to. Sta tacno da im kazem ? Kako da sredim to ?

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Igor Tomić kaže:

U banci ne mogu da ti daju izvod računa od recimo poslednjih mesec dana, na kome stoji tvoje ime, adresa i broja računa? Na izvodu mora da budu ispisani prihodi i troškovi, a verujem da će tamo da stoji i poslednja 4 broja sa kartice.

Teško poverovati da u banci ne možeš uzeti izvod računa, pa čak i na engleskom. :) Ko zna šta si od njih tražio da kažu da nisu ovlašćeni? da ti to uruče.

Ona druga slika koju si poslao sa primerom iz Payza nema veze sa time što PayPal od tebe traži, a i da ima možeš sam da je iskucaš u Wordu i pošalješ kao dokument. Tu nema banka šta da izdaje. Tamo piše da je si Payzu ovlastio da povlači novac sa tvoje kartice na tvoj zahtev i u tvoje ime. Ko zna u kojoj su državi registrovani i kakvi zakoni tamo važe, verovatno sebe pokrivaju pravno.

Tu od
25 Lip 2015
Igor Tomić kaže:
Igor Tomić kaže:

U banci ne mogu da ti daju izvod računa od recimo poslednjih mesec dana, na kome stoji tvoje ime, adresa i broja računa? Na izvodu mora da budu ispisani prihodi i troškovi, a verujem da će tamo da stoji i poslednja 4 broja sa kartice.

Teško poverovati da u banci ne možeš uzeti izvod računa, pa čak i na engleskom. :) Ko zna šta si od njih tražio da kažu da nisu ovlašćeni? da ti to uruče.

Ona druga slika koju si poslao sa primerom iz Payza nema veze sa time što PayPal od tebe traži, a i da ima možeš sam da je iskucaš u Wordu i pošalješ kao dokument. Tu nema banka šta da izdaje. Tamo piše da je si Payzu ovlastio da povlači novac sa tvoje kartice na tvoj zahtev i u tvoje ime. Ko zna u kojoj su državi registrovani i kakvi zakoni tamo važe, verovatno sebe pokrivaju pravno.

Hvala Igore, pitacu u banci, u ponedeljak. Ja sam ih mejlom pitao isto ovo kao i vas. Pre mi je isto trebalo, kako oni zovu to je "Bank Statement", ja kada sam to trazio oni su rekli da nemaju pojma, kao imas ovde ovako, I dala mi papir, a taj papir sam mogao kod kuce da istampam, na online intesa, pa na mom akauntu imam tamo sam da uzmem. Ali tamo nema 4 broja kartice, ni adrese.. Znaci samo da pitam da mi daju izvod racuna u poslednjih mesec dana na engleskom jeziku ? Da li si ti to vec trazio u toj banci i da li mogu sigurno da mi istampaju to na engleskom ? Hvala ti puno!

Tu od
25 Lip 2015
Sutra idem u banku da ih pitam za ovo. moze li mi neko objasniti, kako tacno da ih pitam da oni razumeju sta ja hocu ? Hvala.

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Ljubomire, pa napisao sam ti i posle boldovao u narednom odgovoru. Card statement = izvod računa.

Tu od
25 Lip 2015
Igor Tomić kaže:
Ljubomire, pa napisao sam ti i posle boldovao u narednom odgovoru. Card statement = izvod računa.

Hvala. Ali oni mi opet nudili onaj izvod sto mogu sa sajta da uzmem. Ili oni ne znaju ili ne znam sta je problem. Kaze mi ona kao mogu nesto za ambasadu da ti dam, ali ne sme bas... lepos am rekao izvod racuna... ali tu nema adrese, ni 4 broja.. poslacu ja paypalu ovo sto imam, pa cu ih nazvati da pojasnim.

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Mogu da ti pošalju pismo na kućni račun. Tamo mora da piše za koju je karticu taj račun i videće se adresa.

Tu od
25 Lip 2015
Igor Tomić kaže:
Mogu da ti pošalju pismo na kućni račun. Tamo mora da piše za koju je karticu taj račun i videće se adresa.

Aha. Hvala, zvao sam paypal, pricao sa njima lepo, I sredili su mi ovu limitaciju. prodavao sam naocare Ray Ban, pa me konkurent prijavio, I bilo im sumnjivo. Sada je sve oke, dao sam im dokaz da prodajem original robu. To je to. Hvala Igore.

Na vrh