• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CPA - Pratite me od nule do neke zarade

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
aleksej kaže:
Imao sam budžet od 1000 evra, koji sam potrošio na oglašavanje. Zaradio sam nešto malo preko 600 evra.
U svakom slučaju ovako može da se zaradi i to dosta.

Čestitam Alekseju. :drinking
Meni ovo izgleda i više nego dobro. Ako si mislio da si uprihodio 1600 E (na uloženih 1000), i po tome zaradio 600 E? Ako je tako, to je odlično.
Jer, povećanjem uloga povećati će se i zarada...
Čudi me da se na koncu ipak opredjeljuješ za auto pilot projekte, pogotovo kada to ne isključuje jedno drugo? :fever

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Ja sam odustao od ovoga jer sam više za auto-pilot i semi auto-pilot projekte, gde ne moram da visim po ceo dan na statsima i pratim sve i nerviram se

Steta sto odustajes, ali cisto za arhivu da kazem, da bi radio autopilot projekte moras dobro da znas rucno i da tu kreiras pluseve.

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Na kraju sam bio u minusu 400 evra. A nisam nov u ovom poslu, već godinama radim razne stvari, samo kažem da je meni lakše raditi neke stvari na long term nego sedeti i pratiti statistiku po ceo dan, menjati slike, opise i sve ostalo i nervirati se oko svega. Facebook kao izvor traffica koliko je dobar toliko i nije, previše su rigorozni, pogotovo ako probate dating kao ja. Ugase vam nalog samo tako, pa onda gradite novi i snalazite se i tako sve u krug. Za mene je to previše cimanja i nerviranja, ali ko hoće može da proba.

Naravno u startu se spremite da izgubite nešto para, iako sam masu stvari pročitao i skontao pre početka, opet sam malo lutao dok nisam našao pravu stvar i krenuo sa tim. :)

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
već godinama radim razne stvari

Mozda je ovo " problem" ako uopste postoji.

nego sedeti i pratiti statistiku po ceo dan, menjati slike, opise i sve ostalo i nervirati se oko svega

Ovo mi je nejasno, za svaki posao moras da radis dosta stvari, nerviranje je indvidualno odnosno za bilo sta mozes da se nerviras, i ako je recimo kisni dan a ti volis sunce.

U sustini, ako mi dozvolis, tebi je ustvari bio problem to sto si placao posetu, a u isto vreme si na neki nacin tek istrazivao celu stvar , tako da si u realnom vremenu gledao kako ti se budzet smanjuje i morao da menjas i reagujes na minuse ?

Ne racunam to sto si izabrao platformu za oglasavanje koja nije blagonaklona za nishu koju si izabrao za zaradu.

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Kao prvo probaj sve ovo pa onda me osuđuj. Ili šta već radiš. Već sam rekao da je ovo bio test, da sam hteo ozbiljno da uđem u taj posao uložio bi puno više od 1000€. Jednostavno sam zadovoljio svoju znatiželju, video sam da tu može da se zaradi i odustao od toga, jer to nije za mene! Šta tu nije jasno? Ti radiš posao koji ne voliš i koji te opterećuje? Pa iz tog razloga sam u IM, zato što mogu da radim ono što volim da radim, bez opterećenja. Zato volim projekte na koje mogu da odvojim vreme kad ja hoću i kada mi se radi. Ovde to nije slučaj, jednostavno mora da se prati sve, da se testira sve, da se proba stotina slika i tekstova dok se ne ubode kampanja koja će biti profitabila možda 5-7 dana. I onda opet sve iz početka.

I da, pričaš mi neke stvari kao klincu koji je juče ušao, dobio pare od tate i odustao odmah. Ja sam te pare zaradio i odvojio za testiranje tog sistema. 1k eura je smešna cifra, s ozbirom da sam upoznao ljude koji dnevno daju i do 500 dolara i imaju ROI od 200%. Za 1000 evra sam mogao da kupim dobar TV, da potrošim na moru, da bacim na kurve, svejedno. Jednostavno sam imao jednu sliku u glavu a ispalo je malo drugačije, trenutno imam par projekata koji idu veoma dobro, ko me zna onda zna i šta radim, tako da mi još jedno cimanje ne treba.

Napisao sam da sam probao PPC oglašavanje i CPA ponude jer znam da par ljudi planira to da radi, ili čak radi ovde na forumu. Neću navoditi imena, nekoliko njih me je kontaktiralo već, trudim se da pomognem svakom koliko mogu kako bi prevazišli početne probleme koje sam i ja imao. Bar toliko mogu da uradim.

EDIT: I da, nema tu mnogo izbora oko platofrme. Ili ćeš raditi Facebook ili nećeš imati traffica. Sve ostale (osim adult niche) su smešne u odnosu na Facebook. A FB ekipa ne voli promovisanje CPA offera. Ako im upadneš pod radar velike su šanse da ćeš ostati bez naloga, ili ako je stariji nalog jednostavno će ugasiti advertising opciju. Iako sve redovno plaćaš, koristiš landing page itd.

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Jednostavno sam zadovoljio svoju znatiželju, video sam da tu može da se zaradi i odustao od toga, jer to nije za mene!

Prva kritika je bila bas za ovo upucena, jer smatram da mozes i bolje, makar i za test, i da nisi dovoljno usao u problematiku, i analizu . Nigde nisam napisao da ti je tata dao, niti da ne znas da zaradjujes, komentarisem konkretno sto je napisano .Nije kritika vezana , osim za kombinaciju platforme-nishe, za konkretan rad, vec za samu postavku i odnos prema tom projektu ,a sve na osnovu onoga sto si sam napisao . A sto se tice odabira platforme za dating, po meni je najbolji trafficjunki, gde sa dobrim banerom mozes da izguras i do 5 % klikabilnost, a ako je na 1000 impresija placanje i od 0,8 $, sam izracunaj koliko je to klikova . Doduse, posle par dana pada procenat, ali i neko ko ne zna da pravi banere moze da se odrzi na 1-2 % .
Uostalom sama cinjenica da si usao u posao ( test) sa 1000 evra i da si tek tada shvatio da ti to ne lezi, moze dosta toga da kaze o tvom pristupu samoj akciji. Da ponovim jos jednom, ovo je forum i ja kada nesto napisem i obrazlozim vise volim kritiku nego tapsanje po ramenu.

Kao prvo probaj sve ovo pa onda me osuđuj. Ili šta već radiš.

Da, bas sam u materiji, posto radim isti posao 8 godina, i to bas dating i bas cpa i ppc za svoje sajtove , i da sam najgori, do sada sam morao da naucim materiju.

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Koliko sam uspeo da vidim Traffic Junky kao platformu koriste za adult (sad će forum da ispravi). Dobio sam preporuku za adult ali nisam ulazio u to. Ja sam ovo probao samo zato što me je drugar terao dobrih pola godine, i naravno da proverim šta je i kako je u tom svetu. Ne kažem da ne mogu da se naprave pare, ne kažem da čak ja nisam napravio pare. Prvih 500€ sam bacio bukvalno ali znam ljude koji su u početku gubili mnogo više para. Jedan lik iz Engleske mi je rekao da je prvo potrošio 3000 dolara i tek onda skontao kako da zaradi. Ja sam zaradu imao posle desete kampanje, ali opet, previše je faktora u igri i nisam mogao od drugih obaveza, što online što offline da sve ispratim i pazim.

Pošto sam oko 3 meseca čitao, raspitivao se i istraživao generalno oko ovoga, upoznao sam dva lika iz Srbije koji ovo isto rade, samo ih nema na forumima. Ko se posveti ovome može da zaradi super pare ali opet kažem ja trenutno sebe ne vidim u tome. Jednostavno, našao sam nešto što je trenutno bez konkurencije a ima super zaradu i toga se držim dokle god budem mogao da izvlačim pare. :)

forbes56

Član
Tu od
18 Lip 2013
Mukotrpan posao , bukvalno ne možeš da spavaš a da ne pomsiliš šta se dešava sa kampanjom , da bi se došlo do nekog prihvatljivog ROI-a potrebno je dosta vremena , testiranja i načina proširivanja profitabilne kampanje , mada postoji još PPC servisa osim rigoroznog FB

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Evo kolega Forbes je rekao baš ono što je mene mučilo svo vreme. Može super da se zaradi ali je previše cimanja oko toga. Jednostavno ja sebe ne vidim u tome i to je bilo to, da nisam probao kajao bi se što nisam, ovako sam video kako stvari stoje, možda nekad u budućnosti nastavim sa tim, ali ne verujem. Jednostavno, kao i offline tako i ovde - ima stvari koje mogu da radim i koje ne mogu da radim.

turkidc

Novi član
Tu od
23 Ruj 2013
Svaka čast aleksej...

Ja sam relativno novi ovdje, ali čitam već mjesecima SEO knjige načine zarade, Video klipove i čuda ,a još nemam muda da se uputim u to jer mislim da ću sve zeznut...

Problem je u tome što mi izvor prihoda ne bi dopustio da se zaigram sa tolikim ulaganjem, jer ne bi imao za osnovni život...

Sad pokušavam skontat kako da uz penny traffic navučem posjetitelje i kako da počnem sa tim, a imam brdo materijala i još uvijek znam da mi je iskustvo ravno nuli...

Prošao sam sve i svašta od keyword researcha, završio challenge tečaj, pregedao HTA klipove,pročitao hrpu knjiga i iz svake nešto zapisao i još uvijek ne znam kako da pravilno bidam keyworde, da li da bidam na linkove ili što već, kako da postavim sve iako imam sve zapisano i polu-spremno :(

Neznam koliko uopće da u početku uložim i na konkretno koju mrežu, ali ovo što sam pročitao u ovom postu je jako zanimljivo i vidim da se može zaraditi od YT-a...

Čak sam probao i sa slidesherom i bum - ban zbog affiliate linka :p no luck...

Ako netko ima konkretan savjet i preporuku slobodno neka napiše... jer ovo od aleksej-a
je bilo poučno...

Oprostite na dužem postu...

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Za sitnije niche je Slideshare dosta dobar, uopšteno docs sajtovi, samo moraš malo da prikriješ te linkove. YT je masovan izvor traffica, naravno ako znaš kako da ga iskoristiš. Pazi, od čitanja nemaš ništa. Daleko od toga da ne treba da čitaš, stalno istražuj nove metode i traži nove tekstove (meni je lično jedan od najboljih foruma za metode BHW, svašta ima tamo). Dok ne kreneš u akciju, tj. dok ne kreneš da radiš bukvalno nećeš ništa ni znati. Za ovih nekoliko godina sam probao sve i svašta, trenutno radim neke stvari koje pre 2 godine nisam ni mogao da zamislim da ću raditi, a pre godinu dana nisam ni znao za te stvari. Ja sam zaradu bazirao na sajtovima i Adsense reklamama, dok mi nije došlo iz dupeta u glavu i dok nisam shvatio da para ima svuda, a ne samo u Adsense. :)

Fokusiraj se na jednu stvar i to probaj. Čak i ako ne uspeš, nemoj gledati na to kao na neuspeh, nego jednostavno pokušaj koji ti nije prošao i odmah traži novi. Recimo CPA i Clickbank, čak i Amazon, mogu da se unovče sa YT klipovima, čak i sa komentarima. Sve teže, ali mogu. Ako ne znaš SEO onda piči na YT, lako ga je skontati, a zaradićeš dosta. :)

turkidc

Novi član
Tu od
23 Ruj 2013
Hvala aleksej probat ću ćim dođe plaća.... mislio sam sad hosting kupiti i otvorit amazon store, a na drugoj domeni vrtit CLICKBANK proizvode.. budemo vidjeli...

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Ako nemaš iskustva sa sajtovima i SEO, onda kreni sa YouTube. Tu nemaš neka preterana ulaganja. Jedino bi mogao da kupiš VPS, da digneš neke programe za zaradu kredita, koje posle možeš da koristiš za preglede. A sve to možeš i sa svog računara.

Ako kreneš YT, onda pravi što više klipova možeš. Vremenom ćeš praviti sve bolje i bolje klipove. Ja sam u početku pravio užasne snimke (tada su mi bili ok), ali vremenom je bilo sve bolje i bolje. Negde na forumu, verovatno u ovoj temi, sam postavio link do jednog mog klipa, evo ga opet http://www.youtube.com/watch?v=LivNg-05MJ4

Čak bi ti predložio da se fokusiraš na Clickbank + YT. Ako lepo predstaviš video, kao landing page možeš da koristiš i stranicu od proizvoda, link redirektuješ preko nekog svog domena jer obično shortneri ne dozvoljavaju Clickbank linkove. Nabaciš tonu backlinkova na video, YT trpi sav krš i ako ti uspe uspe. Od 10 klipova jedan mora donositi nešto para.

Jbg, od nečeg se počinje. Tamo 2005. godine ja sam 3 meseca radio jednu metodu dok nisam prvih $100 skupio. Nemoj odmah pare tražiti, doćiće same sa radom. ;)

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Itekla je, čini mi se, pre par dana. :D

Nisam odustao, samo ne stižem da to radim od drugih stvari. Velika razlika između Clickbanka i CPA je u tome što ne moraš previše da ubeđuješ ljude da ispune CPA offer, dok moraš da im daš dobar razlog kako bi kupili proizvod sa Clickbanka. E ja nemam vremena da radim toliko kvalitetne snimke za Clickbank. :)

turkidc

Novi član
Tu od
23 Ruj 2013
Hvala na savjetima, samo da odradim do kraja projekt u visual studiu koji radim već mjesecima i onda se bacam na ovo (inaće programer sam)... jer do sada evo imao sam oko 1200 posjeta na blogu koji je po meni užas i rezultat nula prodaja :(

Na vrh