• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Click Bank za pocetnike

AleksaS

Legenda
Tu od
23 Kol 2010
ivan106 kaže:
Pozdrav svima!

Prije svega svaka pohvala forumu, moderatorima i svim članovima na izvrsnosti i međusobnom pomaganju! Svaka čast!

Nov sam i uz vašu pomoć se pokušavam osposobiti za ulazak u svijet affiliatea na CB. Molim vas za savjete oko moje ideje s kojom namjeravam krenuti u rad.

Dakle, plan je ovakav:
1. pisanje u wordpressu (na engleskom)
2. pronalazak proizvoda koji ću promovirati/prodavati na svojoj stranici
3. uzeti host na neku od .com domena
4. krenuti u promociju stranice
4a. tu planiram i uložiti nešto novaca u primjerice daily-traffic kako bih odmah započeo s većim prometom.
4b. prijaviti stranicu na pretraživače
4c. pisati blogove slične/iste tematike i stavljati linkove
5. google adsense (e sad, jel to pametno stavljati na promo stranicu ili da se toga držim samo na blogu?)
6. u međuvremenu učiti SEO (uz pomoć ovog izvrsnog foruma i vas) i optimizirati stranice
7. jednom kad se s time uhodam, krenuti s promocijom drugih proizvoda

Molim vas za kritike, savjete i ideje! Jesam li što propustio u planu ili što drugo nije dobro?

Do slijedećeg javljanja veliki pozdrav i puno hvala unaprijed!
Ivan

Mislim da ako se vec bavis affiliate prodajom ne bi valjalo da stavis adsense, jer ces onda slati deo ljudi koji su vise zainteresovani za kupovinu na drugi sajt.

ivan106

Novi član
Tu od
28 Stu 2010
To mi je bilo na pameti pa sam stoga i pitao je li pametno.
Super, hvala na ideji i savjetu. Nadam se da je ovo ostalo ok?

Neosynthesist

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
#1-3 - sve ok, samo dobro istraži tržište (one link - http://www.nolo.com/legal-encyclopedia/article-29950.html), taj specifičan proizvod, upoznaj se sa osnovama promocije na CB (postoje neke idiosinkratične značajke tog servisa) a i osnovama affiliate marketinga. Bez žurbe, korak #2 ti određuje skoro čitav tok procesa koji slijedi.

#4 - Upoznaj se sa svim izvorima traffica i osnovnim značajkama istog (prouči glavne forume, BHW, MMD, WF), valja imat što šire informacije prije nego što kreneš investirat u traffic. Preporučio bih low-scale media buying za ove svrhe, btw.

#5 - Ne valja imat previše izlaznih točaka na sajtu koji ima jedan cilj (a to je da proda taj proizvod, ne da ti zarađuje novce (to je tvoj cilj, koji ne valja prenosit na cilj sajta iz slijedećeg razloga)), jedan CTA. Svi prodajni napori trebaju bit usmjereni samo na to da prodaju taj proizvod, sve ostalo će zbunit i podijelit potencijalne kupce (ne uvijek, al ovo je sigurna pretpostavka), važan je fokus.

Ovo će bit ok za početak, možeš krenut i na alternativnu list building strategiju preko koje bi to promovirao, neću reći da je lakše ali možda će ti bolje ležat. Ali u bilo kojem slučaju je dobra suplementacija ovoj ili nekoj drugoj strategiji promocije.

AleksaS

Legenda
Tu od
23 Kol 2010
Ja ne bih ulagao u adwords. Bolje ti je nadji nekoliko dobrih kw-a za taj proizvod i pokusaj se rangirati za njih i posle nekoliko meseci ces imati posete a neces potrositi mnogo para. To je moje misljenje.

ivan106

Novi član
Tu od
28 Stu 2010
I eto razloga zašto sam dao one velike pohvale forumu - za ovakve informacije potrošio bih još koji tjedan/dolar dok ne bih došao do zaključka.

Već nekoliko dana proučavam marketplace na CB-u i još nikako da se odlučim za proizvod. Poslušati ću vaše savjete i uzeti si još nešto vremena za dobru odluku.

Javim kako napreduje posao.

Svakako, puno hvala!

AleksaS

Legenda
Tu od
23 Kol 2010
ivan106 kaže:
I eto razloga zašto sam dao one velike pohvale forumu - za ovakve informacije potrošio bih još koji tjedan/dolar dok ne bih došao do zaključka.

Već nekoliko dana proučavam marketplace na CB-u i još nikako da se odlučim za proizvod. Poslušati ću vaše savjete i uzeti si još nešto vremena za dobru odluku.

Javim kako napreduje posao.

Svakako, puno hvala!

Ako si razmisljao o health niche-u imas na sajtu crocmint.com
Das samo domen oni ti urade sajt i daju hosting i dobijas procente od prodaje.

ivan106

Novi član
Tu od
28 Stu 2010
AleksaS, kako funkcionira plaćanje s crocmint.com? Pitam jer vidim da nude wire, PayPal i Web money. Za PayPal koliko znam nije moguća isplata u Hrvatsku, a za Web money nisam uspio baš dobro razumjeti. Wire pak treba veliki iznos za isplatu. Jel tebi to funkcionira i preko čega? Hvala!

AleksaS

Legenda
Tu od
23 Kol 2010
ivan106 kaže:
AleksaS, kako funkcionira plaćanje s crocmint.com? Pitam jer vidim da nude wire, PayPal i Web money. Za PayPal koliko znam nije moguća isplata u Hrvatsku, a za Web money nisam uspio baš dobro razumjeti. Wire pak treba veliki iznos za isplatu. Jel tebi to funkcionira i preko čega? Hvala!

Nisam jos imao ni jednu prodaju, jer sam tek na 2 strani za kw. Mozda budu mogli da ti posalju cekom ( pitacu ih ).

ivan106

Novi član
Tu od
28 Stu 2010
Ima li kakvih odgovora od crocmint.com?
Molim za pomoć oko daljnjeg koraka. Naime, našao sam proizvod na clickbanku-u koji je sasvim solidan po svim stavkama da bude uspješno prodavan. Sada namjeravam kupiti jednu .com domenu i uzesti hosting. Znam da ima posebni dio za domene i hosting na ovom forumu, no odlučio sam se ovdje kod početnika, pa isprika adminu i ostalima ako griješim.
Što me muči? Dakle, provjerio sam na orbis.hr domenu koju želim, vidio da je slobodna i da košta nekih 60tak kn/godina. No, hosting mi je preskup kod njih. Vidio sam pak na hostgator.com da nude hosting po nekih 5, 8 odnosno 13tak dolara/mj. ovisno o paketu. Moje pitanje je što mi je zgodnije/povoljnije. Registrirati domenu na recimo orbis.hr, pa hosting na hostgator-u ili sve kod njih? Koji je proces najbezbolniji. Hvala na pomoći!

Na kraju još jedna isprika ako sam prekršio uvjete foruma spominjući imena ovih siteova. Nije reklama, pa sam mislio da je ok. Ako ne štima, admine oprosti, drugi puta neću.

Hvala!

Neosynthesist

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
Uvijek drži domene i hosting račune kod različitih firmi, bilo je slučajeva da ljudi zbog nekih dugovanja ili grešaka ostanu bez cijelih sajtova jer su bili raspoloživi toj jednoj firmi. Ovako se ta opcija eliminira, sankcije opet postoje, ali eto, ako bi nekim slučajem došlo do potrebe za njima, ne bi riskirao baš sve. Ima još razloga, ali vjerujem da se svi slažemo oko toga da bi valjalo razdvojit te račune.

ivan106

Novi član
Tu od
28 Stu 2010
Izvrsno! Puno hvala na odgovoru. Onda ću napraviti kako sam prvotno i planirao. Kod spomenute domaće firme registrirati domenu, a negdje dalje hosting.
Slijedi mi izrada stranice i SEO avantura. Kad dodjem do toga, vjerojatno ću otvoriti novi thread na spomenutom dijelu foruma i opet zatražiti pomoć.
Hvala i sretno svima u radu!

koop

Novi član
Tu od
11 Ruj 2011
Kako reklamite proizvode sa ClickBanka? pitam jer ne vidim tamo nikakve dodatne informacije o proizvodu, nema nikakvih detalja...
Kako izreklamirati nešto a nemaš pojma o tome osim iz naslova proizvoda....

Djolisimo

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2010
Jesi probao da kliknes na naslov i odes na njihov sales page i vidis o cemu se radi?

koop

Novi član
Tu od
11 Ruj 2011
Djolisimo kaže:
Jesi probao da kliknes na naslov i odes na njihov sales page i vidis o cemu se radi?

Ne vidim niti jedan link nazvan "Sales Page" ...

ABCDE

Član
Tu od
25 Kol 2010
Rekao ti je da kliknes na naslov koji te odvede na njihov sales page.
Uhvati se prvo osnovnih stvari i uci od pocetka, tako ce ti biti lakse. Vidim da ti
nisu neki osnovni pojmovi jasni.

I nemoj sad pitati: "A sto je sales page..." nego www.google.com i trazi.
Vjeruj mi da je tako brze i jednostavnije (ne uvijek, ali kod ovakvih stvari jest...)

Nemoj ovo krivo shvatiti, cisto te zelim malo usmjeriti i olaksati ti. Jer dok ovdje
cekas odgovor vec si mogao dosta procitati/nauciti. :waving

Osim ako vec i nisi...
;)

koop

Novi član
Tu od
11 Ruj 2011
Cekaj malo mislite na link-naslov od tog proizvoda ? ako je to onda jesam to sam kliknuo, znaci sa te stranice mogu uzeti sav tekst, slike, video itd ?
Inace nasao sam bas neki proizvod koji je na toj svojoj stranici imao samo video bez infoa, a ispod videa je bilo unos email adrese, dakle tu nisam mogao naci nikakve dodatne informacije o tome proizvodu.
Anyways shvatio sam :)

seastar78

Novi član
Tu od
27 Svi 2010
pozdrav svima!
imam par pitanja vezano uz ovu temu jer se želim malo ubaciti u affiliate marketing pa molim sve koji imaju iskustva za pomoć i savjet:
1. ukoliko želim promovirati više proizvoda, znači da je potrebno napraviti više web stranica za svaki proizvod posebno?
2. jel uopće pametno promovirati više proizvoda ili ostati na jednom?
3. koji bi bio najbolji način dobivanja prometa, web tražilice ili ?
Hvala unaprijed!

ibengeri

Član
Tu od
10 Ruj 2010
1. Nije nužno, smatram da ovisi o tipu stranice. Ako se radi o maloj niche stranici onda promoviranje više od jednog proizvoda može biti dosta zbunjujuće za posjetitelja. Kod većih stranica na kojima se konstantno radi nema razloga zašto ne predstaviti više proizvoda koji se nadopunjuju i u duhu su niše.

2. Manje više isti odgovor ko i na prvo pitanje. Ovisi za koji tip stranice se odlučiš, a možeš i testirati. Uostalom, nekad se dogodi da iz nečega što je zamišljeno kao mala niche stranica nastane i nešto ozbiljnije.

3. Web tražilice (prirodna posjeta + adwords kampanje), postanje po forumima u niši (po mogućnosti kvalitetni postovi:)), ghost posting, suvislo komentiranje po blogovima u niši, nije na odmet napraviti facebook i twitter account uz stranicu pa se i s tim "zabavljati" ...

Outbox

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2012
Da li je neko koristio Storfront na CB Pro Ads?

Koliko sam shvatio dobijes svoj link sa stranicom gde se nalazi spisak proizvoda, gde ljudi mogu da kupe nesto i dobijes proviziju, a pri tom moze taj link da prikrijes preko svog domena. Uz trud oko reklamiranja, mozda i moze da se nesto zaradi.

Sta vi mislite, je l' moze da bude isplativo?

Ne znam da l' sam dobro razumeo.

Je l' ima neko iskustva sa Storefront-om?

Na vrh