• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Click Bank za pocetnike

simbak

Legenda
Tu od
3 Lip 2009
Evo ovako cvrsto sam odlucio uci u svijet click banka.
Otvorio sam acc. na njemu procitao uvjete koristenja i naravno uvjek se nadje pokoja nejasnoca!

Prvo cu probati objasniti kako sam ja to sve shvatio, a vi se slobodno ubacite, demantirajte i naravno objasnite ako sam ja nesto krivo skuzio.

1. Otvori click banc acc.
2. Potrazite usluge koje ce te prodavati ( znaci ja ne zelim nuditi nikakve svoje proizvode, usluge,.... vec prodavati ono sto je ponudjeno na click banku).
3. Napravte svoj sajt na kojem ce te nuditi te usluge, proizvode,... ( ja sam vec domenu i hosting uzeo i napravio kostur sajta samo jos moram poubacivati proizvode)
4.Na click banku izaberite proizvode i kreirajte HopLink , koje poslije stavite na svoj sajt, uz kratki opis onoga sto nudite (vec sam izabrao jedan granu usluga).

Nadam se da sam do sada bio u pravu. Sad me zanima ovaj dio dalje.

Da li na sajtu mozes staviti po nekoliko njihovih usluga, proizvoda? Da li je potrebno uplatiti kakvu clanarinu jer sam vidio da se tamo spomnje nekakvih $49.95? Da li na svom acc. mozes vidjeti koje si poizvode izabrao tj. Hoplink?

Ne bi bilo lose kada bi netko postavio svoje linkove gdje prodaju click bank proizvode cisto da se vidi kako to izgleda ( ne kao reklamiranje vec za edukacija ).

To bi bilo sve za sada

Pozzz

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
simbak kaže:
Da li na sajtu mozes staviti po nekoliko njihovih usluga, proizvoda?

Da

simbak kaže:
Da li je potrebno uplatiti kakvu clanarinu jer sam vidio da se tamo spomnje nekakvih $49.95?

Ne.

simbak kaže:
Da li na svom acc. mozes vidjeti koje si poizvode izabrao tj. Hoplink?

Ne.
Al kad prodas nes vidis sta si prodao a da bis znao otkuda ti dolazi promet za to koristis tracking ID-eve.

simbak

Legenda
Tu od
3 Lip 2009
Dbomestar hvala na odgovorima

Odoh odma na benzu kupiti nesto piva i pljuga i bice ovo duga radna subotnja noc.

Pozzz

simbak

Legenda
Tu od
3 Lip 2009
Evo ovako.
Kao sto sam gore bio i napisao ja se bacio na posao i napravio jedan sajtic za Click bank zaradu.
co.cc domenu uzeo samo privremeneo dok sam radio sajt a konacna ce biti najvreojatnije com, org,....
Sada me zanima vase misljenje o sajtu. Da li vam se svidja ? Da li su dobro posloženi proizvodi? .....?
Svi komenari sudobro dosli. I oni losi :hysterical i oni dobri :taunt !

E da link sam stavio dole u potpisu.

Pozzz

simbak

Legenda
Tu od
3 Lip 2009
InFlames20 kaže:
Evo od mene jedan brzinski - makni Neobux baner!

To sam i cekao da netko kaze. :)
Nekako oskace od svega, evo brisme ga.

octavia77

Iskusan lik
Tu od
22 Tra 2009
Evo i od mene jedan nevezano za temu.
Primjetio sam da ima puno poduzetnijih ljudi koji imaju više vremena, volje, znanja.... od mene.
Sad koju sam ja napravio grešku, a i rade je svi ostali, a to je da stavljaju link od svojih stranica. I sad slučajno da se ta stranica pokaže dobitna i sad se ti pohvališ da dnevno zarađuješ 000$ onda će netko tko ima više znanja napraviti istu stranicu samo što će je bolje promovirati i bit će ti glavni konkurent i tako ti sad ne zarađuješ 000$ nego puno manje.
Možda i nisam u pravu ali to je moje mišljenje i zbog tog ja svoje nove stranice držim u tajnosti. :)

simbak

Legenda
Tu od
3 Lip 2009
octavia77 kaže:
Evo i od mene jedan nevezano za temu.
Primjetio sam da ima puno poduzetnijih ljudi koji imaju više vremena, volje, znanja.... od mene.
Sad koju sam ja napravio grešku, a i rade je svi ostali, a to je da stavljaju link od svojih stranica. I sad slučajno da se ta stranica pokaže dobitna i sad se ti pohvališ da dnevno zarađuješ 000$ onda će netko tko ima više znanja napraviti istu stranicu samo što će je bolje promovirati i bit će ti glavni konkurent i tako ti sad ne zarađuješ 000$ nego puno manje.
Možda i nisam u pravu ali to je moje mišljenje i zbog tog ja svoje nove stranice držim u tajnosti. :)

Nebi se slozio sa tobom. Da bi ti probio svoj sajt i poceo zaradjivati treba ti puno puno vremena i truda. I tesko da ce netko moci u potpunosti skiniti tvoju ideju. Tj "on" moze skiniti vizualno, a vizualni dio sajta je mozda 20 % njegovog uspjeha. Kako si ti optimizirao sajt "on" moze samo nagadjati.
A i net je toliko prostran da jednostavno ima mjesta za sve. Tako da se ja ne zamaram s time. :drinking

Pozzz

jokara25

Moćan
Tu od
24 Sij 2009
Simbak moj savet ti je da nabacis jos malo contenta jer je jako tesko optimizovati sajt koji jedva da ima teksta. I ja ne bih ni pocinjao da se mucim sa optimizacijom na co.cc domenu. Kupi neki TLD pa onda pocni da radis optimizaciju, nemoj gubiti vreme sa ovim.

simbak

Legenda
Tu od
3 Lip 2009
Hvala na savjetu za content. Poraditi cu na tome.
Sto se tice co.cc domene uzeo sam ju cisto dok ne napravim vizualni dio sajta. Za koji dan cu uzeti com domenu i poceti raditi SEO.

Pozzz

mani

Član
Tu od
30 Tra 2010
Pozdrav ekipi iskusnih

Htio bih probati ClickBank ali ne znam kako to sve funkcionira. Htio bih na mojoj web putem nekog Affiliate programa prodavati neke proizvode putem bannera, (txt ili foto) naravno ne zanima me čiji su ja ne prodajem moje proizvode. Prvenstveno me zanima reklamiranje i prodaja stručnih knjiga i literature, e-book knjiga, tutorijala, savjeta i slično kojih ima na tržištu (a ima ih i free), no nije uvjet.

Čitao sam teme na forumu ali sam sve više zbunjen što više čitam teme na forumu. Svi ti silni pojmovi i kratice da ne znam više šta je šta.
Ova tema najviše odgovara mom problemu. Imam na web stranici (samo hrvatski jezik) AdSense i zanima me isplati li se brisati AdSense i dodati ClickBank. Ili uz ADS dodati i CB
Dnevna posjeta mi je cca 2000-2500 visitora a hits cca 80000-10000.

Isplati li se krenuti u to s obzirom da mi je sajt na HR. Čitao sam ovdje na forumu post 'dobmastera da ClickBank šteka. A ne znam koliko je uopće aktualno imati affiliate program za zaradu "tek nakon prodaje" nečijeg proizvoda u HR, jer se slabo kupuje online.

Uz to o ClickBank registraciji i svim potrebnim koracima ne znam ništa, a da ne govorim o skriptama i nekim pojmovima.

ako ima iskusnih i voljnih iskreno savjetovati da ne gubim vrijeme, ili možda savjet za neki oproban domaći Affiliate program nekog drugog tipa (ADS su mi odgovarali jer se plaća po kliku)

mani

Član
Tu od
30 Tra 2010
ajde bilo ljeto i godisnji pa nisam toliko i zagledao a niti ocekivao da ce netko ista reci. No unazad desetak dana navracam i vidim da nitko nema volju pocetniku pomoci (ili su jos na godisnjem ;-)

InFlames20

Legenda
Tu od
2 Ožu 2008
Iskreno, ClickBank i sajt na Hrvatskom i nisu baš najbolja kombinacija. A affiliate programa domaćih također ima slabo, ovisi o čemu ti je sajt.

mani

Član
Tu od
30 Tra 2010
InFlames20 kaže:
Iskreno, ClickBank i sajt na Hrvatskom i nisu baš najbolja kombinacija.
ovo mi je više nego dovoljno, hvala

Zyxzed

Član
Tu od
21 Stu 2010
Pozdrav svima!:waving:waving
Nov sam u internet zaradi i ispričavam se oko noobovskih pitanja koji bi se mogli pojaviti kroz ovaj post:(

dakle, imam VELIKU zelju zaraditi na clickbanku.
Bio bih JAKO zahvalan ako bi netko mogao odgovoriti na moja pitanja :( jer nakon cijelog dana mucenja sta i kako vise stvarno neznam ni di sam ni sta sam:bored:stars

dakle, koliko sam skuzio:

potrebno je:
1. registrirati se na clickbank (jesam) -> ja zelim biti affilate
2.pronaci neki proizvod (to po gravityu znam jel se isplati to prodavati ili?
3. kako onda taj proizvod prodavati? Treba imati neki sajt tipa ovaj??
httMAKNIOVOp://flippa.com/auctions/111009/site
da bih prodavao taj e-book sa clickbanka?
Covjece, sta moram napisati sve ovo da bih prodavao taj e-book i MOZDA zaradio neku malu proviziju, i onda kao sto sam procitao tu negdje na forumu cekao JAKO dugo (mj dana) da mi oni čak i isplate ček (a opet neznam ni kako mi to mogu isplatit, kako to ide?)
pošto s paypalom nemogu DOBIVATI novac (u Hrvatskoj sam) nego samo slati, koliko sam skuzio - sa moneybookers.com onda MOZES dobivati novac u Hrv, i sad neznam, kako uopce taj novac koji bi ja trebao zaraditi na clickbanku dolazi do mene?:sigh

Koji je neki efikasan nacin da reklamiram puno toga, imam puno traffica, i da ljudi u stvari i KUPUJU te proizvode da dobijem proviziju.
Kako to sve izvesti?kako bi to uopce nekako trebalo izgledati?
Namjeravam koristiti co.cc domenu, jer nemam para za zvake:fever

MOLIM vas ako ima neka dobra duša da pomogne oko ovoga.. stvarno PUNO hvala unaprijed!!:waving

M00nlander

Moćan
Tu od
9 Lis 2008
1. Prvi korak napravljen
2. Gravity ti govori koliko je affiliate-a prodalo taj proizvod prošli vikend (ne nužno se držati ko pijan plota ova statistike. Gravity iznad 20 je sasvim ok)
3. Tvojadomena.com i na njoj napraviš relevantni tekst s linkovima (link napraviš kada odeš na "marketplace" > "promote" - obavezno stavi tracking ID jer ćeš moći pratiti konverziju i statistiku klikova)
- najbolji primjer ti je simbakova stranica pa pogledaj kako linkovi funkcioniraju.
- Kada napuniš kvotu od 5 prodaja koje su kupljene s kreditnim karticama miče ti se CDR i stiže ti ček na kućnu adresu. S njim odeš u banku i nađeš nekoga tko će ti unovčiti ček (nisu svi na šalterima obrazovani za te radnje).

Traffic je dobra stvar, ali je pitanje koliko je targeted i šta ljudi traže da bi došli na tvoj sajt - nadam se (kontam) da imaš google analytics instaliran pa pogledaj listu ključnih riječi pomoću kojih su došli na tvoj sajt (nađe se tamo i buying keywordsa). Sretno ako imaš stranicu tipa smiješnesitnice.com jer je ta vrsta prometa na stranici ne spada u ljude koji su spremni izdvojiti novac iz novčanika.

Moj savjet je da ne kupuješ žvake pa ćeš imati za pristojnu .com ili .org domenu

Nadam se da sam ti pomogao :)
pozz

Neosynthesist

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
Pitanja su ti previše generalna i na dosta načina potcjenjuju kompletnu granu marketinga i podelement internet marketinga -- pitaš kako prodavat proizvod... postoji marketing, postoji prodaja, znanstvene grane koje su u sâmu znanost ušle prije nepuna 2 stoljeća (formalno), neki ljudi ih godinama izučavaju da bi postali što efikasniji i uspješniji u tome poslu, ali za stvari tipa ovog, nije ti potrebno ni toliko, potrebno je samo da shvatiš da ovo nije igra, da ovo nije još jedna hobby aktivnost, već pravi posao sa pravom krivuljom učenja i potrebnim investicijama, bilo u temporalnom ili financijskom smislu, i dok će ti za neko temeljito znanje i razumijevanje svega trebat vjerovatno dosta vremena, osnove marketinga, internet marketinga, prodaje i par povezanih područja možeš naučit za par mjeseci da dođeš do neke osnovne razine i postigneš kakvu-takvu efikasnost.

Clickbank, payment processori, gradnja stranice... to su sve tehnikalije, to su kolateralna znanja koja su sastavni dio dosta poslova, ali ovo nije, ovo je jezgra svega, fokusiraj se na to da razumiješ srž marketinga i internet marketinga, kako ljudi razmišljaju, kako donose odluke, kako se utječe na njih, govoriš gore o tekstu i reklamama, to je copywriting, još jedan sloj na svemu ovome, ako hoćeš maksimalnu efikasnost i iskoristivost oglasnih medija koje koristiš, i to će do određene razine bit potrebno.

Ali... ne moraš ni to sve u startu naučit da bi krenuo, ovo je samo odgovor na glavno pitanje u tvom postu. Možeš bit i samo arbitražer i osoba koja će slat traffic prema partneru i njegovom proizvodu, tu imaš dosta shema, prouči bilo koju unutar spektra affiliate marketinga, šalji prospekte na već napisani sales copy na autorovom sajtu, bilo direktno bilo preko liste, snaći ćeš se i sâm, pravac na neki jači IM forum i pripremi litru kave, to je jedini pravi način, ne postoje brzi odgovori ni brza rješenja što će ti potvrdit bilo koji ozbiljniji član ovdje, oni koji su ih tražili prije godinu dana - još ih traže, jedini način je da se diferenciraš od mase početnika koje idu u krivom smjeru i kreneš učit stvari koje su od nekog značaja i koje su primjenjive.

To je odgovor što se tiče marketinga i prodaje proizvoda na taj način; ako ti je problem nešto uložit (a trebat će bar za hosting, domene, možda AR ili pokoje dodatne operativne troškove), onda imaš još čitav niz drugih načina zarade da dođeš do nekog startnog kapitala za investirat, freelancing je možda najlakši i najbrži način, pod uvjetom da imaš ikakve vještine vrijedne bar $x/h.

Dalje sve ovisi o tebi, postoji milijarda načina da se izvede bilo što od navedenog, postoji nebrojeno mnogo načina da dovučeš traffic, da konvertiraš leadove, i za bilo šta drugo, samo trebaš naučit gore navedena područja da bi to realizirao... koliko će vremena trebat za to, ovisi samo o tebi. I nije imperativ, da odmah presretnem i to pitanje koje će vjerovatno neko postavit, ali je jedini način koji garantira povrate, onaj tko stekne to znanje a ne uspije ga unovčit je najvjerovatnije odabrao i krivo područje jer marketing očito nije za njega.

N.

Zyxzed

Član
Tu od
21 Stu 2010
M00nlander kaže:
1. Prvi korak napravljen
2. Gravity ti govori koliko je affiliate-a prodalo taj proizvod prošli vikend (ne nužno se držati ko pijan plota ova statistike. Gravity iznad 20 je sasvim ok)ok
3. Tvojadomena.com i na njoj napraviš relevantni tekst s linkovima (link napraviš kada odeš na "marketplace" > "promote" - obavezno stavi tracking ID jer ćeš moći pratiti konverziju i statistiku klikova)
- najbolji primjer ti je simbakova stranica pa pogledaj kako linkovi funkcioniraju.Hvala. Proučio sam, simbak svidja mi se tvoja stranica. Našao si nešto što je ljudima potrebno (a je) i onda si to odlucio promovirati, a pošto se razumiješ u to to je pun pogodak. Treba razmisljati pametno, i prokuziti sto ljudima najvise "treba" tj "imaju volje potrositi novac". Pročitao sam oba vaša velika posta i jako sam zahvalan na njima. Znam da ovo nije jednostavno i trenutno se sramim svog neznanja na ovom području, totalni sam idiot za ovo, ali cu se potruditi prokuziti, i poslusati vaše savjete sto vise mogu i uspjeti. Kao što ste napisali, sve zavisi o meni. ;)
- Kada napuniš kvotu od 5 prodaja koje su kupljene s kreditnim karticama miče ti se CDR i stiže ti ček na kućnu adresu. S njim odeš u banku i nađeš nekoga tko će ti unovčiti ček (nisu svi na šalterima obrazovani za te radnje).ok

Traffic je dobra stvar, ali je pitanje koliko je targeted i šta ljudi traže da bi došli na tvoj sajt - nadam se (kontam) da imaš google analytics instaliran pa pogledaj listu ključnih riječi pomoću kojih su došli na tvoj sajt (nađe se tamo i buying keywordsa). Sretno ako imaš stranicu tipa smiješnesitnice.com jer je ta vrsta prometa na stranici ne spada u ljude koji su spremni izdvojiti novac iz novčanika.kuzim, smjesnesitnice nije bas fenomenalan izvor zarade. Google analitycs cu postaviti na stranicu cim ju smislim i izradim. Hvala.

Moj savjet je da ne kupuješ žvake pa ćeš imati za pristojnu .com ili .org domenu Tako je, imati cu:king

Nadam se da sam ti pomogao :) Puno si mi pomogao, HVALA!
pozz

Quotam 2: post.
Pitanja su ti previše generalna i na dosta načina potcjenjuju kompletnu granu marketinga i podelement internet marketinga -- pitaš kako prodavat proizvod... postoji marketing, postoji prodaja, znanstvene grane koje su u sâmu znanost ušle prije nepuna 2 stoljeća (formalno), neki ljudi ih godinama izučavaju da bi postali što efikasniji i uspješniji u tome poslu, ali za stvari tipa ovog, nije ti potrebno ni toliko, potrebno je samo da shvatiš da ovo nije igra, da ovo nije još jedna hobby aktivnost, već pravi posao sa pravom krivuljom učenja i potrebnim investicijama, bilo u temporalnom ili financijskom smislu, i dok će ti za neko temeljito znanje i razumijevanje svega trebat vjerovatno dosta vremena, osnove marketinga, internet marketinga, prodaje i par povezanih područja možeš naučit za par mjeseci da dođeš do neke osnovne razine i postigneš kakvu-takvu efikasnost.Jasno mi je, ja u ovom zelim uspjeti i uloziti cu truda da sve sto mi treba prokuzim. Nitko se nije rodio sa znanjem, zao mi je sto vas zasipam glupim pitanjima, i znam da sam na vasem mjestu da nebi imali niti volje odgovarati na ovo, ali pretpostavljam da se od nekud mora poceti, pa eto..

Clickbank, payment processori, gradnja stranice... to su sve tehnikalije, to su kolateralna znanja koja su sastavni dio dosta poslova, ali ovo nije, ovo je jezgra svega, fokusiraj se na to da razumiješ srž marketinga i internet marketinga, kako ljudi razmišljaju, kako donose odluke, kako se utječe na njih, govoriš gore o tekstu i reklamama, to je copywriting, još jedan sloj na svemu ovome, ako hoćeš maksimalnu efikasnost i iskoristivost oglasnih medija koje koristiš, i to će do određene razine bit potrebno.

Ali... ne moraš ni to sve u startu naučit da bi krenuo, ovo je samo odgovor na glavno pitanje u tvom postu. Možeš bit i samo arbitražer i osoba koja će slat traffic prema partneru i njegovom proizvodu, tu imaš dosta shema, prouči bilo koju unutar spektra affiliate marketinga, šalji prospekte na već napisani sales copy na autorovom sajtu, bilo direktno bilo preko liste, snaći ćeš se i sâm, pravac na neki jači IM forum i pripremi litru kave, to je jedini pravi način, ne postoje brzi odgovori ni brza rješenja što će ti potvrdit bilo koji ozbiljniji član ovdje, oni koji su ih tražili prije godinu dana - još ih traže, jedini način je da se diferenciraš od mase početnika koje idu u krivom smjeru i kreneš učit stvari koje su od nekog značaja i koje su primjenjive.tako je.

To je odgovor što se tiče marketinga i prodaje proizvoda na taj način; ako ti je problem nešto uložit (a trebat će bar za hosting, domene, možda AR ili pokoje dodatne operativne troškove), onda imaš još čitav niz drugih načina zarade da dođeš do nekog startnog kapitala za investirat, freelancing je možda najlakši i najbrži način, pod uvjetom da imaš ikakve vještine vrijedne bar $x/h.tipa odesk itd. Ok, hvala na ideji. Doci ce i prava domena i sve, samo moram prokuti kako stvari idu. Što znaci, ako nemam LJEPU dobru pravu domenu, nego recimo co.cc onda imam manji traffic? ili? u cemu je stvar?

Dalje sve ovisi o tebi, postoji milijarda načina da se izvede bilo što od navedenog, postoji nebrojeno mnogo načina da dovučeš traffic, da konvertiraš leadove, i za bilo šta drugo, samo trebaš naučit gore navedena područja da bi to realizirao... koliko će vremena trebat za to, ovisi samo o tebi. I nije imperativ, da odmah presretnem i to pitanje koje će vjerovatno neko postavit, ali je jedini način koji garantira povrate, onaj tko stekne to znanje a ne uspije ga unovčit je najvjerovatnije odabrao i krivo područje jer marketing očito nije za njega.tako je.Mislim uloziti jako puno truda u ovo i bez obzira na barijere preskociti ih ici dalje i OSVOJITI svoj uspjeh, kao sto kazete sve zavisi o meni. Hvala na 2 ovako detaljna posta!!:waving :)

razmisljam si, pošto znam da ljudi toliko igraju wow, i pritom su ljeni (leveliranje)
Da napravim stranicu, koja reklamira guide i usluge leveliranja 0-80 u 7 dana, na clickbanku ima ogroman gravity, Grav: 151.20 !
Ili je bolje traziti neki manji gravity, naravno da je stranica isto ljudima potrebna, ali da nema toliko "konkurencije" koja ce mi smetati da ljudi bas preko MOJE stranice odu na TU stranicu i kupe proizvod. Koliko je gravity-a u biti OK? Oko 20?
Simbak vidim Grav: 78.23 je za tvoju stranicu (xbox 3 lights)
Jesi li po tome odlucivao ili? Zasto nisi uzeo neku str sa manjim, a neku sa vecim gravityem?

I da, znači nije potrebno napraviti stranicu koja reklamira proizvod, sa HRPETINOM teksta uvjeravanja, što moraš skrolat 18631923 puta da bi došao do dna stranice (to treba sve napisat!) nego je cilj imati
1. proizvod koji ljudima treba
2. dobro ga opisati
3. dobro uvjeriti ljude (konkretno) zašto da ga kupe
4. onda oni kliknu na buy i odu na stranicu od tog proizvoda i kupe ga, a ja dobijem proviziju.

Koliko se opcenito ceka za čekove, kad ga oni pošalju, pa do kad DOĐE u hrvatsku, i onda ga mogu odmah unovčiti ili? (otprilike dani, da znam, HVALA!)

jako sam motiviran, jedva cekam sve izraditi.

HVALA PUNO SVIMA!! :D:D

Neosynthesist

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
tipa odesk itd. Ok, hvala na ideji. Doci ce i prava domena i sve, samo moram prokuti kako stvari idu. Što znaci, ako nemam LJEPU dobru pravu domenu, nego recimo co.cc onda imam manji traffic? ili? u cemu je stvar?
Stavit ću ti par scenarija da sâm zaključiš:
1. Postoje spammeri kojima je potreban mali milijun domena za BH SEO, XSS-ing i kojekakve druge operacije. Cilj je najčešće dobro rangirat na pretraživačima. Imaju opciju između plaćenih domena tipa .com/.net/.* ili nekih ovako besplatnih, tipa .tk, .co.cc, .co.nr itd. Daleko je pristupačnije i troškovi lansiranja su puno manji (ako izuzmemo sve druge troškove, 100 000 .com domena sa bulk discountom bi moglo koštat ~$600 000, ovo je kad se kreira skripta za automatizaciju besplatno, samo treba vremena da se sve izvrti, i eventualno treba platit programera da kreira skriptu, $20/h * max 10). Što misliš šta će google i ostali napravit ovdje? Penalizirat free domene, naravno. Do koje granice, nije poznato, samo se zna da je eksponencijalno teže zauzet dobre pozicije sa njima, a u dosta vertikala ni nije moguće.
2. Ovisno o nicheu koji ciljaš, zbog jakih medijskih kampanja, oglašavanja, globalizacije i drugih pojava, sve je veći broj ljudi svjestan toga da postoje besplatne domene, a i znaju za ove glavne. I onda kad nalete na sajt referenciran istom, postavlja se logično pitanje koliko ovo može bit vrijedno, korisno a i koliko se može vjerovat autoru ako nije mogao odvojit ni $8 za domenu što može zaradit u McDonaldsu za 1h serviranja cheeseburgera.
3. Analogno #2, što misliš kakve su ti šanse za networking i partnerstva sa ostalim webmasterima ili internet marketerima? Jedna od najboljih metoda za brzi traffic funneling je opt-in exchange, ali nitko neće kompromitirat svoj ugled i riskirat slanjem nečeg bez prave domene svojoj listi. Efekt je isti kao da iskusnom vinologu pošalješ vino u tetrapaku (da, i to postoji).

Nemoj ni eksperimentirat sa time, a da ne spominjem razvoj sajta - nešto što te ništa ne košta nećeš shvatit ozbiljno, a kao što je navedeno u 1-3 gore, neće ni ostali.

--

Što se tiče onog u vezi hrpetine teksta, pa nije striktno potrebno za početak, to je copywriting, možeš investirat dosta vremena i sâm to savladat, ili platit nekog amatera ~$200-$300, ili iskusnog copywritera dosta puta više, ali ovdje može i bez tog. Generalno pravilo je da je potrebno napisat onoliko teksta koliko je potrebno da se nešto proda, negdje je to 8 stranica, negdje 30, a u slučaju određenih makepeaceovih magaloga, i dosta više od toga (poznat je po tome što piše knjigu da proda knjigu).

ivan106

Novi član
Tu od
28 Stu 2010
Pozdrav svima!

Prije svega svaka pohvala forumu, moderatorima i svim članovima na izvrsnosti i međusobnom pomaganju! Svaka čast!

Nov sam i uz vašu pomoć se pokušavam osposobiti za ulazak u svijet affiliatea na CB. Molim vas za savjete oko moje ideje s kojom namjeravam krenuti u rad.

Dakle, plan je ovakav:
1. pisanje u wordpressu (na engleskom)
2. pronalazak proizvoda koji ću promovirati/prodavati na svojoj stranici
3. uzeti host na neku od .com domena
4. krenuti u promociju stranice
4a. tu planiram i uložiti nešto novaca u primjerice daily-traffic kako bih odmah započeo s većim prometom.
4b. prijaviti stranicu na pretraživače
4c. pisati blogove slične/iste tematike i stavljati linkove
5. google adsense (e sad, jel to pametno stavljati na promo stranicu ili da se toga držim samo na blogu?)
6. u međuvremenu učiti SEO (uz pomoć ovog izvrsnog foruma i vas) i optimizirati stranice
7. jednom kad se s time uhodam, krenuti s promocijom drugih proizvoda

Molim vas za kritike, savjete i ideje! Jesam li što propustio u planu ili što drugo nije dobro?

Do slijedećeg javljanja veliki pozdrav i puno hvala unaprijed!
Ivan

Na vrh