Buying vs Non-Buying keywords

rigor04

Legenda
Tu od
12 Ruj 2009
Poruka
696
Pozz,
upravo zavrsavam keyword research za jedan proizvod i napravio sam listu od 20ak kljucnih reci gde konkurencija nije prevelika [>1.200.000 stranica] i prosecno od 1500 do 9000 searcha mesecno. E sad me zanima na koji nacin mogu da od tih reci razlikujem "buying keywords" od "non-buying"?
Citao sam malo o tome ali nijedna od njih ne sadrzi rec "buy" ili "price".
Hvala unapred na odgovorima, svaki savet je dobrodosao

Neosynthesist

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
Poruka
550
rigor04 kaže:
Citao sam malo o tome ali nijedna od njih ne sadrzi rec "buy" ili "price".
:D
To bi bilo prejednostavno; navedene riječi su dijelovi Buying fraza, ali imaju najveću saturaciju. Razmišljaj malo, ovo nije jedini način kako ljudi zainteresirani za kupnju nekog proizvoda traže informacije o njemu. Evo par primjera:
new
bargain
budget
economical
inexpensive
low cost
low priced
resonable priced
reduced
sales-priced
clearance
closeout
compare
frugal
great buy
value
Ima ih dosta... sastavi si jednu listu za to ako ćeš ih često trebat.

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Poruka
3,697
Najbolje buying fraze su Ime proizvodjaca + model tj. ime proizvoda ako su fizicki proizvodi ili neke slicne kombinacije. Zasto su to buying faze? Pa zato jer su ti ljudi vec zainteresirani za taj proizvod, znaci netko ko ukuca "polovni auti" je jos u istrazivackoj fazi, kad netko upise "polovni fiat uno" znaci da se vec zainteresirao za taj auto i trazi mjesto gdje ga moze kupiti ili trazi dodatne informacije o proizvodu koji mu je upao u oko.

Cheap, Review, Ratings, sale, deal, coupon, for i on sale, best price, discount, refurbished i svi ti dodaci uz Ime Proizvodjaca, Proizvoda ili oboje.
Ima ih jos ali to je da shvatis o cemu se radi.

Non buying bi bilo manual, guide, problems, warranty, faq, settings, best settings i sl. Tj. svi keywordi gdje vidis kod osobe koja pretrazuje da nije zainteresirana za kupovinu vec ju zanima popravak, upute ili nesto tako.

rigor04

Legenda
Tu od
12 Ruj 2009
Poruka
696
Hvala na pomoci, mislim da sam nesto skapirao i cini mi se da je vecina kljucnih reci koje sam izabrao "buying". Videcemo rezultate :)

Jonas

Aktivni član
Tu od
22 Sij 2010
Poruka
167
Jedan od nacina da provjeris "buying/non-buying" keywords je pomocu ovog alata koji detektira "komercijalnu nakanu"(moj prijevod) potrosaca. Generalno, sve iznad 0.5 mozes smatrati "buying" keywordom, ali rezultate uzmi sa dozom rezerve. Za one koji koriste Market Samurai, slicna opcija postoji unutar tog programa (zove se OCI).
http://adlab.msn.com/Online-Commercial-Intention/Default.aspx

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Poruka
3,697
Da sjecam se tog microsoftovog alata, nije los kao neki indikator sta bi moglo biti buying fraza ali ipak je vazno ovo sto kazes da uzmu te rezultate s rezervom jer ipak u nekim stvarima ljudi su jos uvijek bolji nego racunala.

Jonas

Aktivni član
Tu od
22 Sij 2010
Poruka
167
dbomestar kaže:
Da sjecam se tog microsoftovog alata, nije los kao neki indikator sta bi moglo biti buying fraza ali ipak je vazno ovo sto kazes da uzmu te rezultate s rezervom jer ipak u nekim stvarima ljudi su jos uvijek bolji nego racunala.
Pa istina, ovaj Microsoftov Adlab i Samurai mi znaju davati prilicno razlicite rezultate za isti keyword; s druge strane cesto se razlikuju za samo 1-2%.
A sto se tice pretpostavljanja i pogadjanja koji su "buying" keywordi a koji nisu, to je upravo to - pogadjanje.
A pogresno odabrani keywordi su greska koja je vremenski vrlo "skupa" za ispraviti, pa bih mu preporucio da ipak provjeri tih svojih 20 rijeci (ako se radi o frazama na engleskom jeziku, naravno).

Na vrh