• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Blogomanija '13

Omnipotence

Član
Tu od
13 Stu 2013
Tražih da nađem temu, ali eto niko nije postavio. Pa mi bi čudno kako ovakav događaj da prođe neprimjećen. ;)

ŠTA JE BLOGOMANIJA?

Konferencija Blogomanija će se ove godine baviti sledećim temama: Digitalni marketing i PR, Content i Društvene mreže.

Nakon prošlogodišnje Blogomanije održane na Staroj Planini, na kojoj je bilo više od 400 učesnika iz regiona, druga po redu regionalna konferencija o sadržajima na internetu održaće se od 28. novembra do 1. decembra na Kopaoniku.

Cilj ovogodišnje Blogomanije je razmena regionalnog i međunarodnog iskustva pri kreiranju uspešnih priča i dobrog sadržaja, kako od strane pojedinaca, tako i na korporativnom nivou. Sve više se govori o content marketingu, spominje se storytelling kao novi-stari vid marketinga. Na Blogomaniji 2013 će biti reči o svim ovim novim pojmovima, objasnićemo šta je to content (sadržajni) marketing, kako nastaju prave priče, zašto pripovedanje ne znači i laganje.

blogomanija.me

Za 7 dana se prijavilo više od 350 ljudi. Mislim da će se oboriti rekordi.

Da li ide neko od vas? :)

JelenaM

Moćan
Tu od
11 Velj 2012
Ja razmišljala, ali em što ne znam nikoga ko ide em što još nema programa, a dok program izađe verovatno će sva mesta biti zauzeta ;).

Omnipotence

Član
Tu od
13 Stu 2013
No dobro, kakav god program da bude i ko god da je od stranih predavača (a dati su na site) , ne vjerujem da može da bude loše ili beskorisno. ;)

nibs

Iskusan lik
Tu od
20 Lip 2012
Da je bliže rado bih volio ići :=) bar zbog Brkana od kojeg se ima što naučiti :D

JelenaM

Moćan
Tu od
11 Velj 2012
Naravno, neki od predavača su zaista kvalitetni (većinu, iskreno, prvi put vidim a neki su mi potpuno bezveze - ali svako ima svoje), sigurno neće biti ni loše ni beskorisno, samo što bih više volela da mogu da unapred ocenim koliko će meni biti korisno i da mogu prema tome da planiram svoje vreme. Ovako (s moje tačke gledišta) unapred bacam tri dana na nešto što može biti a) ništa novo, b) ništa zanimljivo, c) oba navedena.

Mislim, jasno mi je da se program ne objavljuje pre nego što sve bude potvrđeno, ali sam pratila neke blogere koji su ranije učestvovali ili prisustvovali Blogomaniji, i koliko god da su učesnici kvalitetni znam da se dešavalo da dođu potpuno nepripremljeni i da pričaju napamet, što je, pardon my French, neodgovorno sa njihove strane, ali ovde nekako imam utisak da i organizatori očekuju takvo ponašanje i da zbog toga još uvek ne objavljuju program.

Ne bih da zvučim kao hejter, ali da postoji program ne bi mi bio problem da idem sama. Ovako nešto nemam poverenja da uplatim tri dana na lepe oči i na buzz.

My 2c

Omnipotence

Član
Tu od
13 Stu 2013
Moram priznati da se u potpunosti slažem sa tobom što se tiče posljednjeg dijela tvojeg posta.

Baš mi nikakav problem ne bi predstavljalo da podjem sam tamo, kada bih potpuno bio siguran da sav put (koji sa moje lokacije i nije baš kratak) neće biti uzaludan. Što kažeš ti, moguće je da su svjesni trenutnog nedostatka kvalitetnog materijala, pa da kažemo da kriju taj program. Mada, pogledajmo i pozitivno, možda se planira i nešto novo, neočekivano : )

Uglavnom, ako je čovjek već besposlen, a vjerujem da je dosta takvih, ne vidim razlog da se ne pođe.

JelenaM

Moćan
Tu od
11 Velj 2012
Omnipotence kaže:
Mada, pogledajmo i pozitivno, možda se planira i nešto novo, neočekivano : )

Uglavnom, ako je čovjek već besposlen, a vjerujem da je dosta takvih, ne vidim razlog da se ne pođe.
Ma naravno, ovo samo ja blago hejtujem jer ne mogu da odvojim ta tri dana tek tako :) Možda dogodine... ako ranije objave program :D

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Ja kontam da bi to hypovali to "neočekivano". Ni ja se zbog neobjavljenog programa nisam ni razmišljao da li ću ići (neću), ali kontam da mnogi na Blogomaniju idu zbog druženja i poznanstava pa im program nije ni bitan.

JelenaM

Moćan
Tu od
11 Velj 2012
Oooovajjj... pas reko pas poreko, upravo sam se prijavila za Blogomaniju, sva tri dana pa šta mi bog da. Ako bude baš nezanimljivo, makar sam na planini a i tamo mogu da radim.

Kad ti prijateljica pošalje link i hoće da te se odrekne što nećeš da ideš, nemaš baš mnogo izbora ;)

VIC

Dobro znana faca
Tu od
26 Ožu 2012
Bio sam na prošloj Blogomaniji u Novom Vinodolskom i bilo je odlično a tek ekipa koja je bila fenomenalna, moram izdvojiti ekipu iz Avalona i Netokracije ;)

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Nisam siguran koliko je Amitz kompetentan da odredjuje ko je dobar internet marketar ili nije.
U sustini blogomanija je privatni projekat i oni mogu da biraju koga ce da dovedu da predaje.
S obzirom da se covek sam ponudio da predaje i da je odbijen, ocigledno je proradio ego .
Iako se on predstavlja kao borac za pravdu, i prilicno je bio kritican u vezi projekta LajfstajlSrbija,ipak treba da nauci razliku izmedju extended i regular licence za wordpress, da bi o tome pisao .

vandanic

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2012
Svakako, to je tvoje mišljenje freemind, isto kao što je Amitz izneo svoje i ostavio bih na tome.

Ipak, izneo bih mišljenje da je jedino predavanje koje te devojke (Lifestyle Serbia blogerke) mogu da daju: Kako ne uraditi projekat. Ovo ne govorim zbog novca jer temu ne pratim od početka. Ovo govorim u vezi sa finalnim proizvodom koje su nam pružile.

Onaj sajt je katastrofa - grozan engleski, nikakav copywriting skill, izmešani jezici gde se ne zna gde počinje srpski i gde englkeski, dizajn koji je isti kao na preview temi... Zapravo, pozvao bih iste na neki fotografski skup jer je to jedino što je dobro. Pokušavam već neko vreme da uđem na njihove lične blogove da vidim čime se ovako bave, ali... guess what? Database error, HTTP error, 404 error... Pravi stručnjaci, nema šta :)

Kada sam pogledao sve te silne sponzore, a onda i taj plan programa malo sam se razočarao. Međutim, razumem da nije toliko do samog događaja nego do mene. Ovo ja zaista za nekoga ko misli da je bloger, a ja sam se nadao da je tematika malo ozbiljnija.

Čitajući komentare (ljudi koji idu na ovaj događaj) na društvenim mrežama iskreno bih se složio sa ovim Amitzom o tome da se cela ta stvar može pretvoriti u neku ekskurziju za odrasle. Svi samo spominju neku dobru ekipu, lud provod i OMG dolazi Istok Pavlović.

Išao bih lično da čujem Vladimira Tomaševića, Miloša Blagojevića, Dragana Varagića, Darka Dujčića, Rade Tričkovića i Mladen Tršića (+ekipu iz Državni posao hahaha), ali su oni previše kasno stavljeni na plan i program što se mojih planova tiče.

Želim lep provod svima koji idu. Nadam se da će neko napisati svoje utiske kad se vrati sa istog :)

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Nepotizam i korupcija postoje, tu nema dileme .
Ali mi smetaju ti napadi na blogomaniju. Niko nije rekao da ce neko ko ode tamo preko noci postati super internet preduzetnik i da ce popiti svu pamet sveta niti iko obecava neko extremnu riznicu znanja. Dolaze ljudi da podele svoje iskustvo, i verujem da ce neko nesto nauciti od tih 80 i nesto ljudi . Takodje ne vidim razlog za toliki buzz u vezi drustvenog zivota, spa, bazeni, druzenje ljudi iz istog poslovnog okruzenja- zaista je za osudu.

JelenaM

Moćan
Tu od
11 Velj 2012
Heh, mene iskreno nervira potenciranje žena i "ženskastih" blogova i tema (osim jednog, koji vodi drugarica - ne što mi je drugarica, blog je stvarno sjajan i originalan).

Malo me bila izremetila cela priča oko Amitzovog posta i pljuvačkih komentara koji su odjednom počeli da se pojavljuju; meni je zaista smetalo samo to što nisu ranije objavili program, sve to ostalo... su stvari za koje ne moram da znam. Ko ide zbog čega, ni to ne moram da znam, znam zašto ja idem - ovo što kaže freemind, ako i ne naučim nešto novo dobiću makar neke ideje i malo bolji uvid u domaće tržište, što mi je trenutno važno.

A evo ga i program (objavljen sinoć lol): Blogomanija 13 program pdf

JelenaM

Moćan
Tu od
11 Velj 2012
Utisci sa Blogomanije: sjajni!

Raspored je bio jezivo gust ali sam uglavnom uspela da ispratim sve što sam planirala. Srećom postoje snimci, nisu još svi objavljeni pa ću sačekati sa preporukom još dan-dva - ono što je dosad objavljeno možete videti na http://livetv.rs/Internet-Televizija/1/Naslovna.shtml a zasad toplo, toplo preporučujem predavanje Dave Trott-a - podugačko je, mislim preko 40 min i na engleskom je, ali je stvarno sjajno.

Upoznala sam gomilu sjajnog sveta iako sam nosila i posao na Kopaonik, a moram da naglasim i ovo: Blogomanija je, da li zbog organizacije, da li zbog energije prisutnih, dušu dala za networking čak i za polu-introverte poput mene - promuvala sam svoj blog kroz par uticajnih ušiju i dobila nekoliko uticajnih tvitova i gomilu novih posetilaca i followera, saznala uživo da su neki ljudi već čitali moj blog (situacije poput: aha, ti si frilenser, pre neki dan sam baš pročitao neki super post o frilenserima, da nije tvoj? - jesteee :D), napravila neke potencijalno vredne kontakte, i što je najslađe sve potpuno spontano!

Sutra objavljujem blog post o mojim takeaways sa Blogomanije - bilo je puno primera ljudi koji na ovaj ili onaj način u Srbiji zarađuju od bloga (zanimljivo, uglavnom žene!) pa sklapam priču oko toga (valjda će dotad objaviti sva predavanja). Juče i prekjuče se digla prašina oko fashion blogerke Zorannah (Varagić i Amitz, verovatno već znate) koja, šta god mislili o njoj i njenom radu, ubija od bloga u Srbiji lovu koja mi je stvarno fascinantna (1000-5000e mesečno).

I da, ako nekome zatreba, upoznala sam momka koji se bavi IT pravom i opasan je, za ne daj bože verujem da može da vam sredi svaku pravnu frku, i računovođu koji kreće da se specijalizuje za IT. Da znate ;)

Eto. Kad livetv.rs budu objavili sva predavanja, linkovaću preporuke (ima ih puno)

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Jelena, cekao sam tvoj izvestaj sa planine , i docekao ga:

http://www.mozeiovako.com/srpski-blogovi-koji-donose-zaradu-blogomanija-2013-i-ja/

Sada sam nastavio da pratim i gledam komentare u vezi Zorane i kao sto sam napisao u komentaru na blogu, zaista mi nije jasno zasto se uopste prenose negativni utisci u vezi doticne blogerke koji nemaju veze sa temom . Uvek ce biti zlobnih ljudi koji ce naci razlog i opravdanje da nekoga napadaju. Sada je to zbog "ekremizacije", odnosno kako navodno pogubno utice na drustvo ?! Devojka okuplja ciljnu grupu, koja postoji, koja ce postojati i bez nje, i njima prodaje . Gde je problem ? Takodje, kakve veze ima stepen njene pismenosti ili elokventnosti sa time da ona "razbija" kesh ? Ok, nekome ce zasmetati, profesionalno, ali ocigledno je da ona radi dobro svoj posao, i to bi trebalo biti teziste price, analizirati njene postupke i marketinske kanale a ne gubiti vreme na sve drugo .

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Kad sam prvi put video tu Zoranu smejao sam se pola sata. Kao IM-er sa "dužim" stažom bilo mi je smešno sve to što radi. Ali posle par meseci sam opet video neki šerovan YT video na FB i skontao da ona to i dalje radi, pogledao sam sve malo bolje i skontao da devojka ima para i bez bloga, ali da je skontala kako da unovči i nešto u šta se ona očigledno razume. Pratio sam raspravu Varagića i Amitza, obojica preteruju, Varagić sa jedne strane u hvaljenju iste, a Amitz u pljuvaju, u svakom slučaju devoja očigledno radi ono što voli i to je po meni najvažnije u ovom poslu, još ako ti to donosi dobru lovu, onda je feeling još bolji.

Blogomanija je super stvar, svaka vrsta takvog okupljanja ne može biti loša, ali ja ipak sebe ne vidim u tim vodama i među tim svetom tako da ne dolazim na takva mesta, iliti "evente" kako se to sad zove. Možda grešim, možda ne, većina njih se bavi domaćim internetom, tj. domaćom publikom, ja sam imao dva izleta u te vode i nisam baš bio prezadovoljan rezultatima. U nekom planu mi stoji jedan domaći portal, targetiran naravno ali o tome još ne razmišljam.

Kimi

Dobro znana faca
Tu od
5 Lip 2013
Nije me nesto interesovalo sve ovo oko blogomanije pa nisam puno ni pratio. Ali mi stvarno upada u oci to sto se svuda pominje da cura (u Srbiji!) zaradjuje 1000-5000e od bloga.. Ne vidim nikakve potrebe za iznosenjem takvih informacija. Ako je to inspiracija za buduce blogere onda postujem,ali,meni se cini da to ne ide u tom pravcu. Ne prodaje drogu,ne ubija ljude..posteno zaradjuje svoj novac. To sto ona naplacuje slikanje u nekim farmerkama ili cipelama je sasvim normalno,sto se mene tice neka naplati i mnogo vise ako moze.. Bilo bi dobro,ako moze neko ko je bolje upoznat sa ovim da napise,za nas koji ne znamo,zasto se cura kritikuje?

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
I ja sam to trazio pazljivo, napisao sam gore, zbog navodne ekremizacije, jer pogubno utice na mlade ljude svojom pojavom, stavom . Zatim joj se zamera sto je nepismena, nema zvanicno obrazovanje i sto ne prica "lepo ". Zatim sto prodaje skupe stvari, potom sto joj mama pomaze i slicno .

Na vrh