• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BitCoin Rasprava

joker123

Aktivni član
Tu od
10 Ruj 2013
Hellas kaže:
Imal ko info oko frke sa MtGox-om da objasni u par recenica da ne guglam?

Oni su napravili gresku u svom custom klientu i nakon sto su je otkrili zbog tog propusta su zaustavili sve isplate bitocoina u wallete korisnika,ali se jos svasta tu zakomlikovalo jer su ljudi kupovali koine koji su zarobljeni na goxu za smijesne pare pa sada su zabranili sve transakcije i na sajtu ostavili samo obavijestenje.

A na Wikipediji je neko napisao da su se danas zatvorili.

Ali su kupili domen Gox.com tako da sumnjam da ce prestati sa radom.

lxGuru

U samoizolaciji
Tu od
23 Srp 2011
Dear MtGox Customers,

In light of recent news reports and the potential repercussions on MtGox's operations and the market, a decision was taken to close all transactions for the time being in order to protect the site and our users. We will be closely monitoring the situation and will react accordingly.

Best regards,
MtGox Team

lxGuru

U samoizolaciji
Tu od
23 Srp 2011
Napisao sam ti u prethodnom postu za globalnu cijenu: sa ~$1000 pala je na ~$500-$600

Aleksandar92

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2012
Bila je frka mnogo na primer 14xx BTC je ukradeno ili kao navodno hakovano, cak postoji teorija da je neko od zaposlenika ukrao tu kolicinu, pa onda USA vlada je neke zakone predlagala u vezi oporezivanja profita od coina, cak i neke moguce zabrane i to je sve uzrok, ali se fino moglo zaraditi sa tim kao i mnogo izgubiti ! Potrazite na netu sigurno ce te naci mnogo informacija za par minuta .:waving

Deni

Dobro znana faca
Tu od
25 Ožu 2012
Niko nebi trebao da se previse osloni na njih. Ulaganje u tako nesto dodje kao kocka. Naravno da svakog casa mogu da propadnu, prodaju i Banke, samo sto iza banki cesto stoji drzava dok iza njih nazalost niko.

I sto je najgore mnogo koriste priliku da zarade pa nude kurseve, obuku, znam ljude koji su placali 1000e za 6 casova po 1sat. Uz obecanja da ako uloze 10 000e za 1 godinu ce dobiti najmanje 20 000e.

dragaN.

Član
Tu od
29 Lis 2013
Aurora coin mi se cini odlicnim. za koj mesec mislim da ce biti bolji od btc-a

lxGuru

U samoizolaciji
Tu od
23 Srp 2011
90% da nije izgubljeno sve, nego da je većina "extractovana" sa Mt.Gox-a iliti ga izvučena iz biznisa u privatni džep vlasnika :) Isto što se dešavalo sa Inputs.io & Sheep Marketplace :) Jednostavno, moraju naći priču za pokriti..

joker123

Aktivni član
Tu od
10 Ruj 2013
Deni kaže:
Niko nebi trebao da se previse osloni na njih. Ulaganje u tako nesto dodje kao kocka. Naravno da svakog casa mogu da propadnu, prodaju i Banke, samo sto iza banki cesto stoji drzava dok iza njih nazalost niko.

I sto je najgore mnogo koriste priliku da zarade pa nude kurseve, obuku, znam ljude koji su placali 1000e za 6 casova po 1sat. Uz obecanja da ako uloze 10 000e za 1 godinu ce dobiti najmanje 20 000e.

Sve ti je kocka!

dragaN. kaže:

To je obicni pump & dump coin na cije fore pocetnici nasjedaju. Skok za 400% pa pad za 450%

lxGuru kaže:
90% da nije izgubljeno sve, nego da je većina "extractovana" sa Mt.Gox-a iliti ga izvučena iz biznisa u privatni džep vlasnika :) Isto što se dešavalo sa Inputs.io & Sheep Marketplace :) Jednostavno, moraju naći priču za pokriti..

Nude bounty na forumima da ga napadnu

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
dragaN. kaže:

Zasto je drugaciji od ostalih? Tih coina sada vise nego Linux distribucija.

joker123

Aktivni član
Tu od
10 Ruj 2013
Hellas kaže:
dragaN. kaže:

Zasto je drugaciji od ostalih? Tih coina sada vise nego Linux distribucija.

Drugaciji je od bitcoina zbog Scrypt protokola za miniranje , ali je isti kao ostali 999999999 alt coina. Jedini koji se razlikuju tj zasnovani su na drugom protokolu Nxt coin (ne moze se minirati) , Mastercoin

gamerxyz

Dobro znana faca
Tu od
3 Tra 2012
Bitcoin mining se više ne isplati. U doba dok je težina rudarenja bila relativno mala, tamo negdje do početka 2012 godine (2012 - težina: 1.250.000, sada: 707.408.00), bitcoin mining je bio jako isplativ, pa čak i u toj mjeri da se ulog u dobar hardware isplatio jako brzo. Težina ruderanja se povećava svakih 2016 blokova tj. 50400 izrudarenih BTC, tako da se isplativost sve više smanjuje, a trenutne cijene hardware-a su daleko previsoke da bi se ulagalo u njega.

Imao sam nešto BTC-a koje sam uložio u Cloud Bitcoin Mining (stranicu možete pronaći u mom potpisu).
Mene sad zanima, da li bi se iko slozio sa svojim misljenjima od prije 😆

gamerxyz

Dobro znana faca
Tu od
3 Tra 2012
Samo budala nikad ne mijenja mišljenje. To je ko da tebe netko pita jesi li se oženio za papire? :D
😆😆😆 Mislio sam pokrenut malo raspravu na ovu temu, ne znam koliko ima aktivnih kriptasa od prije, da li su nastavili ,zive li na Sejšelima daleko od civilizacije i tako na tu temu 😆 a ja se u medjuvremenu ozeni’ iz ljubavi 🤨

Na vrh