• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balkanski sajt poput Fiverr-a (ANKETA)

Vase misljenje o osnivanju balkanskog sajta, poput Fiverr-a?

• Mislim da bi to bio uspesan projekat na nasim prostorima.

Votes: 5 29.4%
  • Mislim da tako nesto nije potrebno.

Votes: 12 70.6%

• Ukupno glasača
    17
  • Anketa je napravljena .

charlieharper

Novi član
Tu od
25 Ruj 2015
Direktno pitanje... Ozbiljan projekat sam u planu da pokrenem, samo eto hocu da cujem misljenje ljudi koji se bave ili imaju zelju da se bave frilens/micro poslovima.

Dakle, dizajn sajta bi bio vrlo slican kao na Fiverr-u, s tim sto bi mogli da postavljate poslove za koje mozete da naplatite i vise nego $5. Cene bi bile u Eurima, a provizija 10% na svaki posao (Na Fiverr-u je provizija 20%). Sajt u potpunosti preveden na nas jezik. Podizanje i placanje pute PAYPAL i PAYZA platnih procesora.

Zamolio bih sve koji imaju vremena da procitaju ovaj post i da odrade anketicu koju cu ukljuciti u ovaj post, kao i da u komentarima napisu svoje misljenje o tome. Hvala!

djordje93

Član
Tu od
11 Svi 2015
Mislim da bi to bila prava stvar ovde. S obzirom da npr. ljudi koji su iz srbije a bave se frilensingom, ne mogu da nude svoje usluge na fiverr-u jer je tamo jedino paypal opcija placanja i dizanja novca, a srbija jos nema ugovor sa paypalom.

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
djordje93 uplate na paypal su dostupne vec nekoliko meseci,charlieharper jedan clan foruma je pokrenuo takav saj ali ne znam kako je prosao i da li je uspeo u tome.

Jokja

Legenda
Tu od
21 Srp 2010
Do sada postojalo je nekoliko takvih sajtova na našim prostorima i još ni jedan nije napravio neki ozbiljan uspeh. Po meni takav sajt ima šanse da uspe, ali samo pod uslovom da imaš budžet od više hiljada evra za promociju. Bez jake promocije nećeš uraditi ništa. Mada, ja bi ti pre savetovao, ako imaš novac, da ga uložiš u projekat druge vrste.

djordje93

Član
Tu od
11 Svi 2015
@Sunbeach, eto vidis nisam znao da sada i ljudi iz srbije mogu da primaju novac preko paypala, znam da do skoro nije moglo.

@Jokja, meni se svidja ideja projekta @charlieharper, ali mislim isto kao i ti da treba dosta promocije za tako nesto. Kakav bi ti projekat savetovao ukoliko neko raspolaza budzetom od par hiljada eura?

Davor

Iskusan lik
Tu od
10 Velj 2012
Aj budi realan na minut, kod nas na Balkanu imas dve kategorije ljudi (poslodavaca) na internetu:

- Oni koji znaju koliko neki posao vredi i nece da traze radnika da to uradi za 5$ niti ce traziti nekoga da im instalira WP temu, logo za firmu i slicne stvari (u najboljem slucaju prodju mozda oni sto rade logo za sajtove ali i to tesko da ce da donese vecu zaradu).
- Oni (vecinom klinci) koji bi samo nesto mufte, ili da mu za 5$ uradis sajt koji je na prvoj strani google, da sigurno zaradjuje bar 50$ mesecno i da on ne mora mnogo da radi na njemu.

Jednostavno jos je bar 80% ljudi na balkanu nespremno (nezrelo) za ove stvari.

Licno mislim da ovaj projekat s ciljem na balkanske korisne ne moze da uspe, preracunaj samo koliko poslova mora da se odradi i reklama proda da bi povratio par hiljada evra. Kolika tu treba biti potraznja da bi zazivelo, ima li uopste tolika masa ljudi spremni da plate na balkanu, 90% ih ni nema paypal. Ali pare su tvoje slobodno pokusaj. :)

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
A koja ti je ciljna grupa?Da li su to poslodavci koji ne znaju engleski ili su to frilenseri koji ne znaju engleski , i sada ce tvoj balkanski klon da njima bude pristupacan? Ne pravis sajt koji povezuje fizicke radnike i poslodavce, pa da ocekujes da ce sajt na srpskom da bude njima pristupacan, ti gadjas frilensere ili poslodavce koji vec znaju koliko toliko engleski .

Kao sto je vec neko hteo da pravi " ozbiljan projekat", klon Odeska, sa manjim provizijama, i ovde je rec o izuzetno skupom projektu, gde ulaganje nije par hiljada evra, vec je to jos jedna nula vise, jer se posebno targetiraju radnici a posebno poslodavci .

Ono sto je pozitivno, treba kopirati nesto sto je uspesno, ali ako se vec kopira, kopira se nesto sto ce biti mnogo vise korisno za lokalne korisnike ( povezivanje nekoga sa necim u lokalu ) .

Takodje zavisi sta znaci za tebe ozbiljan projekat.Nisi napisao koji budzet imas, koliko ljudi planiras da angazujes, da li ces saradjivati sa nekim vec poznatim i uspesnim ljudima, da li si ti do sada radio neki uspesan projekat.To su osnovne stvari koje treba da kazes da bi mogao da dobijes neki normalan odgovor.
Ako je za tebe " ozbiljan projekat" to sto ces kopirati skriptu velikog(ozbiljnog) sajta, onda svako moze da kopira i facebook skriptu za 20e i da kaze da radi ozbiljan projekat.

Jokja

Legenda
Tu od
21 Srp 2010
djordje93 kaže:
@Sunbeach, eto vidis nisam znao da sada i ljudi iz srbije mogu da primaju novac preko paypala, znam da do skoro nije moglo.

@Jokja, meni se svidja ideja projekta @charlieharper, ali mislim isto kao i ti da treba dosta promocije za tako nesto. Kakav bi ti projekat savetovao ukoliko neko raspolaza budzetom od par hiljada eura?

To je dosta teško pitanje. Najvažnije od svega je šta ti znaš da radiš. Ja na primer znam da radim SEO, dok sam u promociji sajtova na društvenim mrežama katastrofa. Neko drugi na forumu izvanredno radi promociju na društvenim mrežama, a SEO nema pojma. Neko treći odličan je u kreiranju plaćenih Adwords i Facebook kampanja. Neko zna da pravi fenomenalne sajtove, neko je dobar u grafici, neko u slikanju, neko u pisanju... Svi smo u nečemu odlični, dok nešto drugo ne znamo da radimo. Na tebi je da otkriješ u čemu si ti najbolji. Najbitnije je da voliš posao koji si odabrao, da se 100% usresrediš na taj jedan posao, da znaš zašto želiš da uspeš (želim da idem na more, da kupim auto, da pomažem sirotinju...). Ako imaš jasnu sliku svega ovoga, bićeš veoma uspešan i zaradićeš ogroman novac. Dok neko drugi, ko nema jasnu sliku svega ovoga, u tom istom poslu neće zaraditi ni za jogurt.

I da dodam još ovo, mada mislim da sam jasan bio i u ovom gore što sam napisao. Kad otkriješ u čemu si dobar, onda novac ulažeš u taj svoj posao. Ako si dobar u kreiranju Adwords kampanja, novac ćeš ulagati u neki svoj proizvod koji ćeš promovisati i marketing, ili ako se odlučiš da pružaš usluge drugima onda ćeš ulagati samo u marketing i možda u neko svoje lično usavršavanje. Ako si dobar u slikanju, novac ćeš ulagati u opremu, putovanja ili šta je već potrebno da bi bio dobar u tome. I da ne navodim dalje, mislim da si poentu razumeo. Bitno je da otkriješ u čemu si dobar, a onda da ulažeš novac u taj svoj posao.

neonest

Član
Tu od
16 Stu 2012
charlieharper kaže:
Direktno pitanje... Ozbiljan projekat sam u planu da pokrenem, samo eto hocu da cujem misljenje ljudi koji se bave ili imaju zelju da se bave frilens/micro poslovima.

Dakle, dizajn sajta bi bio vrlo slican kao na Fiverr-u, s tim sto bi mogli da postavljate poslove za koje mozete da naplatite i vise nego $5. Cene bi bile u Eurima, a provizija 10% na svaki posao (Na Fiverr-u je provizija 20%). Sajt u potpunosti preveden na nas jezik. Podizanje i placanje pute PAYPAL i PAYZA platnih procesora.

Zamolio bih sve koji imaju vremena da procitaju ovaj post i da odrade anketicu koju cu ukljuciti u ovaj post, kao i da u komentarima napisu svoje misljenje o tome. Hvala!

Pokreni, ja bih se prvi registrovao i kao poslodavac i kao radnik. A reklamiranje mozes resiti kroz CPA. Plati oglasivacima po registraciji korisnika, mislim da bi to bilo najbolje resenje. Bilo bi dobro kada bi sajt radio i za balkansko i za evropsko trziste, dakle kada bi bio otvoren i za englesko govorno podrucje. Pucaj na oba i uspeces

Srdjan87

Legenda
Tu od
6 Ruj 2010
@Djordje93 Kao prvo, na forumu je zabranjeno koristiti 2 naloga, plus izgleda smesno kad se dopisujes sam sa sobom :). Juce si postavio website cheapjo, znam da je tvoj projekat, i sve najbolje sa njim, ali nema potrebe da pravis novi nalog i da pitas isto pitanje koje mozes i sa svog profila. Dobar si decko, razumeces.

E sad drugo, imas vec cheapjo, zasto odustajes od tog projekta i zelis da pocnes sa istim, ali za balkansko trziste? Ideja je dobra, ali je realizacija mnogo zeznuta. Prvo svest kod nasih ljud morai da se promeni, da bi takav sajt zaziveo ovde, a da ne pricam o ogromnoj lovi za promociju, sreci, odrzavanju i naravno ti moras razumeti da sajt takve vrste moras registrovati kao firmu.

Pokusaj da nadjes nekog drugara ili ovde na forumu clana koji je zainteresovan da ti se pridruzi, oa zajedno krenite u ostvarenje cilja. Nista nije nemoguce.

Siguran sam da ce ti neko dati mnogo bolje savete, a mi cemo biti tu da podrzimo svaku ideju.

Nalog Charlieharper ce biti izbrisan ;)

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
Sa nalogom djordje93 se pravi da ne zna da paypal prima uplate iz Srbije a sa drugim nalogom charlieharper zna,znaci "sprda" se sa nama,treba banovati sve te prevarante takvi ce unistiti forum gde se mogu dobiti tacne informacije,pomoc i nauciti dosta ko zeli da uci.

slnet

Aktivni član
Tu od
15 Lip 2014
Ne moze to da uspe ovde.

1. Trziste nije dovoljno veliko.
2. Nema sta da se ponudi a da vec ne mozes da zavrsis na fiveru.

Svaki marketplace vezan za IT propada u najavi za balkansko trziste. Jednostavno sve to mozes zavrsiti na stranim sajtovima.

Na vrh