• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Amazon Kindle Journey

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Ja sam trenutno toliko rastegnut sa finansijama da ne znam kako izdržavam da plaćam sve. Dok sve ovo završim onda bi mogao da krenem Kindle ponovo. Ti romani su verovatno super, ja sam nalazio na pisce koji su tražili od 50 do 200 dolara za romane, sad se kajem što nisam ubacio to u bookmark. 200 dolara i nije neko veliko ulaganje ako je pisac dobar.

IMEmperor plan je jedno a realizacija drugo. :D Bez ulaganja nemaš ni rezultate, nažalost ni ovakve loše kao moji što su, znači probaj pa ako uspeš šta ti podeli sa nama. Ima para ovde, samo treba zagristi kako treba. :)

Lakisa94

Dobro znana faca
Tu od
20 Velj 2014
Moze neko okaciti link od amazona i tih kindle knjiga da vidim kako to izgleda, hvala pozz.

IMEmperor

Aktivni član
Tu od
4 Lip 2014
aleksej kaže:
Ti romani su verovatno super, ja sam nalazio na pisce koji su tražili od 50 do 200 dolara za romane, sad se kajem što nisam ubacio to u bookmark. 200 dolara i nije neko veliko ulaganje ako je pisac dobar.

Ja imam pisce koji bi mi pisali oko 7k reči za 50$, i imam ljude koji bi mi prevodili 10k reči za oko 30$. Tako da ću neke da plaćam da direktno pišu na temu i da rade research, a neke kada stignem ću pisati i sam pa da oni prevedu to lepo. Do kraja godine da imam 15-20 knjiga objavljeno pa ćemo da vidimo. U medjuvremenu ću i u hodu proučavati metode promocije i raditi na tome pa ćemo da vidimo kako će da ide.

20 knjiga da bude publishovano to mi je ulaganje od da kažemo 1.000$ mada može i manje, i da mi se onda prodaje ukupno 50ak knjiga mesečno to je 100$ mesečno pasivnog prihoda, što nije loše za početak a i za manje od godine se isplati investicija. S tim da može i dosta više knjiga da se proda, pogotovo ako se ubode neka da bude dobro prodavana, što se nikad ne zna. Videćemo, širimo dalje izvore prihoda pa kako bude. :)

Lakisa94

Dobro znana faca
Tu od
20 Velj 2014
Citao sam malo na blackhat forumu o ovoj metodi vidim da se tamo ljudi vecinom razbijaju od para sa amazona, cak i ovi pocetnici koji krenu, tako da ne znam svakako treba isprobati ovu disciplinu! :)
Pozz

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Lakisa94 kaže:
...tamo ljudi vecinom razbijaju od para sa amazona, cak i ovi pocetnici koji krenu...

He he, razbijaju od para. :) Nekada je bila uzrećica papir trpi sve, ali meni se čini da je monitor mnogo izdržljiviji. :) Ne vjeruješ sve što pročitaš valjda?
Ima takvih početnika i na ovom Forumu; pregršt. O početnicima se uglavnom i radi.

That's the way it is. :fever

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Ja sam, pored Kindle, imao par izleta sa Amazonom. Da li ne radim BH metode ili baš toliko ne znam ovaj posao, od para se razbijao nisam. Sa Kindle se može zaraditi, to smo već utvrdili, kao i sa Amazon prodajom (Nemanja Krecelj je to pokazao), ali razbijanje od para još nisam video. :)

i_see_fire

Član
Tu od
5 Kol 2014
Mislim da je problem sa Amazonom i sa Kindle također je taj što drugim metodama se može mnogo više zaraditi sa istim brojem pojetioca. Ja sam imao također par izleta i na stranici svojoj gdje su 90% Amerikanci ubacio Amazon i nisam uspio zaraditi ni 30% od iznosa koji sam zaradio putem Adsensa. Doduše to je bio neki test koji je trajao samo dvije sedmice i vjerovatno bi se sa nekom malo boljom optimizacijom i traženjem proizvoda moglo bolje, ali ipak jednostavnost je na strani Adsensa.

Kindle je takođe kul, ali 2$ po prodatom proizvodu mi se čini kao jako malo.

Takođe kada pogledaš da Clickbank plaća 30$ po prodatom proizvodu (koji je meni bilo skoro lako/teško prodati kao i Amazon neku knjigu) onda dođeš do zaključka da to i nije sve bajno kako izgleda.

P.S Definitivno ću se okušati sa Kindle i kontaktirati par članova ovdje koji su rekli da imaju dobre pisce, pa ako mi budu izašli u susret sigurno će biti to moj primarni izbor kao dodatni način zarade.

IMEmperor

Aktivni član
Tu od
4 Lip 2014
Samo da dodam jednu informaciju. Ukoliko želite da zaobidjete 30% taxe, morate IRS-u prijaviti adresu u zemlji koja ima mogućnost za to. Na primer Germany. A ako date podattke iz Srbije, Hrvatske i slično, čak i kad vam daju EIN broj, nećete moći da prodjete bez taxe, jer na banana zemlje ide 30% u svakom slučaju.

emica

Član
Tu od
6 Kol 2014
Kakva je to taksa od 30% i tko je to IRS?
Ako radiš iz Hrvatske, kako možeš prijaviti adresu iz npr. Francuske?
Što je to EIN broj?
Nije li Hrvatska članica EU, a ne banana država?

IMEmperor

Aktivni član
Tu od
4 Lip 2014
emica kaže:
Kakva je to taksa od 30% i tko je to IRS?
Ako radiš iz Hrvatske, kako možeš prijaviti adresu iz npr. Francuske?
Što je to EIN broj?
Nije li Hrvatska članica EU, a ne banana država?

Taxu od 30% uzima Amazon na ime poreza za one koji rade sa Kindle knjigama van USA.

Detaljnije oko EIN broja proguglaj. Probao sam i Hrvatsku, isto mora taxa od 30% kao i za Srbiju, nismo puno gori od vas :D

emica

Član
Tu od
6 Kol 2014
Dobro, ako moramo platiti 30% Amazonu, znači ne moramo platiti
porez u našim zemljama?

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Ne moraš ako nećeš, ali obavezni smo. E sad, mislim da ako recimo Srbija ima ugovor sa Amerikom i rešeno pitanje tog plaćanja poreza, onda mi u Srbiji ne bi trebali da platimo porez - ako ga je u Americi već neko platio. Ali pošto Srbija to sa Amerikom nema rešeno, mi možemo u tom slučaju da tražimo povraćaj poreza. A to je zajebancija dosta velika. Imam par prijatelja koji su kao studenti bili u Americi i radili tamo, naravno skidali su im od zarade za porez. Jedna drugarica se dobrih godinu i po dana cimala oko povraćaja poreza, nekih 1200 dolara (što za nju nije uopšte malo para bilo), sa tim da je morala da cima tamo prijatelje da joj podnose neke zahteve i nekako je uspela da dobije pare nazad.

Da ne dužim priču, ne znam za ostale zemlje ali ko je u Srbiji svaki devizni priliv mora da prijavi i ako je potrebno da plati porez na to.

IMEmperor

Aktivni član
Tu od
4 Lip 2014
U čemu je fora sa ovim: includes free international wireless delivery via Amazon Whispernet

To sranje mi cenu svake knjige digne za 2$. Kako da zaobidjem to čudo?

costanza

Član
Tu od
8 Ruj 2009
mogu potvrditi ovo sto IMEmperor kaze vezano za porez
znaci, ako cete se upustiti u Kindle izdavastvo, uzmite u obzir da osim sto Amazon uzima 30% (ili 65%), ako ste iz CRO, Srbije ili neke druge zemlje koja nema sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja sa SAD-om, IRS ce vam dodatno uzimati 30% vase zarade

druga stvar, nedavno sam slusao ovaj podcast od Pat Flynna, intervjuirao je jednog uspjesnog Kindle autora, lik u zadnjih nekoliko mjeseci od Kindle knjiga dize nevjerojatnih 40 tis dolara (mjesecno) ....
tu je podcast
http://www.smartpassiveincome.com/author-empire-steve-scott/

btw, navedeni sam pise svoje knjige i ne preporucuje angaziranje ghost pisaca...

IMEmperor

Aktivni član
Tu od
4 Lip 2014
Samo da kazem vezano za prethodni svoj post, ovih dodatnih 2$ vide samo ne-americki drzavljani, dok u USA vide normalnu cenu knjige koju ste setovali.

emica

Član
Tu od
6 Kol 2014
Ako je netko zanimljiv pisac, zašto se mora baviti raznim marketinškim trikovima?

IMEmperor

Aktivni član
Tu od
4 Lip 2014
emica kaže:
Ako je netko zanimljiv pisac, zašto se mora baviti raznim marketinškim trikovima?

Ako neko dobro igra fudbal, zašto mu je potreban menadžer da ga dobro proda?

Mishkin

Član
Tu od
3 Pro 2012
Nešto kontam, ja nikada ne tražim knjigu po ključnim riječima, već po departments...
Da li ovaj Samurai puca na Google ili na pretrage na Amazonu?

Vjaceslav

Novi član
Tu od
22 Pro 2014
Pozdrav svima,

Da li je to za 30% royalitis definitivno? Dakle, mi ovde u svakom slucaju placamo tih dodatnih 30% dok nasa drzava i Usa ne rese to pitanje izmedju sebe?

IMEmperor

Aktivni član
Tu od
4 Lip 2014
Vjaceslav kaže:
Pozdrav svima,

Da li je to za 30% royalitis definitivno? Dakle, mi ovde u svakom slucaju placamo tih dodatnih 30% dok nasa drzava i Usa ne rese to pitanje izmedju sebe?

Da, ako se prijavljujes sa zemljama Srbija-Hrvatska to je definitivno. S tim da ti 30% ne uzimaju za prodaje iz Velike Britanije, Italije, Francuske itd. Uzimaju ti iz SAD, Kanade, Australije.

Ukoliko se prijavis sa podacima iz neke druge zemlje koja nema 30% oporezivanje onda mozes da izbegnes, isto tako mozes da izbegnes ukoliko dobijes EIN mada njega ce ti priznati samo iz odredjenih zemalja. Za Srbije cak ni sa EINom se nije moglo izbeci 30%.

To je samo za Kindle, a za klasican Associates Amazon tu skoro ubacili isto 30%, ali se to uz pomoc EIN-a moze izbeci, a mozda cak i bez njega, bukvalno su neki prosli na srecu a neki ne.

Na vrh