• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Amazon affiliate stranice - kako iskoristiti postojeći PR7 site

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
28 Sij 2013
Vođen uputama s ovog foruma krenuo sam u izgradnju nekoliko Amazon affiliate stranica. Baziram ih na WP + Wp-Robot kombinaciji. Ne radi se o sajtovima sa jednim proizvodom, već radim kampanje sa grupom ključnih riječi (uski segment proizvoda) i povlačim Amazon proizvode i reviewe u kategorije.
Stvar funkcionira besprekorno s tehničke strane i stranice vizualno izgledaju kao web trgovine s uskim segmentom proizvoda.

E sad, krenuo sam sa SEO i link buildingom, interesira me kako da iskoristim postojeću PR7 stranicu, radi se o web trgovini koja nema veze sa affiliate stranicama koje radim?
Da napomenem, mislim se oslanjati na posjetu s trazilica, odnosno na SEO, bez PPC ulaganja, barem u početku.
Jasno mi je da mogu ubaciti link i neki mini baner, ali ima li neka druga metoda koju mogu koristiti da što brže i bolje dižem ranking affiliate stranica?

i.m.warrior

Iskusan lik
Tu od
20 Tra 2009
GoodLooker kaže:
Vođen uputama s ovog foruma krenuo sam u izgradnju nekoliko Amazon affiliate stranica. Baziram ih na WP + Wp-Robot kombinaciji.

Gdje si pronašao upute na ovom forumu za izgradnju Amazon affiliate stranica s WP-Robotom? Može link?

GoodLooker kaže:
E sad, krenuo sam sa SEO i link buildingom, interesira me kako da iskoristim postojeću PR7 stranicu, radi se o web trgovini koja nema veze sa affiliate stranicama koje radim?

To je tvoj PR7 sajt ili tuđi? Ako je tvoj, onda se radije posveti njemu i razvijaj ga dalje. Ako nije tvoj, jedan PR7 backlink neće napraviti ništa revolucionrano, osobito kad se uzme u obzir da koristiš WP-Robot (kopirani sadržaj sa već ultra-authority webstranice koju Google ionako već favorizira u SERP-ovima).

GoodLooker kaže:
Da napomenem, mislim se oslanjati na posjetu s trazilica, odnosno na SEO, bez PPC ulaganja, barem u početku.
Jasno mi je da mogu ubaciti link i neki mini baner, ali ima li neka druga metoda koju mogu koristiti da što brže i bolje dižem ranking affiliate stranica?

Ova metoda ti može dati kratkoročne rezultate, ali dugoročno, sumnjam da će tu biti kruha. Tako da ti ne preporučam ulaganje u SEO. Tim više što tražiš ''brže i bolje dizanje rankinga''. Ako ti je to cilj samo, znači ne gledaš dugoročno, uzmi neki all-in-one link building alat ili angažiraj nekog na Fiverru da ti ispali par tisuća linkova na sajt, pa možda kratkoročno i postigneš neke rezultate.

I da, znam da je sve moguće, pa tako i uspješno rangirati stranice sa kopiranim sadržajem (čini mi se da, između ostalih, freemind radi nešto slično), no ovdje se natječeš sa Amazonom, miljenikom Googlea koji troši enormne količine novaca na AdWords i samim time ima povlašteni status kod Google-a.

Inače, koristio sam sličnu metodu, ali više za istraživanje tržište, tj niša i KW-a. Naprave se desetci niche stranica sa auto-generiranim product postovima, bez link buildinga, ako se počne dobivati neka posjeta (i prodaje), zna se da je ta niša relativno slaba i onda se posveti njoj, ali sa DOBRO odrađenom web stranicom. Usput se nešto i zaradi dok Google ne ošamari sajt i onda sve iz početka.

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
28 Sij 2013
i.m.warrior kaže:
Gdje si pronašao upute na ovom forumu za izgradnju Amazon affiliate stranica s WP-Robotom? Može link?

Nisam našao upute za WP-Robot, već za Amazon affiliate site, npr. tema "Amazon - pratite me od nule do full time zarade".

i.m.warrior kaže:
To je tvoj PR7 sajt ili tuđi? Ako je tvoj, onda se radije posveti njemu i razvijaj ga dalje. Ako nije tvoj, jedan PR7 backlink neće napraviti ništa revolucionrano, osobito kad se uzme u obzir da koristiš WP-Robot (kopirani sadržaj sa već ultra-authority webstranice koju Google ionako već favorizira u SERP-ovima).
Moj, imam jedan PR7 i jedan PR6, ali nemaju veze temaski sa ovim o čemu pričamo. Razumijem da mogu postaviti linkove, npr. u formatu neke preporuke, ali me interesira mogu li ih bolje iskoristiti u kontekstu izrade Amazon affiliate stranica.

i.m.warrior kaže:
Ova metoda ti može dati kratkoročne rezultate, ali dugoročno, sumnjam da će tu biti kruha. Tako da ti ne preporučam ulaganje u SEO. Tim više što tražiš ''brže i bolje dizanje rankinga''. Ako ti je to cilj samo, znači ne gledaš dugoročno, uzmi neki all-in-one link building alat ili angažiraj nekog na Fiverru da ti ispali par tisuća linkova na sajt, pa možda kratkoročno i postigneš neke rezultate.

I da, znam da je sve moguće, pa tako i uspješno rangirati stranice sa kopiranim sadržajem (čini mi se da, između ostalih, freemind radi nešto slično), no ovdje se natječeš sa Amazonom, miljenikom Googlea koji troši enormne količine novaca na AdWords i samim time ima povlašteni status kod Google-a.

Inače, koristio sam sličnu metodu, ali više za istraživanje tržište, tj niša i KW-a. Naprave se desetci niche stranica sa auto-generiranim product postovima, bez link buildinga, ako se počne dobivati neka posjeta (i prodaje), zna se da je ta niša relativno slaba i onda se posveti njoj, ali sa DOBRO odrađenom web stranicom. Usput se nešto i zaradi dok Google ne ošamari sajt i onda sve iz početka.
Pod brže i bolje sam mislio na što kvalitetnije i dugoročnije, ne bržebolje. :)
Naravno radio bi i link building, već ga radim u stvari. Nebi imao ništa protiv da me smjesti iza Amazona, neka on bude prvi. ;)

i.m.warrior

Iskusan lik
Tu od
20 Tra 2009
Mkey...jedini savjet koji mi pada na pamet je da se držiš tih high PR sajtova i nađeš način da ih dalje razvijaš i monetiziraš. Osim ako ti i oni nisu nus produkt WP-Robota i sličnih sistema. No onda ne bi ovdje tražio savjete.

Ako si baš zapeo za WP-Robot, nastoj onda kombinirati te auto-generated postove sa originalnim tekstovima vezanim za niche. Imao sam takav sistem prije 2 godine na 3 sajta, par mjeseci je odlično funkcioniralo i onda su popili šamar od Googlea. Možda se tebi posreći.

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
28 Sij 2013
Da, razumijem. Nisam baš zapeo za WP-robot nego mi on lijepo odrađuje posao automatskog generiranja sadržaja prema ključnim riječima. Nemam iskustva sa takvim stranicama i nemam pojma dali će ih google išamarati, a toga se bojim..moram priznati. :sigh
Ne znam dali je dozvoljeno ali evo primjer jedne stranice koju sam napravio pirje cca 10 dana, ako imaš volje baci oko. Generalno me zanima ima li tu kruha ili gubim vrijeme?
officestands dot com

Ciljani pojmovi su stands, risers, holders, arm..u raznim kombinacijama sa laptop,display,tablet itd.

Moderator, nemam pojma dali smijem staviti ime stranice na ovaj način, ako je neprimjereno molim da obrišete.

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Ako neznaš što bi sa siteovima sa visokim PRom, a ne donose ti neku zaradu, odi na fiverr, seoclark i slične sajtove i primaj guest postove za $$.. Ili piši guest postove na temu mušterija, ubacuj njihove linkove i naplačuj duplo.

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
28 Sij 2013
@djetlic, nije da ne znam. Tvoj prijedlog je ok ali to su stranice koje ne mogu samo tako pretvoriti u link ili article direktorij, vjerovatno bi time izgubile svoj smisao i PR.
Dakle ostavimo njihovu "prenamjenu" na stranu, ono što sam u biti želio je iskoristiti ih za dizanje amazon affiliate stranica, na neki učinkovit ali diskretan način. :)

i.m.warrior

Iskusan lik
Tu od
20 Tra 2009
Zašto ne napraviš isto što si radio sa tim high PR sajtovima? Ako si dogurao do PR 6/7, očito si nešto dobro radio, primjeni to sad na nove sajtove.

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
28 Sij 2013
Dogurao sam i do PR 8 prije dve godine, međutim potpuno je druga niša. Radi se o izradi predložaka i programiranju modula za e-commerce aplikacije. Ne mogu sad taj site pretvoriti u reklmni pano za npr. lijek protiv čelavosti ili prirodno povećanje grudi. Izgubio bi smisao, posjete, a vjerovatno i visoki PR.

Na vrh