• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Alertpay BankWire

vucina

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Evo htio bih prebacit oko 300$ sa AP preko bankwire ( Iz BiH sam btw) ,otvorio sam devizni račun u raiffeisen banki i i tamo su mi dali podtake IBAN,SWIFT itd. ali kad idem da isplatim sa Alertpay ne pita me za IBAN code nikako ,dali je potrebno ukucat taj IBAN code za isplatu ili su možda tamo na alertpay promijenili ime pa se sad ne zove iban nego nekako drukčije?

gorki

Član
Tu od
14 Tra 2011
vucina kaže:
Evo htio bih prebacit oko 300$ sa AP preko bankwire ( Iz BiH sam btw) ,otvorio sam devizni račun u raiffeisen banki i i tamo su mi dali podtake IBAN,SWIFT itd. ali kad idem da isplatim sa Alertpay ne pita me za IBAN code nikako ,dali je potrebno ukucat taj IBAN code za isplatu ili su možda tamo na alertpay promijenili ime pa se sad ne zove iban nego nekako drukčije?
Moj kolega isto zeli da prebaci novac putem bank/wire ali ne zna popunit ona polja koje zahteva alertpay.
Ima li ko od iskustva da nam pojasni malo.

rain.blader

Dobro znana faca
Tu od
7 Stu 2010
imam ja,bas sam danas upisivao i zatrazio isplatu.Pitaj sta te zanima....
Ako nemas iban,to trebas pitati u banci i oni ti to isprintaju...

zilla

Dobro znana faca
Tu od
8 Tra 2010
ajd kad si već radio oko ovog reci mi kako da ovo popunim:

ziulp3.jpg

Account Number - je IBAN??? ili???

Kakve su provizije? Vidim jedan se lik žali da je povukao 40$ a na račun dobio svega 5$... ajd živ bio napiši kad ti legnu pare kako je prošlo ;)

draganukacek

Legenda
Tu od
4 Velj 2011
I mene i jos mnoge zanima pa ako nije problem da objasnis sta se upisuje i kolko su ti uzeli harac.

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Fee je 15$, piše vam kad odabirete opciju bank wire. Ako se ne varam, account number bi trebao biti broj računa (bar je tak na moneybookersu) ali kod mene je malo drugačiji obrazac, vjerojatno zbog druge države.

draganukacek

Legenda
Tu od
4 Velj 2011
Da pise da je 15$ ali uzimaju oni jos,meni je rekao covek da ispod 300$ ne vredi isplacivato,zato sto mnogo uzimaju,valjda i banka nesto uzima ,nemam pojma...

rain.blader

Dobro znana faca
Tu od
7 Stu 2010
1emhhz.jpg

Ja imam devizni račun u hypo banci i taj sam dodao.
Šifra banke piše mi u knjižici.
Branch code sam ostavio prazno jer neznam sta je to,i bez problema mi je prihvatilo racun.
Swift code je kod koji ima svaka banka.Swift kod mozete naći i na internetu.

http://www.theswiftcodes.com/bosnia-and-herzegovina/

Kao što vidite moj je:HAABBA22
Ostatak mislim da je jasan.
Kada (ako..) dobijem novac javit cu vam...

rain.blader

Dobro znana faca
Tu od
7 Stu 2010
"Ostatak mislim da je jasan."
Tu stavis to sto ti trazi.
Ja sam samo upisao broj telefona od banke,a pod bank contact name nisam ništa stavio...
Valjda nije obavezno.

gorki

Član
Tu od
14 Tra 2011
Ja sam cuo da i banka uzima proviziju.
Tako da kad sve saberes radis za druge.
Onda je bolje chek pa,kad stigne.

adsenseamater

Legenda
Tu od
10 Srp 2010
gorki kaže:
Ja sam cuo da i banka uzima proviziju.
Tako da kad sve saberes radis za druge.
Onda je bolje chek pa,kad stigne.

I na ček ti banka uzima proviziju.

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
I večinom ček ide na provjeru pa to čekaš mjesec dana i nije fixna provizija, svaka uzme drugačije.

rain.blader

Dobro znana faca
Tu od
7 Stu 2010
Ja sam zatrazio ček,čekao 2 mjeseca i nije došao_Onda sam kontaktirao alertpay te su mi vratili iznos umanjen za 4$...

jokara25

Moćan
Tu od
24 Sij 2009
Batonja kaže:
Bank code=Iban?

Ne, IBAN ti je account number. Jel moguce da odgovaram na ovo pitanje 3 puta, u tri razlicite teme, u nedelju dana, na istom forumu??? Ovde izgleda niko ne ume da koristi Google, kao ni opciju "search" na forumu.

rain.blader

Dobro znana faca
Tu od
7 Stu 2010
Evo piše da su mi pare poslane.Otići ću u banka pa to provjeriti.
Ali ne isplati se male sume prebacivati.Ja sam prebacio 115$.Prilikom pretvaranja novca "ukrali" su mi oko 3€, plus troškovi transkacije 10€,i sada neznam koliko će još banka uzeti...

gorki

Član
Tu od
14 Tra 2011
rain.blader kaže:
Evo piše da su mi pare poslane.Otići ću u banka pa to provjeriti.
Ali ne isplati se male sume prebacivati.Ja sam prebacio 115$.Prilikom pretvaranja novca "ukrali" su mi oko 3€, plus troškovi transkacije 10€,i sada neznam koliko će još banka uzeti...

Koliko su te odrali?

rain.blader

Dobro znana faca
Tu od
7 Stu 2010
EDIT
Znači zatrazio sam 115$, alertpay mi je napravio konverziju u eure,a to je €76.73 EUR.
Odbili su 10 eura za bank wire, i došlo je 66$. Ako sam dobro vidio banka nije ništa odbila,možda nešto sitno...

gorki

Član
Tu od
14 Tra 2011
rain.blader kaže:
Evo danas otišo u banku, došlo 67 eura.
Harač: 10 eur bankwire fee + 10 eur banka,malo prilikom konverzije....
Ovo je prvi i posljednji put da koristim bankwire... :)

Znaci 20 eura ti maznuli na 87 eura ako sam dobro razumeo.

Na vrh