• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akcija pravljenja Social bookmarking i Article submission sajtova

Srdjan87

Legenda
Tu od
6 Ruj 2010
Ovako ljudi, danas je dosla ideja da 20-tak clanova napravi po 1-2 article direktorijum sajta, i vidim da je vec neko i krenuo sa tim,e sad ne bi bilo lose da se napravi i social bookmarking sajt/ovi. Ako ne znate kako,najednostavnije resenje je PLIGG, svako od vas ko ima hosting verovatno ima i Fantastico ili Softaculous gde vam je potrebno 2 klika da instalirate i 5 minuta vremesnki. Jedini posao je prevodjenje posto pligg nema jezicke pakete. To mozete za 2 sata uraditi posto je jako jednostavno i sve iz Admin panela radite. Mislim da je doslo vreme da i mi na Balkanu pocnemo siriti razne metode link buildinga,a da se ne oslanjamo na strano trziste. Naravno ovo govorim za ljude koji imaju domace sajtove. Vi mozete raditi deep linking domacih stranica i na stranim social sajtovima,ali na ovim jacim se cesto desi da brisu administratori kad vide da nije Engleski jezik,a i google ce nas vise voleti tj. nase stranice ako na domacim social sajtovima gradimo linkove. Tako da ko podrzava akciju nek krene u rad,posto sve moze da zavrsi za jedan dan sto je smesno, jos bolje ako imate neku spremnu domenu. Potrebno nam je ovakvih stvari, vreme je da dignemo IM i SEO na Balkanu,posto mi je dosta vise skeptika sa nasih prostora i ljudi koji bi sve,a ne smeju ni 2% rizika u neki poduhvat da preuzmu. Jos jednom Pligg, prevod, domena i to je sve, a za promociju cemo se svi sa foruma potruditi tj. svako ce graditi svoje linkove i tako dizati vrednost sajta koji napravite. Nadam se da se slazete samnom i da ce bar 5 vas u pocetku probati ovaj projekat. :waving

skepi91

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2010
ne znam koliko to ima sanse da uspe posto evo i mocan digg propada, nije problem da se napravi tako nesto, ali da bi imali koristi potrebno je dosta ljudi i poseta koji ce prihvatiti to kao community i glasatu up/down kao npr na vukajliji

JelenaM

Moćan
Tu od
11 Velj 2012
Ja sam nacisto za - ali to vam ne znaci mnogo jer jos uvek ne umem to da napravim. Mozemo li da koristimo ovaj thread za dodatna uputstva?

Srdjan87

Legenda
Tu od
6 Ruj 2010
skepi91 kaže:
ne znam koliko to ima sanse da uspe posto evo i mocan digg propada, nije problem da se napravi tako nesto, ali da bi imali koristi potrebno je dosta ljudi i poseta koji ce prihvatiti to kao community i glasatu up/down kao npr na vukajliji

Naravno i to sam razmatrao, ali ne bi trebali previse o tome razmisljati posto mislim da moze da se napravi dobra socijalna zajednica za takav jedan projekat kod nas. Problem je taj sto mnogi ljudi na nasim prostorima nisu culi za ovaj metod i ne znaju cemu sluzi, nego su se ogranicili na blog komentarisanje i forum potpise. Zato mislim da bi trebalo ko ima blogove da polako pise i postove o ovakvim vrstama link buildinga da bi se to proculo, onda bi i imalo sanse da ovo uspe na nasim prostorima.

skepi91

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2010
a nije problem u tome da ljudi nece koristiti da bi promovisali svoje sajtove nego trebaju korisnici koji ce biti tu radi zabave koji ce glasati itd

Jokja

Legenda
Tu od
21 Srp 2010
Srdjan87 kaže:
Ovako ljudi, danas je dosla ideja da 20-tak clanova napravi po 1-2 article direktorijum sajta, i vidim da je vec neko i krenuo sa tim,e sad ne bi bilo lose da se napravi i social bookmarking sajt/ovi. Ako ne znate kako,najednostavnije resenje je PLIGG, svako od vas ko ima hosting verovatno ima i Fantastico ili Softaculous gde vam je potrebno 2 klika da instalirate i 5 minuta vremesnki. Jedini posao je prevodjenje posto pligg nema jezicke pakete. To mozete za 2 sata uraditi posto je jako jednostavno i sve iz Admin panela radite. Mislim da je doslo vreme da i mi na Balkanu pocnemo siriti razne metode link buildinga,a da se ne oslanjamo na strano trziste. Naravno ovo govorim za ljude koji imaju domace sajtove. Vi mozete raditi deep linking domacih stranica i na stranim social sajtovima,ali na ovim jacim se cesto desi da brisu administratori kad vide da nije Engleski jezik,a i google ce nas vise voleti tj. nase stranice ako na domacim social sajtovima gradimo linkove. Tako da ko podrzava akciju nek krene u rad,posto sve moze da zavrsi za jedan dan sto je smesno, jos bolje ako imate neku spremnu domenu. Potrebno nam je ovakvih stvari, vreme je da dignemo IM i SEO na Balkanu,posto mi je dosta vise skeptika sa nasih prostora i ljudi koji bi sve,a ne smeju ni 2% rizika u neki poduhvat da preuzmu. Jos jednom Pligg, prevod, domena i to je sve, a za promociju cemo se svi sa foruma potruditi tj. svako ce graditi svoje linkove i tako dizati vrednost sajta koji napravite. Nadam se da se slazete samnom i da ce bar 5 vas u pocetku probati ovaj projekat. :waving

Ideja je dobra po pitanju artikl direktorijuma, a sto se tice Social bookmarkinga mislim da je to prevazidjeno u svakom pogledu. Ja imam jedan domen koji sam namenio za artikl direktorijum i evo vec mesecima mi domen zvrlju prazan. U pocetku sam zamislio da to bude direktorijum na engleskom, ali s obzirom na veliku kolicinu spama u velikoj sam dilemi. A sto se tice domaceg trzista nasi ljudi su velike lencuge po pitanju pisanja clanaka. Nekako bi najradije da napisu jednu recenicu, objave je na nekoliko sajtova i sajt odmah u vrhu. Imao sam ideja da pokrenem i domacu blog mrezu, ali i po tom pitanju sam veliki skeptik. To su sve linkovi koji mnogo vise vrede od spamanja po blogovima i forumima, ali dzaba ne vredi kada kod nas mali broj ljudi to kapira. Evo Sceko je na forumu ponudio da objavi clanke na svom blogu, sajt je PR3, autoritet, dobar sajt, sve sto treba uraditi je napisati clanak sve je dzaba, neki se javljaju ali niko da sedne i napise clanak. U svakom slucaju guest posting i jaki direktorijumi clanaka sa kvalitetnim sadrzajem sve vise postaju prakticno jedina metoda za SEO, sto se pre tome okrenemo to bolje za nas. U svakom slucaju meni se svidja ideja sto se tice artikl direktorijuma, a sto se tice Social bookmarkinga to ipak mislim da nema perspektivu. To su sajtovi koji su obicno zaspamani, google takve sajtove sve manje ferma, a posetioci i da ne pricam. Digg i slicne sajtove ljudi su najvise koristili za pronalazenje sadrzaja za svoje sajtove, a kako dupli sadrzaj prakticno nema vise nikakve koristi za sajt sve manje ljudi i koristi takve sajtove za pronalazenje sadrzaja. U svhu zabave ljudi najvise koristi facebook i tu tesko koji sajt moze da pridje i blizu.

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Nekako se slazem sa Jokjom. Social sajtovi osobito PLIGG sajtovi su prakticki sinonim za spam i nisam siguran kako bi Google gledao na to. Takvi sajtovi sami po sebi nemaju nikakve sanse da budu imalo "kvalitetni" sajtovi. S druge strane Article Direktoriji ipak imaju neki sadrzaj i s kolicinom textova to se sve vise povecava. Ako bi svatko organizirao i potrudio se da odradi kvalitetan artikle direktoriji, sam odradi neki link building kako zna, s vremenom bi to postali malo veci sajtovi, ne bog zna sta ali sigurno kvalitetniji u ocima Googla nego neki pligg social media sajtovi.

Zapravo ovo sto si napravio Srdjan mi se zapravo jako svidja taj blog. Nebi nikad rekao da je neki spammy sajt, dok za pligg-ove namirisem na kilometre. Takve kakav si napravio nek ih malo ojacamo vec ce bit ok. Nije to nista sto ce znacajno utjecat na nase SEO kampanje ali 20 linkova moze dobro doci za pocetak SEO kampanje.

rakicko

Legenda
Tu od
4 Lip 2010
sto se mene tice, ja mogu i domen da ponudim PR2.. a i pisacu na direktorijumima sport :)

skepi91

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2010
dbomestar kaže:
Nekako se slazem sa Jokjom. Social sajtovi osobito PLIGG sajtovi su prakticki sinonim za spam i nisam siguran kako bi Google gledao na to. Takvi sajtovi sami po sebi nemaju nikakve sanse da budu imalo "kvalitetni" sajtovi. S druge strane Article Direktoriji ipak imaju neki sadrzaj i s kolicinom textova to se sve vise povecava. Ako bi svatko organizirao i potrudio se da odradi kvalitetan artikle direktoriji, sam odradi neki link building kako zna, s vremenom bi to postali malo veci sajtovi, ne bog zna sta ali sigurno kvalitetniji u ocima Googla nego neki pligg social media sajtovi.

Zapravo ovo sto si napravio Srdjan mi se zapravo jako svidja taj blog. Nebi nikad rekao da je neki spammy sajt, dok za pligg-ove namirisem na kilometre. Takve kakav si napravio nek ih malo ojacamo vec ce bit ok. Nije to nista sto ce znacajno utjecat na nase SEO kampanje ali 20 linkova moze dobro doci za pocetak SEO kampanje.

Ne bih se bas slozio da google ne ceni takve sajtove, postoje social bookmark sajtovi sa dofollow linkovima i to cak pr7...

Tu od
12 Pro 2011
Srdjan87 kaže:
skepi91 kaže:

Naravno i to sam razmatrao, ali ne bi trebali previse o tome razmisljati posto mislim da moze da se napravi dobra socijalna zajednica za takav jedan projekat kod nas. Problem je taj sto mnogi ljudi na nasim prostorima nisu culi za ovaj metod i ne znaju cemu sluzi, nego su se ogranicili na blog komentarisanje i forum potpise. Zato mislim da bi trebalo ko ima blogove da polako pise i postove o ovakvim vrstama link buildinga da bi se to proculo, onda bi i imalo sanse da ovo uspe na nasim prostorima.

Srđane šta se dešava sa sajtom, zašto si odustao ?

mali_ri

Član
Tu od
5 Sij 2011
Ako je ovo jos aktuelno i ja bi se ukljucio, ako nije problem neka netko baci par primjera domacih sajtova kako bi to trebalo izgledati otprilike pa ako zazivi da dogovorimo neki "standard" kako bi se to gradilo.

Na vrh