• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Affiliate ideja za sajt.. Ako moze neko da proceni

Fifth

Član
Tu od
26 Lip 2016
Pozdrav sima, voleo bih da se oprobam u affiliate sistemu zarade pa bi napravio sajt na temu jednog nicha na koji sam naisao i sad bi dao ovde rezultate mog istrazivanja pa ako neko moze da proceni dal je ovo vredno truda.

Broj pretraga za taj nich je 4400 mesecno, ali to je bukvalno keyword koji bi neko trazio pre kupovine pa iako je mali broj valjda je to okej.

Na prvoj strani googla kad se googluje taj keyword pise da ima oko 500.000 rezultata sto svako zna da je zapravo ekstra zato sto je taj broj mnogo manji kad se gleda ne toliko bukvalno.

E sad ono sto se nalazi u top10 na google pretrazi je sledece:

Ebay, Amazon, neki youtube snimci na tu temu (totalno off topic - kupce ne zanimaju youtube snimci toliko), jedan pinterest account koji je ne bitan skroz i 2 sajta vezana za taj nich. Jedan je dobar i profi a drugi je tesko sranje.

U principu imam konkurenciju jedan profi sajt koji se nalazi pri dnu top10.

Sad mene zanima dal je pametno da probam da napravim affiliate sajt za ovaj nich i da li bi mogao da dobijem neki saobracaj sa googla?

Dal je to uopste pametno i pokusati s obzirom da mi je amazon i ebay konkurencija, to mene zanima.

Proizvodi koje bi prodavao na to niche sajtu variraju po ceni u zavisnosti od kvaiteta od 40-200$

Zato mi ovo zvuci jako primanjivo.

Ako moze neko da pogleda ove brojke sto sam ovde naveo i da me posavetuje dal da krenem sa ovim ili ne.

dr3am

Član
Tu od
27 Tra 2016
Fifth kaže:
Pozdrav sima, voleo bih da se oprobam u affiliate sistemu zarade pa bi napravio sajt na temu jednog nicha na koji sam naisao i sad bi dao ovde rezultate mog istrazivanja pa ako neko moze da proceni dal je ovo vredno truda.

Broj pretraga za taj nich je 4400 mesecno, ali to je bukvalno keyword koji bi neko trazio pre kupovine pa iako je mali broj valjda je to okej.

Na prvoj strani googla kad se googluje taj keyword pise da ima oko 500.000 rezultata sto svako zna da je zapravo ekstra zato sto je taj broj mnogo manji kad se gleda ne toliko bukvalno.

E sad ono sto se nalazi u top10 na google pretrazi je sledece:

Ebay, Amazon, neki youtube snimci na tu temu (totalno off topic - kupce ne zanimaju youtube snimci toliko), jedan pinterest account koji je ne bitan skroz i 2 sajta vezana za taj nich. Jedan je dobar i profi a drugi je tesko sranje.

U principu imam konkurenciju jedan profi sajt koji se nalazi pri dnu top10.

Sad mene zanima dal je pametno da probam da napravim affiliate sajt za ovaj nich i da li bi mogao da dobijem neki saobracaj sa googla?

Dal je to uopste pametno i pokusati s obzirom da mi je amazon i ebay konkurencija, to mene zanima.

Proizvodi koje bi prodavao na to niche sajtu variraju po ceni u zavisnosti od kvaiteta od 40-200$

Zato mi ovo zvuci jako primanjivo.

Ako moze neko da pogleda ove brojke sto sam ovde naveo i da me posavetuje dal da krenem sa ovim ili ne.

Sto se tice ebay, amazona,youtube i sl mislim da je to dobar znak ako su oni u top 5

Fifth

Član
Tu od
26 Lip 2016
dr3am kaže:
Sto se tice ebay, amazona,youtube i sl mislim da je to dobar znak ako su oni u top 5

Hvala ti na odgovoru :D , znaci oni se mogu pobediti? :D

dr3am

Član
Tu od
27 Tra 2016
Fifth kaže:
dr3am kaže:

Hvala ti na odgovoru :D , znaci oni se mogu pobediti? :D

To je dobar znak da je konkurencija slaba cim nema nikoga iznad njih

imwebmaster

Član
Tu od
11 Srp 2016
Postoji Traffic Travis program, besplatna verzija, uz pomoc ovog programa mozes da proveris konkurenciju, a najbitniji je PA/DA sajtova kojih su u prvih 5. Ako je DA preko 40, onda preskoci.

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
imwebmaster kaže:
Postoji Traffic Travis program, besplatna verzija, uz pomoc ovog programa mozes da proveris konkurenciju, a najbitniji je PA/DA sajtova kojih su u prvih 5. Ako je DA preko 40, onda preskoci.

Pa Ebay, Amazon i ostali jači sajtovi po defaultu imaju DA skoro na maksimumu. Nisu nužno jaka konkurencija.

imwebmaster

Član
Tu od
11 Srp 2016
[/quote]

Pa Ebay, Amazon i ostali jači sajtovi po defaultu imaju DA skoro na maksimumu. Nisu nužno jaka konkurencija.
[/quote]

Da, ali ako su Amazon i Ebay u prvih 5, PA je uglavnom 1, pa se to moze prestici, zato sto nema puno sadrzaja, samo opis proizvoda uz poneku sliku. Isto tako, Youtube ima DA preko 50, ali je to samo video, pa se isto moze prestici.

Ako su u prvih 5 "regularni" sajtovi, tipa pcmag.com, thekitchn.com i slicno, sa DA preko 40, a PA preko 15-20, to je vec malo teza konkurencija.

Na vrh