• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Adsense Ban | Pomoc

Nedda

Novi član
Tu od
19 Lis 2014
Lijep pozdrav svim clanovima.

Prije 5 dana dobio sam nazalost ban (policy-disabled) kako pise " navodjenje na klik " .. Jel postoji mogucnost da se povrati account, novac me ne zanima nek uzmu sebi jer znam da ga nece vratit adwordsu , dakle interesuje me koliko je moguce vratit account ako napisem mail izvinem raskukakam, rasplacem itd i zatrazim svoj racun nazad ..

Svaki odgovor je dobrodosao ..

jednostavno su im takvi slucajevi nebitni a nebi bio ni prvi ni poslednji koji se raskukao

Da bi ti eventualno pomogli bilo bi dobro da opišeš šta si tačno radio, jer na osnovu toga ti možemo eventualno dati neki predlog. Ali bi pre svega ostali koji planiraju da se uključe u program, možda to nateralo da pročitaju uslove korišćenja pre početka rada.

Ja ne zelim novac zaradjeni zelim samo racun svoj.
Banovan sam zbog navodjenja na klik a siguran sam da je neko namjerno abusao i kliktao i mjenjao IP adrese pomocu Easy IP Changera jer sam citao da je bilo takvih slucajeva ..

Htio ili ne htio taj novac nazad, nisi ga zaradio prema pravilima i sigurno ti neće isti vratit. Ljudi plaćaju google oglašavanje kako bi onaj koga zanima ono što reklamiraju kliknuo, a ti si to zlouporabio. Čisto sumnjam da će ti vratit account, taman kleknuo na koljena i molio.

A to da ti je taj account bio dragocijen o tome si trebao razmišljat prije. U nekoliko navrata kada sam prijateljima objašnjavao kako zarađuje neka moja stranica oni odmah reagirali - pa svi ćemo mi klikat na te reklame da zaradiš što više. Reko sam im samo da ni ne otvaraju stranicu više.

Evo ti primer koji sam procitao na jednom stranom forumu a napisao je neko iz amerike,citiram:"ubicu se ako mi ne vratite nalog" odgovor je bio u fazonu "zao mi je ali to je vasa stvar".

Već sam pitao na drugoj temi, ali to nije baš najlogičnije. Ako sam dobro razumeo, ja mogu tebi da odem na sajt i 10 puta u jednom danu da klikćem na oglase i oni će tebi trajno da zabrane korišćenje adsense-a? Meni je logičnije da te klikove "ne priznaju".

Prva stvar je da ako zarađuješ od Adsensa ćeš takvu nelogičnost primetiti, jer niko neće klikati deset puta sa razmakom od sat vremena, nego će da to odradi za jedan minut. Imaš opciju da prijaviš čudne stvari u sklopu svog naloga, opišeš otpilike šta si primetio.

Što se tiče naloga koji su isključeni sa Adsensa, može da se vrate ali je procenat vraćanja zanemariv. Racimo kažeš da je nalog hakovan i da ti je neko to nametio, oni to provere i ako je tako vratiće ga. Dve stvari su bitne, nalog mora biti izbačen jer je hakovan a ne zato što je neko kršio uslove korišćenja, a druga bitna stvar je da će to proveriti stručno lice.

U bukvalnom smislu ako bi neko pomislio da recimo navodi korisnike, pa kad ga isključe a on prijavi da je neko hakovao nalog ili sajt i da mu je to sve neko drugi namestio, pa da se nada da će nakon toga neko tamo ko se slabo razume u funkcionisanje sistema da proveri, pa kao ne zna da proveri log file i onda će nasesti na tu priču i skinuti blokadu sa naloga, to tako ne ide.

Oni zaista proveravaju klikove i odbacuju nevađeće, ali se to radi automatski. Tak kada to izađe izvan redovnog odstupanja, proverava čovek.

Ukoliko ti neko bude klikao namjerno više puta sustav će ti priznat samo njegov prvi klik (možda niti to). Automatizirano je to, iako u nekim slučajevima se i ručno provjeravaju klikovi. Barem sam tako čitao od drugih webmastera, a takav slučaj nisam imao (primjetio).

Pa ako je tako i ako primete da neko u nekih sat vremena klikće pet puta, onda je skroz u redu da priznaju prvi ili da ne priznaju uopšte. Ali ako daju tebi ban ako ti neki lik namerno klikće, onda je sve ovo glupost. Mene još zanima kako će oni da provale da sam ja nekom prijatelju iz Amerike ili iz neke druge zemlje rekao da dođe na sajt, bleji par minuta, klikne jednom na oglas i to je to.

Inače kako se slažu pop-upovi i addsenssse?

Naime reklamirao bih jednu svoju stranicu, otvarala bi se naslovnica na pop-upu, i na samoj naslovnici ne bi bilo addsensssa, oglasi bi bili samo unutar članaka, znači tek kad netko klikne...

Jel se to smije?

drsb kaže:
Pa ako je tako i ako primete da neko u nekih sat vremena klikće pet puta, onda je skroz u redu da priznaju prvi ili da ne priznaju uopšte. Ali ako daju tebi ban ako ti neki lik namerno klikće, onda je sve ovo glupost. Mene još zanima kako će oni da provale da sam ja nekom prijatelju iz Amerike ili iz neke druge zemlje rekao da dođe na sajt, bleji par minuta, klikne jednom na oglas i to je to.

Pa prije svega pokušaj se ne zamjerit nikome da te ne pokuša zajebat na taj način. Budi pošten. E sad ako baš naletiš na nekog debila, onda svejedno mislim da nećeš dobit ban, pogotovo ako si duže vrijeme prisutan u Adsense programu i do sada nisi stvarao probleme. Ako i dođe do toga mislim da bi ti žalbu uvažili. Ovo zadnje ti neću ni odgovorit, samo ću ti napisat da ne radiš to jer to nije fer prema oglašivačima koji plaćaju tu reklamu, te se postavi u njihovu situaciju.

Slazem se, samo me interesuje kako funkcionise njihov sistem i kako oni mogu da izvale da li neko govori prijateljima da klikcu. Hvala i pozdrav.

drsb, kako to funkcionira nitko ne zna, osim zaposlenika googlea. Medjutim, ako ja kao korisnik vidim sve i svasta u google analytics, mozemo samo sanjati i zamisljati sto o posjetiocima neke stranice vidi googleov zaposlenik. Budi uvjeren da vidi sve, i da se takva namjerna (dogovorena) klikanja na reklame jako dobro vide, i svi prije ili kasnije radi toga popuse ban.

Svaka osoba za koju znam da je dogovoreno klikala na reklame na svom blogu je dobila ban , znaci nisam još naišao na lika koji je uspjeo prevariti njih . Jedan prijatelj mi je dobio objašnjenje u odgovoru , pratili su odakle dolaze ti ljudi što klikću na reklame i ispostavilo se da je npr . dnevno lupam bilo 100 posjeta na blog od nekud i npr 3 posjeta sa fejsa i svi koji dolaze sa fejsa su kliknuli znaci on je link slao prijateljima i tako su ga skužili ..
iako je on radio sa različitih racunara , iz škole , od djevojke , od komšije ne znam ni sam odakle je sve kliktao ljudima je trebalo manje od 30 dana da ga skuže ..

To ne mora uvek da bude tačno i zbog toga je glupo ako po njihovom osećaju (kao što si ti naveo u banalnom primeru) daju ban. Takođe i ako ja sam slučajno, mahinalno kliknem na reklamu odmah ban... I jel ovo poslednje važi samo za IP adresu ili za sve ljude koji na sajt ulaze kao administratori?

drsb kaže:
To ne mora uvek da bude tačno i zbog toga je glupo ako po njihovom osećaju (kao što si ti naveo u banalnom primeru) daju ban. Takođe i ako ja sam slučajno, mahinalno kliknem na reklamu odmah ban... I jel ovo poslednje važi samo za IP adresu ili za sve ljude koji na sajt ulaze kao administratori?
Google prati google acc i IP. Svakako da znaju da ima dosta mreža koje koriste jednu IP adresu, pa ako imate lokalno popularan sajt onda je IP adresa nerelevantna. (različiti su uređaji)
Ako već greškom klikneš na svoj oglas, uđeš na adsesene i pošalješ im poruku da si kliknuo u to vrijeme i IP adresu na kojoj si bio. Desilo mi se više puta. Sestrići igrali igrice iskliktali sve što vide. Nije bilo sankcija.

Manipulacija adsenosm se uglavnom nalazi matematičkim putem.
npr. CTR pređe 10% - sumnjivo.
Zadržavanje na sajtu oglašavača kratko posle svakog klika.
Itd. svako ponovljeno pravilno ponašanje vodi ka zaključku da si bot.

Ako je neko u stanju da isprogramira humaniziranog bota Google će ga teško uhvatiti. Takvih naravno ima i za Gugl je to tema o kojoj se ne priča - mrtvi klikovi, ali više iz search nego iz partner programa.

Zanimljivo je da kad god se desi nekome ban i on o tome piše, uglavnom je radio sve po pravilima ili je vrlo malo pogrješio i zakukava po forumima.
Podsjeća me na pirću iz fima Bjekstvo iz Šošenka: prvo pravilo - Svi smo nevini!

Pa dobro, ali složićeš se da je moguće da se ban dobije a da zaista nisi govorio drugima da klikću i šta ti ja znam. Mnogo je to zeznuto i zato mi je cim, jer na portalu na kojem radim ima još par ljudi koji rade kao administratori, a moguće je da i moji ukućani kliknu. Naravno, niko neće namerno da klikće, ali uvek može da se desi, a ja ne znam kada će se desiti i onda ode sve dođavola.

Aj da pitam ovde, kada je već aktivna tema a na onoj koju sam otvorio slabo se odgovara. Da li ja prvo treba da postavim oglase na sajt, pa će oni tek tada pregledati portal? Ja sam se pre par dana registrovao na adsense-u, pa ne znam koliko treba da prođe obično da bi pregledali sajt?

Back
Na vrh