• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Adbuka - zabranjeno za Hrvate

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Piše sve jasno u Ugovoru. Uostalom Adbuka ima i lokaciju askadbuka.com koja je baš za ovakva pitanja ali ljudi vole da blate druge i paušalno ocenjuju.

Forumi su mesta za pražnjenje emocija i nema foruma gde nećete videti da nekog blate.

Inače ne bih dalje da komentarišem ovo jer cela mrgudova priča obiluje nepoznavanjem propisa.

Davor kaže:
Ne znam za adbuku posto je nisam koristio ali sam do sada placan od mnogih mreza iz inostranstva (adsense, adcash, adhitz, revenue itd) a od domacih etarget i niko mi nikada nije skidao nesto na osnovu poreza posto je to uvek padalo na mene da platim u svojoj drzavi.

Znaci kada odem u nalog i vidim sta mi je na stanju do centa je svaki od njih placao kada dodje vreme isplate, znaci recimo adcash je ako se ne varam registrovan u Estoniji i nikada mi nisu rekli e znas mi moramo da ti ovde skinemo porez + ti moras da platis porez kod sebe u drzavi. Isto naravno vazi i za druge mreze. Kod etargeta je jasno naglaseno partneri registrovani na .rs mogu biti placeni samo na racune u Srbiji, oni na .hr samo na racune u Hrvatskoj i nema neke zabune.

Sada ako neko ne procita pa se zezne je druga stvar ali tako nesto treba da je jasno naznaceno, a ne da se resava kada dodje vreme isplate pa onda puj pike ne vazi. Ukoliko je bilo naglaseno onda nisu duzni da plate ali ako nije to je propust od strane firme i koliko god bio sitan propust doveo je ovoga i samim tim su odgovorni za to. To je posebno vazno zato sto sam ubedjen da ta cura sigurno nije jedan i jedini partner adbuke van Srbije, znaci sta ce biti kada dodje vreme naplate za ostale iz HR. BiH, CG itd ispada da niko nece dobiti pare, a nigde im to nije objasnjeno i svi su prihvaceni u mrezu.

Uglavnom to je neko moje misljenje sad kako cete dalje na vama je naravno ali ovde nije rec o samo jednoj osobi vec mnogo vise ako se gleda koliko partnera van Srbije ima.

Potrudicemo da sastavimo post koji detaljno objašnjava poreski tretman partnera.

Porez je teško ili gotovo nemoguće izbeći. I ne treba ga plaćati dva puta.

Takođe bili bi vam zahvalni da sve šta je nejasno u vezi Adbuke proverite uvek na askadbuka com ili postavite pitanje jer se tu mnogi informišu o svemu šta je nejasno.

mrgood kaže:
Ok, ali ovdje ne govorimo Googleu nego o adbuki. Biti ce vam dostavljeno sve sto vam je potrebno, ali ste onda DUZNI o svemu ovome sto ste naveli u zadnjem postu informirati korisnike na svojoj stranici, da se i drugi ne bi zaje...i kao i mi.

Ne pise u ugovoru ama bas nista, osim da se iznos umanjuje za pripadajuce poreze i doprinose po Zakonu. Ali ne pise ni koliki je porez ni koliki su ti doprinosi, ili sam ja mozda duzan ici proucavati koliki je porez i sve ostalo u Srbiji ?
I nemate sta "sastavljati post" nego to morate jasno i glasno istaknuti u partnerskom ugovoru, postotke poreza i sve ostalo. Jer po ovome sto ste vi sada ovdje naveli, ja i dalje nemam pojma koliko sam zaradio.

Želim samo jednu stvar primetiti ovde: Naslov ovog posta je nacionalistički i mnogo govori o autoru posta.

Ne razumemo da neko 2014 godine deli ljude na Srbe, Hrvate, Albance...

Adbuka je otvorena za sve i sa svima komuniciramo i radimo. Ako se to nekome ne sviđa, to je njegov problem, ne naš.

Naslov je takav jer je to djelomicno istina. Kada sam pitao u vezi isplate, sve je bilo idealno, super, moze, nema problema. E sada kada smo dosli do same isplate, sad su pusta natezanja, price o porezima, PDV-u, doprinosima, mirovinskom, zdravstvenom ??!! Kakvo mirovinsko, kakvo zdravstveno - rijec je o internet zaradi ??!!
A clan foruma optimista vam moze potvrditi kakav sam kao osoba, decko je iz Srbije, pa neka vam on kaze da li sam nacionalista

mrgood kaže:
Naslov je takav jer je to djelomicno istina. Kada sam pitao u vezi isplate, sve je bilo idealno, super, moze, nema problema. E sada kada smo dosli do same isplate, sad su pusta natezanja, price o porezima, PDV-u, doprinosima, mirovinskom, zdravstvenom ??!! Kakvo mirovinsko, kakvo zdravstveno - rijec je o internet zaradi ??!!
A clan foruma optimista vam moze potvrditi kakav sam kao osoba, decko je iz Srbije, pa neka vam on kaze da li sam nacionalista

Ma ne obracaj paznju, da je malo posten , predlozio bi da ti isplati novac prijatelju iz Srbije ako se naravno prijatelj slozi. :)

Internet zarada nije zarada na crno... potražite malo na Internetu, oporeziva je.

Sviđalo se to vama ili ne.

mrgood kaže:

Vaš odgovor pokazuje vaše poznavanje propisa. Taj "prijatelj u Srbiji" je opterećen sa više poreza nego nerezident Srbije. Sledi da bi tako dobio mnogo manje.

Ljudi to što je vama frka da bude sad i odmah pa još ako može na crno, to je drugi problem.

Infinity kaže:
Ma ne obracaj paznju, da je malo posten , predlozio bi da ti isplati novac prijatelju iz Srbije ako se naravno prijatelj slozi. :)

U svakom slucaju, ne pada mi na pamet da ikada vise poslujem sa adbukom, a ono o domeni cu u svakom slucaju ostvariti i biti cu prvi u googleu za upit adbuka. Pa neka ljudi citaju, pogotovo ljudi iz Hrvatske. Nitko nikada nije pokrenuo nikakvo pitanje poreza, niti adsense, etarget,adbrite itd. To je na nama publisherima da odlucimo da li cemo u nasoj zemlji platiti porez ili ne , tj. da li cemo biti izvan zakona ili ne. Nas vlastit izbor i nasa slobodna volja, sa kojom vi, kao predstavnik adbuke, nemate ama bas nista, niti ste, ako mi taj porez kojim slucajem ne platimo, odgovorni za bilo sta. Ali ok, ako sami sebi zelite komplicirati poslovanje, neka vam bude.

Očigledno da zlobnih ljudi ima svuda. Slobodno uradite šta nameravate, za dobrim se konjem prašina diže, a vašoj će reči verujem verpovati jer istinski mrzite sve šta nije Hrvatsko. Prethodni koji je to šta Vi nameravate pokušao doživeo je da mu FBI kuca na vrata. A Vi ste mnogo blizu pa se zezajte.

Samo treba da znate da je to šta nameravate učiniti itekako kažnjivo.

Moderatora ove stranice ovim putem ću zamoliti da temu zaključa i thread sačuva za potrebe potencijalnog sudskog spora i krivične istrage.

mrgood kaže:
U svakom slucaju, ne pada mi na pamet da ikada vise poslujem sa adbukom, a ono o domeni cu u svakom slucaju ostvariti i biti cu prvi u googleu za upit adbuka. Pa neka ljudi citaju, pogotovo ljudi iz Hrvatske. Nitko nikada nije pokrenuo nikakvo pitanje poreza, niti adsense, etarget,adbrite itd. To je na nama publisherima da odlucimo da li cemo u nasoj zemlji platiti porez ili ne , tj. da li cemo biti izvan zakona ili ne. Nas vlastit izbor i nasa slobodna volja, sa kojom vi, kao predstavnik adbuke, nemate ama bas nista, niti ste, ako mi taj porez kojim slucajem ne platimo, odgovorni za bilo sta. Ali ok, ako sami sebi zelite komplicirati poslovanje, neka vam bude.

Covece, odmori sa tim o Hrvatstvu malo. Za Mrguda mozes svasta reci ali nacionalista nije ni u ludilu.

Đavo će ga znati. Pogledaj mu naslov. Neki problem svakako ima. U najmanju ruku je tanak sa živcima ili zlonameran.

Kako god, dečko ne voli poreze. Ne voli ih niko. Ali to nije razlog da se laže.

Pregledao sam kompletnu preposku i sve chat logove sa Elizabetom i ovim momkom. Nigde nisu nagvarani, nigde im nije obecavano nesto "sjajno", uvek su dobili kvalitetno i kompletno obaveštenje.

Čak su pre par dana objašnjene sve opcije:

"Nemamo manje i više važne partnere. Međutim, moramo raditi u skladu s propisima.
Proverićemo šta je potrebno da nam od dokumentacije pošaljete da bi odbitci bili što manji.
U toku leta mi ćemo imati firmu izvan ovog našeg Balkana i biće lakše plaćati partnere ali do tada moramo poštovati ovdašnje propise.
Kao što smo Vas obavestili u narednih nekoliko dana ćemo vam poslati detalje.
Alternativa je da se zarada konvertuje u reklamu ili da mi za vas platimo neki online račun (hosting i slično)."

Ipak, lakše je sa bezbedne daljine, anonimno pljuvati po onima koji rade.

DraganBr kaže:
Covece, odmori sa tim o Hrvatstvu malo. Za Mrguda mozes svasta reci ali nacionalista nije ni u ludilu.

Ma nemojte ? Hocete reci da vi radite a mi ostali lezimo ? Prijetnja FBI-em ? Nemojte me nasmijavat...
Ja ovdje iznosim samo istinu, a ako netko smatra da bilo sto nije istina, neka onda netko iz HR proba zaraditi pomocu adbuke, pa da vidimo. U svakom slucaju, pljuvat cu po vama gdje god stignem. Sloboda izrazavanja istinom je temeljno ljudsko pravo. I nitko ne govori da je obecavano nesto sjajno, nego je receno da nema nikakvih problema sa isplatom u HR. Medjutim, na kraju se ispostavlja da ipak ima. A na moj upit na chatu kako se vrsi isplata, odgovoreno mi je da ako smo ispunili sve u profilu, znaci swift kod, broj racuna itd. da ce novci biti isplaceni na racun. Medjutim, opcije u profilu za ispuniti broj racuna, ime banke i sve ostalo uopce nije niti bilo da bi se nakon prijepiske na chatu i nakon sto sam osoblju adbuke ukazao na to, nakon par dana pojavila sva potrebna polja, koje smo tada ispunili.
Medjutim, vi takodjer par postova gore navodite da ne isplacujete u kesu ? pa sto sam ja onda unosio broj racuna i sve ostalo u profil ? kako isplacujete, bonovima za gorivo, bonovima za MC Donalds, ili necim trecim ? Smijesni ste, neprofesionalni i neozbiljni. Toliko od mene.
A price o hrvatstvu, srpstvu i slicnim stvarima objesite macku o rep jer nemaju veze sa ovom temom, tj. sluze vam samo da citatelje ove teme na forumu odvratite od pravog problema, a to je da ste neprofesionalni i da lazete.
P. S. A to da li sam ja nervozan ili ne, to je moja osobna stvar, sta bi trebao nakon svega ovoga, uvlacit vam se u supak ? Normalno da sam nervozan !
A i ovo "decko" zaje.i jer sam vjerojatno stariji od tebe, balavcu obicni...

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Back
Na vrh