Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dilema oko domene
26-10-2013, 09:18 PM (This post was last modified: 26-10-2013 09:19 PM by rigor04.)
Dilema oko domene
Pozz,
imam jedno pitanje pa nek se javi ko moze da me uputi u pravom smeru.
Recimo da prilikom istrazivanja keyworda za micro niche sajt naidjem na KW gde su slobodne .net i .ord pa cak i .com domene.
Medjutim ono sto uradim jeste da otvorim domen u
Code:
http://whois.domaintools.com/
i u polju Registration cesto vidim da su recimo domene Deleted and available for registration. Obicno kad naidjem na ovakve domene idem dalje jer eazmisljam da je sajt koji je neko nekaga napravio tu ili bio neisplativ ili je u penalu pa zato vise ne postoji. Primer:
[Image: whois.jpg]

Kakvo je vase misljenje o ovakvim domenama?

MyThemeShop.com aff link
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
26-10-2013, 09:41 PM
RE: Dilema oko domene
Meni bi samo brinulo da domen nije u panalu. Dok to da je nekom bio neisplativ ne bas... Masa ljudi koji danas kupuju domene ili nece ili ne znaju kako da naprave i vode sajt koji ce doneti zaradu.

A i dosta njih kupuje domene pa onda pokusa da ih proda ako ih za 1 godinu recimo ne proda onda ih pusti za isteknu. Znam coveka koji kupi svake godine po 10 000 domena onda ih prodaje jednu godinu i one koje ne proda pusti da isteknu.
27-10-2013, 01:05 AM (This post was last modified: 27-10-2013 01:05 AM by Igor Tomić.)
Pogledaj kakvi linkovi idu ka tim domenama i pređi preko Waybak machiene pa zaključi sam. Smile Može da se nađe i kvalitetna domena.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): rigor04
27-10-2013, 08:48 AM
(27-10-2013 01:05 AM)Igor Tomić Wrote:  Pogledaj kakvi linkovi idu ka tim domenama i pređi preko Waybak machiene pa zaključi sam. Smile Može da se nađe i kvalitetna domena.

Eto, to mi nije palo na pamet. Moracu da probam.

MyThemeShop.com aff link
28-10-2013, 11:44 PM
Može biti i da je netko jednostavno uzeo domenu za preprodaju, nije je prodao, pa je pustio da istekne. Samo provjeri da li ima Google ban, i ako to nema nemaš brige.

Ako ste zainteresirani za ozbiljnu zaradu trgovinom web domenama, pozvani ste na moju web stranicu http://www.HonorarniPosao.net
Na stranici se nalazi mnoštvo vrlo korisnih informacija (posebno u dijelu "Učionica").
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
29-10-2013, 12:17 PM
Cool RE: Dilema oko domene
(28-10-2013 11:44 PM)nickname-zg Wrote:  Samo provjeri da li ima Google ban...

A kako si mislio to da napravi?
Kako ti to radiš? Huh

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
03-02-2014, 07:05 PM
(29-10-2013 12:17 PM)Kapetan Bačvica Wrote:  
(28-10-2013 11:44 PM)nickname-zg Wrote:  Samo provjeri da li ima Google ban...

A kako si mislio to da napravi?
Kako ti to radiš? Huh
Hej, i mene zanima kako se provjerava da li domen ima google ban??
Isto me zanima, zašto za ime svijeta, ljudi toliko kupuju .net i .info domene??? Bored
com i samo com ako mislite nešto napraviti, net slabo rangira, info je samo suplement glavnoj domeni.. bar ja tako mislim. Razuvjerite me..

smslån & låna pengar snabbt
03-02-2014, 07:17 PM
Evo ovo vam je provjera za AdSense ban: http://ctrlq.org/sandbox/

Best Juicers In 2019
Super Mario Igre
Handmade Nakit
Fireboy And Watergirl
Thanks given by (1): alencia
03-02-2014, 08:07 PM (This post was last modified: 03-02-2014 08:36 PM by mindhunter.)
To se meni desilo nekoliko puta, kupim domen, napravim sajt i google ga ne indexira 2 meseca. Prvi put kad mi se to desilo tek posle 3 meseca ubacim sajt u webmaster tools i dobijem poruku da je banovan domen jer su radjene neke nedozvoljene metode. Kad sam proverio domen na wayback masini vidim da je sajt bio u nekoj link mrezi.

Quote:We've detected that some of your site's pages may be using techniques that are outside Google's Webmaster Guidelines.

U svakom slucaju ako ti se desi da kupis banovan domen, u webmaster tool-u imas reconsidiration request, tu prijvavis taj domen/sajt, kazes da si novi vlasnik i da si napravio potpuno nov sajt i slicno. Veoma brzo u roku od 7 dana (meni bar) najkasnije su odgovorili i uvek su skinuli ban. Mislim da mi se ovo desilo 3-4 puta.

This is Your Life And It's Ending One Minute At A Time

Find all posts by this user
Thanks given by (2): Raymond, alencia
03-02-2014, 09:05 PM
(03-02-2014 07:05 PM)alencia Wrote:  Hej, i mene zanima kako se provjerava da li domen ima google ban??
Isto me zanima, zašto za ime svijeta, ljudi toliko kupuju .net i .info domene??? Bored
com i samo com ako mislite nešto napraviti, net slabo rangira, info je samo suplement glavnoj domeni.. bar ja tako mislim. Razuvjerite me..

Nikako ne mogu da se slozim s ovom tvrdnjom posebno vezano za .net domene. Ispada da nista sem .com domene ne igra ulogu a realno kvalitetan sajt moze da se bolje rangira u pretrazivacima i sa .in domenom nego neki zali boze sa .com.

Meni licno a nadam se da nisam jedini .net domen uopste nije drugorazredni vec rame uz rame sa .com, problem je sto su vec skoro sve moguce kvalitetne fraze zauzete na .com i .net pa ljudi nemaju izbora nego da se okrecu drugim domenima.
03-02-2014, 09:25 PM
(03-02-2014 09:05 PM)Davor Wrote:  
(03-02-2014 07:05 PM)alencia Wrote:  Hej, i mene zanima kako se provjerava da li domen ima google ban??

Nikako ne mogu da se slozim s ovom tvrdnjom posebno vezano za .net domene. Ispada da nista sem .com domene ne igra ulogu a realno kvalitetan sajt moze da se bolje rangira u pretrazivacima i sa .in domenom nego neki zali boze sa .com.

Meni licno a nadam se da nisam jedini .net domen uopste nije drugorazredni vec rame uz rame sa .com, problem je sto su vec skoro sve moguce kvalitetne fraze zauzete na .com i .net pa ljudi nemaju izbora nego da se okrecu drugim domenima.
Pa, eto, u tome i jeste problem, .com domen zauzet, ti kupis .net i automatski imaš suparnika u borbi za rezultate u pretragama, ako je prije kupio domen i izgradio sajt, naravno da će biti ispred tebe. A osim toga, ljudi kad tipkaju adresu, obično dodaju ono com na kraju, tako da opet izvisiš. Ali, dobro, nemam baš iskustva sa .net domenama, ali znam samo da sve velike zvjerke imaju .com

smslån & låna pengar snabbt
03-02-2014, 09:32 PM (This post was last modified: 03-02-2014 09:33 PM by Davor.)
Ne mora da znaci kvalitet jos uvek ima neku vrednost, nije nemoguce da .net dodje ispred .com ili tik ispod njega, takodje retko ko kuca domen u pretragu vec odredjene fraze za sadrzaj koji trazi.

Primera radi uzmimo ovaj forum ja kada sam dosao to jest pronasao ga nisam kucao u google internetzarada.org vec sam kucao nesto o domacim PPC mrezama i izbacilo mi teme s ovog sajta na prvim rezultatima. Onaj ko kuca diretan domen taj vec zna gde ide a ne trazi nesto odredjeno preko pretrazivaca. Smile

Al ok svako ima svoje misljenje. Smile
03-02-2014, 10:40 PM (This post was last modified: 03-02-2014 10:40 PM by mrgood.)
Ja i dalje tvrdim da su .com, net. org pa cak i .info jednako vijedne domene, a vi recite sta hocete. Google ne favorizira niti jednu domenu, jer nema smisla, niti razloga. Valjda se gleda sadrzaj i kvaliteta stranice, a ne jel .com ili .org .

Best Juicers In 2019
Super Mario Igre
Handmade Nakit
Fireboy And Watergirl
Thanks given by (2): vandanic, Davor
04-02-2014, 01:24 PM
Google niti je, niti će favorizirati gTLD. To je samo besmislica koja se širi između većine marketera. Već par normalnih ljudi uzelo je dve iste domene, isti zadatak i odrađivalo marketing na isti način i pokazalo se da se zapravo "autsajder" domena rangirala bolje od .com (ne sećam se koja je bila, davno sam čitao taj tekst negde). Tako da bi bilo i lepo da i sami uradite testiranje ako još uvek imate podeljeno mišljenje što se tiče ovoga...

|| KnownSRV - Kvalitetni VPS serveri
|| Iskoristite kupon "NEW2013" za 20% popusta na mesečnom nivou ili kupon "NEW70" za 70% popusta za prvi predračun
Visit this user's website Find all posts by this user
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)