Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stručnjak za štikle
» koji sam ja sprčkaroš ili kako sam izumio hyperseo
31-10-2013, 10:07 AM
RE: Stručnjak za štikle
Svaka čast. Otvorio si blog, napisao tekstove, napravio FB stranicu, YouTube video, podosta link buildinga i dogurao si do drugog mjesta na google.hr.

Samo nisi shvatio što znači biti stručnjak za štikle, ali to je irelevantno za ovaj eksperiment.

Čestitam na trudu.

Naravno, svime time nisi postao stručnjak za štikle.

jako.sexy
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
31-10-2013, 01:55 PM
Koliko sam shvatio, ovo silno izivljavanje sa svima nama i stiklama je bilo zbog zelje da se napravi experiment i u prakticnom primeru pokaze kako google radi, ali sada mi deluje kao da je ovde ego neciji proradio i da ti je krivo sto je covek uradio istu stvar kao i ti, i da ti kvari ustvari glavni cilj ,backlinkove i autoritet sajta i serp poziciju tvog bloga.
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): fanste
31-10-2013, 02:55 PM (This post was last modified: 31-10-2013 03:48 PM by adikcija.)
Stručnjak za štikle
(31-10-2013 01:55 PM)freemind Wrote:  Koliko sam shvatio, ovo silno izivljavanje sa svima nama i stiklama je bilo zbog zelje da se napravi experiment i u prakticnom primeru pokaze kako google radi, ali sada mi deluje kao da je ovde ego neciji proradio i da ti je krivo sto je covek uradio istu stvar kao i ti, i da ti kvari ustvari glavni cilj ,backlinkove i autoritet sajta i serp poziciju tvog bloga.

Da si pogledao naslovnicu Adikcije, vidio bi da je Adikcija zatvorena. Čiji ego je proradio, ne znam, moj radi ujednačeno i stabilno.

Dapače, mislim da je eksperiment poprilično dobio na značenju s ovim "natjecanjem". S jedne strane je jedan blog na kojem se ova tema pojavila prirodno, bez umjetnih backlinkova. Jedina neobičnost je bio moj link na Google upit u potpisu maila. O tome jesu li članci na forumima "prirodni" ili ne mislim da je besmisleno raspravljati.

Exdizajn je napravio niz neprirodnih, ali vrlo uobičajenih SEO stvari. Blog s nekoliko članaka, FB stranicu, YouTube video, podosta linkova.

Dogurao je do drugog mjesta. Ostatak eksperimenta (koji me sada opet zanima) je na meni da održavam prvo mjesto, ali samo ukoliko me Exdizajn prestigne ili bude blizu.

Uz to, ovaj i onaj drugi forum i još nekoliko sajtova s više-manje ukradenim sadržajem (mojim ili Exdizajnovim) su isto u igri. Sada rezultati za ovaj upit izgledaju prirodnije, a Google nije više na prvoj stranici. Ali se i dalje radi o potpuno besmislenom upitu, baš zato sada možemo mjeriti.

[Image: Screenshot_from_2013-10-31_141119.png]

700 upita u 30 dana ... zanimljiv broj Winking)

jako.sexy
31-10-2013, 06:02 PM
samo me zanimalo jeli moguće... i moguće je... rangirati blogger
da imam volje i vremena digo bi ga na prvo mjesto ...

Exdizajn

Find all posts by this user
31-10-2013, 06:34 PM
Naravno da je moguće rangirati Bloger. Za pojmove od 2-3k pretraga, bez neke konkurencije, mora izaći u vrh. Probao sam to X puta do sad. Čak štaviše, Bloger trpi sav krš od linkova.

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
31-10-2013, 06:44 PM
Dojmio me se vaš eksperiment i kad godaddy proradi pokušat ću napraviti isto sa 3 Hrvatske firme, jednoj je web trenutno u izradi jer je relativno nova, ali će biti jako dobar brend, a druge dvije su iz iste niše ali postoje 15-20 godina. Znači, bez ikakvih ulaganja, sa par tekstova i minimalnim brojem linkova cilj mi je doći u top 3, ili čak na vrh.

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
Send this user an email Find all posts by this user
31-10-2013, 11:36 PM
(31-10-2013 06:02 PM)Exdizajn Wrote:  samo me zanimalo jeli moguće... i moguće je... rangirati blogger
da imam volje i vremena digo bi ga na prvo mjesto ...

Ako ja ne bih ništa napravio, vjerojatno bi uspio. Ali ništa mene ne sprečava da odem na iste stranice na kojima si stavio linkove i napravim identičnu stvar.

Pravilo iz regatavanja je da kada si prvi, radiš isto što radi drugi, to je dovoljno da ostaneš prvi. Čini mi se da vrijedi i ovdje.

Ne vjerujem da poddomena na bloggeru daje neku veliku prednost, ali je optimiran i to je najčešće dovoljno kada je konkurencija sprčkani WP. Ali ovdje to nije slučaj.

Ali hvala na pomoći, ja sam iz ovoga izvukao vrlo korisne zaključke.

Inače, odlučio sam zatvoriti obrt i pronaći posao, a moj budući direktor mi je potvrdio da ga je upravo potpis "stručnjak za štikle" zaintrigirao.

Dakle, meni je cijela ova kampanja donijela znatnu korist. Nadam se da ćeš i ti pronaći nešto u tome.

jako.sexy
31-10-2013, 11:43 PM
podjeli svoje zaključke s svima...
mogao bih odraditi malo jači link building, dodati koji novi tekst i brijem da bi te srušio s trona...

bilo i zanimljivo da se još ekipe uključi ...

drago mi je da si našao posao i žao što si zatorio obrt..

Exdizajn

31-10-2013, 11:47 PM (This post was last modified: 31-10-2013 11:51 PM by adikcija.)
(31-10-2013 06:34 PM)aleksej Wrote:  Naravno da je moguće rangirati Bloger. Za pojmove od 2-3k pretraga, bez neke konkurencije, mora izaći u vrh. Probao sam to X puta do sad. Čak štaviše, Bloger trpi sav krš od linkova.

Ključno je "bez neke konkurencije". Ali imaš slučajeva da postoje samo dva "prava" konkurenta i hrpa smeća. Slučaj vrlo sličan ovome.

Ali mislim da je prava vrijednost ovog testa u tome da dva bitno različita pristupa daju slične rezultate na Google-u. No isto tako mi se čini da smo sada u točci (ili blizu) da je za daljnju borbu potrebno kopirati pristup protivnika.

Naravno, sam upit je jednako besmislen koliko je i bio. No, tko zna, možda će ga neki arheolog u dalekoj budućnosti "otkriti" i pokrenuti neku teroriju kako su ljudi već na početku 21. stoljeća imali stručnjake za štikle.
(31-10-2013 11:43 PM)Exdizajn Wrote:  podjeli svoje zaključke s svima...
mogao bih odraditi malo jači link building, dodati koji novi tekst i brijem da bi te srušio s trona...

bilo i zanimljivo da se još ekipe uključi ...

drago mi je da si našao posao i žao što si zatorio obrt..

Duga je priča s obrtom, otvorio sam ga u jednoj vrlo teškoj situaciji kao prelazno rješenje. Stvari su se riješile, ali taj period trebam ostaviti iza sebe.

jako.sexy
01-11-2013, 12:22 AM
(31-10-2013 11:36 PM)adikcija Wrote:  ...odlučio sam zatvoriti obrt i pronaći posao, a moj budući direktor mi je potvrdio da ga je upravo potpis "stručnjak za štikle" zaintrigirao.

I meni je žao što ovo čujem, Sorry ali iz stava tvog budućeg direktora ispada da je i tvoj novi posao vezan za internet marketing?
Ili to, ili je riječ o postolarskoj radnji gdje će stručnjak za štikle (konačno) biti kao doma? Smile

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
01-11-2013, 12:29 AM
(01-11-2013 12:22 AM)Kapetan Bačvica Wrote:  I meni je žao što ovo čujem, Sorry ali iz stava tvog budućeg direktora ispada da je i tvoj novi posao vezan za internet marketing?
Ili to, ili je riječ o postolarskoj radnji gdje će stručnjak za štikle (konačno) biti kao doma? Smile

Senior developer u Oglasniku.

jako.sexy
01-11-2013, 01:13 AM
Ispovijest jednog stručnjaka za štikle
Exdizajn je zamolio da podijelim zaključke. Ali prvo mali uvod. Početkom godine sam počeo raditi postojeće stranice Adikcije, sve skupa je bio jedan eksperiment koji mi je trebao pomoći da odlučim kamo dalje u poslovnom smislu.

Premda sam se do tada bio primarno fokusirao na poslovne aplikacije po mjeri, a webove radio više "usput", svi su bili vrlo uspješni na svojim područjima. U principu su ili bili prvi za ključne pite ili su imali veliki broj dolazaka pomoću efekta dugog repa. Ono, 100.000+ različitih upita na 500.000 dolazaka. Pri tome nikada nisam radio nikakav link building, minimalna prisutnost na društvenim mrežama.

Tako se pojavilo pitanje što zapravo radi od SEO priče. Odlučio sam prvo probati s "prvi na Googleu" i relativno sam lako došao na prvo mjesto bez ikakvih linkova. Slično je blo i s nizom drugih "sporednih" upita vezanih uz SEO. Ali za "SEO optimizacija" nisam daleko dogurao bez linkova. Za razliku od Exdizajnovog sajta.

E, sada, stručnjak za štikle. Adikcija nema linkova, ali se radi o sajtu sa sadržajem koji ima stvarnu vrijednost. No štikle nisu glavna tema. Na kraju krajeva, za upit "štikle" sam na drugoj stranici.

Exdizajnov blog na Bloggeru je sušta suprotnost. Tipični nišni sajt sa vrhunski odrađenim link buildingom. U ovome trenutku je Adikcija i dalje prva, ali razlika mi se čini minimalna i možda je samo pitanje dana (ili još pokojeg linka) da me prestigne ako ne počnem s link buildingom.

Uz to se pojavljuju još dva foruma u igri, Exdizajnov FB, moj Twitter, njegov Youtube ... sve su to sajtovi za koje svi znamo kako fnkcioniraju i kako ih Google vrednuje. Keyword je toliko neprirodan da nema (osim jednog) nikakvih sajtova na kojima se spominje, a da nema veze s nama.

Sve skupa se može smatrati eksperimentom u vrlo kontroliranim uvjetima.

Dakle, ako se složimo da je slučaj rubni, onda imamo poprilično jasnu sliku koja količina kvalitetnog link buildinga je potrebna da se izjednači sa sajtom koji je isključivo fokusiran na content, ali i tehnički dotjeran.

Moram priznati da sam nakon svih Pandi i Pingvina i Kolibrića očekivao da će Google prepoznati umjetni link building, što očigledno nije. Dakle, moj najvažniji zaključak je vezan uz to da se značaj linkova manje smanjio nego što sam mislio, a da je siva zona još uvijek poprilično široka.

Drugo, s obzirom da je Exdizajnov sajt super prošao na mojoj analizi, za teške ključne riječi je visoko pozicioniran, a nije da ima milijun linkova, očito zna dobro izabrati sajtove na koje postavlja linkove. Pa sam fino pogledao što i kako. I naučio ponešto. Posebno mi se svidio komentar na poslovni.hr.

Zapravo, sve skupa je nategnuto, ali prolazi ... očito je stvar daleko više u formulaciji teksta da prođe moderaciju nego u drugim stvarima koje sam smatrao bitnijim.

Ima još stvari, ali kasno je, možda nastavim sutra.

jako.sexy
Thanks given by (3): djetlic, Kapetan Bačvica, vandanic
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Nisam strucnjak pa pomozite milan93 4 7,664 11-06-2011 11:14 PM
Last Post: milan93

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)