Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Puno guest postova sa istog servera?
16-09-2013, 10:04 AM (This post was last modified: 16-09-2013 10:04 AM by djetlic.)
Puno guest postova sa istog servera?
Mogu dobiti guest postove sa 10ak meni vise ili manje relevantnih blogova koji inace bas ne daju guest postove i poprilicno su kvalitetni, ali svi se nalaze na istom serveru jer su svi od istog gazde. Dali ima kakvog negativnog utjecaja ako sa svih njih dobijem linkove na svoje siteove? Naravno, svaki link posebno 500+ rijeci clanak?

I sto se tice relevantnosti linkova, ako npr. imam site o tetovazama, i linkam sa siteova sa tetovazama to je ok, ali ako linkam sa sitea o zdravlju, dali je to ok? Po meni je dosta usko povezano jer lose izvedena tetovaza jako utjece na zdravlje (raznorazne infekcije i upale). Sto vi mislite?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
16-09-2013, 10:43 AM
RE: Puno guest postova sa istog servera?
I mene zanima odgovor na ovo pitanje. Nisam nikakav SEO stručnjak, ali ne vidim problem u ovom potezu. Jedino što bih ja lično uradio je da bih ravnomerno raspodelio tih 10 postova, a ne da se pojave u isti dan.

Hello there young padawan :)
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
16-09-2013, 11:16 AM
Na svetu postoje milioni ip adresa, i Vas blog linkuje 10 blogova sa iste, koliko je to prirodno ?

Ne znam sa cime da uporedim, ali recimo da u roku od mesec dana rucno zovete neke telefonske brojeve, svaki put razlicit broj, i svaki put da pogresite, i svaki put da taj pogresan broj bude broj od bivse devojke. Kao sto bi Vam ona verovala da je slucajno , tako ce i google.

Affiliate - za sajtove iz Srbije i Hrvatske
Zarada deljenjem slika
Wordpress Autoposter
16-09-2013, 12:19 PM
Ali čekaj sada - imam (u ovom slučaju) 10 blogova, svaki ima solidnu posećenost, originalan sadržaj, postoji već par godina i poseduje određenu reputaciju. Ja (ili moji autori) naiđemo na neki dobar sajt koji ima dosta resursa.

U roku od par meseci sa svojih deset blogova linkujem ka nekim resursima sa tog sajta jer se tu nalazi relevantan sadržaj za moju tematiku i članak. Šta je tu loše po tebi? Sasvim je prirodno valjda podeliti kvalitetan sadržaj i jedan sufisticiran algoritam kao što je onaj koji koristi Google valjda je u stanju da proceni da li je kontekst linka i sadržaja kvalitetan ili spam?

Možda Gugl ne bi davao tim linkovima ogromnu vrednost, ali ne vidim zašto misliš da bi to bilo neprirodno i kažnjivo? Možda je broj 10 preterivanje, ali recimo ja ovo radima sa 3 bloga i nešto nisam primetio da je to problem. U onom Web Master tools linkovi se pojave, doduše posle nekog dužeg vremena, a nikakve pande i pingvini mi nisu pravili probleme. Osim ovoga ta 3 bloga dovedu i par stotina posetilaca, lajkove i tvitove, kao i po neki komentar.

Deluje mi da se ljudi mnogo više brinu o tome šta će Gugl da misli, nego da kreiraju kvalitetan i relevantan sadržaj, da se povezuju sa ljudima iz branše i da dele i svoj, ali i tuđi sadržaj kao resurse ukoliko su oni kvalitetni. Opet, nisam nikakav SEO stručnjak, ali eto, to je neko moje skromno mišljenje zasnovano na praksi.

16-09-2013, 12:36 PM (This post was last modified: 16-09-2013 12:45 PM by freemind.)
Quote:Deluje mi da se ljudi mnogo više brinu o tome šta će Gugl da misli,

Sam si sebi odgovorio, sam autor ove teme upravo to radi, na silu zeli da stvori 10 vestackih linkova, i ne razmislja o kvalitetnom sadrzaju,koji bi se verovatno prirodno sherovao .

Quote:U roku od par meseci sa svojih deset blogova linkujem ka nekim resursima sa tog sajta jer se tu nalazi relevantan sadržaj za moju tematiku i članak. Šta je tu loše po tebi?

Lose je jer postoji statistika, da je njegov blog toliko popularan i da dnevno ima po 100-1000 deljenja, to bi mozda i bilo normalno, ali posto nema, jednostavno statisticki je nemoguce da si ti pozeleo da sa svih svojih 10 blogova podelis njegov sadrzaj .

Quote: a nikakve pande i pingvini mi nisu pravili probleme.

Tako su govorili mnogi i pre Pande. Ovo je tako prosto da mi nije jasno kako ne vidite problem, ako ti sada tako radis, to ne znaci da ces i sutra moci. Odnosno siguran sam da ces u sledecem ili mozda onom tamo update-u biti kaznjen. I onda ces postaviti temu ovde, sto me google ne voli ili slicno .
Ako se radi vestacki , treba tako uraditi, da zaista sve deluje full prirodno, od anchora, texta, izbora sajtova, relevantnosti... Simulirati ljudsko ponasanje.

Zarada deljenjem slika
Wordpress Autoposter
16-09-2013, 12:40 PM
(16-09-2013 12:36 PM)freemind Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Quote:Deluje mi da se ljudi mnogo više brinu o tome šta će Gugl da misli,

Sam si sebi odgovorio, sam autor ove teme upravo to radi, na silu zeli da stvori 10 vestackih linkova, i ne razmislja o kvalitetnom sadrzaju,koji bi se verovatno prirodno sherovao .

A fair point.

16-09-2013, 12:46 PM (This post was last modified: 16-09-2013 12:50 PM by Davor Bomestar.)
Google gleda C-Class IP i to je jedan od faktora. Svaki od glavnih alata za provjeru backlinkova vam daje podatak i sa koliko razlicitih C-Class IP-eva dobijate linkove jer to je jednostavno faktor. Nije vise dovoljno da je link sa nove/unique domene, nije dosta samo da je razlicit IP nego i razlicit C-Class IP. C-Class to bi bio onaj treci skup brojeva u IP-u. Obicno su websiteovi na istom serveru svi sa istim C-Class IP-em. Normalno da je lakse i jeftinije imat 1 server i na njega nabacat 200 websiteova sa razlicitim domenama nego da kupis 200 razlicitih servera sto je znatno teze za manipulirat.

Pojednostavljeno receno, pozeljno je izbjegavati takve linkove sa istog servera u vecim kolicinama. U praksi se moze dogodit da se poklopi tu i tamo neki website da su na istom C-class IP-u. Npr. mnogo ljudi koristi top 3-4 hosting firme pa se neki put dogodi da vas hosting firma smjesti na isti hosting sa jos nekim drugim websiteom. Ali u praksi nije to cesto jer je puno hosting firmi, puno servera i puno IP-eva tako da nisu velike sanse da ce se velik broj linkova poklopit da su sa istog IP-a.

Ako imas dosta ostalih linkova pa sada iskoristis ovih 10 vjerojatno nece biti neke vece stete, ali ako to ponovis jos par puta Google bi mogao ustanovit da se radi o nekoj blog mrezi napravljenoj samo za linkove i manipulacijiu rankinga i u tom slucaju mozes dobit penalty ili u boljem slucaju Google ti samo ne racuna te linkove.

Moj savjet, ako su stvarno dobri websiteovi (a cim ih je više na istom serveru osobno mi stvara odredjenu sumnju) onda uzmi par linkova i idi dalje.

Sto se tice relevantnosti. Uvijek tezi da ti linkovi budu sa relelvantnijih websiteova. Ako vec website nije relevantan onda makar tekst/stranica s kojeg dobijas link da je relelvantna. Znaci ako objavljujes guest post o tetovazama na health blogu nemoj slagati tekst o zdravlju ili tetovazama nego napisi tekst koji spaja te teme npr. "Dali tetoviranje moze utjecati na vase zdravlje?".
Iako, niti nerelevantan link nece biti problem ako ti bas nisu svi linkovi na websiteu sa nerelevantnih stranica.

Isto, sad cu samo ultrabrzinski objasnit koncept jer planiram kad nadjem vremena slozit 1 duzi tekst o SEO-u i gradnji linkova u 2013/2014+ ali za sada cisto dodatni info. Kada gradis linkove, gledaj uvijek da imas na vlastitom websiteu nesto vrlo kvalitetno sto je vrijedno linkanja tj. linkbait/linkabilan sadrzaj. Takav sadrzaj onda linkaj unutar tog guest posta. A link prema tom svom korisnom sadrzaju "zamaskiraj" sa dodatnih 5-10 linkova unutar teksta prema korisnim tekstovima na netu. Na taj nacin dobijate relevantnost, deep linkove, kontekstualne (unutar sadrzaja) linkove, linkove koji ne djeluju kao manipulacija nego je umetnut u tekst jer zaista linka na nesto korisno.

Tako da prije pocetka bilo kakve link building kampanje pobrinite se da je prvo vas website dobar i vrijedan linkanja. Po koracima to bi islo ovako nesto:

1 - Slozite dizajn, strukturu i ostale elemente na websiteu da se stice dojam visoko kvalitetnog websitea/bloga. About us/me, social elementi i slicne stvari doprinose percepciji kvalitete websitea.
2 - Napisite barem 1 dugacki "vodič" vezan uz temu koju pokrivate na websiteu. Ovako nesto:
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Stvar je sto vecina ljudi/websiteova ne ulozi potreban trud i resurse da to odradi ovaj dio posla tako da u skoro svakoj nichi mozete napraviti ovako neki "beginners guide" ili "ultimate guide" i sl.

3. Razmislite teme GP-ova koje spajaju temu/nichu ciljanog bloga gdje zelite objaviti tekst i temu vašeg vodica. Uvijek se tema nekako moze prilagodit da bi u nju mogli "prirodno" umetnuti link. Bitno je shvatit da linkovi nisu loši, nezeljeni. Linkovi sami po sebi doprinose i dizu kvalitetu nekog teksta. Ja sam tu gore na tocki 2. stavio linkove prema 2 vodica kao primjera i samim time je ovaj moj post malo kvalitetniji jer daje konkretne primjere. Tako da treba izbiti iz glave da su linkovi nesto lose ili spammy. Ali bitno je shvatit da linkanje na nešto LOŠE jeste spammy i nepozeljno. Tako da izradom neceg zaista kvalitetnog "linkabilnog" kada vi postavljate linkove prema tome unutar svojih guestpostova, forum postova, blog komentara onda to vise nije spamanje vec doprinos kvalitete samog clanka, teksta, posta.

4. Krenite guest bloggat (guestpostat) i koristite sve one standardne stvari koje su bitne za guest blogganje a to je da djelujete ne kao neki indijski spamer nego kao bloger koji je zainteresiran za "networkanje" sa drugim blogerima, koji zeli ne guest bloggat za linkove nego za stvaranje imena (branda), dobijanje posjete i pruzanje citateljima bloga nesto kvalitetno za citanje.

Malo sam pobjegao sa teme ali vjerujem da ce biti od koristi i ovo dok ne nadjem vremena za kvalitetnije pokrit ovu temu i srodne stvari.
16-09-2013, 01:00 PM
Quote:Ako imas dosta ostalih linkova pa sada iskoristis ovih 10 vjerojatno nece biti neke vece stete

Da, samo je pitanje sta znaci "dosta" . Ovo je tako pipavo, i tako mi deluje rizicno, da jednostavno ne znam koliko treba da imas linkova da se usudis da radis to na nekom svom jakom sajtu . Ako vec imas dosta prirodnih linkova, toliko energije pa i novca, bolje uloziti u kreiranje novog virala i kvalitetnijeg texta.

Zarada deljenjem slika
Wordpress Autoposter
16-09-2013, 04:05 PM
(16-09-2013 12:46 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Malo sam pobjegao sa teme ali vjerujem da ce biti od koristi i ovo dok ne nadjem vremena za kvalitetnije pokrit ovu temu i srodne stvari.

Fakat si dobro objasnio.

Glavna fora u SEO je da se ne pitaš što će Google nego da se pitaš kako stvoriti dodtanu vrijednost (potencijalnim) posjetiteljima. Kad to dobro radiš Google uvijek dobro misli. Zato i je Google.

jako.sexy
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Tommmy
17-09-2013, 05:57 PM (This post was last modified: 17-09-2013 06:01 PM by Davor Bomestar.)
(16-09-2013 04:05 PM)adikcija Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(16-09-2013 12:46 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Malo sam pobjegao sa teme ali vjerujem da ce biti od koristi i ovo dok ne nadjem vremena za kvalitetnije pokrit ovu temu i srodne stvari.

Fakat si dobro objasnio.

Glavna fora u SEO je da se ne pitaš što će Google nego da se pitaš kako stvoriti dodtanu vrijednost (potencijalnim) posjetiteljima. Kad to dobro radiš Google uvijek dobro misli. Zato i je Google.

A kad sam se vec zapisao po forumu da odgovorim na ovaj post.

Mislim da ovo sto ti kazes adikcija da nije los savjet ali osobno mislim da je malo nepotpun. Nisu bas stvari tako jednostavne. Google je robot tj. program i kao takav ima mane pa i mi ljudi imamo mane. To je neka filozofija kojoj treba tezit "radi dobro npr. slozi dobar sadrzaj i bolje ces prolazit kod Googlea" ali isto tako ako samo o tome ovisis smatram da nije dovoljno.

Kao sto kazu, dobar proizvod ne treba marketing nego ce se sam ispromovirat. To naprosto nije istina. Ako imas dobar proizvod i drzis ga u podrumu skrivenog svijet nece cut za njega. Tonu je dobrih proizvoda koji su propali zbog toga jer nisu imali dobar marketing i promociju.

Stvar je kada imas dobar website, dobar sadrzaj onda imas dobru osnovu za daljnju promociju.

Kad kazu "If you build good content, they will come" jednostavno to ne stoji. Svaki iskusniji SEO ili internet marketer zna da dobrom sadrzaju treba dobra promocija. To bi u principu bila moja 4 tocka u proslom postu.

Tako da bi mogli ukratko objasnit, slozi dobar website, slozi odlican i vrhunski sadrzaj i onda sva ona daljnja promocija websitea na stvarno razne i nebrojene nacine ce biti moguca ili puno laksa, prirodnija, kvalitetnija nego kada to nemas.

A sto se tice Googlea i rada za njega. Pa ja uvijek mislim da je bolje kada jednostavno znas vise. Kada znas kako nesto utjece na Google onda vrlo slicne stvari sa malim "prilagodbama" radit bolje pa ce imat utjecaja i na Google. Npr. forum marketing. Osobno, iako sam preko ovog naseg foruma sklopio neke poslove, zaposlio neke radnike, sklopio puno kontakata i poznanstava nisam nikad sagledao na to iz sire perspektive da je to prakticki bio vrsta forum marketinga. E sad, ciljani forum marketing nekome moze donijeti milijune dolara zarade. Doslovno znam za primjere ljudi koji su se specijalizirali u nekim nichama, fokusirali se samo na forum marketing, dobili milijune posjeta putem forum marketinga i zaradjivali ogromne pare.

E sad, ti radis forum marketing. Nisi se registrirao na forum da uvalis neki link u potpis ili profil nego si kvalitetan clan koji doprinosi. I onda u jednoj od svojih rasprava unutar posta stavis link prema nekom od postova na tvom blogu koj doprinose raspravi. Takav link ne samo da je relevantan za raspravu te samim time koristan za forum citatelje ali isto tako moze biti koristan za SEO. Zasto bi Google takav link smatrao losim? Mozda mu ne daje vrijednost kao linku sa nytimes.com ali svejedno smatram da kada je deep link, kontekstualni (unutar teksta), prirodni anchor, sa moderiranog foruma, domene koja ima solidan domain authority itd. i najbitnije da je link prema nekom kvalitetnom sadrzaju (djeluje kao da je zasluzen) da onda Google daje vrijednost takvom linku. POGOTOVO sada kada smo ustanovili da Google zna detektirat autora (slicica od G+ profila uz postove sa foruma).

Tako da u ovom primjeru se pokazuje da netko tko razumije kako Google funkcionira moze ucinit male prilagodbe svojoj forum marketing strategiji ciji cilj jeste primarno brandiranje na forumima i dobivanje direktne tj. refferal posjete s tih foruma, ali isto tako osoba koja to radi moze imati dodatni benefit i za Google.

Ako na to dodas da netko tko to radi dobro razumije koncepte kao sto su niche marketing, odabir keyworda, longtail koncept i onda sve ovo o cemu pricamo je dodatno korisnije jer je primjenjeno na pravi nacin.

Osobno smatram da ce kroz par godina najvaznija SEO i IM djelatnost zapravo biti project managment (iskusne osobe koje razumiju "how stuff works" na visoj razini). SEO polako postaje beskoristan ako nije integriran sa ostalim marketing i promocijskim strategijama tako da ce pojedini elementi internet marketinga biti beskorisni jer ce ih mnogi znati odradjivati ali samo oni koji ce znati poslozit te iste elemente i od istih tih stvari ce dobit 100 put vecu korist i efekt jer ce ih pravilno upotrijebiti.
17-09-2013, 07:46 PM (This post was last modified: 19-09-2013 11:03 PM by Igor Tomić.)
(16-09-2013 10:04 AM)djetlic Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Mogu dobiti guest postove sa 10ak meni vise ili manje relevantnih blogova koji inace bas ne daju guest postove i poprilicno su kvalitetni, ali svi se nalaze na istom serveru jer su svi od istog gazde. Dali ima kakvog negativnog utjecaja ako sa svih njih dobijem linkove na svoje siteove? Naravno, svaki link posebno 500+ rijeci clanak?

My 0.02$ - ovo se u praksi teško poklapa i smrdi na spam.

Ima izuzetaka, na primer u travel niši, gde zaista ima mreža sajtova, ali je ona potpuno transparentna, a sajtovi su veliki, svi su deo istog branda i verujem da je svaki na svom serveru (u svakom slučaju svaki ima zaseban C-Class IP).

Npr. jedan se bavi samo Australijom, drugi Velikom Britanijom, treći...

ALI, evo neke osnove kako na brzaka proceniti da li je sajt kvalitetan:
    1.
  • Pogledaj About US; red flag je ako tu ne piše skoro ništa, ili stoji samo tipa: ovo je super imba sajt na kojem možete saznati sve o ... house remodeling, travel destinacijama, o insurance ili taxes itd...

2.
  • Pogledaj Contact US - obavezno ako je firma mora biti adresa, telefon, ako je pojedinac i linkovi ka aktivnim social media profilima su ok (e sad tu treba proceniti da li je u pitanju "persona" ili prava osoba, uglavnom nije teško). Ove kontakt informacije nisu baš uvek u contact us ili about us, pogledaj malo po sajtu.

Uglavnom, red flag je ako imaju samo ono klasično polje za kontakt, i ništa više. Generalno, ako about us i contact us deluju spammy, u 99% slučajeva tu neću postovati. Uvek ima izuzetaka.

3.
  • Pogledaj whois. Kada neko kupi domen, kada se menja hosting (tj. DNS) onda se domena "updateuje". U whois ti piše kada je zadnji put domena updateovana. Što duže nije, to bolje. Spameri često kupe domene sa fake ili čak i pravim PR, pa prodaju guest postove, ali često ih baš whois oda;

4.
  • Pogledaj Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. - Wayback Machiene; tu vidiš snapshots iliti slike kako je sajt izgledao pre i kako izgleda sada. Ako je domena "updateovana" (vidi prethodnu tačku) u poslednjih recimo 6 meseci, obavezno pogledaj kako je sajt izgledao pre toga. Ako je novi vlasnik u pitanju, 99% će sajt izgledati potpuno drugačije, a neretko će da obrađuje totalno drugačiju tematiku.

Možeš da pogledaš i stranicu koju google ima u keš memoriji i vidiš da li su jednake.

5.
  • Uradi query site:www.ime-sajta.com da vidiš koje stranice je Google indeksirao.

6.
  • Pregledaj linkove i anchore. Ako su anchori komercijalni, spammy - tipa "best hotel in Dubai" ili "cheapest used cars" ili "dental care in new york", 99% da su tu zbog SEO = red flag.

7.
  • Dodatno oko anchora i linkova - ako je samo jedan link u svakom postu, pa da li može da se da bolji signal google-u da sajt želi penal. Smile Jednostavno to nije prirodno, stoga izbegavajte, iako ima sajtova koji su kvalitetni a imaju samo po jedan link u svakom postu.

Ne želim reći da nije ok imati samo jedan link u postu. Ako se ne varam ja sam u ovom svom odgovoru stavio samo jedan link npr. Ali nije prirodno u SVAKOM postu imati jedan, i samo jedan, ili eventualno dva linka. Nekada imate pet, nekada ni jedan.

8.
  • Dodatno oko linkova - vidi da li imaju blogroll ili mesto gde linkaju ka "kvalitetnom" sadržaju, ili nešto tipa "our recommended sites". Ako sajtovi linkaju ka drugim nekvalitetnim sajtovima ili je webmaster prodalo linkove, ili je u pitanju link exchange. Loše je u oba slučaja. Pogotovo ako su spammy anchori. Ko je lud da dobrovoljno linka ka nekom levom sajtu koji ne nudi nikakvu vrednost.

9.
  • Backlink search - mislim da ovde nema šta da se doda. Ko linkuje ka tom sajtu i na koji način (kontekstualni link, blogroll, autor bio, forum potpis ili profil, itd...). Pretraga putem Moz OSE, MajesticSEO, ahrefs, SEO Spyglass ili čime god već želite.

10.
  • Izgled sajta... posle malo prakse u 9 od 10 slučajeva ćeš samo na osnovu izgleda homepaga proceniti da li je sajt kvalitetan ili ne. To ne znači da treba biti lenj i zanemariti ostale iteme sa liste, jer izgled zna da zavara.

Cela ova provera trebala bi da se uradi za manje od 10 min, i to pod uslovom da sajt posle pregleda contact us i about us i dalje deluje autentično (jer ako ne deluje, nema smisla proveravati dalje i gubiti vreme).

Eto, nadam se da nisam nešto zaboravio, al to je manje više to.
Thanks given by (2): freemind, Davor Bomestar
17-09-2013, 08:17 PM (This post was last modified: 17-09-2013 08:31 PM by Igor Tomić.)
Druga tema, pa mislim da je zbog preglednosti bolje da pišem u zasebnom odgovoru.

(16-09-2013 12:46 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Stvar je sto vecina ljudi/websiteova ne ulozi potreban trud i resurse da to odradi ovaj dio posla tako da u skoro svakoj nichi mozete napraviti ovako neki "beginners guide" ili "ultimate guide" i sl.

Samo bih dodao da kvalitetan sadržaj ne moraju biti How To ili Ultimate Guide, već to mogu biti i kvalitetne slike, infografici ili kombinacija slika+tekst - recimo ovako nešto, gde ima i teksta ali i lepih slika: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

E sada zamislite da su još i te slike vaše vlasništvo. Ljudi će ih skoro sigurno koristiti u svojim postovima. Dovoljno je jednom mesečno uraditi reverse image search u google-u i kontaktirati kvalitetnije sajtove da slobodno i dalje koriste sliku, ali da dodaju atribuciju u vidu linka ka vašem sajtu.

(16-09-2013 12:46 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 4. Krenite guest bloggat (guestpostat) i koristite sve one standardne stvari koje su bitne za guest blogganje a to je da djelujete ne kao neki indijski spamer nego kao bloger koji je zainteresiran za "networkanje" sa drugim blogerima, koji zeli ne guest bloggat za linkove nego za stvaranje imena (branda), dobijanje posjete i pruzanje citateljima bloga nesto kvalitetno za citanje.

Proći kao neki blogger ili neki pisac koji želi da izgradi svoje ime je mnogo lakše kada imate kvalitetne resurse na koje možete linkate, onakve o kavkima je Davor govorio, ili koje sam ja spomenuo.

Npr. već par puta sam uspeo dobiti guest post sa kontekstualnim linkom ka klijentu na sajtovima koji generalno ne primaju linkove komercijalnih firmi ili ih dozvoljavalju u author bio. Kontekstualni link (u okviru članka) dobio sam samo zato što je link u članku toliko prirodan da im je jednostavno prošao pored radara. Drugim rečima savršeno se uklapa u kontekst teksta, isto kao i link ka Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. iz mog prethodnog posta u ovoj temi, ovog posta iznad, pod 4.

Malo opširnije mišljenje sam već dao na ovu temu: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
17-09-2013, 08:20 PM (This post was last modified: 17-09-2013 08:21 PM by adikcija.)
(17-09-2013 05:57 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Mislim da ovo sto ti kazes adikcija da nije los savjet ali osobno mislim da je malo nepotpun. Nisu bas stvari tako jednostavne.

Možda da preformuliram:
Kako ću ja, zajedno sa ovom forumom i Googleom stvoriti veću vrijednost od konkurencije za potencijalnog posjetitelja?

Google nije cilj, nego je alat, kao i ovaj forum.

Ali, površno sam se izrazio i drago mi je da si me nadopunio i ispravio.

BTW, Baš si se lijepo raspisao :>

jako.sexy
06-11-2013, 09:56 PM
Cool RE: Puno guest postova sa istog servera?
(17-09-2013 07:46 PM)Igor Tomić Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ...Kada neko kupi domen, kada se menja hosting (tj. DNS) onda se domena "updateuje". U whois ti piše kada je zadnji put domena updateovana. Što duže nije, to bolje. Spameri često kupe domene sa fake ili čak i pravim PR, pa prodaju guest postove...

Znači li ovo da se može dogoditi i problem ako se jednostavno prebacuješ na novi hosting?
Pitam to iz jako konkretnog razloga; baš mi tako nešto izgleda sa jednom mojom domenom koja se ponaša tako kao da je (opet) upala u neki sandbox Sorry a stara je nekoliko godina?
Ako je novi hosting razlog, pa dobro... uh. Smile

@Igor Tomić - molio bih posebno (i) tvoje mišljenje, ali svi ste dobrodošli, jasno. Hvala.

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Popis guest posting sajtova mali_ri 21 6,344 30-07-2017 02:48 AM
Last Post: freeall
  Guest bloging ponuda/potražnja 1kvota1 5 3,959 29-04-2014 04:11 PM
Last Post: Igor Tomić
  Matt Cutts - The decay and fall of guest blogging for SEO failey 1 1,704 03-03-2014 06:52 PM
Last Post: Sceko
  Link Building sa Guest Postovima - Kompletan Vodič Davor Bomestar 21 7,723 29-09-2013 12:44 PM
Last Post: JelenaM
  Pišem Guest postove blaz1988 2 2,356 27-01-2013 05:04 PM
Last Post: blaz1988
  Zanimljivi Link Building i Guest posting linkovi za citat Davor Bomestar 21 8,116 25-01-2013 12:37 AM
Last Post: Maslesha
  Guest Blogging Strategije - Whiteboard Friday by SEOmoz Davor Bomestar 11 3,239 18-10-2012 12:57 PM
Last Post: Davor Bomestar
  Guest posting kao SEO strategija koja će funkcionirati i u budućnosti Davor Bomestar 1 3,578 02-04-2012 08:36 PM
Last Post: Davor Bomestar

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)