Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koje društvene mreže utječu na SEO ?
13-08-2013, 02:37 PM (This post was last modified: 22-02-2014 03:35 PM by Davor Bomestar.)
Koje društvene mreže utječu na SEO ?
Koliko rangiranje stranice ovisi o linkovima sa drustvenih mreza? Vidim da mi neki konkurenti imaju samo linkove sa drustvenih mreza i od prije tjedan dana svi oni su u top 10, a mene nema nigdje. Moram napomenuti da su to sve spamerske stranice koje vecinom dijele hakirane racune za sve i svasta i w.are.z forumi, svi bez ikakvih korisnih clanaka i ne ciljaju na taj kw, on im se usput spominje. Koje mreze koristiti? FB, twitter, g+? Na koji nacin graditi te linkove? Napraviti za svaku stranicu fan page, pa lajkati taj page, ili staviti like button na web stranicu pa se lajka ta stranica? Isto pitanje za druge mreze.

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
13-08-2013, 09:55 PM
RE: Drustvene mreze i SEO?
Ima tema ispod tvoje od mene u ovom podforumu gdje sam ja pitao nešto slično. Možda na nekoj razini i je važno radi SEO, ali više je važno radi toga što će ljudi koji lajkaju ti page ili šta već ne, primati update-e od stranice kada postaviš nešto novo i tako se ponovno vraćati. To bi značilo kao returning visitor, a najvjerovatnije i returning visitor se gleda za SEO.

Netko je spomenu u mojoj temi da na društvenim mrežama je dobro bit zato što dok imaš fan page sa puno followera, nisi toliko ovisan o Google-u i njegovim panda i penguin updatima. Na promet sa društvenih mreža može uvijek računat.

Ja sam aktivan na YouTube-u i Facebook-u. Twitter i Google+ nemam pojma kak postavit, mada bi vjerovatno trebo, neda mi se. YouTube je super jer u komentare možeš stavit backlinkove. Najverovatnije su no-follow i ne utječu na SEO, mada nisam siguran jer se YouTube pojavljuje kao domena u Webmaster Toolsima, ali više je zanimljivo radi prometa kojeg dobiješ sa postavljenij videa.

Probaj i vidi. Ja imam postavljen Facebook page, i složeno preko jetpack plugina u wordpressu tako da automatski šalje update na facebook page kad postavim novi post. Ne moram ni otvarat fejs samo u slučaju krize, ma milina. Od par fanova šta imam čak dobijem par visitora, a tko zna kak će bit u buduće kad/ako će mi stranica biti popularnija.

e sad ga više ne znam.....
Thanks given by (1): djetlic
13-08-2013, 10:30 PM
Ovo je moja teorija i misljenje a netko drugi mozda ima neko drugo.

Google svakako prati social signale. Logika je vrlo jednostavna, pa zasto nebi? Zasto bi koristio 1 podatak da utvrdis sta je dobro ako mozes sa 300 podataka utvrdit puno bolje. Tako je i sa Googleom. Ako mogu pratit social signale onda ce sigurno pratit a vjerujemo da imaju resursa da mogu. Osim toga, to je vec stara tema i Google sigurno na neki nacin prati te stvari.

Osim toga vjerujem da Google prati i brand signale i ponasanje korisnika na websiteu i mnoge druge stvari. Kada sve to stavis na hrpu, onda utjecaj linkova jest bitan i biti ce sigurno jos neko vrijeme ali postotak koliko samo linkovi utjecu se smanjuje a Google postaje i bolji u detektiranju kojim linkovima vise vjerovat, koje potpuno ignorirat a koji cak mogu biti stetni.

Danas sam poceo citat jednu knjigu i na pocetku autor dobro kaze, jedino je jedna stvar sigurna sto se nece mjenjat na internet trazilicama, a to je da ce one uvijek gledat kako poboljsat iskustvo za korisnike, a to znaci da ce uvijek gledat kako otezavat manipuliranje rezultata.

Kada stvari tako postavimo, onda ispada da je isplativije radit nesto vrlo u skladu s onime sta Google trazi i onda optimizirat/maximizirat taj poslovni model nego konstantno biti korak iza i pokusat "fejkat" linkove, social signale, brand signale i sl. Drugim rjecima, dugorocno gledano bolje je zaradit i zasluzit social signale, brand signale, imat nesto linkabilno pa recimo (uz manje poticaje i promociju) zaradit linkove prema tome nego sve vise forsirat ono sto je funkcioniralo nekada.

Posao koji moja firma sada radi za klijente se ne svodi da sagradimo sto vise linkova nego jednostavno gledamo pomoci klijentima izraditi poslovni model koji ce maksimizirat korist sa internet trazilica ali i opcenito na internetu.

One glupave rasprave dali SEO ili Content? (http://moz.com/blog/seos-dilemma-link-bu...ard-friday ) mislim da stvarno nemaju smisla vise. Manje vise sve SEO i Link Building metode se danas zasnivaju na izradi kvalitetnog sadrzaja. A sadrzaj bez RAZNIH VRSTA promocije nece biti sam od sebe procitan.

Kao sto Rand kaze ovdje:
http://moz.com/rand/googles-updated-seo-...t-correct/

The web is not “build it and they will come.” The web is “build something amazing, iterate and improve it relentlessly, and be prepared to market the heck out of it.”

Mislim da je SEO vec sada a u buducnosti ce biti jos vise integriran uz ostale vrste internet marketinga i promocije. S time da Google sada vec prati toliko razlicitih signala da postaje nemoguce ih vise sve fejkat, emulirat i pratit, tako da na kraju price za DUGOROCAN uspjen na trazilicama se isplati vise jednostavno izraditi fantastican website sa hrpom fantasticnog sadrzaja i onda se bacit u promociju.

Naravno, uvijek postoje izuzetci i uvijek ce se naci da ce neki spammy website u jednom trenutku rangirati, pitanje je samo koliko dugo. Ako ste se ispraksirali u izradi malih websiteova koje mozete brzo rangirat onda super, radite na tome ali obavezno shvatite da je to kratkotrajna metoda kako se nebi prije ili kasnije razocarali. Ako ovi neki w@re.z sajtovi rangiraju sada ne znaci da ce dugorocno rangirat.

Moj savjet je da ako imas ozbiljan projekt baci se u ozbiljan marketing: http://www.socialmediaexaminer.com/ je ja mislim najbolji blog za Social Media Marketing pa bi savjetovao da ga se proucava, ali to je dugorocan SMM za dugorocne projekte a ne kako nesto nabrzake smuljat na fejsu i sl.

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
15-08-2013, 11:14 PM (This post was last modified: 15-08-2013 11:23 PM by djetlic.)
Napravio sam fan page, i stavio like box na site, pa me zanima kak na FBu napraviti anchor text? Probao sam jedno 5 načina koje sam izgooglao, ali ništa ne radi.

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
16-08-2013, 11:11 AM
(15-08-2013 11:14 PM)djetlic Wrote:  Napravio sam fan page, i stavio like box na site, pa me zanima kak na FBu napraviti anchor text? Probao sam jedno 5 načina koje sam izgooglao, ali ništa ne radi.

Šta će ti anchor tekstovi na fejsu? I na drugim sajtovima najbolje je graditi linkove bez anchor tekstova.

30-10-2013, 11:41 PM
Zbog Facebooka i G plusa sam izgleda izgubio poziciju. Kako privuci facebook i google plus lajkove?
17-01-2014, 03:07 PM (This post was last modified: 17-01-2014 03:25 PM by anarchox.)
Čitam da je na osnovu najnovijih studija zaključeno, da Facebook angažmani nemaju nikakav uticaj na indexiranje, SEO niti na SERP.
Iako bi tehnički bilo izvedivo da Google botovi "njuše" FB lajkove i šerove na websajtu, to nije slučaj. Razlog: Nizak Trust faktor.
Visok stepen odnosno mogućnost manipulacije, što kod "klasičnih" linkova npr. nije slučaj. Google zna koji je link kvalitetan a koji spam,
ali ne zna koji FB profil je pravi, a koji fake. Prema tome su FB aktivnosti izgubile na značenju - iako je u prošlosti možda drugačije izgledalo.
Činjenica je i da se ranking faktori više (stotina) puta godišnje dopunjavaju i mijenjaju.

To je ono o čemu sam govorio u jednoj drugoj raspravi - bilo bi naivno od Googla da ozbiljno shvata (sve) social media signale,
iz čistog razloga što se njima lako da manipulisati. Malo je tema škakljiva, i ne treba se pogrešno protumačiti. Social signali sigurno
su jedan od barem 200 faktora koji utiču na rangiranje, ali je njihov uticaj dakle 1/200. Nije ta matematika baš tako prosta, ali eto.

Ovdje naravno govorim samo o Facebook aktivnostima, ne o društvenim mrežama općenito.

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
18-04-2014, 10:24 PM
RE: Koje društvene mreže utječu na SEO ?
Tumblr je veoma jak i ima utjecaj. Neki Tumblr blogovi imaju ćak i PR3.
24-04-2014, 10:25 PM
Mene zanima ako ja imam web sajt i sad postam novi article na 20 ak društvenih mreža tipa facebook, twitter, plurk,stumbleupon,pinterest itd te na youtube, dailymotion u description da li se to smatra kao duplicate content?
Find all posts by this user
25-04-2014, 12:28 AM
Ja takodjer mislim da je Facebook i njegova vaznost bila aktuelna pri samom njegovom boomu, a da sada utjecaj Facebooka, shareanje i likeanje minimalno utjecu na ranking stranice u Googleu. To je ok za, ajmo tako reci, privuci neku posjetu, ali samo za to i nista drugo. A kao "staromodan" webmaster, puno vise vjerujem posjetama s Googlea, nego sa Fejsa.

Best Juicers In 2019
Super Mario Igre
Bose Solo 5 Review
Fireboy And Watergirl
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Lista svih Google Circles (Krugova) koje korisnik ima VWolf 0 1,774 25-02-2014 04:47 PM
Last Post: VWolf
  Društvene mreže za Poslovni svijet Davor Bomestar 0 2,188 06-02-2010 07:38 PM
Last Post: Davor Bomestar

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)