Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Placanje porez od zarade
» Placanje porez od zarade
10-08-2013, 05:21 PM
Placanje porez od zarade
Nisam znala gde da stavim temu, ako treba prebacite je gde joj je mesto Smile
Zanima me placanje porez od zarade na internetu.
Vecina zemja imaju dogovor za izbegavanje duplo oporezivanje tako da ako primer, mene isplacuje neko iz USA i platim tamo porez, nema potrebe da placam porez i u moju zemju.
Kako to ide?
Jel moze neko ko zna da mi objasni, jer ne zelim da me tu gone zbog zatajavanje poreza Smile
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
10-08-2013, 06:42 PM
RE: Placanje porez od zarade
Bilo je dosta tema što se tiče poreza. Evo jedna moja:
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Kao što vidiš, ja sam bio u poreznoj, čak dvije porezne, i tek sam u drugoj uspio naći nekog tko mi je znao objasnit da za sada porezna valjda nema profita/želje/znanja da online zaradu krene oporezovat. Mada kak je kod nas u Hrv Linić kreno, šta se nema dugo dogodilo na cipru gdje se država pogostila štednjom građana, nikad ne znaš šta će bit.

Moj savjet ti je da ako su neki mali iznosi u pitanju, do recimo 1000$ mjesečno, nećeš imati problema, bar ja nemam u Hrv. Ima još dosta tema o porezu u ovom podforumu:
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Možeš i opalit jedan search i izbacit će ti dosta rezultata na tu temu.

U biti samo zarađivaj, kome bu trebo novac, bu te tražio....

e sad ga više ne znam.....
Thanks given by (2): Raymond, miamia005
10-08-2013, 10:20 PM
Hvala ti puno na odgovora i na linkove.
Ne bih da me one traze pa da me oporeze i sa neku kaznu Smile
10-08-2013, 11:57 PM
(10-08-2013 10:20 PM)miamia005 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Hvala ti puno na odgovora i na linkove.
Ne bih da me one traze pa da me oporeze i sa neku kaznu Smile

Kazna za utaju poreza ti je min 10 godina Taunt

U životu je važno imati cilj prema kojem se ide..... Možda ste pogrešili put i sredstvo kojim ste pošli, ali uvek ima i drugih puteva i načina da se do cilja dođe..... Važno je ne odustati...
Find all posts by this user
12-08-2013, 02:32 PM (This post was last modified: 12-08-2013 02:40 PM by Davor Bomestar.)
Ovak, nas forum se fokusira na internet zaradu a ne knjigovodstvene/racunovodstvene i porezne zakone. Stvar je da mi ovdje pokrivamo podrucje vise zemalja. Hrvatska, Srbija, BiH i Crna gora. Svaka zemlja ima vlastite zakone tako da se zakoni drasticno razlikuju. Nacin kako pokrenut dobar blog ili website je isti za gradjane svih tih zemalja ali porezni zakoni nisu. Zbog toga odmah u startu ovaj nas forum je lose mjeseto za trazenje takvih savjeta.

Osim tog razloga, ja osobno se trudim da izbjegavamo raspravu o tim temama jer nemamo dovoljno strucnih osoba, a ako cemo ici striktno po zakonu odgovori vam se nece svidjet. Stvar je da ne postoji "internet zarada". Postoji samo uplata iz inomeznstva, sto se u HR vodi kao "drugi dohodak" i tocno postoji propisano kakvi se porezi tada placaju. Znaci ako cemo ici striktno po zakonu svaka inozemna uplata (osim nekih za koje vrijede izuzetci) bi sami trebali otic i platit poreze. Izbjegavanje dvostrukog oporezivanja npr. sa Amerikom Hrvatska nema ali to nije ni bitno jer to nema veze s ovim slucajem. U ovom slucaju ti placas svojoj drzavi doprinose na tu uplatu. Ono sto drugi placaju kroz placu kad su redovito prijavljeni, to se ovdje placa kao % na uplatu.

Stvar je isto sto u praxi vecina stvari ne funkcionira. Netko dobije desetke tisuca dolara uplate pa nemaju problema a netko sa uplatom od 100 dolara se muci dali da plati porez. Odgovor na to dali cete ici 100% po zakonu ili cete riskirat vam ne moze i ne smije dati nitko ovdje na forumu. Ovdje na forumu imamo pravilo da nitko nikoga ne smije poticati na krsenje zakona. Tako da ako ti netko kaze da NE platis porez taj bi mogao dobit ban na forumu.
Tako da Failey, lijepo je pomagat kolegama ali pazi da ne krsis pravila foruma. Zakon (a ne porezna) svakako propisuje oporezivanje ovih stvari, e sad dali porezna slabo kontrolira te manje uplate to je sada druga pricat.

Ja preporucam da se informirate na relelvantnim mjestima kod poreznik savjetnika, lokalnoj poreznoj upravi za svoju zemlju i sl.. Ali napomena, ja imam firmu i sve vodim preko nje, mogu vam reci da porezna upravo cesto zna najmanje o zakonima koje provode a zakoni su pisani da je nemoguce 100% poslovati po zakonu jer cesto 2 razlicita zakona daju potpuno oprecne podatke. Cesto najvise komplikacija imaju oni koji zele poslovati skroz regularno. Ja bas zbog tog problema razmisljam da preselim/otvorim drugu firmu u USA jer u HR su zakoni svi li-la i onda sve ovisi o procjeni poreznog sluzbenika dali se ustao na krivu nogu. Dugorocno gledano za business pravna/porezna (ne)sigurnost kod nas je uzas.

No dobro, otisao sam previse offtopic. Poanta je da porezne savjete treba traziti kod osoba nadleznih za to. U ovim nasim balkanskim apsurdistanovima ni to vam ne garantira 100% konkretan odgovor ali sigurno je bolje nego trazit odgovor na foumu koji nije specijaliziran za to.
Thanks given by (6): Marko86, VWolf, mango, Raymond, mindhunter
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Paznja kupcima iz Srbije na eBay.com - "pokvareno" placanje Paypal-om Lazar023 11 483 15-01-2018 02:05 AM
Last Post: Lazar023
  Payoneer i porez? Lakisa94 10 9,078 12-02-2016 09:21 AM
Last Post: zoran blaf
  Otvaranje računa u susjednoj zemlji i porez author 1 1,222 22-01-2016 10:25 PM
Last Post: author
  PayPal dugme i Skrill dugme za plaćanje? VWolf 3 1,773 19-08-2013 12:01 AM
Last Post: VWolf
  Porez pavlek 15 7,774 20-12-2011 06:48 PM
Last Post: poloki
  Placanje sa Alertpay na Moneybookers i obrnuto? dexilon 17 5,900 26-07-2011 11:16 PM
Last Post: draganukacek
  Placanje iz US u HR Davor Bomestar 22 5,037 26-02-2010 01:55 PM
Last Post: mickey

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)