Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem sa hostingom
30-05-2013, 08:39 PM
Problem sa hostingom
Hostujem kod jednog naseg hosting provajdera nekoliko sajta, na shared hostingu tacnije, na jednom nalogu imam vise sajtova, obzirom da to dozvoljava.
Preko tog glavnog naloga imam pristup cPanelu i tu mogu da pratim sledece:
CPU Usage, Virtual Memory Usage, Physical Memory Usage, Entry Processes
Poceli su sajtovi da mi se tesko ucitavaju, a danas sam pimetio da mi je jedan sajt ispao.
Kontaktiram ja podrsku oni meni kazu sledece:
Svaki sajt sa našeg servera je ograničen po pitanju upotrebe procesora i ram memorije i kada sajt povuče više resursa nego što je dozvoljeno (2.67GHz, 1GB ram-a)..

E sad, prateci ja sve one gore navedene podatke preko cPanela, a i Monthly Bandwidth Transfer koji nije prekoracen, vidim da nista nije preoptereceno, tacnije sve je na minimumu, negde se i ne vidi zeleno i ne mogu da prihvatim ovo sto su mi oni napisali da sajtovi trose previse resursa.
POseta, na dnevnom nivou nije uopste toliko velika da bi sajtovi trosili toliko resursa. S druge strane, sami podaci u cPanelu pokazuju da nista nije optereceno, na minimumu je.

Da li ovaj njihov odgovor ima smisla?

Apartmani i smestaj u Srbiji
Oglasi Srbije, CG, HR i BIH
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
30-05-2013, 09:18 PM
RE: Problem sa hostingom
Da .

Možda neki drugi websajtovi koriste više resursa pa to utiče na tvoj sajt. Ako je to neka manja kompanija onda je moguće da su stavili više naloga na isti server. Tako da kad neko drugi prekorači limit tog servera utiče na sve sajtove na njemu. Pošto je riječ o našim moguće da su baš to uradili.

Otvori neki ticket, pošalji screenshots od svojih performansi, mjesečnog saobraćaja i zatraži da nešto učine po tom pitanju.

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
30-05-2013, 10:11 PM
"Da", znaci da njihov odgovor ima smisla za njihov server, ali ne za moje potrebe.
Kako tamo stoji u cPanelu, da nista nije optereceno, trebalo bi da sajt radi kako treba.
Otvarao sam vec tickete, ali oni kazu da njima serveri rade savrseno, takod da ne mogu mnogo.
Uzeo bih ja VPS da me ne jede muka (naravno, to nosi druge muke), ali ne znam ta podesavanja i sl.

Ne znam, da li bi mi reseller resio problem, obzirom da tu dobijam vece resurse, bez obzira sto je isto shared hosting?

Apartmani i smestaj u Srbiji
Oglasi Srbije, CG, HR i BIH
Find all posts by this user
30-05-2013, 10:55 PM
Ti pitaj admina da li neki drugi hosting accounti zauzimaju više resursa. Pogotovi oni koji su zajedno sa tobom na tom serveru. Ako nemaš nikakvog povećanog troška resursa onda oni koji zajedno sa tobom dijele server troše više.

Na jednom serveru se može staviti više hosting accounta zbog toga jedni drugima mogu da smetaju ako neki zauzima više ram.

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Icon2 Pomoć: Mogući problem sa hostingom i_see_fire 12 2,747 08-08-2014 12:45 AM
Last Post: i_see_fire
  Spajanje domene sa hostingom s00ky 14 7,121 03-05-2014 02:03 PM
Last Post: contrateam
  Savjet sa hostingom 0tr0v 2 1,712 19-10-2013 11:22 PM
Last Post: Goran5103
  Povezivanje već postojećeg domena sa hostingom BlackSwan 11 2,964 08-08-2013 10:22 PM
Last Post: BlackSwan
  problem sa hostingom? Clairvoyance 6 3,184 06-04-2012 09:40 PM
Last Post: kale77
Rolleyes Pitanja u vezi sa hostingom sirimoznanje 4 2,388 08-07-2011 10:46 PM
Last Post: LeonMak

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)