Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koji je domen bolje uzeti, RS ili INFO
11-05-2013, 02:14 PM
Koji je domen bolje uzeti, RS ili INFO
Kao sto naslov poruke kaze, "Koji je domen bolje uzeti, RS ili INFO?".
Sta je bolje za SEO po vama?

Apartmani i smestaj u Srbiji
Oglasi Srbije, CG, HR i BIH
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
11-05-2013, 02:25 PM
RE: Koji je domen bolje uzeti, RS ili INFO
Sve zavisi za što ti treba. Ja sam imao .in TLD i prebacio na .com. U mjesec dana koliko je registrirana .com domena puno bolje kotira na Alexa nego .in. Znam da Alexa nije baš pouzdana statistika, ali čisto radi uspordbe. Još očekujem da Google napravi reviziju ocjena da vidim koji Pagerank će joj dati. Očekujem 3/10
11-05-2013, 02:40 PM
Iskreno, meni je bolji svaki drugi TLD (gTLD, ccTLD) od .INFO, bez ikakvog razloga Smile

|| KnownSRV - Kvalitetni VPS serveri
|| Iskoristite kupon "NEW2013" za 20% popusta na mesečnom nivou ili kupon "NEW70" za 70% popusta za prvi predračun
Visit this user's website Find all posts by this user
11-05-2013, 02:40 PM
Ako hoces da se rangiras za Google.rs onda je .rs daleko bolji izbor nego .info Smile
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
11-05-2013, 03:21 PM (This post was last modified: 11-05-2013 03:23 PM by Igor Tomić.)
Ja bih za sada odustao od .rs domena. Prave brlje u Srbiji koje bi lako potpale pod "verovali ili ne" kategoriju.

"Sajt sa linkovima i Google oglasima krši Zakon o trgovini?"

https://twitter.com/smarkovic/status/324928249052413952

http://forum.b92.net/topic/72759-sajt-sa...-trgovini/

A pre koji dan sam pročitao da jure po Facebooku one koji prodaju odeću, nakite itd. i dolaze im na kućnu adresu da uberu porez.

Dakle, dok se sve ovde ne stabilizuje ne bih koristio domaći registar, ili maltene bilo šta vezano za naše tržište. Ako su ono iznad spremni da smisle, ko zna šta je sledeće.

http://igortomic.net
Thanks given by (1): ekibum
11-05-2013, 04:28 PM
Sada sam pročitao sve postove na B92. Stvarno živimo u bolesnoj zemlji.

Free Classfieds Biz | Nije teško biti pismen | Citati o uspehu
Thanks given by (1): ekibum
12-05-2013, 10:02 AM (This post was last modified: 12-05-2013 10:12 AM by 1kvota1.)
Biggrin RE: Koji je domen bolje uzeti, RS ili INFO
Čovek je samo pustio priču ,nije nigde pokazao skenirani zapisnik koji je morao dobiti od inspektora niti je naveo svoj domen.Čista glupostCrazy_grin
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): VWolf
12-05-2013, 11:42 AM
Ovaj link na forum gdje se lik žali na rješenje inspektorata je glupost. To je ista stvar kao i na ovom forumu kada se postavlja pitanje: "Da li ja moram na svoju zaradu od AdSensa, affiliate programa, itd... plačati porez?" Da, mora se. Isto bi se dogodilo i da je imao bilo koju drugu TL domenu, a ne .RS. Stvar je u tome što je on na svoju domenu postavio oglase, a to nije nikome prijavio. Opravdanje da on to nije znao je glupost. Ja mogu otići u trgovinu i ukrasti 3 vrečice čipsa i ako me uhvate reći ja nisam znao da to ne smije i zbog toga nikad više neću kupovati XY čips, a okriviti proizvođaća čipsa što me nije upozorio da ja nemam pravo uzeti taj čips bez da ga platim.

Porez se plaća, ako si pretplatio na kraju/početku godine napraviš poreznu prijavu i dobiješ povrat poreza. Doemena i namjera stranice nema nikakve veze sa ovim slučajem, on je reklamirao i to reklamirao na dva načina, prvo linkovima na stranici s kojima nije ostvariovao direktnu financijsku dobit, ali je indirektnu a koja je vezana uz drugi način, a to je AdSense, a prva reklama linkova mu je služila kao način dovođenja posjetitelja na stranicu kako bi kliknuli na AdSense link. I to je poanta cijele priče.

Recipies Wordpress theme
Thanks given by (1): VWolf
12-05-2013, 01:43 PM (This post was last modified: 12-05-2013 01:47 PM by Davor.)
Upitna je cela ta prica za inspektora cak i ako jeste dosao pitanje je da li ima pravo za sve to sto mu je napricao.

Inace sam nedavno u banci Intesa pricao sa savetnikom bas u vezi ove teme, objasnio joj sve sta radim i kakve su uplate i kaze zena da kod svake uplate na moj racun oni u banci skidaju odredjenu sumu i placaju porez u moje ime i da u bilo kom trenutku mogu da dobijem izvestaj o placenom porezu ako neko zatrazi..

A sada ne secam se tacno koliko godisnje moras da zaradjujes da bi po zakonu bio obavezan da placas doprinose i otvoris obrt al znam da je nesto mnogo ( mislim oko 2 miliona dinara ) a ovako je bitno samo da placas porez. Obicno mi skinu 20-25e zavisi od uplate...

Ali .RS domen je zlo nikako ne treba uzimati domace registre.
12-05-2013, 01:51 PM
Da, ali ako ćemo tako gledati, ja na com domenu i hostu koji se nalazi u Americi imam oglasnik. Sve plaćam preko kartice Amerima. Nemam ja šta da prijavljujem taj oglasnik, jer je on u inostranstvu, a oglašavaju se sa EX YU prostora, a nekoliko i iz SAD-a. Dakle, rad u inostranstvu.
E, sada, ja tek treba da platim porez kada imam promet - zaradu, a sve dotle šta ima ko da me dira, ako nisam imao zaradu. Ne mogu platiti porez na dohodak koji nisam još imao.
Oko rs domena se ne hvatam, to me ne zanima.

13-05-2013, 09:04 AM
Hvala ljudu na odgovorima. Ipak cu uzeti .com domen Biggrin.
Salim se, .com je zauzet. Ipak cu uzeti .info domen zbog mogucih problema sa .rs domenom.

Apartmani i smestaj u Srbiji
Oglasi Srbije, CG, HR i BIH
14-05-2013, 10:27 AM (This post was last modified: 14-05-2013 10:30 AM by 1kvota1.)
Mogu ti tražiti porez i za info ako imaš veću zaradu od 2 067 000 dinara što je oko 20.000 Evra.To je po zakonu a priče o tajanstvenom inspektoru su plod mašteHysterical
Inspektor bi morao imati dokaze da je neko ostvario ovoliki prihod a da je utajio porez a nemože samo na osnovu pretpostavke da neko prodaje oglasni prostor na sajtu da mu upada u kuću...Navedeno je da su mu tražili porez za svaki link ka drugim sajtovima ali u tom slučaju bi i sam B92 morao platiti za 2 linka iz njegovog posta a tek forumi i linkovi iz potpisa,kako dokazati da nisu plaćeniCrazy_grin
14-05-2013, 03:06 PM (This post was last modified: 14-05-2013 03:07 PM by perikle.)
Raspravljati o zakonodavstvu u Srbiji, a posebno o sudskoj praksi u oblasti IT je iluzorno. Pisao sam vec o momcima iz KG koji su zbog Aff linkova lezali u pritvoru godinu, oduzeta im imovina.. (http://www.kojesledeci.com/) a sudjenje i posle 3-4 godine nije ni blizu kraja... U sustini nema nikakvih pravila, zavisi koliko postanete uspesni i kome zasmetate...

A sto se tice dileme, .RS u svakom slucaju, cak i pre .com ako je sajt samo za srpsko trziste.
14-05-2013, 04:17 PM (This post was last modified: 14-05-2013 04:18 PM by Igor Tomić.)
(14-05-2013 10:27 AM)1kvota1 Wrote:  a priče o tajanstvenom inspektoru su plod mašteHysterical

Da... ja ću ipak pre verovati Slobodanu Markoviću koji ima izvore iz kojim može da potvrdi kada kaže da se to (nažalost) zaista desilo, nego nagađanjima i neverici.

14-05-2013, 06:48 PM (This post was last modified: 14-05-2013 08:04 PM by Srdjan87.)
Ja sam uzeo info domen, *****.info. Svakako je bolji od rs domena. Moja preporuka ti je com ili me koji se pokazao odlicnim samo je malo skuplji.
15-05-2013, 09:34 AM (This post was last modified: 15-05-2013 09:35 AM by 1kvota1.)
(14-05-2013 04:17 PM)Igor Tomić Wrote:  
(14-05-2013 10:27 AM)1kvota1 Wrote:  a priče o tajanstvenom inspektoru su plod mašteHysterical

Da... ja ću ipak pre verovati Slobodanu Markoviću koji ima izvore iz kojim može da potvrdi kada kaže da se to (nažalost) zaista desilo, nego nagađanjima i neverici.

Zaista se dešavaju svakakve stvari znam za slučaj da je čovek platio 1.000.000 dnara ,oko 10.000 evra zbog kopiranog sadržaja na sajtu tj. zbog autorskih prava ako budete proveravali članke na stotinama domaćih portala videćete da su u preko 50% slučajeva preuzeti sa drugih sajtova i to sigurno bez dozvole a i samo navodjenje linka ka izvoru bez odobrenja vlasnika ne oslobadja mogućnosti za tužbu ali koliko ljudi je završilo na sudu?
Samo jedan!
Koliko ima sajtova sa rs. domenom i koliko od njih bi moglo da dodje na udar inspektora zbog stvari koje su u postu na b92 navedene ? možemo biti sigurni preko 90%.Svi imaju neke reklame i svi zaradjuju na neki način.
Ako bi država vodila neku kampanju po ovom pitanju ne bi bilo moguće da ova pojava ne bude masovna ili da se ne pojavi bar nekoliko desetina ako ne nekoliko stotina ljudi koji se žale na forumima i društvenim mrežama.
Nije moguće da se ovo desi samo jednom webmasteru.
[undefined=undefined]Ako se ovo desilo onda je neko iskoristio moć i položaj da se zbog nečega obračuna sa nekim na ovaj način.[/undefined]Ja nemam ni jedan rs. domen ali sam video mnogo sajtova sa EMD rs. domenom koji sa nekim smešnim linkovima rangiraju ispred veoma jakih sajtova.Ja lično mislim da na Google.rs ovaj domen malo bolje rangira čak i od com!
100% je sigurno da je .rs mnogo bolji izbor od najgoreg info i da bi čovek sa rs EMD mnogo bolje rangirao.Glupo je odvratiti čoveka od boljeg izbora samo na osnovu jednog neproverenog slučaja.
15-05-2013, 08:16 PM
(14-05-2013 10:27 AM)1kvota1 Wrote:  Mogu ti tražiti porez i za info ako imaš veću zaradu od 2 067 000 dinara što je oko 20.000 Evra.To je po zakonu a priče o tajanstvenom inspektoru su plod mašteHysterical
Inspektor bi morao imati dokaze da je neko ostvario ovoliki prihod a da je utajio porez a nemože samo na osnovu pretpostavke da neko prodaje oglasni prostor na sajtu da mu upada u kuću...Navedeno je da su mu tražili porez za svaki link ka drugim sajtovima ali u tom slučaju bi i sam B92 morao platiti za 2 linka iz njegovog posta a tek forumi i linkovi iz potpisa,kako dokazati da nisu plaćeniCrazy_grin

Kamo sreće za toliku zaradu, pa platio bih i 60% poreza. Smile

15-05-2013, 09:35 PM
Meni je 10x bolji .rs domen, a verujem i drugim posetiocima, mada opet ako je sajt kul brzo se to zaboravi.

Thanks given by (1): cfire
16-05-2013, 05:21 PM
@kvota1, bilo je više slučajeva, al samo taj jedan se žalio na forumu koliko znam. To je bilo pre nekih mesec dana, zato rekoh da bih za sada odustao od .rs domena.

Šanse ma kako male bile postoje, a najlakše je posle uzeri i .rs domen pored .com ili još nekog.

17-05-2013, 02:48 PM
(16-05-2013 05:21 PM)Igor Tomić Wrote:  @kvota1, bilo je više slučajeva, al samo taj jedan se žalio na forumu koliko znam. To je bilo pre nekih mesec dana, zato rekoh da bih za sada odustao od .rs domena.

Šanse ma kako male bile postoje, a najlakše je posle uzeri i .rs domen pored .com ili još nekog.
Igore ja nemogu da tvrdim da nije bilo ali je logično da ako postoji neka akcija države da mora biti mnogo slučajeva.Siguran sam da ima barem 10.000 rs domena koji bi mogli biti 'napadnuti" od sličnih inspektora.
Ipak neznam koliko je bezbedan neko sa com ili info domenom jer ako neko želi može doći do podataka ko je vlasnik sajta i tražiti isto.Mene je pre nekoliko dana zvao neko iz deviznog odeljenja Banke Intesa i pitao da li sam potpisao neku izjavu o deviznom prilivu (priliv je AdSense ček),i zamolio me da odem u lokalnu ekspozituru.Službenica i direktor ekspoziture nisu imali pojma o čemu se radi i nisu uradili ništa jer niko to od njih nije zahtevao,bili su zbunjeni što neko zove klijenta banke da sam ode i traži da potpisuje nešto?.Ko će znati šta je u pitanju možda će neko hteti da mi naplati nekakvav porez a ja nemam nijedan rs domen.(ionako bar pola godine potpisujem neku izjavu neznam ni ja kakvu)
Tako da ako neko odluči da i od toga uzima poreze neće biti spasa bez obzira da li imaš nacionalni ili bilo koji domen.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Zauzet domen serbiaemarket 5 2,411 30-12-2016 04:08 PM
Last Post: Igor Tomić
  godaddy hosting i domen problem MOCY 3 2,225 19-12-2016 08:10 PM
Last Post: MOCY
  Gdje je najpovoljnije uzeti .BA domenu i hosting liska 6 3,132 17-06-2016 09:25 AM
Last Post: strijelacc
  Koji hosting izabrati... ? markosavic 2 1,742 26-05-2016 11:19 PM
Last Post: contrateam
  Koji VPS? liquid 45 11,524 22-04-2016 09:14 PM
Last Post: flex202
  Domen... markosavic 3 1,560 01-03-2016 02:16 PM
Last Post: m.novisad
  Koji hosting odabrati ? Toma1 6 2,113 11-02-2016 11:13 PM
Last Post: Loxo
  BESPLATAN HOSTING I .COM DOMEN Strooki 8 3,425 23-01-2016 08:26 PM
Last Post: Strooki

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)