Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 4.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdje je problem u zarađivanju novaca na internetu
16-10-2008, 02:16 PM
Gdje je problem u zarađivanju novaca na internetu
Svi smo mi na ovom forumu ovdje samo s jednim ciljem - zaraditi novce. Vjerujte mi ako vam kažem da sam proveo 2 godine mahnitog traženja po internetu nekakvog rješenja, nekakve univerzalne formule, nečega što zbilja "pali". Sve sama svjedočenja nepoznatih ljudi koji zarađuju 5000$-10 000$ mjesečno pa čak i više pomoću tih "sistema" koje "guru-i" nude. Vjerujte mi kada vam kažem da nije problem u njima već u vama (nemojte se uvrijediti molim vas). Nisam tu da bi ikoga popljuvao niti ikome spuštao volju za zaradom. Upravo je tu caka. Treba imati volje, tvrdu kožu i morate sami sebi govoriti "ja to mogu".

Jedan od primjera koji je mene inspirirao je bio primjer jedne mlade žene iz Pakistana. Nije znala engleski jezik, nula znanja za pravljenje stranica, morala je svu svoju ušteđevinu dati na onda jako siromašno računalo. Okolina joj naravno nije bila sklona. Da stvar bude gora kada bi god nekoga kontaktirala svi su njezin mejl trpali pod spam ili joj replyali s ružnim uvrijedama da je terorista. Trebalo joj je 5 godina da svlada engleski jezik. Istovremeno je učila kako se prave stranice. Danas ima preko 20 sajtova i zarađuje više od 10K mjesečno sa svojim online businessom.

Naći ćete tisuće sajtova vezanih za online zaradu. milijune e-knjiga koje će vam otkriti "tajnu" kako zaraditi putem interneta. Dali vam sve to zbilja treba? Ne! Ne trebaju vam tisuću i jedna strategija kako zaraditi. Uhvatite se jedne, isprobajte (dajte si barem 90 dana za pravilni svakodnevni rad na strategiji). Napišite si listu stvari koje treba napraviti. Svaki dan poslije učinjenog stavite kvačicu pored stvari koje ste napravili. Kada se osjećate da to ne vodi nikuda - pogledajte listu koliko stvari ste već do sada napravili. Samo pozitivan stav prema poslu donosi pozitivne rezultate. Nemojte se zamarati brojkama. Ni slučajno nemojte uzeti kalkulator i početi množiti dane s zaradom da bi znali koliko ćete taj mjesec "zaraditi".

Moj savijet: "zaboravite na brojke, zaboravite na zaradu, naučite kako nešto prodati preko neta i jednom kada vam to pođe za rukom usavršavajte tehniku i ponavljajte učinjeno"

Krivi mentalitet ljudi "lake zarade preko noći" je pomamio široke mase. Svi krenu u to, ne vide rezultate za koji dan i 95% njih odustaje već na prvoj prepreci. Ovo je globalna statistika kojom guru-i plaše male igrače i početnike: "ako ne kupiš moj proizvod spadaš u onih 95% koji neće uspijeti"

Pokažite zube tim ljudima - pošaljite im mejl, pitajte ih za suradnju, pitajte što oni zbilja misle. Ako ne dobijete odgovor od njih, onda nisu pravi guru-i već su sam sebe njima proglasili.

Nemojte prihvatiti poraz. Ako nisi uspio iz prve znači da si tek počeo. Ponekad treba što brže pasti da bi se što brže ustao.

Želim vam puno uspijeha i novaca u internet marketingu.

Sretno!

you are reading lies upon lies
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
16-10-2008, 11:15 PM
RE: Gdje je problem u zarađivanju novaca na internetu
predobra post slazem se sa tobom sa svime sta si naveo..... i ona zena stvarn je pravo nadahnuce ako je to istina ako nije jos jedna samo izmisljena prica...

Hit me up to chat
Send this user an email Find all posts by this user
17-10-2008, 12:32 AM
Smil4094ce948f78f Smil4094ce948f78f Smil4094ce948f78f

Samo, mores li mali vise rec o toj zeni!
Find all posts by this user
17-10-2008, 12:26 PM
Pa jel vi stvarno mislite da oni zaradjuju 10k i vise mjesecno da bi to dijelili okolo? Sumnjam, svi ti veliki miljunasi poput rich jerka i drugih ne bi ni prismrdili netu da imaju takve milijunske zarade ...... a ne da prodaju svoj proizvod za $10 Biggrin naravno ..... ako milijun naivaca kupi njihov proizvod za $10 on ce zaradit 10 milja i to je to Biggrin

17-10-2008, 05:28 PM
cekaj....neznam za rich jerka ali npr joel comm i chaney i ostala poznata ekipa zaraduje ogromne pare preko neta... a ova ekipa koji sami sebe nazivaju internet guruima to nije tako...to samo kenjave da bi prodali svoj proizvod...

Hit me up to chat
17-10-2008, 05:44 PM
to ti i pricam, svi ti tzv. milioneri da jesu milioneri sigurno ne bi po netu prodavali "savjete" za $10 ...... ali nesumnjivo su s tim glupostima na naivcima navukli love i love .....

17-10-2008, 05:54 PM (This post was last modified: 17-10-2008 05:55 PM by M00nlander.)
Jao stvarno se ne sjećam gdje sam čitao taj članak o toj ženi - bilo je to davno davno...
Vidim svi si stavljate RR linkove u potpis pa da jedan drugome klikamo po reklamama Biggrin
(17-10-2008 05:44 PM)elvenluck Wrote:  to ti i pricam, svi ti tzv. milioneri da jesu milioneri sigurno ne bi po netu prodavali "savjete" za $10 ...... ali nesumnjivo su s tim glupostima na naivcima navukli love i love .....

Kuna po kuna do tajkuna - kako kaže jedan moj frend smisli nešto što košta 1$ a svima je potrebno Biggrin

you are reading lies upon lies
20-10-2008, 11:40 PM (This post was last modified: 20-10-2008 11:41 PM by Grande.)
Ne bih htio ispast filozof, ali ljudi moji, za sve važi ona stara: nema kruha bez motike.

U ovom nasem slucaju, kompjuter i internet su motika i stvarno treba potrositi vremena da bi se nasla stazu do uspjeha, tj novca.

Ja sam ju nasao, ali ne u PTC-u. Na meni je koliko cu raditi i zaraditi.
Na meni je koju cu strategiju primjeniti.

Rijec je o prodaji fotografija na internetu, ali kako je sve ovdje bazirano na PTC i ostalim programima necu vas daviti.

Mogu samo reci ovo: porobao sam PTC, probao sam fotografiju.
Zakljucak je da fotografija nosi vise love, pogotovo ako imate pametnu strategiju.

To be continued....
ako zelite i ako vas zanima prava zarada, rado cu nastaviti

Shutterstock | Dreamstime
21-10-2008, 12:30 AM (This post was last modified: 21-10-2008 12:31 AM by rendulicivan.)
samo nastavi prijatelju svi smo mi ovdje zbog toga... heheh mislim da imas potporu svih nas ovdje !!! tj siguran sam u to.... ;-)

Hit me up to chat
21-10-2008, 02:22 AM
(20-10-2008 11:40 PM)Grande Wrote:  Ne bih htio ispast filozof, ali ljudi moji, za sve važi ona stara: nema kruha bez motike.

U ovom nasem slucaju, kompjuter i internet su motika i stvarno treba potrositi vremena da bi se nasla stazu do uspjeha, tj novca.

Ja sam ju nasao, ali ne u PTC-u. Na meni je koliko cu raditi i zaraditi.
Na meni je koju cu strategiju primjeniti.

Rijec je o prodaji fotografija na internetu, ali kako je sve ovdje bazirano na PTC i ostalim programima necu vas daviti.

Mogu samo reci ovo: porobao sam PTC, probao sam fotografiju.
Zakljucak je da fotografija nosi vise love, pogotovo ako imate pametnu strategiju.

To be continued....
ako zelite i ako vas zanima prava zarada, rado cu nastaviti

Pa baš pod te Ostale programe o internet zaradi možeš napisati kako zarađuješ prodavajući fotografije, slobodno otvori temu tamo pod Ostalo. I mene zanima.

Kineski mobiteli, tableti, gadgeti - Telekineza.com
21-10-2008, 01:02 PM
Grande mislim da imaš odličnu paralelu u ideji poslovanja...
Hoču reč kako se gotovo 80% vrti oko dobrog marketinga a tu naravno ulazi i fotka mislim da imaš gotovo pa dobru ideju,mene zanima kostur priče na koji način si zamislio i koji oblici fotke mogu biti interesantni za zaradom,meni je poznati samo ovaj dio oko selebritija kako se trguje sa slikama drugim medijima...

Bill Gates
is my best friend...
21-10-2008, 10:49 PM
(21-10-2008 01:02 PM)snoxsy Wrote:  Grande mislim da imaš odličnu paralelu u ideji poslovanja...
Hoču reč kako se gotovo 80% vrti oko dobrog marketinga a tu naravno ulazi i fotka mislim da imaš gotovo pa dobru ideju,mene zanima kostur priče na koji način si zamislio i koji oblici fotke mogu biti interesantni za zaradom,meni je poznati samo ovaj dio oko selebritija kako se trguje sa slikama drugim medijima...

Otvorit cu temu pod "ostalo".
Radi se o microstock agencijama.
Dizes slike na server od neke stock agencije (Shutterstock primjerice), izaberes temu sto zelis fotkat i dobivas 0,25 USD za pocetak.
Recimo, ja sad imam 0,36 jer sam presao 3000 USDSmil4094ce494fac7

03-11-2008, 03:13 PM (This post was last modified: 03-11-2008 03:14 PM by Grande.)
Opekao sam se na taj PTC i mislim da je to sve jedan veliki scam.
Probao sam na Neobuxu i sviđao mi se neko vrijeme.
Ukinuli su mi clanstvo i sad sam na cesti. Sto ih je nagnalo na to ne znam, jer nisu konkretno objasnili.
Ostao sam bez ulozene love, ali ne boli me to vec pomisao da sam htio uloziti jos. Ali ne reinvest, nego bas svoju lovu.

Ljudi, sretno sa ulaganjem i nadam se da vas neće izlevatat.
Ostao sam samo na buxoutu, a i tu cekam da nesto zapne.

BUX TO je obično smeće. Imam 200-tinjak $, ali i to je mrtvo slovo na ekrenu

06-11-2008, 01:08 AM (This post was last modified: 06-11-2008 01:09 AM by rendulicivan.)
grande vec si zaradio 3000$ slikajuci temu ?? i referalima??

Hit me up to chat
08-11-2008, 05:30 PM
grande ajde napisi malo veci post o fotkama gdje kako sta
02-01-2009, 02:15 AM
M00nlander svaka ti cast na postu Smil4094ce494fac7Smil4094ce948f78f sve sto si napisao je jedna prava istina.

Ja sam procitao jako puno knjiga sta o marketingu sta o drugim strucnim tematikama, licno volim mrezni marketing ali ljudi su ga nazalost pogresno shvatili kao nudjenje prijateljima razne robe plus jako puno losih ljudi su iskoristili sistem Network Marketinga da bi digli veliku lovu, danas je MLM na jako losem glasu zbog takvih stvari ali ja ga i dalje radim ali na moj nacin.
Jos uvek nisam stigao do velikih zarada ali bavim se time tek par godina ozbiljno i ne mogu da kazem da nisam imao lepih isplata u vise poslova.

Elem necu vise o tome sta je jako bitno kad zelite raditi bilo koji posao de je naravno cilj da se zarade novci ali ako vam je pred ocima samo taj cilj ako samo mislite na novce onda cete tesko uspeti, morate raditi nesto sto volite, primer volite da pecate napisite blog o pecanju terenima mamcima stapovima objasnite tehnike radite to i dajte ljudima informacije besplatno free ako to radite sa dusom to ce se videti, ljudi prepoznaju pa cak i na netu kad neko pise svaki drugi dan o necemu sa strascu i vide da taj covek to voli a nudi dodatne neke informacije recimo opet besplatno samo ako upisu svoje ime i email da bi dobijali redovne vesti newsletter, e tada vi imate bazu odnosno listu ljudi koji stalno posecuju taj sajt ubacite adsense i ubacite na kraju recimo dvd neki o pecanju ili neki proizvod ili uslugu koja opet nije mnogo skupa ljudi ce to kupovati 100% jer znaju da je vas sajt posten iskren jer je radjen sa ljubavlju, to se vidi i oseti.

Znaci sta god radite radite to sa puno ljubavi i onda vam nece biti tesko da ulozite trud i vreme, rezultat mora biti dobar.

Moja licna preporuka ali bas svim ljudima da procitaju obavezno 2 knjige koje su na mene imali veliki uticaj:

1. Gerila Marketing Autor: Jay Conrad Levinson
2. Bogati otac Siromasan otac Autor: Robert Kiyosaki

Znanje je moć
02-01-2009, 02:40 AM
Slazem se sa tobom da treba radit ono sto volis jer onda to radis sa entuzijazmom i gustom pa si vise i motiviran. No nebi nuzno rekao da more biti primjer kao ovo sa pecanjem, jer recimo ja volim internet marketing a da bi se bavio njime ne moram voljeti nichu kojom se bavim (u tvom primjeru pecanje) Smile

SaaS SEO Marketing Agency
02-01-2009, 03:04 AM
(02-01-2009 02:40 AM)dbomestar Wrote:  Slazem se sa tobom da treba radit ono sto volis jer onda to radis sa entuzijazmom i gustom pa si vise i motiviran. No nebi nuzno rekao da more biti primjer kao ovo sa pecanjem, jer recimo ja volim internet marketing a da bi se bavio njime ne moram voljeti nichu kojom se bavim (u tvom primjeru pecanje) Smile

Ma naravno da ne moras to je vise bio neki opisni primer, postoje mesta gde mozete naci odlicne tekstove koje mozete bacit posle na svoj sajt naravno to se placa ja nameravam poceti sa Article marketingom, glavno je da to covek radi sa gustom sto kaze dbomestar Smil4094ce494fac7Smil4094ce494fac7

Znanje je moć
18-02-2009, 01:27 PM
Potpuno se slazem sa Berkutom od reci do reci . I jos bih dodao da treba da se ozbiljno radi i sto je jos vaznije treba da se pocne . Navescu svoj primer . Imam hiljadu ideja u glavi , procitao sam milion knjiga o internet marketingu , citam vse sto je vezano za to . A sta sam do sada uradio ? NISTA . Treba da se pocne a ne samo da se filozofira ima li zarade ili nema . Pa odkud znas kad nisi nista ozbiljno ni poceo

Marko, ponosan član foruma Internet zarada od Feb 2009.
18-02-2009, 01:59 PM
U mogao bi pisati tone i tone tekstova o tome. A vjerojatno cu kad tad opet i napisati. Ali evo samo u kratko. Zalosno ali 90% informacija na netu su stetne ili krive. Sto vise ucis manje znas, jednostavno pobrka ti se sve i vise neznas sta di kako. Problem je kad dodjes do onih kvalitetnih informacija opet bis sve htio naucit preko noci pa dodje do information overload-a i opet nema niceg.
Problem je sto su vecina ljudi ljeni i ne poduzetni. I to je 90% ljudi... ja garantiram da 90% posjetitelja ovog foruma nece nikad nista ozbiljnije na internetu. Citat ce te knjige, forume, blogove, komentirat ce te itd. Ali kad dodje da napravite nes uvijek ce te reci, ma to cu sutra, prekosutra... danas sam umoran.. ma kad naucim malo vise.. itd. I onda ce vam jednog dana sve to dopiz... i odustat cete. Da to ste vi svi koji ovo citate, to je tako pomiriste se sa time.
Or not? Dali vi zelite biti u tih 10% koji ce nesto postici? E pa onda se morate odlucit... dali cete ili necete nesto napravit. Uzmite 1 program, 1 knjigu pa makar i losu i radite po njoj. Dok budete napravili 10 pogresaka skupit cete znanja i iskustva da napravite 1 dobru stvar, a realno gledano samo 1 vam treba da vam "ubode" dobro.

I Marko... te tvoje ideje.. Vjeruj mi od ideja nikad nis. Potrudi se da realiziras 1 ideju pa makar bila neuspjesna. Mislim uvijek ali bas uvijek cu reci da je vazniji MINDSET tj. nacin kako razmisljate. Ako ste "winner" u dusi i ako ste poduzetni ispunit cete svoje ciljeve. Zato dajte malo pozitivne agresije, nabrijete se na tu zaradu.. sljedeci put kad dobijes ideju Marko zapisi ju i sljedeci dan pocni radit na njoj. Ogranici si 2h ucenja i citanja i 2h konkretnog rada. Prvo kreni laganim stvarima pa kad ne uspiju onda razmisli zasto nije pa probaj na drugi nacin itd. Ma uglavnom jedan jedini problem sto me je prije sputavao jest bio taj sto nisam cinio to sto sam citao. Kad nisam bas imao para uzeo sam par hostinga probao adwords kampanje.. Neke su bile uspjesne neke su bile katastrofa neke su propale nakon tjedan dana.. Imam hrpu neiskoristenih domena itd. Ali sam se usudio i probao sam. Nakon malo vremena su pocele stizati pare na racun... Kad je stigao prvi cek sam dokazao sebi da to nije muljaza. Sad kad sam prosao taj cijeli uvodni put sad se okrecem planiranju i organiziraniziranju dugorocnih, velikih projekata.
I postavite si neki deadline.. zasto? Zato jer kad nemate osjecaj hitnosti necete nis postici. Razmisljajte na ovaj nacin.. Rad na kompu je zamoran, vasa kicma, vid ili nesto trece ce polako odlazit u kurac.. Svaki sat sto provedete na kompu a da niste nista efikasno napravili je baceno vrijeme i zdravlje. Ja otkad sam postao poduzetnik poceo sam cijeni svoje vrijeme puno vise, a otkad sam poceo gubit vid od sjedenja na kompu poceo sam razmisljat i o zdravlju. Tako da ono sve sto radim gledam da ne bude uzaludno trosenje vremena na kompu. Cak bi savjetovao jos nesto sto radim.. Legnem na krevet, izvalim se na stol i pocnem "brainstormat" i zapisivat na papir, sta i kako cu radit, planiram itd. Dok ste na kompu uvijek mozete radit te neke sitnice i to ce vas ometati zato je bolje biti offkomp kad planirate. Uglavnom napisat cu uskoro jedan konkretan post o svim tim problemima kad tad, samo eto ja doslovno radim na nekim stvarima pa i nemam previse vremena za pisanje po forumu Biggrin

SaaS SEO Marketing Agency
Thanks given by (3): ekicanp, JelenaM, Igor Tomić
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)