Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaš Freelance Profil
15-04-2013, 04:00 PM
Vaš Freelance Profil
Pozdrav , pošto sam vidio da ova tema nije postavljena mislim da će nam i ovo dobro doći u dva pogleda.

Dakle otvaram ovu temu s ciljem da postavite linkove svojih profila sa freelance siteova : Elance , Odesk , Fiverr , Freelancer etc...

Mislim da će svakome dobro doći poticaj nakon što pogleda drugi profil i drugi uspjeh. Isto tako dobro će doći ukoliko tražite neku uslugu ili slučajno naiđete ovdje na neki profil i svidi vam se nečiji rad pa možda sklopite i poslovnu suradnju.

Pošto imam premalo postova nemam pravo postaviti link , pa molim nekoga da započne Smile
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
18-04-2013, 01:34 PM (This post was last modified: 18-04-2013 01:35 PM by djdesign.)
RE: Vaš Freelance Profil
Evo pošto sada imam mogućnost da postavim link ja ću biti prvi :

Ovo je moj Odesk profil :
http://www.odesk.com/users/~014f3f716a5d1c32c1
18-04-2013, 03:21 PM
(18-04-2013 01:34 PM)djdesign Wrote:  Evo pošto sada imam mogućnost da postavim link ja ću biti prvi :

Ovo je moj Odesk profil :

Evo dat cu ti komentar jer cesto sami sebe ne vidimo pa je dobro vidjet sta drugi kazu o nama. Nije da te kritiziram ali stvari koje meni upadaju u oci a mogao bi popravit i ostavit bolji dojam, barem po mom misljenju.

Prvo, ponekad, manje je vise. Tako da ako ne planiras nudit usluge iz audio mixanja i slicno mozda bolje to izbaciti sa profila, tagove u vezi toga. Nekako, kad vidim da netko svastari odmah se mislim, taj nije expert u nicemu nego je dosao ovdje registrirao se i ubacio da radi sve zivo cega se sjetio i sto je ikad makar 5 minuta proveo u tome.
Cak i ako nudis te usluge, vidim da ti je fokus na dizajn stvar, pa bi se radje osobno fokusirao u kreiranju profila u privlacenju takvih klijenata.

Drugo, sam opis je tako tako. Ako imas prijatelje dobre u Engleskom, kojima ide knjizevnost i slaganje textova, daj njima da ti sloze i dorade opis. Probaj gledat druge profesionalce u poslu kako oni opisuju sta rade. Hint: odi na linkedin i gledaj opise drugih profesionalaca da steknes dojam i da taj dojam probas ostvarit sa svojim opisom. U Overview uopce ne pise kakve to usluge radis, samo u ovim tagovima. Radje dodaj opet u opis kako radis bannere, logoe, dizajn itd. Navedi ljudima u opisu da im bude jasnije. Nemoj pisat esej ali navedi da se zna.

Ako kazes "I have so much experience" time uglavnom gubis kredibilitet. Trebas se znat isticat i pohvalit sebe ali da ne zvuci amaterski. To je jezik koji koriste indijci i pakistanci. Profesionalci i kvalitetni strucnjaci znaju da imaju dobru uslugu, da imaju reference (a svakako imas feedbacka) da nema potrebe da se pretjerano hvale. Radje smisli nesto neutralno, navedi da imas iskustva ali nemoj se previse trudit pokazat da si "najbolji". Jer ce se netko zapitat ako si toliko vrhunski dobar zas prodajes logo za 50-100 dolara ane za 500-1000 dolara i vise. Tako da gledaj vise kako uskladit ono sta govoris sa onim sto je realno.

Kazem jos jednom, imas dosta feedbacka i ocito ti vec ide posao pa nema potrebe za pretjerivanjem. Radje gledaj manje "salesy" ali vise koristan i informativan overview.

Cetvrto. Slika ti je koma. Bavis se dizajnom i grafikom a slika od profila je sva neka tockasta. Pitaj neke frendove koji imaju fotic, plati nekom cugu nek te ode slikat negdje vani na otvorenom gdje ima prirodnog svjetla. Editiras malo u PS-u i vec je dojam drugaciji.

Eployment history. Deejay, dosta nerelevantno bar za dizajn posao. A kao promoter si radio od January do January. Nisam siguran dali to moze netko provjerit ali ja radje nebi stavio da sam radio par tjedana negdje, obicno je to znak da si los bio odmah u startu. Tako da radje promjeni nes tamo oko tog datuma. Moras se znat prodat, pa radje stavi 2008e do 2009e pa ak netko bude kopao kazi da si zabunom krivo unio Smile Al nece nitko provjeravat. Fora je da ne stavljas stvari koje ti mogu umanjit kredibilitet.

Education - Diploma, bacc. ing. techn. inf. i opis na ovom djelu je totalno neuredan, nepregledan i naslov i opis. Poradi na tome.

Other experience - imas dosta pravopisnih gresaka. Nije "alot" nego "a lot", "I" se uvijek pise velikim itd.
Inace, ako cesto govoris "I" u recenicama i svaka ti pocinje sa time to pokazuje da nisi bas jezicno kreativan. Radje poradi na tome da osmislis neki opis a da ne krece sve sa "I have, I was" itd. I mene to muci, ali zato postoje prijatelji, suradnici koji ce ti pomoci da to dotjeras.

Mozes stavit i da od 2009e do present, radis kao freelance dizajner u opis posla. Bolje ce izgledat.

Ono sto je najbitnije na oDesku to je feedback i toga imas puno. Ali ovakvi sitni detalji mogu znacit razliku izmedju toga dali ces dobit neki placeniji i bolji posao kod nekog ozbiljnijeg poslodavca koji gleda detalje. Zapamtite, Perception is reality. Ako netko dobije dojam ili ima percepciju da nesto ne znas, npr. radi pravopisnih gresaka, moze stvorit dojam da nisi pedantna osoba koja pazi na detalje.

I za kraj mozes jos i u naslovu mozda dodat npr. web, graphic and logo designer. Malo se ponavljas ali bitno je privuc ljude, netko kome treba logo prvo ce uocit da pise logo u tvom naslovu profila i vece su sanse da ce provjerit o cemu se radi.

Eto, nadam se da ce ti biti od koristi moji savjeti. Sitnice i detalji cine razliku. Treba poradit da ostavljate sto profesionalniji dojam jer to moze vodit do boljih poslova.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
18-04-2013, 03:30 PM
Evo upravo iz tog razloga sam otvorio ovaj topic , i stvarno ti se zahvaljujem na detaljnoj kritici , i moram ti priznati da točno ono što si napisao imam u planu i izmjeniti.
Jel mi vjeruješ da nestignem spavati od posla Smile , jer stekao sam povjerenje u barem 20 klijenata koji mi se konstantno javljaju i za njih šibam a i tu kad se prijavim na odesk zbog dobrog feedbacka poberem poslove.
Hvala ti i nadam se da ću stići ovaj tjedan izmjeniti stvari tako da ću još jednom svratiti ovdje da pročitam tvoje mišljenje.
Hvala još jednom.
18-04-2013, 05:25 PM
Quote:Ako kazes "I have so much experience" time uglavnom gubis kredibilitet. Trebas se znat isticat i pohvalit sebe ali da ne zvuci amaterski. To je jezik koji koriste indijci i pakistanci. Profesionalci i kvalitetni strucnjaci znaju da imaju dobru uslugu, da imaju reference (a svakako imas feedbacka) da nema potrebe da se pretjerano hvale. Radje smisli nesto neutralno, navedi da imas iskustva ali nemoj se previse trudit pokazat da si "najbolji". Jer ce se netko zapitat ako si toliko vrhunski dobar zas prodajes logo za 50-100 dolara ane za 500-1000 dolara i vise. Tako da gledaj vise kako uskladit ono sta govoris sa onim sto je realno.

Čovjek ti kaže jedno...

(18-04-2013 03:30 PM)djdesign Wrote:  Evo upravo iz tog razloga sam otvorio ovaj topic , i stvarno ti se zahvaljujem na detaljnoj kritici , i moram ti priznati da točno ono što si napisao imam u planu i izmjeniti.
Jel mi vjeruješ da nestignem spavati od posla Smile , jer stekao sam povjerenje u barem 20 klijenata koji mi se konstantno javljaju i za njih šibam a i tu kad se prijavim na odesk zbog dobrog feedbacka poberem poslove.

Hvala ti i nadam se da ću stići ovaj tjedan izmjeniti stvari tako da ću još jednom svratiti ovdje da pročitam tvoje mišljenje.
Hvala još jednom.

... a ti odmah po istom.

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
18-04-2013, 06:45 PM
Iskrene čestitke za feedback. Al' baš. Smile

Vatra, nema potrebe za nekom grubom kritikom. Lik sigurno dobro radi posao. I niko od nas nije kompletan lik. Ali svi se trudimo da budemo (krećem od sebe). Siguran sam da će malo bolje poraditi na profilu, ali ovo za sada što vidim i čujem mnogo dobro izgleda.

I da, ovo jeste super, ali ti možeš mnogo bolje. I siguran sam da sa znanjem o području u kome radiš uz malo truda, dorade, priče možeš zarađivati x3 u nekom doglednom periodu. Samo se nemoj nikada zadovoljiti jednim. Koliko je god, ti možeš bolje.

Waving

Znaš li šta je najljepše u životu ? - Želja, prijatelju.
18-04-2013, 08:40 PM
Ja se nadam da će još netko objaviti svoj profil da vidim kako vama ide.
19-04-2013, 07:34 AM
Koristi li netko u tu svrhu Linkedin? Mislim da bi tamo freelanceri našli i poslove.
Find all posts by this user
19-04-2013, 02:25 PM
Linkedin je više socijalna mreža a manje freelancer website. Može se naći tu posla i Linkedin je odlična podloga za dalji rad. LinkedIN je nešto kao online portfolio.

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
24-04-2013, 07:03 PM
Evo moja dva profila pa dajte kritike:
https://www.elance.com/s/edit/ultra-designe/ i https://www.odesk.com/users/~01316b778a0bb1ffb2
26-04-2013, 08:46 AM
@Dorex - Polako gradis rejting, odradio si par relevantnih testova itd. sto je super.

Ali, nadji nekog sa dobrim poznavanjem engleskog da ti sroci tekst, trenutni tekst na tvom profilu je tipicno "indijski":

Quote:A have a lot of experiences on WebDeveloping i love that job... Thats fun for me.

Glavni opis je malo bolji od ovog sto sam citirao, ali i dalje jako los i prekratak.

Pozdrav!

Free Stock Images
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): VWolf
03-05-2013, 02:25 PM
Uhvatio sam vremena i malo se poigrao s profilom , promjenio sliku , maknuo glup opis i stavno kratko i jednostavno , malo posložio portfolio i to je to , posao čak ide i bolje . Hvala Bomestaru na kritikama , i ostali šta ste se stisli daj podjelite profile da jedni drugima pomognemo.

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  freelance pocetnik ytjamesbond 1 290 26-09-2018 08:45 PM
Last Post: Loxo
  Freelance - isplativost exer 0 900 05-11-2017 04:57 PM
Last Post: exer
  Gde bi bio najbolje da trazim posao za moj profil? pr0digy 2 1,607 19-08-2016 11:09 AM
Last Post: pr0digy
  Zasto sve Freelance sajtove traze jedno isto? pr0digy 2 768 22-10-2014 01:45 PM
Last Post: VWolf
  Freelance.hr erik 25 7,318 13-05-2014 11:19 PM
Last Post: Evil Worker
Rolleyes Freelance klijenti i njihovi nadobudni oglasi za posao InFlames20 21 7,200 31-01-2014 04:46 AM
Last Post: Kimi
Smil42c3e9b74e235 Freelance.hr izbagy2903 0 1,263 22-07-2013 06:38 PM
Last Post: izbagy2903

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)