Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Udruženje Freelance Srbija
» inicijativa za osnivanje udruženja freelancer-a Srbije
22-03-2013, 08:47 PM
Smil42c642f95f382 Udruženje Freelance Srbija
Pozdrav svima,

ovim putem želim da započnem temu na ovom forumu sa inicijativom za osnivanje Udruženja Freelance Srbija.

Udruženje bi imalo za cilj povezivanje freelancer-a različitih profila kako bi se ostvarile veze, poznanstva, projekti, saradnici i drugarstva jer svi znamo da većina freelancer-a ili radi sama ili uglavnom radi sa ljudima iz svoje struke. Time bi se uveliko moglo uticati na povećanje obima ponude usluga i traženja klijenata. Takođe, tu bi se pravila veza između poslodavaca domaćih (ili stranih kompanija) koji traže osobe za rad na pojedinačnim projektima a nisu u mogućnosti da isto traže preko velikih freelance baza poslova, kao i da se olakša isto.

Edukacija mladih profesionalaca bi isto tako predstavljala jedno od primarnih funkcija udruženja, počev od isticanja mogućnosti poslovanja preko interneta, upućivanja o tome kako početi, zalaganja za to da svako može naći posao i time uticati kako na poboljšanje ličnog statusa i zadovoljstva tako i na smanjenje stope nezaposlenosti, pa sve do specifičnih predavanja i tematskih radionica.

Na kraju, ali nikako manje važno Udruženje bi imalo veći uticaj na to da država prepozna ovakav vid poslovanja i da prihvati izmene i promene kako zakona o deviznom poslovanju tako i poreskog sistema, a da mi još dok možemo, utičemo da te promene budu baš ono što nama treba.

O ostalim prednostima udruženja ove vrste ne treba ni da pričam: obavljanje delatnosti, zaštita pojedinaca, pravne usluge, socijalna i zdravstvena zaštita (nisam siguran za to), konkurisanje na projekte … itd.

Svako ko je zainteresovan može da se javi, raspita i aktivno učestvuje u formiranju ovog udruženja.

Sajt je u planiranju a za sada sve informacije o daljem toku razvoja se mogu naći na FB page-u udruženja u osnivanju.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
22-03-2013, 09:03 PM (This post was last modified: 22-03-2013 09:04 PM by rakicko.)
RE: Udruženje Freelance Srbija
Bavim se video produkcijom, web dizajnom i radim u fotošopu. Sviđa mi se ideja, ja sam za. Drinking

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
22-03-2013, 09:13 PM
Nemam šta puno da dodam sem - puna porška Smile.
Visit this user's website Find all posts by this user
22-03-2013, 11:17 PM
Jako zanimljiva ideja. Svakako je freelancing preko interneta jedna od jako korisnih stvari. U zadnjih par godina dosta se promjenio pogled na takav vid nalazenje posla i drago mi je da sve vise ljudi umjesto "kukanja" radje poduzima nesto, na sto cesto i poticemo na ovom forumu.
23-03-2013, 12:27 AM
Hvala na podršci.

Iako smatram da je ideja prvobitno nastala radi okupljanja i zastupanja interesa freelancer-a koji rade preko interneta iz svojih kuća, kafića, sa radnog mesta, puno radno vreme ili samo povremeno, buduće Udruženje Freelancer Srbija pored njih drži otvorena vrata svim preduzetnicima, malim firmama ili pojedincima koji ne rade isključivo preko interneta ali samostalno vode svoj biznis nebitno da li su to prevodioci, advokati, zanatlije...

Članstvo će biti otvoreno i svakome ko se želi da podrži ideju freelancing-a.
23-03-2013, 01:04 AM
U Hr je nešto slično nedavno otvoreno (od strane zajednice koja se zalaže za coworking, što i ima smisla):

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

FB grupa: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

A u Srbiji je tek otvorena FB grupa, no polakoSmile Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Thanks given by (1): Davor Bomestar
23-03-2013, 03:28 PM
Odlicna ideja.

Radim poslednjih 9 meseci kao freelancer na oDesku(Primarno WordPress, Hosting i Web Development).

Lajkovao sam fb stranicu kako bi mi stizale novosti o radu udruzenja(nakon sto se i zvanicno otvori, naravno Tonuge2 )

Javljam se da aktivno pomazem u njegovom radu.

Najlepsi Citati
Thanks given by (1): Igor Tomić
11-04-2013, 12:06 PM
Podrzavam ideju Smile

U Novom Sadu je takodje otvoren coworking prostor ako je nekome potrebno mesto za rad Smile
11-04-2013, 12:39 PM
Freelance-r sam vec godinama. Mislim da je ovo sjajna ideja, tu sam da pomognem sta god treba. Veliko DA za ovaj projekat.
11-04-2013, 03:06 PM
Prvo hvala svima za podrsku, nadam se da cemo se nekako uspeti organizovati, ja prikupljam informacije kako bi bilo najbolje da to uradimo..

(11-04-2013 12:06 PM)pevoje Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Podrzavam ideju Smile

U Novom Sadu je takodje otvoren coworking prostor ako je nekome potrebno mesto za rad Smile

Odlicna vest, pratili smo otvaranje Different Corner-a i mogu samo da kazem svaka cast. U pripremi je coworking prostor u Subotici... vise informacija na FB strani facebook.com/coworkingsubotica
kao i na temi ovog formuma
internetzarada.org/coworking-prostori-r-evolucija-poslovanja-t-9024.html

Pevoje, ako znas kako za sada ide novootvorenom prostoru, veoma bih voleo da cujem, javi se.
24-04-2013, 08:29 AM
Super ideja, podrzavam!
24-04-2013, 10:10 PM
Pozdrav veliki ljudi na malom internetu!
Procitah vase postove i veoma sam se zainteresovao za ovakvu vrstu posla.
ali ima ono ''kako poceti''
Sto se pocetka i trazenja ljudi smatram sebe za velikog nuba ali posao kada se radi 100% zavrsavam.
Bilo kako bilo moze te li mi pomoci kako i sta itd?
Vidim neke postove ''Worldpress,photoshop itd'' to znam da radim i ono nije nista tesko.
Voleo bih da naucim stvari koje ne znam i da imam neku vrstu tutora i pomagaca Smile (i naravo da se zaradi neki dinar jer ovo danas je sve opste ludilo kod nas)

Ako neko moze nekako da pomogne unapred zahvaljujem
Darkangelub2@yahoo.com

Dragan
24-04-2013, 10:56 PM
Da ne bismo pisali u temi koja nije predviđena za to ti otvori svoju temu ovdje.
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

I fino reci šta te još zanima a mi ćemo te uputiti. Smile
25-04-2013, 12:48 AM
nema problema! Hvala Smile
04-10-2013, 01:51 PM
Da updateujem ovo - Balans Coworking prostor u Subotici, otvoren pre oko dva meseca ako se ne varam - https://www.facebook.com/coworkingsubotica

Smile
11-02-2016, 08:23 PM
Sjajna ideja dajem svoj glas
12-02-2016, 02:03 AM
(11-02-2016 08:23 PM)milankladovo Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Sjajna ideja dajem svoj glas

Druže moj ova tema je iz 2013 godine i ako je taj isti lik otvoreni su svi ovo navedeni centri i nekakve edukacije imaš na youtube svake sedmice webinariume itd itd.
12-02-2016, 05:27 AM
Da, to je sada Webinarium.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)