Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc oko hostinga
» Hosting u Srbiji
03-03-2013, 11:21 PM
Pomoc oko hostinga
Treba mi mala pomoc oko predloga, kod koga da uzmem hosting za moj sajt.
U pitanju je WP verzija i sajt je predvidjen za prezentaciju mojih fotografija. Najverovatnije ce imati Home, prezentacija fotografija, Blog, Prodaja i deo o meni. Sajt sam kupio preko Photocarti, i ostaje da izaberem hosting u Srbiji.
Na sta da obratim paznju u ponudama? Koji prostor mi je dovoljan, s obzirom da ce biti puno fotografija? Ko je najpouzdaniji jer zelim i da prodajem fotografije preko sajta?
Onako kao laik, cini mi se da Eunet pruza neku pouzdanost ali i cena je dobra, mada sam video da imaju samo dva paketa u ponudi sto se hostinga tice.
Koja je razlika u Windows i Linux hostinga?
Da li mi je ovo dovoljno za sajt:

StartUp
Prostor: 1GB
Protok: 100GB
Broj domena: 50
Email naloga: 50
FTP naloga: 50
MySQL baza: 1
Google AdWords:Poklon 40 €
Mesečno: 500 dinara?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
03-03-2013, 11:56 PM (This post was last modified: 03-03-2013 11:56 PM by lxGuru.)
RE: Pomoc oko hostinga
Pozdrav nemar74,

Nisam upoznat sa uslugama koje EuNet pruža u Srbiji, međutim bilo je primedbi na iste. Što se tiče odabira samog hosting provajdera u Srbiji, moja top preporuka bi bila AdriaHost.rs i DreamWeb Hosting, međutim, opet prije odabira malo pročačkaj portal Hosting.rs, gde imaš dosta članaka koji će ti pomoći pri krajnjem odabiru provajdera.

Totalno ti ne preporučujem da ideš kod PegazHosting-a, zato što je vlasnik '96 osoba koja do skoro nije znala ni registry-e, a nudi usluge registracije domena (slika kao dokaz).

|| KnownSRV - Kvalitetni VPS serveri
|| Iskoristite kupon "NEW2013" za 20% popusta na mesečnom nivou ili kupon "NEW70" za 70% popusta za prvi predračun
Visit this user's website Find all posts by this user
04-03-2013, 12:27 AM (This post was last modified: 04-03-2013 12:33 AM by Igor Tomić.)
Eunet nikako ne preporučujem. Ja sam pre oko 2 godine imao loša iskustva sa njihovim hostingom, a nedavno ih je imao i moj drugar.

O AdriaHostu sam čuo samo lepe stvari.

Po meni odaberi 2-3 hosta i popričaj sa podrškom tih hostova oko svojih potreba. Taman je to i test. Koliko brzo odgovaraju i koliko su spremni da ti pomognu pri izboru paketa pokazuje kakvu pomoć i koliko brzu reakciju možeš očekivati ukoliko bude nekih problema.

http://igortomic.net
04-03-2013, 01:08 AM
Hvala vam momci. Za sada dva glasa za Adriahost. Mada sam sada uporedjivao Adriu, DeamWeb i PlusHosting i cene su razlicite a i buni me platforma, da li Wondows ili Linux? Da li to utice sto ja kuci imam windows i kako to utice na ljude koji gledaju sajt i zele da kupe proizvod?
Koliko mi je je dovoljno za sajt? Recimo 5000 MB rpostora na disku i 100GB protola mesecno, ili mogu i manje?

Hvala Vam unapred.
04-03-2013, 03:34 AM (This post was last modified: 04-03-2013 03:35 AM by Igor Tomić.)
(04-03-2013 01:08 AM)nemar74 Wrote:  Hvala vam momci. Za sada dva glasa za Adriahost. Mada sam sada uporedjivao Adriu, DeamWeb i PlusHosting i cene su razlicite a i buni me platforma, da li Wondows ili Linux? Da li to utice sto ja kuci imam windows i kako to utice na ljude koji gledaju sajt i zele da kupe proizvod?
Koliko mi je je dovoljno za sajt? Recimo 5000 MB rpostora na disku i 100GB protola mesecno, ili mogu i manje?

Hvala Vam unapred.

Krajnji korisnik neće videti razliku u tome da li hostuješ na Windows ili Linux OS. Kao što ni mi ne znamo na kakvom sistemu je hostovan neki sajt.

Što se prostora tiče - ti najbolje znaš koliko ti je prostora na disku potrebno za slike koje želiš da hostuješ. Ali verujem da će ti 5GB na disku i 100GB protoka biti i više nego dovoljno.

Smatram da je najbolje da staviš thumbnail slika relativno male veličine, pa ko želi nek otvara cele slike. S time u vidu sumnjam da će biti ikakvih problema oko protoka.

http://igortomic.net
04-03-2013, 01:24 PM
Da, bice smanjivane fotografije i verujem da ce biti manje od 1MB po fotografiji.
Zanima me jos i SSL sertifikati, negde su jeftiniji a negde skuplji, koja je razlika u tim SSL sertifikatima? Posto prtpostavljam da treba do da ima posto ce biti online naplata.
04-03-2013, 03:57 PM
Cena SSL certifikata zavisi većinom od toga šta koji paket SSL-a nudi (primer da li nudi zaštitu jednog domena i više poddomena, samo jedan domen/poddomen, pa veličina garancije, jeftiniji su većinom $10,000 garancije dok jači $250,000, dok VeriSign certifikati nude i do $1,500 000, pa onda zavisi da li želiš da validuješ samo domen ili i svoju firmu/kompaniju, da li želiš greenbar ili ne i još mnogo toga).

Preporuka za SSL ti je NameCheap. Ukoliko sa njima regaš i domen, dobiješ SSL sertifikat na godinu dana za $1.99 (Comodo PositiveSSL).

|| Iskoristite kupon "NEW2013" za 20% popusta na mesečnom nivou ili kupon "NEW70" za 70% popusta za prvi predračun
04-03-2013, 07:51 PM (This post was last modified: 04-03-2013 07:53 PM by Jokja.)
(04-03-2013 01:24 PM)nemar74 Wrote:  Da, bice smanjivane fotografije i verujem da ce biti manje od 1MB po fotografiji.
Zanima me jos i SSL sertifikati, negde su jeftiniji a negde skuplji, koja je razlika u tim SSL sertifikatima? Posto prtpostavljam da treba do da ima posto ce biti online naplata.

A zašto bi stavljao slike od 1MB na sajt? Misliš da ćeš izgubiti kvalitet ako ih više smanjih ili je nešto drugo razlog? Optimalna veličina slika za sajtove je 30-50KB. Sa slikama te veličine stranice na sajtu će se brže učitavati, a pored toga i znatno ćeš uštediti hosting prostor. Ako bi optimizovao slike, na 200-300MB prostora, možeš hostovati sajt od 1000 postova i par hiljada slika.

Evo sa ovim programom možeš smanjiti par hiljada slika za par minuta.
http://www.faststone.org/FSResizerDetail.htm

Program je ultra jednostavan za korišćenje, a u slučaju da zapne pogledaj ovaj video:
http://www.youtube.com/watch?v=06hNperO_Mg

04-03-2013, 09:12 PM
Ja imam stranicu na Plus.hr i izuzetno sam zadovoljan s njima. Imaju i Plus.rs, pa vjerujem da su dobri kao i u HR pošto je to ista firma
Find all posts by this user
04-03-2013, 09:35 PM
Manje vise ostaje mi jos koji dan da odlucim koju cu hosting firmu uzeti, zvao sam Plus.rs i sediste im je u NS-u, devojku sta god sam pitao, sve mi je detaljno odgovorila sto me je na neki nacin i kupilo. Adriu sam zvao, javila se neka devojka koju je ocigledno jutros mrzelo da ustane sto me je u startu odbilo kao i cena SSL-a, kod njih je 100eura za fiksnu IP adresu plus SSL sertifikat, nije se cak ni potrudila da mi objasni sta dobija za tih 100 eura, tako da otpadaju na keca.

@Jokja, okvirno sam sam napisao velicinu, znam da treba i manja rezolucija za net, za smanjivanje pored photoshopa koristim i PhotoMechanick kada radim na vecu kolicinu fotografija koje mi trebaju za redakciju. Jedino sam malo neuk oko hostinga i samog sajta, pa sam zato pitao.

Sledeca stvar koja mi treba pomoc, ako recimo uzmem hosting i domen kod Plus.rs a oni nemaju u ponudi Google adwords i SEO, da li ja mogu da uzmem neku drugu hosting kucu koja to radili ili ima specijalozovane firme za to a da ne kolju sa cenama i da naravno nije prevara?
04-03-2013, 09:44 PM
Slabo koji hosting provajder ima ti u ponudi SEO, ako mislimo na isto, jer to je skroz sporedna stvar. Hosting provajderi ti samo nude tipa 40-100€ kupone koje možeš koristiti, a ne odrađuju ti nikakvu vrstu SEO posla. Ako želiš hosting koji ujedno i to odrađuje, kontaktiraj onda Extreme ProHosting, nisu ni oni loši Smile (SEO ti se plaća naknadno).

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Molim savet oko potpuno besplatnog domena+hostinga Oli021 7 3,191 27-02-2018 02:19 PM
Last Post: shulk
  Savjeti za kupnju hostinga sa wordpresom penchy 4 1,809 17-09-2017 05:22 PM
Last Post: AdSense
  Pomoc oko hostinga Choda 14 4,029 10-10-2016 04:19 PM
Last Post: Sceko
  Prebacivanje hostinga Tommmy 2 1,999 10-10-2016 12:07 PM
Last Post: Tommmy
  Par pitanja oko domena i hostinga wwewwe 4 2,437 26-06-2016 08:24 PM
Last Post: wwewwe
  Pomoc oko odabira hostinga oblacno 8 2,580 21-02-2016 10:45 PM
Last Post: REDorDEAD
  Pitanja u vezi hostinga thegoldeneye 6 2,391 24-01-2016 07:40 PM
Last Post: Loxo
  Prava cijena hostinga izbagy2903 15 4,939 14-10-2015 06:38 AM
Last Post: Tommmy

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)