Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
najblji način povezivanja sajta sa FB
01-03-2013, 01:24 AM (This post was last modified: 01-03-2013 01:25 AM by mvasic.)
najblji način povezivanja sajta sa FB
Jedno pitanje mozda je i za početnike.

Napravio sam sajt i želim da ga povežem sa FB. E sad, bilo koji plugin da skinem dobijem ikonicu za fb koja moze iznad ili ispod posta. Kada sa svog privatnog fb naloga kliknem na svoj sajt, sajt dobije lajk i url se pojavi u statusu na mom zidu.

Sa druge strane, kada stavim onaj kod sa fb koji povezuje sajt sa njegovom fb stranicom. kada se klikne like, dobijam like na fb stranicu sajta, a ne like na url link kao u prošlom slučaju.

e sad me interesuje koja je bolja varijnta. Sa prvom varijatom ne dobijam lajk na moju fb stanicu sajta, ali je link sajta direktno u statusu. Druga varijanta je dobijam lajk na fb stranicu sajta ali nema linkova na statusu.

koja je bolja varijanta za promociju i dijeljene sajta na fb-u. planiram da aktiviram prijatelje da lajku pa ne znam kako da lajkuju.

hvala
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
01-03-2013, 01:59 AM
RE: najblji način povezivanja sajta sa FB
Što ne bi koristio obe varijante?

Ispod ili iznad sadržaja članka staviš da se lajk/share pojavljulje na zidu onoga ko dugme stisne. Negde na vrhu ili sa strane sajta možeš da staviš dugme "pratite nas na Facebooku". To dugme bilo bi vidljivo sa svih stranica sajta i klikom na njega dobio bi lajk na FB stranicu sajta.

Npr. pogledaj njuz.net. Iznad svakog članka imaju facebook lajk dugme. Kada se to dugme pritisne link se pojavljulje na facebook zidu onoga ko je lajkovao članak.
Takođe, negde sa desne strane na sajtu imaju i "nađite nas na facebooku" dugme, a klikom na njega se lajkuje njihova facebook stranica.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (2): danijel99, mvasic
02-03-2013, 01:03 AM
RE: najblji način povezivanja sajta sa FB
(01-03-2013 01:59 AM)Igor Tomić Wrote:  Što ne bi koristio obe varijante?

Ispod ili iznad sadržaja članka staviš da se lajk/share pojavljulje na zidu onoga ko dugme stisne. Negde na vrhu ili sa strane sajta možeš da staviš dugme "pratite nas na Facebooku". To dugme bilo bi vidljivo sa svih stranica sajta i klikom na njega dobio bi lajk na FB stranicu sajta.

Npr. pogledaj njuz.net. Iznad svakog članka imaju facebook lajk dugme. Kada se to dugme pritisne link se pojavljulje na facebook zidu onoga ko je lajkovao članak.
Takođe, negde sa desne strane na sajtu imaju i "nađite nas na facebooku" dugme, a klikom na njega se lajkuje njihova facebook stranica.

Tako sam i napravio , zahvaljujemWinking
Send this user an email Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  StumbleUpon promocija sajta Jokja 15 6,021 20-10-2011 12:48 AM
Last Post: DedaMraz

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)