hi Prodaja Gotovih CMS Templeta
Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prodaja Gotovih CMS Templeta
01-03-2013, 12:37 AM
Prodaja Gotovih CMS Templeta
Razmisljo sam da i na ovaj nacin pocnem zaradivati posto znam raditi svoje wordpress teme... Pa me zanima dal neko od vas prodaje stvari na Themeforest ili slicnim sajtovim?
Zanimaju me iskustva i vasi savjeti...
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
01-03-2013, 11:13 AM
RE: Prodaja Gotovih CMS Templeta
Moj kolega s faxa radi za Themeforest i kaže da super zarađuje (preko 1000€ mjesčno), ali i da je dan template pravi po mjesec dana (s tim da ima curu koja mu radi design on samo programira). Napominje da je početak krvav, ali kad napraviš oko 10-ak templateova uvijek od njih kapa zarada pa te nekako motivira za daljnji rad (ima neko sučelje gdje prati zaradu i dnevnu prodaju, a cyber monday i slični popusti su mu donijeli super zaradu)

Kaže da su korektni, ali itekako strogi jer ako programiraš u php ne smiješ imati niti jedan notification, a kamoli neki warning (provjera teme traje oko 48h).

Svaki klijent koji kupi od njih tvoju temu mora imati odličan support od tebe (iako u nekim slučajevima klijenti nisu u stanju instalirat temu)

Najviše vremena gubi na dokumentaciji koja mora biti sistematizirana po njihovim pravilima i detaljno objašnjeno apsolutno sve.

Uglavnom zadovoljan je i samo se tim bavi, dakle nema neki posao van toga.

Izreke i citati
Thanks given by (1): wizard
01-03-2013, 01:05 PM
A koliko cca kosta izrada originalne WP teme?
Quote this message in a reply
01-03-2013, 02:12 PM (This post was last modified: 01-03-2013 02:16 PM by VIC.)
cca. ako hoćeš sve živo na njoj ja sam kontaktirao locastic kazu 11000kn

a to uključuje:

Dizajn web stranice ili aplikacije (idejno rješenje): Da
Kodiranje (XHTML/CSS kodiranje): Da
Web programiranje: Ne
Izrada webshopa: Ne
Internet marketing (SEO, Google AdWords...): Ne
Marketing na društvenim mrežama(vođenje kampanja, facebook aplikacije, oglasi...): Ne
Print (izrada vizualnog identitea, loga, memoranduma, posjetnice...): Ne

a ako se sve to želi implatirati u njihov CMS onda cijena skače na 24-25000kn
01-03-2013, 02:13 PM
Previše je to para. Za mnogo manje može da se odradi custom template.

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (2): wizard
01-03-2013, 03:17 PM
Ja na odesku radim za 50$ Custom templat sa svim sta klijent pozeli jer ako stavim vise nemrem dobit poso radi dosadnih palestinaca sta nisi kvalitetni uopce ali stave malu cjenu :S
01-03-2013, 05:20 PM (This post was last modified: 01-03-2013 05:23 PM by freemind.)
Quote: ja sam kontaktirao locastic kazu 11000kn

Kontaktirati registrovanu firmu, radi neke okvirne cene za wordpress temu nema smisla, njima su troskovi 100 puta veci , od nekog ko privatno radi, pod uslovom da je isti kvalitet.

Dorex,
ako vec znas da proizvodis , tako trazen proizvod i vec radis i zaradjujes, zasto ne pocnes i sa svojom malom web prodavnicom wordpress tema ? Kada nemas posla, pravis teme i za sebe i usput se usavrsavas.
Danas ima toliko razlicitih wordpress tema, u bilo kojoj oblasti. Uvek je bolje naci gotovu temu, i onda je modifikovati prema svojim zamislima nego traziti da se napravi custom. Mozda u nekim specificnim oblastima nema dovoljno slicnih, ali za vecinu projekata se moze naci i kupiti odlicna, proverena premium tema, gde bi je Vas programer/dizajner izmenio prema vasim potrebama.
01-03-2013, 07:26 PM
Pa zato sam i planiro dok neradim na odesku raditi za themeforest... Jer da idem otvarati svoju prodavaonicu trebam kupovat domenu host ... I jos mi treba marketing i to ... Rade preko themeforesta.
02-03-2013, 07:01 AM
Nisam gledao na sajtu TF, da li postoji mogucnost kreiranja samo templejta bez kodiranja? Dakle samo izzrada PSD fajla...

ativar, ponosan član Internet zarada foruma od Jun 2010.
Find all posts by this user
02-03-2013, 10:48 AM
Dorex , mislim jeste da themeforest moćna stvar ali mislim da je još moćnija ukoliko već nešto radiš i zarađuješ da si kupiš domenu , hosting i kreneš laganim koracima marketinga i promocija , i gradiš svoju stranicu, jer themeforest ima ogroman broj posjetitelja itd..ali zato te okinu 50% od zarade , ovisno o dogovoru s njima ali koliko se sjećam na početku bude tako. Ali što je najbolje , ti možeš teme koje prodaješ na svom siteu , nuditi i na theme forestu , to ih isto dosta radi.

Trenutno ulaganje je dakako isplativo u worpdress theme a mislim i u narednih par godina jer ima ogromnu podršku a i lagan je za korištenje i ljudi koji nemaju veze se web stranicama , dakle nekome random korisniku je jednostavno postaviti novost gore što ih najviše privlači.

Ali koliko se truda i tehnologije uloži u jednu wordpress themu , mislim da su premalo i plaćene !
Find all posts by this user
02-03-2013, 12:32 PM
(01-03-2013 07:26 PM)Dorex Wrote:  Pa zato sam i planiro dok neradim na odesku raditi za themeforest... Jer da idem otvarati svoju prodavaonicu trebam kupovat domenu host ... I jos mi treba marketing i to ... Rade preko themeforesta.
Slazem se da je prodavanje tema na razradjenim sajtovima sledeci potez, i odlicna stvar, ali pretpostavljam da ce ti web shop kasnije doci samo od sebe, kada polako udjes jos vise u celu stvar.
Kao sto je istrazivanje bitno u bilo kojoj oblasti, tako je i za izradu tema bitno znati sta je to, sto je trazeno ili gde je rupa . Recimo, znam da ne postoji tema za sahovske klubove, trazio sam za sebe ali nema nista na trzistu. Tu je bitno da se kreira ona tabela za berger ili svajcarski sistem, kao i da ubacis neki prikazivac partija , postoje besplatni u ajaxu .
Videti koje su potrebe ljudi koji rade u toj oblasti, razumeti njihove zelje i posle sve to integrisati u temu.
Thanks given by (4): wizard, optimista, Maslesha
02-03-2013, 03:49 PM (This post was last modified: 02-03-2013 03:56 PM by kuliram.)
(02-03-2013 07:01 AM)ativar Wrote:  Nisam gledao na sajtu TF, da li postoji mogucnost kreiranja samo templejta bez kodiranja? Dakle samo izzrada PSD fajla...

Da.
http://themeforest.net/category/psd-templates

Sto se tice prodaje tema na TF, mislim da je to najbolje mjesto za unovciti svoje teme.
Teme mozda jesu malo placene, ali ako izradjujete kvalitetne teme, jednu te istu mozete prodati i preko 2000 puta, tako i pored toga sto oni na pocetku uzimaju 50% i sto je cijena niska, na jednoj temi se itekako moze zaraditi. Tako da mislim da uopste nema potrebe za pravljenjem vlastitog shopa, pa ulaganja u marketing itd.
Thanks given by (2): ativar
03-03-2013, 12:36 PM
Pa da stavis 10tema i svaka se proda 10puta skupi se ljepa svota
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  eBay prodaja i uslovi Republikanac 1 415 31-08-2018 04:53 PM
Last Post: Lazar023
  Amazon e-books, prodaja Stsava84 7 5,539 22-03-2018 03:12 AM
Last Post: Lazar023
  Prodaja e-knjiga preko stranice? Perky 1 1,636 21-06-2016 04:46 AM
Last Post: LegalAlien
  Dropshipping sa amazon na ebay prodaja barbarosa 2 3,306 02-11-2015 09:50 PM
Last Post: DeSeo
  Prodaja elektronskih knjiga na domaćim jezicima Mishkin 9 3,612 27-12-2014 02:05 AM
Last Post: Meeyath
Smil42c642f95f382 Prodaja mobilnih aplikacija i_see_fire 10 3,741 04-09-2014 01:17 PM
Last Post: Lakisa94
  Prodaja slika (ne fotografija) na netu Qwerty 7 3,357 07-04-2012 05:11 PM
Last Post: kres0
  Prodaja fotki Grande 53 17,708 17-02-2012 08:06 PM
Last Post: lazar:)

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)