Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vodič: Kako do "besplatnog" hostinga za više sajtova
11-02-2013, 12:19 AM
Vodič: Kako do "besplatnog" hostinga za više sajtova
Namjerno sam napisao "besplatnog" jer ništa nije besplatno. Međutim ne plaća se novcem nego svojim trudom i znanjem. A riječ je o sljedećem.

Na sajtu Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. možete dobiti besplatan VPS (Virtualni Privatni Server) za hosting websajtova pod uslovom da imate dovoljan broj postova. Dakle dovoljno je biti aktivan u pojedinim temama i doprinijeti samom forumu sa kvalitetnim sadržajem i VPS je tu. Jednom dobiveni VPS može se zadržati sa 20 kvalitetnih postova (u temama u kojima se broje postovi) u jednom mjesescu što znači manje od jednog posta dnevno.

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. se nalazi lista VPS-ova i njihova količina. Forum Tim svako neko vrijeme stavi obavijest koji su VPS-ovi slobodni. Korisnici apliciraju za VPS a oni sa najviše bodova dobivaju VPS za koji su aplicirali. Sve je objašnjeno na linku iznad a ispod su neki od VPS-ova i njihove specifikacije.

VPS 3 , standardni VPS i najčešći VPS na ovom forumu.
Quote:Disk space: 10GB
Bandwidth: 500GB
RAM: 128MB
Burst: 256MB
IPs: 1 IPv4 & 1 IPv6 (more IPv6 addresses available on request)
CP: SolusVM
Virtualization: OpenVZ
Provider: Hostigation
TOS/AUP: TOS (Read!!!)
Additional Restrictions: No open proxies allowed!

VPS 7 , jedan od onih u zlatnoj sredini. 1TB bandwith mu je velika prednost.

Quote:Disk space: 20GB
Bandwidth: 1TB
RAM: 512MB
Burst: 1024MB
IPs: 1 IPv4
Provider: 123systems.net
TOS/AUP: TOS & AUP (Read!!!)
Special Requirements*: A link to https://freevps.us and Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Additional Restrictions: No open proxies allowed!

VPS 9 , jedan od boljih VPS-ova
Quote:Disk space: 50GB
Bandwidth: 500GB
RAM: 768MB
vSwap: 256MB
CP: Virtualizor
Provider: Free VPS
Datacenter: Root SA
Additional Restrictions: No Minecraft/java without permission and no open proxies allowed!

VPS 16 Za ovaj VPS kažu da je najbolji. Sam FreeVPS sajt je hostan na ovakvom VPS-u , a ja sam imao ovaj VPS u svom vlasništvu. Upload i download su nevjerovatno dobri.

Quote:Disk space: 50GB
Bandwidth: 600GB
RAM: 768MB
Burst: 1024MB
Provider: LoomHosts
Special Requirements*: Continuous feedback related to the VPS on sites and a link to loomhosts.com and https://freevps.us
Additional Restrictions: No open proxies and Minecraft allowed!

VPS 17 je također dobar VPS koji bi puno koštao da se plati novcem. 1TB Bandwith i 1GB RAM-a su samo neke od karakteristika.

Quote:Disk space: 30GB
Bandwidth: 1TB
RAM: 1GB
CP: OpenVZ Web Panel
Provider: CentralVPS
Special Requirements*: A link to Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. and https://freevps.us
Additional Restrictions: No open proxies, IRC content & game servers allowed!

Jednom kad neko od korisnika dobije VPS može se poslužiti tutorijalima na forumu. Pošto su svi VPS-ovi bazirani na Linux operativnom sistemu (Ubuntu,Debian,Centos,Fedora) onda će vam dobro doći sljedeći linkovi.

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

I naravno Forum Tim je stručan da odgovori na pitanja u Help sekciji ako nešto ne ide pa vam treba pomoć.

Za kraj radi usporedbe na slici dole je prikazan VPS sa 1GB RAM, 20GB Hard Disk, CentOS operativni sistem i 300GB BandWith te njegova cijena.

[Image: BT9OSlMl.png]
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
10-03-2013, 09:04 PM
RE: Vodič: Kako do "besplatnog" hostinga za više sajtova

Quote:Available VPSs:

5x VPS 2
2x VPS 3
1x VPS 4
1x VPS 12
3x VPS 14
5x VPS 19

Quote:Disk space: 25GB
Bandwidth: 750GB
RAM: 256MB
Virtualization: KVM
Provider: CentralVPS
TOS/AUP: TOS & AUP (Read!!!)
Special Requirements*: A link to Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. and Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Additional Restrictions: No open proxies and game servers allowed!

Regajte se na ovaj forum ako hoćete do VPS-a . 17 ih je slobodno i za neko vrijeme se može doći do solidnog VPS-a.
Thanks given by (1): minawinx1@hotmail.rs
04-06-2013, 05:57 PM
Na free VPS je u toku davanje VPS-ova. Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Code:
1x VPS 2
1x VPS 3
1x VPS 8
1x VPS 16
1x VPS 17 (New)
1x VPS 19
4x VPS 25
1x VPS 26 (New)

Regajte se i jedan od ovih VPS-ova može biti vaš. Smile
04-07-2013, 08:09 PM
U toku je nova akcija davanja VPS-ova članovima foruma. 15 komada se dijeli a možete ih vidjeti na linku ispod.

04-08-2013, 12:05 PM
Novi give away. Pojedini VPS imaju 2GB RAM.

Thanks given by (1): Bubašarba
10-04-2014, 09:56 AM
Nije lose i moglo bi posluziti nekome ko uci da radi sa VPS-om ili za neko testiranje,mada ne znam koliko je to vrijedno ovisno o tome kakvi su uslovi da jedan post na forumu bude kvalitetan,jer to znaci vrijeme a vrijeme je novac Smile
Find all posts by this user
10-04-2014, 12:53 PM
(10-04-2014 09:56 AM)flex202 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Nije lose i moglo bi posluziti nekome ko uci da radi sa VPS-om ili za neko testiranje,mada ne znam koliko je to vrijedno ovisno o tome kakvi su uslovi da jedan post na forumu bude kvalitetan,jer to znaci vrijeme a vrijeme je novac Smile

Ako već ne znaš koliko je nešto vrijedno onda uzmi primjer ovog posta i odredi vrijednost naspram njega.

Ja sam na tom forumu i imao sam više VPS servera. Na tom forumu sam vidio mnogo korisnih tema, moderatori pomažu na razne načine. Svo uloženo vrijeme mi se vratilo na druge načine.
10-04-2014, 04:32 PM
(10-04-2014 12:53 PM)Vatra Wolf Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(10-04-2014 09:56 AM)flex202 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Nije lose i moglo bi posluziti nekome ko uci da radi sa VPS-om ili za neko testiranje,mada ne znam koliko je to vrijedno ovisno o tome kakvi su uslovi da jedan post na forumu bude kvalitetan,jer to znaci vrijeme a vrijeme je novac Smile

Ako već ne znaš koliko je nešto vrijedno onda uzmi primjer ovog posta i odredi vrijednost naspram njega.

Ja sam na tom forumu i imao sam više VPS servera. Na tom forumu sam vidio mnogo korisnih tema, moderatori pomažu na razne načine. Svo uloženo vrijeme mi se vratilo na druge načine.

Pa dobro ovisi kako kome,neko ko se bavi malo ozbiljnije u 99% slučajeva će zakupiti hosting i ne razmišljati o tome,mada opet kažem nije loše za nekoga ko se tek uči ili mu treba za testiranje a usput i uči dopisivajući se na forumu Smile
14-12-2014, 07:36 PM (This post was last modified: 14-12-2014 07:37 PM by sunbeach.)
Evo ko koristi free hostinge neka poseti: https://byethost.com dosta su dobri ja ih koristim za pravljnje probnih sajtova ali ko ima sajt do hiljadu poseta moze da zakupi samo domen i koristi free hosting:

Hi Webmaster,

Seasons greetings to you !

As a special present, we have been busy and have added a bunch of new servers, due to this we have with affect immediately made the following changes.

1) Daily CPU allowance has now been doubled.
2) Daily Entry Processes has been doubled.
3) Daily hits have been increased to 50,000 (from 20,000)
4) Hits per second allowed has been doubled.
5) A new anti abuse filter has been added that dramatically reduces false positives.

All in all this means you can host busier sites on our free hosting platform

If you don't have a free hosting account register here:

Send this user an email Find all posts by this user
28-09-2015, 01:35 PM
Koliko je takav VPS pouzdan i mozes li ozbiljan sajt da odrzavas uz pomoc njega? Gde god sam citala o hostingu, svuda kazu da ako hoces ozbiljno da radis posao, onda moras da imas placen hosting, i to ne onaj najjeftiniji. Da li je to tacno?

CheapWindowsVPS
28-09-2015, 03:10 PM
(28-09-2015 01:35 PM)cwvps Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Koliko je takav VPS pouzdan i mozes li ozbiljan sajt da odrzavas uz pomoc njega? Gde god sam citala o hostingu, svuda kazu da ako hoces ozbiljno da radis posao, onda moras da imas placen hosting, i to ne onaj najjeftiniji. Da li je to tacno?

U suštini koliko para = toliko muzike, ozbiljan sajt svakako zahtjeva i ozbiljan hosting.Ako sajt donosi lovu zašto se bakćati sa besplatnim hostingom, mada naravno uvijek ima izuzetaka...
28-09-2015, 06:35 PM (This post was last modified: 28-09-2015 06:37 PM by sunbeach.)
(28-09-2015 01:35 PM)cwvps Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Koliko je takav VPS pouzdan i mozes li ozbiljan sajt da odrzavas uz pomoc njega? Gde god sam citala o hostingu, svuda kazu da ako hoces ozbiljno da radis posao, onda moras da imas placen hosting, i to ne onaj najjeftiniji. Da li je to tacno?

Jeste tacno je,ja besplatne hostinge koristim samo za test sajtove(vezbam na njima)
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Pomoc oko hostinga Choda 14 725 10-10-2016 04:19 PM
Last Post: Sceko
  Prebacivanje hostinga Tommmy 2 410 10-10-2016 12:07 PM
Last Post: Tommmy
  Migracija sajtova na NameCheap Tommmy 0 308 24-09-2016 04:31 PM
  Više domena na jednom hostingu westopic 5 531 08-09-2016 11:09 AM
Last Post: Jeronimo034
  Par pitanja oko domena i hostinga wwewwe 4 713 26-06-2016 08:24 PM
Last Post: wwewwe
  Pomoc oko odabira hostinga oblacno 8 912 21-02-2016 10:45 PM
Last Post: REDorDEAD
  Pitanja u vezi hostinga thegoldeneye 6 801 24-01-2016 07:40 PM
Last Post: Loxo
  Prava cijena hostinga izbagy2903 15 1,944 14-10-2015 06:38 AM

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)