Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Njemacka/UK reseller kompanija
29-01-2013, 08:20 PM
Njemacka/UK reseller kompanija
Moze mala pomoc.

Treba mi vasa preporuka hosting firme iz de/uk koja ima reseller pakete. Imam vec jedan reseller paket u hr data centru, al treba mi jos. S obzirom na poprilicno paprenu cijenu paketa u hr, htio bih pored ovog u hr imat jos jedan u europi.

Pa eto pomozite malo Smile

Sve vrste web usluga - napravi-stranicu.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
29-01-2013, 08:40 PM (This post was last modified: 29-01-2013 08:40 PM by lxGuru.)
RE: Njemacka/UK reseller kompanija
Što se tiče UK, preporučujem ti Site5 i Eleven2, s' tim ako budeš naručivao od Eleven2, zahtjevaj da te ubace na server koji nema abusive resellersa. Što se tiče Njemačke, to imaš skoro kod većine domaćih provajdera (Adriahosting, Avalon, Plus, ContraTeam, Mint i mnogi drugi).

|| KnownSRV - Kvalitetni VPS serveri
|| Iskoristite kupon "NEW2013" za 20% popusta na mesečnom nivou ili kupon "NEW70" za 70% popusta za prvi predračun
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): ankujund
29-01-2013, 10:33 PM
Znam da domaci koriste hrpu njemackih servera al htio bi ih preskociti, zasto nekom davati iste ili slicne novce ako ja mogu to direktno imati. S obzirom na pakete, u najmanju ruku za iste novce mogu imat vise.

02hosting ima dobre reseller pakete al neznam kakvi su oni, nisam nikad radio s njima.

30-01-2013, 07:32 PM
Site5 katastrofa. Sigurnost nula.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
30-01-2013, 07:47 PM
O kojoj sigurnosti pričaš? Pojasni.

|| KnownSRV - Kvalitetni VPS serveri
|| Iskoristite kupon "NEW2013" za 20% popusta na mesečnom nivou ili kupon "NEW70" za 70% popusta za prvi predračun
Visit this user's website Find all posts by this user
31-01-2013, 01:55 AM
eleven2 mi je za sada najozbiljniji kandidat. Dobru ponudu ima, nasa sam neke promo kodove za 30% popusta i reviewi po netu su jako dobri...

31-01-2013, 02:50 AM (This post was last modified: 31-01-2013 02:57 AM by Hellas.)
(30-01-2013 07:47 PM)lxGuru Wrote:  O kojoj sigurnosti pričaš? Pojasni.

Ne mogu se prisjetiti detalja bilo je to prije 2 godine...

Uglavnom stalno mi hakovali sajtove na reselleru i ne daju reci da je do njih. Ja nadjem jos 50 sajtova na istom serveru od drugih ljudi koji su haknuti i opet ne daju reci da je do njih. Dzaba to sto na vpsu imam identicno podesene sajtove i ovamo zacudo nijednog hacka.

Iz webshella (koji bi taj klinac haker ostavio) sa opcijom database cracker bi obavezno dobio i par lozinki od cpanela ljudi koji su izabrali lozinku da je obratno od username-a, a sa dobrom dictionary bazom sigurno si mogao jos vise. Iz istog webshella se dalo vidjeti sve usere na serveru i kod mnogih iscitat sve datoteke.

Dzaba ti bilo da cistis i radis kad nije do tebe. Mogao si samo da gledas u logu kako IP magicno pristupa wp-adminu bez ikakvih promasaja lozinke. Jer je hacker izvrsio query na bazi tvog sajta i upisao svoju lozinku i email za admina.

Najcrnje je bilo razmjeniti tolike emailove, prvo level 1 me uvjerava u jedno, pa te level 2 uvjerava u isto, pa na kraju dok sam ne pokazes nikom nista, a dotle ti haknu po par puta par razlicitih sajtova.

Naravno bilo je i dobrih stvari... za jednostavnije probleme su brzo odgovarali, kad sam odlucio da zbog navedenog problema napustim ih, uredno su vratili novac za preostalih 7 mjeseci iako je money back period davno prosao. Bili su ljubazni. Prihvatali su manual payment preko PayPala. Bio je i nasih ljudi u tehnickoj podrsci kod site5.

Steta obrisao sam mailove konto nece mi trebati gdje se jasno vidi da je do njih.

Ko zna mozda su u medjuvremenu se izvjestili u podesavanju shared okruzenja, desava se i drugim i niko nije 100% siguran...

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
02-02-2013, 07:26 PM
Evo kupio sam u eleven2. Podrska je super, u roko 30sec smo sve rjesili sta mi je trebalo.

Nasao sam kupon na netu s 30% popusta + 1. misec gratis tako da sam dosta dobro prosao.

Slijedi prebacivanje prvih domena pa cemo vidit kako radi i kako ide.

Ako kome treba hosting nek se javi. Ima u UK i u zg Winking

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Strani reseller hosting imarket 2 1,666 15-01-2017 03:16 PM
Last Post: Loxo
  Reseller Hosting veko 8 2,847 08-08-2015 05:46 PM
Last Post: veko
  Domain reseller dragan.25 6 2,640 05-03-2014 08:44 PM
Last Post: dragan.25
  Preporuke za dobar VPS ili Reseller Jokja 21 6,933 16-03-2012 04:10 AM
Last Post: HrvatskaUSrcu
  Reseller za 0,99$ godinu dana Jokja 4 2,120 27-11-2011 03:09 AM
Last Post: nesim
  Savjet reseller The Code 6 2,440 24-01-2011 10:58 PM
Last Post: flex202

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)