Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem kod prebacivanja na novi hosting
» Prebacivanje na novi hosting, MySQL baze...
23-01-2013, 12:47 PM (This post was last modified: 23-01-2013 12:58 PM by Kapetan Bačvica.)
Cool Problem kod prebacivanja na novi hosting
Dragi Forumaši, Smile
Kod prebacivanja na drugi Hosting pojavili su se problemi.
Prvo sam (valjda pogrešno) shvatio da će mi oni prebaciti sav hosting sa dva hosting accounta, međutim... prebacili su samo jedan koji je istoimen novootvorenom.
Dakle, ono što se prebacuje automatski, klikom na dugme u CPanelu, to je u redu, a drugo...
Za prebacivanje ovog drugog (sa drugog host accounta) traže mi da platim rad njihovog programera što će me doći skuplje od cijene samog Hostinga. Tu se nisamo baš našli, jasno.

Vas molim; uputstvo ili pomoć kako ja to mogu prebaciti? Jeli to baš veliki problem? Trebam prebaciti nekoliko MySQL baza u kojima su WordPressovi (na nekoliko domena). Jedino to je problem, zar ne? Drugo sve mogu ručno prebaciti.
Postoji li još koja zamka tu?
Molim Vas za koji tutorijal, podršku za ovo. Fever
Hvala, Srdačno,

P.S. Postoje slične teme na Forumu, ali ovakva ne.

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
23-01-2013, 01:55 PM
RE: Problem kod prebacivanja na novi hosting
1.Nemoj otkazivat stari host dok ne rijesis novi.
2.Baze i stranice nemas sacuvano lokalno?
3.Nemoj zaboravit na 301 Redirect
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): Kapetan Bačvica
23-01-2013, 02:03 PM (This post was last modified: 23-01-2013 02:05 PM by rigor04.)
Za prebacivanje sa jednog hostingas na drugi radis sledece:
Priprema:
Udjes u folder domena na CPanelu preko FileManagera i tu nadjes fajl wp-config.php. Otvoris ga i videces nazic MYSQL bze, na primer nesto_wrdp11 i to iskopiraj u txt fajl, treba ti recimo samo sledece:
/** The name of the database for WordPress */
define('DB_NAME', 'nesto_wrdp11');

/** MySQL database username */
define('DB_USER', 'nesto_wrdp11');

/** MySQL database password */
define('DB_PASSWORD', 'DysTYgUdfCPcG');

Dok su tu u File manageru nadji Select All, klikni a zatim Compress. Verovatno ces dobiti zip fajl cgi-bin.zip. Skini ga na komp.

Iz CPanela ides u phpMyAdmin i nadjes bazu _wrdp11. Kliknes na Export, i onda na dnu prozora GO. Skinuces fajl nesto_wrdp11.sql

Sada na svom kompu imas 2 fajla
cgi-bin.zip i nesto_wrdp11.sql

Promena NS1 i NS2
Uloguj se na svoj Domain manager, na primer namecheap i promeni NS1 i NS2 da pokazuju na novi hosting.

Dodavanje domena.
Uloguj se u cpanel, idi na Addon domains i dodaj domen za sajt koji prebacujes. Kad dodas ides u Filemanager , u folder tog domena. Uploadujes cgi-bin.zip fajl koji si ranije skinuo.

Dodavanje mySql baze.
U Cpanelu ides u MySQL datbases. I napravis novu bazu.
1. New database - ako je slobodno stavi naziv baze koju si skinuo ali samo onaj deo wrdp11. I klikni na Create database. Baza se sada recimo zove novo_wrdp11.
2. Add New User - ovde isto dodaj wrdp11. za Password iskopiraj password stare mySQL baze koji si ranije iskopirao u txt fajl. Klikni na Create user i Select all za privilegije. Imas sada korisnika novo_wrdp11.
3. Add User To Database - u oba polja izaberi novo_wrdp11 i add. To je to u ovom delu.

Sledece u Cpanelu ides na phpMyAdmin i nadji bazu _wrdp11. Kad je otvoris ona je prazna. Ides na Import i importujes fajl koji si skinuo ranije tj. nesto_wrdp11.sql. Kad zavrsi upload ides na Finish.

Uplod fajlova. U File manageru, ides na folder nove domene koju si dodao, selektujes chi=bin fajl koji si ranije uploadovao i kliknes gore na Extract. Ako ne vidis odmah rspakovane fajlove idi na Up one level pa back ili refreshuj. Nadji fajl wp-config.php i trazi deo

zameni samo nesto u novo tako da sada izgleda

define('DB_NAME', 'novo_wrdp11');

define('DB_USER', 'novo_wrdp11');

Sacuvaj promene.

Ukucaj domen u browser, uloguj se i idi na permalinks i samo klikni save bez ikakvih promena.

To je to. Mislim da nisam nista propustio, ako je neko primetio nesto neka javi. A mguce da ima i na Youtubu korak po korak resenja pa rokaj.

MyThemeShop.com aff link
23-01-2013, 06:46 PM
e moj zubačo Biggrin Ali su i ovi upravu, moraju ručno sve da ti podese.. Možeš ih pitati da ti prebace fajlove a ti da konfigurišeš.
23-01-2013, 06:57 PM
Imas vise nacina. Evo pogledaj jedan od nacina na ovom videu: http://www.youtube.com/watch?v=YnigbbtC_rk
Ili probaj da ukucas u youtbue pretrazivac pojmove iz naslova videa.

23-01-2013, 07:19 PM (This post was last modified: 23-01-2013 09:16 PM by Kapetan Bačvica.)
Smile RE: Problem kod prebacivanja na novi hosting
Cijenjeni Kolege,
Ispričavam se svima što nisam odgovorio ažurnije, ali bio sam u gradu na neodgodivom poslu. Smile
Posebna isprika, ali i zahvala na odgovorima za msp-2, nesim, Jokja, a naročito rigor04; tvoj post ću morati proučiti. Smile

-Materijal je još i na starom hostu, imam mjesec dana vremena. (bar nešto dobro)
-Oba hosta imaju cPanel.
-Sve znam kako ide sa podešavanjem domena i 301 redirectima, jedino ne znam prebaciti SQL baze (još).
To je jedini problem u cijeloj priči, ali hvala Vigoru, krećem njegovim uputama, javiti ću ovdje eventualne probleme.

Hvala svima. Fever

23-01-2013, 07:20 PM
http://codex.wordpress.org/Moving_WordPress

i obavezno koriscenje ove skripte
http://interconnectit.com/products/searc...databases/

Najbolji affiliate program sa ponudama za domaci trafik - Optimizovane Landing Strane.. Brza isplata na PP, WM, Paxum
Visit this user's website Find all posts by this user
24-01-2013, 03:57 PM (This post was last modified: 24-01-2013 04:33 PM by Kapetan Bačvica.)
Smile RE: Problem kod prebacivanja na novi hosting
(23-01-2013 02:03 PM)rigor04 Wrote:  Dok su tu u File manageru nadji Select All, klikni a zatim Compress. Verovatno ces dobiti zip fajl cgi-bin.zip. Skini ga na komp.
Iz CPanela ides u phpMyAdmin i nadjes bazu _wrdp11. Kliknes na Export, i onda na dnu prozora GO. Skinuces fajl nesto_wrdp11.sql

Rigore, mogu li ovo sve raditi, kompresirati i exportirati dok je ta stranica online? Dok su ti fileovi aktivni?
Sad vidim da je pitanje bedasto Smile jer i ne može biti drugačije. Naravno da ta stranica radi sa tim fileovima, još je nisam prebacio. Ispravi me ako griješim?

(23-01-2013 02:03 PM)rigor04 Wrote:  Nadji fajl wp-config.php i trazi deo

zameni samo nesto u novo tako da sada izgleda

define('DB_NAME', 'novo_wrdp11');

define('DB_USER', 'novo_wrdp11');

Pa nije valjda to cijeli posao "prebacivanja" svih putanja u WP-u, tako će se promieniti sve što je potrebno da se promijeni u cijelom WP-u da sve radi kako treba?
Sve što ću promijeniti to je username na ovom jednom fileu? Smile

Stvarno bi bio to veliki posao za programera. Fever

24-01-2013, 05:55 PM (This post was last modified: 24-01-2013 05:58 PM by rigor04.)
(24-01-2013 03:57 PM)Kapetan Bačvica Wrote:  Rigore, mogu li ovo sve raditi, kompresirati i exportirati dok je ta stranica online? Dok su ti fileovi aktivni?
Sad vidim da je pitanje bedasto Smile jer i ne može biti drugačije. Naravno da ta stranica radi sa tim fileovima, još je nisam prebacio. Ispravi me ako griješim?
Ne mora stranica biti online jer su ti fajlovi i dalje na serveru.

(24-01-2013 03:57 PM)Kapetan Bačvica Wrote:  Pa nije valjda to cijeli posao "prebacivanja" svih putanja u WP-u, tako će se promieniti sve što je potrebno da se promijeni u cijelom WP-u da sve radi kako treba?
Sve što ću promijeniti to je username na ovom jednom fileu? Smile

Stvarno bi bio to veliki posao za programera. Fever

Samo to. Ali prati postupak. Eksportujes svoju mySQL bazu. Zatim napravis novu na novom hostingu. Kreiras novog usera za tu bazu. Dodelis usera bazi. Zatim otvoris novu bazu iimportujes staru. Na staroj ti je recimo username bio "kapetan" i baza je "kapetan_wrdp11" a na novom hostingu ti je recimo username "bacvica" pa ce nova baza imati naziv "bacvica_wrdp11". Ti podacu se nalaze u wp-config fajlu i tu treba i da ih promenis da bi povezao WP za bazom (Pazi da menjas i nazivu baze i u naziv usera). Ako prilikom pravljenja nove baze stavis neki drugi password koji se razlikuje od strog, moras i to da promenis u wp-configu.
E sad, jedino da se desi neka druga zajebancija oko putanja pa da moras da cimas support, ali to onda ne kosta Smile

A sto se tice posla za programera, sve zavisi kako ko shvata, ali uglavnom placas necije znanje.

MyThemeShop.com aff link
24-01-2013, 06:32 PM (This post was last modified: 24-01-2013 06:41 PM by Kapetan Bačvica.)
(24-01-2013 05:55 PM)rigor04 Wrote:  Samo to. Ali prati postupak. Eksportujes svoju mySQL bazu. Zatim napravis novu na novom hostingu.
Da da, ali i nakon što sam exportirao, ona stara ostaje na starom Hostingu, to sam mislio; ona je i dalje tamo i online, tamo je, sve radi u redu dok ne promijenim DNS postavke?

(24-01-2013 05:55 PM)rigor04 Wrote:  A sto se tice posla za programera, sve zavisi kako ko shvata, ali uglavnom placas necije znanje.
Točno, to je istina. Zato veliko hvala kolegama ovdje na Forumu , i tebi Rigore posebno.
Javit' ću kako ovo prolazi. Winking

P.S. Za SQL Bazu gdje je Forum (SMF 1.1.8.) princip je isti?
Jednako tako se nadam da će ovako i svi pluginovi i teme biti prebačeni?

24-01-2013, 11:36 PM
(24-01-2013 06:32 PM)Kapetan Bačvica Wrote:  Da da, ali i nakon što sam exportirao, ona stara ostaje na starom Hostingu, to sam mislio; ona je i dalje tamo i online, tamo je, sve radi u redu dok ne promijenim DNS postavke?
Da.

(24-01-2013 06:32 PM)Kapetan Bačvica Wrote:  P.S. Za SQL Bazu gdje je Forum (SMF 1.1.8.) princip je isti?
Jednako tako se nadam da će ovako i svi pluginovi i teme biti prebačeni?
Za forum neznam, ali sto se tice Wordpressa, da, sve ce biti prebaceno. Nemoj samo nista da brises od fajlova na starom hostu dok sve ne profunkcionise.

MyThemeShop.com aff link
24-01-2013, 11:38 PM
možeš prebaciti kod mene tu drugu stranicu, ako ne budeš dobro konfigurisao na svojoj da ne moraš produžavati hosting na tom starom sa kojeg prelaziš a ističe ti Biggrin Dakle dam ti free dok se ne prebaciš na novi hosting i onda ti brišem site.. ako zatreba javi na pp Smile
25-01-2013, 12:09 AM
Smil42c3e9b74e235 RE: Problem kod prebacivanja na novi hosting
(24-01-2013 11:38 PM)nesim Wrote:  možeš prebaciti kod mene tu drugu stranicu, ako ne budeš dobro konfigurisao na svojoj da ne moraš produžavati hosting na tom starom sa kojeg prelaziš a ističe ti Biggrin Dakle dam ti free dok se ne prebaciš na novi hosting i onda ti brišem site.. ako zatreba javi na pp Smile

Dobro je Nesime, pa znaš da tebe držim za zlatnu rezervu. Smile
Ali, nije jedna nego 4,5 domena (više se ni ne sjećam) Fever
Ti bi mi to prebacio sve, jeli tako? Znam da nema brige. Winking

25-01-2013, 01:27 AM
Ukratko, ako budeš imao problema prebacim ti čitav cPanel pa ti onda nastaviš prebacivati fajlove na taj svoj hosting, ručno, jedan po jedan kao addon domenu (koliko znam sa tim se sad zabavljaš Biggrin)
25-01-2013, 03:30 PM (This post was last modified: 25-01-2013 03:42 PM by Kapetan Bačvica.)
(23-01-2013 02:03 PM)rigor04 Wrote:  Sada na svom kompu imas 2 fajla
cgi-bin.zip i nesto_wrdp11.sql

Došao sam do ovdje. Smile S tim da nemam ovaj nesto_wrdp11.sql nego localhost.sql i veliki je svega 4.130 KB ?

Kad dođem na ovaj PHP My Admin, tada klikćem na Databases, točno?
I tada odabirem Custom i biram koju ću bazu prebaciti,
Ima puno ovih stvari za odrediti ali ja ne diram ništa drugo, klikćem Go i dobijam localhost.sql Fever Uh.
Pokušao sam exportirati i odabirom Quick, pa ista stvar.

Rigore? Fever
Pardon pardon, riješeno je. Smile
Sada imam oba filea kako treba. Fever
Banalna stvar, naravno, trebalo je prvo kliknuti na databazu a onda ići na export. Winking
Ispričavam se.

Thanks given by (1): rigor04
25-01-2013, 07:28 PM
Samo da napomenem, za preseliti 1 wordpress instalaciju, potrebno je:
1. preseliti njegove fajlove
2. otvoriti novu bazu na novom hostingu
3. promjeniti u wp-config.php na novom hostingu podatke o bazi i korisniku
4. OVO VAM FALI (koliko vidim) - u novoj (preseljenoj) bazi je na nekoliko mjesta zapisana domena instalacije

Ako si preselio wp instalaciju sa domena1.com na domena2.com, onda ćeš morati i promjeniti te putanju unutar same baze, ako domena ostaje domena1.com, onda ne moraš.

Da nije izmišljen C, dan danas bi programirali u Basiu, Pasalu i Obolu.
25-01-2013, 07:44 PM (This post was last modified: 25-01-2013 07:45 PM by Kapetan Bačvica.)
Cool RE: Problem kod prebacivanja na novi hosting
(25-01-2013 07:28 PM)dev_masta Wrote:  Samo da napomenem, za preseliti 1 wordpress instalaciju, potrebno je:
1. preseliti njegove fajlove

Dakle, to su fileovi koji nisu unutar gorespomenutih direktorija cgi-bin.zip i nesto_wrdp11.sql?

(25-01-2013 07:28 PM)dev_masta Wrote:  4. OVO VAM FALI (koliko vidim) - u novoj (preseljenoj) bazi je na nekoliko mjesta zapisana domena instalacije

Ako si preselio wp instalaciju sa domena1.com na domena2.com, onda ćeš morati i promjeniti te putanju unutar same baze, ako domena ostaje domena1.com, onda ne moraš.

Domene su iste. Mijenja se hosting. Dakle, to je to, vjerujem. Fever

25-01-2013, 09:17 PM
To su fajlovi cgi-bin.zip koji sadrzi sve fajlove iz folder domena i mysql baza.

MyThemeShop.com aff link
25-01-2013, 09:31 PM (This post was last modified: 25-01-2013 09:34 PM by Kapetan Bačvica.)
(25-01-2013 09:17 PM)rigor04 Wrote:  To su fajlovi cgi-bin.zip koji sadrzi sve fajlove iz folder domena i mysql baza.

Ma jasno je Rigore, hvala ti, to sam i pretpostavio. (mada, ovaj ima svega oko 17 Mb)
Ali nisam mogao provjeriti jer nisam mogao ući u cPanel novog hostinga (i ići dalje po uputama) dok ne prorade nove DNS postavke.
A sad je utakmica, Fever sve se prolongira za sutra.

Treba dobiti Dansku. Smile

26-01-2013, 09:44 PM
(23-01-2013 02:03 PM)rigor04 Wrote:  Dodavanje mySql baze.
U Cpanelu ides u MySQL datbases. I napravis novu bazu.
1. New database - ako je slobodno stavi naziv baze koju si skinuo ali samo onaj deo wrdp11. I klikni na Create database. Baza se sada recimo zove novo_wrdp11.

Već sam ovo učinio, i skoro sve drugo... ali...
Mogu li, mada ima mogućnost da se baza zove kao i prije, ali mogu li je nazvati drugačije?
Nazvao bi je po domeni, da ih razlikujem.... kao kokoše u kokošinjcu. Smile

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Hosting problem ? Kusta96 3 1,631 16-09-2018 09:56 PM
Last Post: Loxo
  godaddy hosting i domen problem MOCY 3 2,230 19-12-2016 08:10 PM
Last Post: MOCY
  Godaddy hosting problem haris026 1 1,604 09-12-2016 06:59 PM
Last Post: Jeronimo034
  HOSTING PROBLEM ILI? ABCDE 31 6,715 24-11-2014 09:27 PM
Last Post: mrgood
  Prebacivanje emailova na novi hosting sirimoznanje 6 2,735 07-09-2014 11:30 AM
Last Post: adikcija
  Hosting problem El Mero 5 2,089 07-07-2013 01:10 AM
Last Post: El Mero
  Hosting problem sasa037 4 2,120 02-06-2012 10:59 PM
Last Post: sax
  Spajanje godaddy i netfirms, hosting i domena problem Zyxzed 7 3,642 02-07-2011 01:56 AM
Last Post: Zyxzed

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)