Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoć oko izrade stranice
30-12-2012, 01:53 AM
Pomoć oko izrade stranice
Pozdrav svima,žao mi je što moram da otvram novu temu,ali potrebna mi je pomoć.Naime idem u školu za web i graficki dizajn,2 razred.Tako da smo počeli nešto malo učiti.Oduvijek sam imao privlačnost ka web dizajnu a još više ka grafičkom dizajnu(izrada loga,kartice,plakata i sl)
Želio bih da izradim jednu stranicu na ovaj fazon

http:// humor .ba/

Znam možda neke osnovne stvari kao ono html,embed,iframe itd
Mogu reći da neznam baš te jezike, PHP,HTML,JavaScript itd
Ali imam želju da postignem nešto u životu,i da zaradim novca sa onim što me zanima.Ova stranica mi treba kao pomoć ka daljem radu.
Radio sam par puta logo dizajn za neke radnje(kao npr,prodaja mobitela),takodje sam radio na praksi logo za štampariju jednu.
Evo primjer moje izrade loga za radnju sa prodajom mobitela.

http:// zaslike.com/files/8wyi5zb4zm7vtvnpr71. jpg

To koriste trenutno na PIK.ba profilu.Al nebitno to.
Da se vratim na temu.
Zanima me ima li ko kakve savjete,tutoriale i sl. da uradim stranicu sličnu onoj što sam prethodno postavio link.Zanima me također kao na toj stranici ono kada neko nešto komentariše i sl. da mu to izbaci na FB kao post,zatim da može da lajka preko FB profila,uglvnom većina stvari slična toj stranici.Naravno izgled netreba bit isti,nego samo te skripte me zanimaju.
Ili ako imate linkove nekih templata da mi pošaljete da skinem i date neke upute da odradim to.Odužit ću vam se nečim,mogli bi se čut preko skype-a ako neko želi da mi pomogne.
Nadam se da ste me shvatili o čemu je riječ.Tko želi da mi pomogne nek me doda na skype,da razgovaramo ko ljudi.
Hvala unaprijed svima! I sretna vam Nova Godina.

Morao sam linkove odvajat,jer kao pocetnik nemogu da ih postavljam
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
30-12-2012, 05:13 PM
RE: Pomoć oko izrade stranice
Prvo bi trebao smisliti neku zanimljivu domenu, jer to ti je prvi korak koji moraš napraviti ako želiš uopće napraviti neku stranicu.
Kad smisliš domenu, e onda je vrijeme da malo proguglaš po netu i vidiš koju hosting tvrtku izabrati.
Pročitaš savjete drugih, kakva je koja tvrtka i onda se odlučiš za jednu.

Nikako nemoj razmišljati o besplatnom hostu i slično, to nikada nije prolazilo dobro.
Ako se već misliš posvetiti nekoj stranici, možeš izdvojiti za svoj host i domenu.

U većini hosting paketa ide ti i mogućnost automatskog instaliranja različitih CMS-ova i sl., poput Softaculousa recimo.
Odabereš neki aktualan i onda za njega potražiš neki sličan skin, poput ovoga na Humoru, ako ne znaš sam praviti stranice.

Tek kasnije kad ti se stranica malo uhoda, razmišljaj o povezivanju iste s FB i slično.

Iako za takve stranice, vicevi, humor, posteri, konkurencija je dosta jaka, jer je jako puno takvih stranica.

30-12-2012, 10:02 PM (This post was last modified: 30-12-2012 10:05 PM by taba3.)
(30-12-2012 05:13 PM)Todd Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Prvo bi trebao smisliti neku zanimljivu domenu, jer to ti je prvi korak koji moraš napraviti ako želiš uopće napraviti neku stranicu.
Kad smisliš domenu, e onda je vrijeme da malo proguglaš po netu i vidiš koju hosting tvrtku izabrati.
Pročitaš savjete drugih, kakva je koja tvrtka i onda se odlučiš za jednu.

Nikako nemoj razmišljati o besplatnom hostu i slično, to nikada nije prolazilo dobro.
Ako se već misliš posvetiti nekoj stranici, možeš izdvojiti za svoj host i domenu.

U većini hosting paketa ide ti i mogućnost automatskog instaliranja različitih CMS-ova i sl., poput Softaculousa recimo.
Odabereš neki aktualan i onda za njega potražiš neki sličan skin, poput ovoga na Humoru, ako ne znaš sam praviti stranice.

Tek kasnije kad ti se stranica malo uhoda, razmišljaj o povezivanju iste s FB i slično.

Iako za takve stranice, vicevi, humor, posteri, konkurencija je dosta jaka, jer je jako puno takvih stranica.
Hvala brate na odgovoru.
Hosting je uzeo moj drug i domenu,inače ta nam stranica treba za takoreći praksu u daljem radu,i imamo zadatak od profesora.O besplatnim domenama i hostingom nisam ni pokušao da razmišlja.Također konkurencija mi nije bitna jer neželim da postignem sa ovom stranicom neki veći cilj.Pregledao sam da je ovo stranica Wordpress,i odlučio sam da radim po templateima,našao sam neki lijep template,gledao sam neke tutoriale o wordpressu,čitao o tome i sl.Također sam vidjeo da ovo što se tiče povezivanja fb i stranice,da je to valjda plugin.Njih valjda ima na codenacyon ali se plaćaju,al ja nisam baš trenutno sa novcem,tako da ima li kakva besplatna verzija toga.
Nadam se da ste me shvatili.

Također pokušao sam upload na besplatan hosting ii domenu,radi običnog testa.Ugradio sam wordpress na stranicu i sve to.Ali kada želim instalirati/uplodat temu,izbaci mi

Warning: stream_get_wrappers() has been disabled for security reasons....
31-12-2012, 02:14 PM
Što se tiče dodataka za wordpress, ima ih najviše ovdje Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
I svi su besplatni.

Što se tiče facebooka, evo ti kolekcija pluginova iz mog bookmarka:
social
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Neke sam probao, neke nisam, nego sam samo izdvojio "za probati", ne znam sad šta je šta, prošlo je barem godinu dana otkad mi je to trebalo.

I puno sreće želim, ne znam kakvo je sada stanje, ali facebook je malo poseban oko oivih stvari.
Definitivno nije za početnike, više onako intermediate.
I taman kad sam nešto savladao, oni promjenili svoj sistem Smile

---
Što se tiče ove greške, to ti je do hostinga, probaj naći neki bolji hosting..

Da nije izmišljen C, dan danas bi programirali u Basiu, Pasalu i Obolu.
Find all posts by this user
01-01-2013, 10:43 PM
(31-12-2012 02:14 PM)dev_masta Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Što se tiče dodataka za wordpress, ima ih najviše ovdje ...
I svi su besplatni.

Što se tiče facebooka, evo ti kolekcija pluginova iz mog bookmarka:
social

Neke sam probao, neke nisam, nego sam samo izdvojio "za probati", ne znam sad šta je šta, prošlo je barem godinu dana otkad mi je to trebalo.

I puno sreće želim, ne znam kakvo je sada stanje, ali facebook je malo poseban oko oivih stvari.
Definitivno nije za početnike, više onako intermediate.
I taman kad sam nešto savladao, oni promjenili svoj sistem Smile

---
Što se tiče ove greške, to ti je do hostinga, probaj naći neki bolji hosting..
Hvala za odgovor.Ali sam već u međuvremenu pročitao o tome.I našao sam drugi hosting koji podržava i Wordpress,i SQL itd..
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Pomoć oko izrade web shopa Perky 1 534 09-02-2017 11:59 AM
Last Post: faroALI
  Pomoc oko HTML/CSS,za uredjivanje onepage stranice SvetliTheKiller 1 864 21-04-2016 03:02 PM
Last Post: strijelacc
  Procjena cijene izrade ovakvog websitea ? Toma1 4 1,220 07-12-2015 02:39 PM
Last Post: freemind
  Pomoć oko izrade sjta saramara 3 1,235 04-01-2013 02:07 AM
Last Post: dev_masta
  Cijena izrade sajta tryengraved 27 7,015 09-09-2012 12:53 AM
Last Post: tryengraved
  Pomoć oko web stranice ivan19992 3 1,468 04-12-2011 05:57 PM
Last Post: ivan19992
  Pomoc oko stranice!!! NikolaT2 22 3,204 22-06-2011 07:43 AM
Last Post: NikolaT2

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)