Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brzi prikaz DNS promena
14-12-2012, 12:32 AM
Brzi prikaz DNS promena
Selim ovih dana neke sajtove, i ono sto mi trenutno skace po zivima je spor prikaz DNS promena. Za jedan sajt sam pre tri dana promenio DNS. Sinoc sam uspeo da uspostavio vezu sa novim serverom, prebacio sajt, i od jutros kod mene se sajt opet prikazuje na starom hostu. Ovo sam zakljucio po brzini ucitavanja, nisam zavrsio sva podesavanja sajta, pa je i poseta znacajno slabija. Danas je na tom sajtu poseta bila oko 10% od standardne.

Na drugom sajtu sam izvrsio DNS promene pre dva dana. Vidim da je google indeksirao default stranu od kontrol panela, a ja i dalje vidim sajt online na starom serveru. Danas je poseta na tom sajtu bila oko tri puta slabija od uobicajene.

Ocigledno jos uvek ima jedan deo ljudi koji vidi sajtove na starom serveru, a drugi deo na novom, ja sam ocigledno medju onima sto vide na starom serveru. Posto ne mogu da zavrsim podesavanja sajta, poseta je znacajno pala. Da li je ikako moguce da ubrzam prikaz DNS promena na mom racunaru?

Obrisao sam istoriju pregleda, ocistio racunar sa klinerom i uradio defragmentaciju. Da li ima neko ideju sta jos da uradim ne bi li sto pre bio u mogucnosti da pristupim sajtovima na novom serveru?

Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
14-12-2012, 12:36 AM
RE: Brzi prikaz DNS promena
Kod mene uvijek takvi problemi kad mijenjam DNS, skini ovaj program TOR i preko njeg ces 100% imati pristup sajtovima na novom DNS serveru.

Nemozes ti tu nista ubrzat, to radi tvoj Internet Provajder (refresh DNS servera)

U životu je važno imati cilj prema kojem se ide..... Možda ste pogrešili put i sredstvo kojim ste pošli, ali uvek ima i drugih puteva i načina da se do cilja dođe..... Važno je ne odustati...
Find all posts by this user
Thanks given by (1): Jokja
14-12-2012, 12:45 AM
(14-12-2012 12:32 AM)Jokja Wrote:  Selim ovih dana neke sajtove, i ono sto mi trenutno skace po zivima je spor prikaz DNS promena. Za jedan sajt sam pre tri dana promenio DNS. Sinoc sam uspeo da uspostavio vezu sa novim serverom, prebacio sajt, i od jutros kod mene se sajt opet prikazuje na starom hostu. Ovo sam zakljucio po brzini ucitavanja, nisam zavrsio sva podesavanja sajta, pa je i poseta znacajno slabija. Danas je na tom sajtu poseta bila oko 10% od standardne.

Na drugom sajtu sam izvrsio DNS promene pre dva dana. Vidim da je google indeksirao default stranu od kontrol panela, a ja i dalje vidim sajt online na starom serveru. Danas je poseta na tom sajtu bila oko tri puta slabija od uobicajene.

Ocigledno jos uvek ima jedan deo ljudi koji vidi sajtove na starom serveru, a drugi deo na novom, ja sam ocigledno medju onima sto vide na starom serveru. Posto ne mogu da zavrsim podesavanja sajta, poseta je znacajno pala. Da li je ikako moguce da ubrzam prikaz DNS promena na mom racunaru?

Obrisao sam istoriju pregleda, ocistio racunar sa klinerom i uradio defragmentaciju. Da li ima neko ideju sta jos da uradim ne bi li sto pre bio u mogucnosti da pristupim sajtovima na novom serveru?

odes na http://www.proxify.com i otamo pogledas svoju stranicu

Servis-dubrovnik servis računala i Apple uređaja
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Jokja
14-12-2012, 01:14 AM (This post was last modified: 14-12-2012 01:16 AM by Jokja.)
(14-12-2012 12:36 AM)hajro2 Wrote:  Kod mene uvijek takvi problemi kad mijenjam DNS, skini ovaj program TOR i preko njeg ces 100% imati pristup sajtovima na novom DNS serveru.

Nemozes ti tu nista ubrzat, to radi tvoj Internet Provajder (refresh DNS servera)

Odlicno, evo uspeo sam da vidim sta se desava na sajtovima. Resio sam problem koji je bio na ovom sajtu sto sam juce prebacio. E sad ostaje muka sa ovim drugim. Ne mogu da se konektktujem na FTP dok se ne zavrsi proces povezivanja sa novim serverom. Na ovim tvom browseru vidim default stranu kontrol panela. Jel imas neki alternativni FTP program? Smile

Nemam pojma zasto treba tako dugu vremena da se uspostavi veza sa ovim novim serverom. Na ovom starom koji god sam domen dodavao uspostavljala se veza sa serverom prakticno istog momenta.

14-12-2012, 01:33 AM
(14-12-2012 01:14 AM)Jokja Wrote:  
(14-12-2012 12:36 AM)hajro2 Wrote:  Kod mene uvijek takvi problemi kad mijenjam DNS, skini ovaj program TOR i preko njeg ces 100% imati pristup sajtovima na novom DNS serveru.

Odlicno, evo uspeo sam da vidim sta se desava na sajtovima. Resio sam problem koji je bio na ovom sajtu sto sam juce prebacio. E sad ostaje muka sa ovim drugim. Ne mogu da se konektktujem na FTP dok se ne zavrsi proces povezivanja sa novim serverom. Na ovim tvom browseru vidim default stranu kontrol panela. Jel imas neki alternativni FTP program? Smile

Nemam pojma zasto treba tako dugu vremena da se uspostavi veza sa ovim novim serverom. Na ovom starom koji god sam domen dodavao uspostavljala se veza sa serverom prakticno istog momenta.

Startuj TOR

Skini filezillu (FTP klijent) i takodje instaliraj i pokreni.

U filezili podesi ovako:

Code:
Klikni  Edit -> Settings -> Generic Proxy.
Odaberi "SOCKS 5",
Proxy Host stavi "127.0.0.1" ,
Proxy Port "9050".

Probaj pa javi da li radi.

p.s Ne zatvaraj TOR dok ovo radis, jer preko njega ce ti i FTP raditi.

U životu je važno imati cilj prema kojem se ide..... Možda ste pogrešili put i sredstvo kojim ste pošli, ali uvek ima i drugih puteva i načina da se do cilja dođe..... Važno je ne odustati...
Find all posts by this user
14-12-2012, 08:11 AM
(14-12-2012 01:33 AM)hajro2 Wrote:  
(14-12-2012 01:14 AM)Jokja Wrote:  Odlicno, evo uspeo sam da vidim sta se desava na sajtovima. Resio sam problem koji je bio na ovom sajtu sto sam juce prebacio. E sad ostaje muka sa ovim drugim. Ne mogu da se konektktujem na FTP dok se ne zavrsi proces povezivanja sa novim serverom. Na ovim tvom browseru vidim default stranu kontrol panela. Jel imas neki alternativni FTP program? Smile

Startuj TOR

Skini filezillu (FTP klijent) i takodje instaliraj i pokreni.

U filezili podesi ovako:

Code:
Klikni  Edit -> Settings -> Generic Proxy.
Odaberi "SOCKS 5",
Proxy Host stavi "127.0.0.1" ,
Proxy Port "9050".

Probaj pa javi da li radi.

p.s Ne zatvaraj TOR dok ovo radis, jer preko njega ce ti i FTP raditi.

Ok, hvala. Tu varijantu ćemo ipak ostavititi za neki drugi put.
Proradilo je sinić redovnim putem, tako da sam noćas sve sredio. Winking

14-12-2012, 06:49 PM
Mislim da je bilo dosta priče na temu DNS-a.

Koristi google DNS Smile

|| KnownSRV - Kvalitetni VPS serveri
|| Iskoristite kupon "NEW2013" za 20% popusta na mesečnom nivou ili kupon "NEW70" za 70% popusta za prvi predračun
Visit this user's website Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Promena IP adrese i lokacije? izf 12 5,297 12-10-2014 11:58 PM
Last Post: Gilez96
  Promena domena Davor 4 2,277 09-02-2013 04:06 PM
Last Post: VIC

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)