hihihihi Spameri
Thread Closed 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spameri
11-12-2012, 01:21 PM
Spameri
Neznam da li ste primijetili, u zadnje neki spameri konstantno otvaraju nove teme i grade neke linkove prema svojim stranicama, ja kad god naletim na takav post ili temu prijavim je, al mislim da admin treba nesto poduzeti u vezi s tim i da postavi neke dodatne zastite prilikom registracije.

U životu je važno imati cilj prema kojem se ide..... Možda ste pogrešili put i sredstvo kojim ste pošli, ali uvek ima i drugih puteva i načina da se do cilja dođe..... Važno je ne odustati...
Find all posts by this user
Thank you
11-12-2012, 01:40 PM
RE: Spameri
(11-12-2012 01:21 PM)hajro2 Wrote:  Neznam da li ste primijetili, u zadnje neki spameri konstantno otvaraju nove teme i grade neke linkove prema svojim stranicama, ja kad god naletim na takav post ili temu prijavim je, al mislim da admin treba nesto poduzeti u vezi s tim i da postavi neke dodatne zastite prilikom registracije.

Slazem se, takoder bi forum trebalo updetovati zbog ovog problema s dugmicima koji je jako iritantan.

http://www.internetzarada.org/ne-rade-du...-8306.html

Game World Blog
Thank you
11-12-2012, 01:52 PM
(11-12-2012 01:21 PM)hajro2 Wrote:  Neznam da li ste primijetili, u zadnje neki spameri konstantno otvaraju nove teme i grade neke linkove prema svojim stranicama, ja kad god naletim na takav post ili temu prijavim je, al mislim da admin treba nesto poduzeti u vezi s tim i da postavi neke dodatne zastite prilikom registracije.

Nije to ništa. Poke
Niste videli koliko ih je ranije bilo:

Quote:http://www.internetzarada.org/spammers-p...-6572.html

Naravno, slažem se da bi trebalo poboljšati i dodati još neku meru zaštite prilikom registracije.

Rasadnik sadnice ruža

Web saveti

Travnjaci
Thank you
11-12-2012, 02:58 PM
I ja bih voleo da se doda još neka mera zaštite. Pogledajte samo koliko ima banovanih novih članova, sve spameri - i do 20ak dnevno.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thank you
14-12-2012, 12:55 PM
Sinoć sam video poruku onog jednog koji se registrovao. Imao je i popunjen profil. Youtube, FB, tviter i još nešto, lokacija Hrvatska. Mislim, ako je boot, svaka mu čast.

Takođe, primetio sam još nešto. U prikazu poslednjih poruka na forumu, njegove nije bilo. Moja je bila na spisku iako je napisana posle njegove.
14-12-2012, 12:58 PM
(14-12-2012 12:55 PM)noćna ptica Wrote:  Sinoć sam video poruku onog jednog koji se registrovao. Imao je i popunjen profil. Youtube, FB, tviter i još nešto, lokacija Hrvatska. Mislim, ako je boot, svaka mu čast.

Takođe, primetio sam još nešto. U prikazu poslednjih poruka na forumu, njegove nije bilo. Moja je bila na spisku iako je napisana posle njegove.

Svaka mu cast?

Pa ako je nesto lako napravit, onda je to bot koji ide po forumima i spama. Smack

U životu je važno imati cilj prema kojem se ide..... Možda ste pogrešili put i sredstvo kojim ste pošli, ali uvek ima i drugih puteva i načina da se do cilja dođe..... Važno je ne odustati...
Thank you
14-12-2012, 01:01 PM
Ok, spam, to mu je "posao" al još i da popunjava profil. Smile
14-12-2012, 04:17 PM (This post was last modified: 14-12-2012 04:18 PM by dev_masta.)
Ma nije to neki problem, ima gotovih programa za takve botove.
Jedini problem kod takvih programa je popunjavanje captche.

Ja sam se recimo jako zabavljao sa spamerima na mojim wordpress sajtovima Smile
Komentari su najveći problem.
Šta sam napravio - sakrio sam polje "website".
Nisam ga maknuo, nego sam mu stavio "display:none".

I onda, kad se pojavi bot, on ne vidi da je to polje ljudskom oku skriveno, svejedno ga popuni Biggrin
Tako sam bez greške mogao znati koji komentar je napisala skripta, a koji čovjek Winking
(jer botove jedino to polje i zanima i obavezno će ga popuniti)

Da nije izmišljen C, dan danas bi programirali u Basiu, Pasalu i Obolu.
Thank you
14-12-2012, 08:36 PM
Mislim da bi tu puno pomogao ProjectHoneyPot ... ako ima plugin za forum. Ili neki drugi plugin iste namjene (askimet i dr.)
Thank you
14-12-2012, 11:01 PM
Eno ga opet utrčao jedan. Smile

Nek admin promeni pitanje za početak, ako može, neka doda još jedno.
16-12-2012, 02:52 AM
Ovo je stvarno dobro. Sad sam vidio na prvoj strani - od 14 novih članova 8 je već banovano
Send this user an email Find all posts by this user
Thank you
17-12-2012, 12:14 AM
Da podivljali su u zadnje vrijeme. Ovaj tjedan gledat cu dodat/izmjenit sigurnosna pitanja i malo proucit ostale opcije.

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thank you
17-12-2012, 02:11 AM
No sikiriki admin već radi na tome. Smile

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Thank you
17-12-2012, 09:21 PM
Izašla i nova verzija MyBB-a. Nešto zakrpljeno.
18-12-2012, 01:39 AM
(17-12-2012 09:21 PM)noćna ptica Wrote:  Izašla i nova verzija MyBB-a. Nešto zakrpljeno.

I kod nas je sređeno. Već djeluje.

Thank you
18-12-2012, 03:29 AM
Stars Jao, pa mogli su i ovo skrpati
[undefined=undefined]

Da nije izmišljen C, dan danas bi programirali u Basiu, Pasalu i Obolu.
Thank you
18-12-2012, 03:38 AM
A to je nešto sasvim deseto.

Smil4332b62c1119a

Thank you
Thread Closed 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)